Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

O ultima dorinta inainte de moarte

#21
Hey scuze k sunt ultima din cate vad dar sunt mai lenesa in a da comm oricum imi place foarte mult descriere ai avut din plin, dialogul nu este sec iar naratiunea decurge usor...ideea e buna si imi place pt ca este originala...am mai vazut ficuri in care tot asa era vorba despre cluburi si toate astea dar era altfel povestea era mai mult hentai 18+ as zice eu..acum depinde...in orice caz a fost pe placul meu si vreau Nextul cat mai repede si tot asa de frumos si reusit:*:X
ja Ne!

p.s.= de ce ai pus titlul "O ultima dorinta inainte de moarte" daca nu este vorba de nici o sinucidere sau crima in el???k nu prea inteleg....puteai sa-l denumesti in nenumarate moduri dar te rog daca vrei explica-mi de ce tocmai asa?plz:o3:*:X
~~ Just because You know my NAME doesn't mean you know Me!~~
\TrUsT YoUr CrAzY iDeAs/

L, did you know Death Gods only eat apples??

#22
Iti explic eu:
Daca citesti cu atentie introducerea primului capitol, ai sa observi ca noi vrem sa facem un fic dramatic , ca sa zic asa. Nu am spus ca e vorba despre o sinucidere, dar titlul este perfect pentru ceea ce v-a urma. Nu vreau sa iti dau multe detalii, deoarece am sa stric surpriza, deci, fi atenta la celelalte capitole ;)

P.S: Iubita, au fost postate decat cateva capitole, deci nu trage concluzii pripite ;).
[/size]

Eu: Fata cu ochii mari si albastri. Fata care adora marea. Fata care zambeste din orice. Fata care e mereu indragostita. Fata cu teluri in viata. Fata cu parul brunet. Fata careia ii place toamna tarzie. Fata caruia ii place Coca-Colla. Fata care spune glume. Fata caruia ii plac bomboanele. Fata care isi traieste viata la maxim. Fata care danseaza. Fata care mazgaleste cu creioane colorate in caietele de teme. Fata ce miroase a capsuni. Fata caruia ii plac fluturii.



Tu: Baiatul cu parul negru. Baiatul care mereu se uita dupa mine. Baiatul caruia ii place sa iasa in evidenta. Baiatul caruia ii sclipesc ochii. Baiatul care ii place sa imparta. Baiatul care mereu iese afara cand e cald. Baiatul caruia ii place rock`ul. Baiatul care ii place sa se imbrace la moda. Baiatul care nu este atent la detalii. Baiatul caruia nu ii place sa faca poze. Baiatul cu zambetul pe buze. Baiatul cu multi prieteni. Baiatul cu multa ambitie. Baiatul care este cel mai popular din scoala.



I love my friend :love: :

Where`s my cookye?
Venus-Roseta
Contagieuse
MusicxD
FlyAway [Crissy]
Tigroaica

My Chibi: [Imagine: chibi_8310.gif]
, chibi-ul lui


My fanfic:

"O ultima dorinta inainte de moarte"
http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=25584



#23
Hei-hei-hei! Am venit cu next-ul!!! Scuze de intarziere! Deci... Lectura placuta!

Capitolul 5
O INTAMPLARE NEASTEPTATA


Doamne, ce`o dura atat? Cat poate fi de greu sa cumperi doua energizante? Cred ca am sa intru in club sa vad ce face, poate are nevoie de ajutor, poate l`au saltat gorilele clubului pe sus pentru ca este prea frumos... ce tot spun? Frumos pe naiba! Ma indrept alene catre intrarea clubului, cand ochii imi pica pe un tip cu parul negru, cu reflecti albastre, care se saruta cu... Sandra!!! Sandra este prietena verisorului meu. Are ochii de culoarea maslinelor si parul roscat. Cum se poate saruta cu Sasuke, cand are un iubit ce tine la ea mai mult ca la viata lui? Incep sa alerg spre ei, nesimntind cand mi-a cazut geanta. O trag pe Sandra de umar, indreptandua cu fata spre mine. Brunetului ii apare un zambet pervers pe chip, probabil crezand ca sunt geloasa.
- Sakura...! spune Sandra Ce faci aici?
- Aici lucrez desteapt`o! Mai bine zis ce faci tu aici? Mai ales cu el? Ai uitat ca ai un iubit? Daca da, iti amintesc eu! Il cheama Andrei Haruno, si este varul meu! spun eu rastindu-ma la ea.
In interiorul meu, chiar daca nu vreau sa recunosc, m-a durut cand l-am vazut pe Sasuke sarutandu-se cu alta, dar asta nu inseamna ca il iubesc, nu?
- Imi pare rau, nu stiam ce fac, si... spune Sandra ca sa se scuze
- Nu mie trebuie sa imi ceri iertare, ci lui!
Sandra isi intoarce capul, si zareste un baiat cu varsta de vre-o douazeci de ani, cu parul de culoarea nucilor, si ochii albastrii. In ochii lui se putea citi tristetea si nervozitatea. O i`a de mana si ies afara din club. De aici nu mai stiu ce s-a intamplat cu ei doi. Imi arunc privirea spre Sasuke, si ii spun calma, si amuzata de situatie:
- Ce s-a intamplat cu energizantele? il intreb, dupa care ii zambesc amical. Acesta ramane masca. Cred ca se astepta sa fiu geloasa, sau sa fac vre`o criza de isterie pe aici. Baietas, nu o cunosti pe adevarata Sakura! Se uita la mine ca la felul paisprezece, si comanda doua energizante.
- P-poftim. imi spune acesta, dandu`mi un energizant.
- S`a intamplat ceva? spun eu ironica
- Nu. Eu trebuie sa plec. Poate ne vom mai vedea candva... spune el revenindu-si.
- Ok. Pa-pa! spun eu sarutandul pe obraz, si pierdundu-ma in multime. Arunc o ultima privire in spate, si observ pe brunet cu mana pe obraz, nemiscandu-se. Chicotesc incet, si ma indrept spre iesirea din club. Caut cu ochii masina, reusind sa o zaresc. Imi deschid geanta... nu se poate! Unde e geanta mea? Acolo am portofelul, cheile, mobilul, macheajurile, cardurile de credit... Doamne, unde am lasat geanta? O caut cu disperare prin jur, dar fara rost... O mana calda, prea calda chear, imi atinge umarul gol si umed, deoarece a inceput sa picure.
- Iti apartine? spune... Sasuke, inmanandu-mi geanta din piele, de culoare neagra. Doamne... cum se gandeste el la toate... incepe sa imi placa! E asa de dulce si atent... Ce tot spun? Acum doi ani am facut o promisiune, si nu o pot incalca!
- Da.. E geanta mea. Unde ai gasit-o? Ii spun eu usurata.
- La iesirea din club. Aveai ceva de valoare in ea?
- Da... Bani, carti de credite, cheile de la apartament si de la masina... Uf! Mersi mult! Acum trebuie sa plec... Ceau!
- Nu ai pentru ce... Pa… spune el cu un glas stins, si se da cativa pasi inapoi. Ma rezem cu spatele de masina. Am o masina marca Mercedes, de forma GLK, avand culoarea gri metalizat. Imi deschid poseta, luand din ea cheile. Deschid masina, dar pana sa urc in ea mai arunc o ultima privire in spatele meu, la Sasuke...

Cam atat pentru azi :))
Next`ul il aduce Crissy:P
Deci.... Ja ne!! :*
[/size]

Eu: Fata cu ochii mari si albastri. Fata care adora marea. Fata care zambeste din orice. Fata care e mereu indragostita. Fata cu teluri in viata. Fata cu parul brunet. Fata careia ii place toamna tarzie. Fata caruia ii place Coca-Colla. Fata care spune glume. Fata caruia ii plac bomboanele. Fata care isi traieste viata la maxim. Fata care danseaza. Fata care mazgaleste cu creioane colorate in caietele de teme. Fata ce miroase a capsuni. Fata caruia ii plac fluturii.



Tu: Baiatul cu parul negru. Baiatul care mereu se uita dupa mine. Baiatul caruia ii place sa iasa in evidenta. Baiatul caruia ii sclipesc ochii. Baiatul care ii place sa imparta. Baiatul care mereu iese afara cand e cald. Baiatul caruia ii place rock`ul. Baiatul care ii place sa se imbrace la moda. Baiatul care nu este atent la detalii. Baiatul caruia nu ii place sa faca poze. Baiatul cu zambetul pe buze. Baiatul cu multi prieteni. Baiatul cu multa ambitie. Baiatul care este cel mai popular din scoala.



I love my friend :love: :

Where`s my cookye?
Venus-Roseta
Contagieuse
MusicxD
FlyAway [Crissy]
Tigroaica

My Chibi: [Imagine: chibi_8310.gif]
, chibi-ul lui


My fanfic:

"O ultima dorinta inainte de moarte"
http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=25584



#24
Buna dear>:D< Nu pot sa cred ca nu mi-ai spus [-( Trecand peste asta, nu scapi de mine si sac sunt prima:P Let's see: Imi place. E dragut si structurat frumos, dar cam mic. Nu prea are descrierea sentimentelor, adica nu prea sunt accentuate, ai incercat, dar mai puteai. Incearca sa te pui in pielea personajului, sa simti cat de cat ceea ce simte acel personaj si dupa sa scrii. Oferai un contur de-al tau, "dai" o parte din tine, sa zic asa. Greseli nu sunt, la dialog nu comentez. Un lucuru care imi place e ca nu grabesti actiunea. Adica esti la capitolul 4 si ai scris tot din club, ai mers in 4 capitole cu o actiune petrecuta intr-un singur loc si asta imi place, faptul ca incerci sa detaliezi.
I-auzi Sasuke ii pare rau. Misto, devine intens, aprinzi o flacara. Totusi sunt curioasa cum ai sa legi ficul de titlu, sper sa nu moara nimeni :o3 hai 2, 3 accidente :)) poti pune, dar sa fie in viata. Misto masina are rozalia, vreau si eu =p~
Va rog din toata inima sa-mi spuneti. Sper ca nu te-am suparat si ca vei tine cont de ce am zis. Spor la scris :bye:
[Imagine: h8v.gif]
 

#25
Hey ^.^ am venit si eu pe aici si pot sa spun ca imi plashe tare mult fic'ul. Ideea e originala si interesanta. Pacar ca va fi un sfarstit dramatic dar mai frumos sa iubesti si sa lasi. Deci descriere ai, actiune ai, Sasuke bad boy si imi plashe dar nici Sakura nu se lasa mai prejos si e frumoasa, desteapta, si deabia astept sa vad ce promisiune a facut de nu se poate indragosti de Sasuke. Deci daca aveti timp sa ma anuntati deoarece fic'ul vostru este interesant si vreau sa vad cum mai decurge actiunea. Spor la scris si muuulta inspiratie.

#26
Hello guys! I'm here... . Deci am venit cu next-ul ( cam devreme ). M-am gândit să îl postez doar săptămâna viitoare, dar mi-au venit nişte idei, so sper să vă placă.
Lectură plăcută.

Capitolul sase - Praf de amintiri


Se urca in masina si pleaca. O vad cum se indeparteaza din ce-n ce mai mult pana se pierde din raza mea vizuala. Tot ce a mai ramas in urma sunt pulberele de praf ridicate de pe asfaltul rece. Oftez scurt si intru inapoi in club.
Parul imi este ravasit, iar expresia chipului meu insipira doar oboseala. Vantul adie usor indensificandu-se cu fiecare secunda. Ating clanta ce desparte sala cea mare a clubului de vantul inceputului aspru de decembrie. Mai arunc o privire in spate si apas ne-ncrezator clanta. O inchid, iar pentru o secunda raman stana de piatra in fata usii privind in gol. Ochii mei si-au ales un punct fix pe podea de unde nu cugeta sa se miste. Au trecut circa doua minute de cand stau afundat in gandurile mele.
Scutur putin din cap, pentru a parea mai plin de viata dupa care incerc din ras-puteri sa-mi fac loc printre zecile de adolescenti ce fredoneaza hit-urile si deanseaza care cum stie mai bine.
Ii caut cu privirea pe Naruto si pe Gaara, dar nu ii zaresc niciunde, in schimb o observ pe frumoasa roscata stand de vorba cu un baiat ceva mai inalt decat ea. Parul tipului este saten ce duce spre un blond-auriu, iar culoarea ochiilor sunt precum cei ai Sakurei, verzi. Pe fata lui se poate citi cu usurinta supararea, nervozitatea si dezamagirea. Se pare ca el ar putea fi varul despre care Sakura i-a reprosat fetei, Andrei Haruno. Cunosc foarte bine acest sentiment pe care il are acum. Acest sentiment pe care odata iesit in cale te va urmari pretutindeni. Asa cum nici eu, nici el nu ar fi crezut niciodata ca tocmai ea ar face asa ceva. Ca tocmai ea ar saruta alte buza, ar deveni prizonierea altor ochi. Nu ar fi crezut niciodata ca tocmai ea, dintre toate celalalte, s-ar ascunde in bratele altuia...
Ma uit la ei, iar prin mintea mea se deruleaza din nou si din noua acele imagini in care am fost atat de fericit. Acele zile atinse de razele magice ale soarelui, in care nu credeam ca dintr-un vis absolut minunat se v-a transforma in cosmarul vietii mele. Si acum imi aduc aminte cum cea pe care am iubito mai mult decat viata, mi-a tradat increderea. Cum m-a mintit in ultimul hal, cum m-a jucat pe degete, cum si-a batut joc de mine...

Flashback
Ah, nu pot sa cred ca am intarziat. Elisabeth ma va omori. Dupa aproximativ zece minute de alergat continuu ajung in fata cladirii unde trebuia sa ne intalnim. Este o cladire veche, aproape derapanata. Din cand in cand o caramida se mai prabuseste sau cate o bucata de ciment mai cade, iar sunetul pe care-l scoate la izbirea cu pamantul te infioreaza. Probabil este unul dintre cele mai ocolite locuri din intreg orasul, dar nu si pentru mine. Aici m-a indragostit prima oara cu adevarat. Aici am promis ca orice ar fi, nu voi cugeta sa imi alint suferinta in bratele altei persoane, doar in ale ei. Si tot aici am avut parte de acel sarut adevarat. Acel sarut pe care il poti da o singura data in viata, i l-am dat ei.
Ma uit prinj jur si observ ca mica mea printesa nu a ajuns inca. Am rasuflat usurat stiind ca am ajuns la tanc. Ma uit din stanga-n dreapta, dar nu o zaresc absolut nicaieri. Doar dintr-o data...

End Flashback

Pur si simplu de aici nu mai vreau sa imi amintesc nimic. Nu mai vreau sa sufar ca un prost doar din cauza ei. Nu mai vreau ca amintirea ei sa fie o slabiciune.
Mai arunc o privire spre cei doi dupa care ma indrept catre masa la care, se presupune ca, ar trbui sa fie bunul meu prieten si marele cimpanzeu. Imi intorc privirea spre masa noastra unde se pare ca curcanul de Gaara inca se smiorcaie, iar dragul de Naruto incearca sa il calmeza. Bufnesc intr-un ras nebun cand il aud pe disperat ca striga cu vocea lui de bebelus „Nu vreau alta fata, eu o vreau pe Sakura!”. Ei bine nu esti singurul.
Ma asez la masa si imi iau paharul cu suc in mana sorbind cate o gura. Cateva secunde mai tarziu observa si maimutica faptul ca m-am asezat la masa.
- Tu, tu esti... . Spune Gaara catre mine cu o fata de cel mai nervos om de pe planeta.
- Da, eu sunt tipul pe care il cunosti de ceva vreme si care nu te prea inghite. Ii replic fara ca macar sa ma uit la el.
Il aud cum palavrageste el ceva pe acolo in limba extraterestra, dar nu sunt atent la absolut nici un cuvant. Ma uit plictisit prin incapere in timp ce vocea lui Gaara rasuna-n fundal. Dintr-o data privirea mi se indreapta spre un cuplu ce tocmai a intrat. Parul saten, lung pana la talie este prins in doua codite lasate sa atarne lejer pe umerii ei albi. In jurul ochilor de un gri-verzui este trasat putin creion dermatograf. Fata-i alba ii este impodobita cu acel zambet de inger ce iti cucereste inima. O singura persoana poate fi atat de gingasa, Elisabeth. Mana ei catifelata este tinuta de catre acelasi barbat, de catre acelasi monstru care mi-a fuart-o. Cel care m-a facut sa sufar atat de mult timp, dar fara grija ca ma voi razbuna... . Va plati pentru toate secundele in care am suferit, pentru toate lacrimile ce mi s-au scurs pe obraji, dar mai pe scurt.... va plati pentr tot ce mi-a facut. Si el, dar si Elisbeth... . Vor simti pe pilea lor ce inseamna sa suferi cu adevarat.

Well guys, this is it. Capitolul următor îl aduce DozzaDeColla aşa că fiţi prin preajmă.
Bye bye see ya next time...
[Imagine: 2rcpz12.jpg]

Cincizeci de minute ne despart privirile. Mă doare să te văd mereu atât de distant faţă de mine. Cu ea eşti simplu tu, cu mine de ce nu ai fi? Mă laşi să sper că într-o zi vei putea să-mi vorbeşti aşa cum şi eu încerc să îţi arăt că ţin la tine, dar eşti atât de orb încât nu vezi dincolo de această ceaţă densă pe care ai creat-o de unul singur. Flacăra ce trăieşte-n mine devine din ce-n ce mai puternică cu fiecare privire, cu fiecare literă pe care mi-o rosteşti, dar îmi este frică. Frică ca într-o bună zi această scânteie să se stingă în mometul în care te voi vedea de mână cu ea. Îţi cer un singur lucru, te implor nu mă lăsa în urmă. Nu mă lăsa să fiu doar o umbră a trecutului...

#27
wow...cata razbunare poate fi in sufletul cuiva pt asa ceva, imi place si o merita.
asa deci, descrierea e buna alaturi de ea sunt naratiuna si actiunea, dialog na fost cine stie ce, il puteai transforma in naratiune dar nu este nimig gresit ca ai ales sa l spui (nush cum sa ma exprim altfel)
deci - si prin urmare ca - acest capitol a fost dragut si il astept pe urmatorul cu mare drag, I wanna see some action :>
ja ne! :*
To the right, To the left, we will fight to the death
To the Edge of the Earth, It's a Brave New World from the last to the first
To the right, To the left, We will fight to the death
To the Edge of the Earth it's a Brave New World it's a Brave New World It's A Brave New World
A Brave New World
The war is won,
the war is won,
a brave new world



[Imagine: beautyfullgrl.png]





I am a simple girl and you're a crazy boy....we can be friends? [+16 / +18] - http://animezup.com/forum/showthread.php...649&page=1

Inimile noastre bat ROCK [+16/+18] - http://animezup.com/forum/showthread.php...548&page=1

#28
Merci ca m'ai anuntat si Gomenasai ca nu am aterizat mai repede pe la fic:(.
Deci cum s'a mai spus si mai sus:
Descrierea ai, actiunea ai, dialogul nu e sec. Mie mila de saracul Sasuke intr'un fel. A suferit din cauza unei fete. Dar pe de'o parte m'a enervat faptul ca, crede ca poate sa se joace cu rozalia. Trecand peste asta, deabia astept sa vad cum poate sa se razbune pe cei doi, caci pe moment am gasit o idee de razbunare care o include pe rozalie si daca asa o sa se intample.... o sa'l omor daca dupa ce se razbuna pe cei doi o sa'i spuna ca doar s'a jucat cu ea.
Deci va rog sa ma anuntati si spor la scris si multe idei amandurora!

#29
Ok, deci e pur si simplu fantastic! multumesc ca m-ai anuntat. Descrierea e buna, iar dialogul nu e sec. La naratiune mai ai o picatura de lucrat. Eu una o bat pe Elisbeth ca i-a frant inima lui Sasuke. Apropo, Gaara e un fraier daca el crede ca poate concura cu unul ca Sasuke. Deci, in principiu, e un fic frumos. Spor la treaba!
Imi iubesc:

mama:
Venus-Roseta

#30
Buna, pai scuze de intarziere, dar mersi ca mi-ai spus.
Mi-a placut foarte mult. Inca de la inceput mai atras. Titlu a avut acel mister, acea fraza gen: ciitesti afli..in fine..deci cu fiecare rand citit totul era si mai interesant si frumos. Ceea ce mi-a placut e ca nu ai spus ce sa intamplat pana la final la acel flashback...descrierea a fost frumoasa, in cantitati mari. Actiunea nu a fost grabita, greseli nu am vazut.
Sper ca Sasuke sa nu se joace cu rozalia, ci sa se indragosteasca8->...dupa titlu ficului eu nu vad un final fericit, si daca nu-i fericit, ma supar si plang si va si bat..imi plac poreclele lui Garra si Naruto =))..tine-o tot asa
Astept next si spor la scris...
Muchos besos:*
[Imagine: h8v.gif]
 



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Yaoi] Mafie pe pas de Moarte Rose Uchiha 4 3.806 21-11-2013, 04:48 PM
Ultimul răspuns: Bla_Bla
  Dorinta devenita realitate kimic 1 2.142 15-06-2013, 02:30 PM
Ultimul răspuns: Turta Dulce
  Intre viata si moarte + 16 *Piersicuta 2 3.325 01-07-2012, 02:00 AM
Ultimul răspuns: *Piersicuta
  O ultima amintire.. Kyandi. 2 2.143 29-03-2012, 10:52 AM
Ultimul răspuns: Diz
  Doctor moarte la comanda Miranda. 87 32.672 24-12-2011, 04:47 PM
Ultimul răspuns: Miky sweetie :3
  Nu-mi poti lua si ultima suflare [SF & Mystery] IceCat 33 20.196 11-09-2011, 05:43 AM
Ultimul răspuns: Dark Blue
  Viata dinainte de moarte RISHA 5 3.400 08-08-2011, 12:33 AM
Ultimul răspuns: RouXiss Đx
  O lume plina de miracole...si moarte! Ɖʋℓcικ`Иɛвʋиικ 12 8.304 25-07-2011, 11:32 AM
Ultimul răspuns: stylish.lov3
  Faima inainte de orice Zuzy Is Angell 11 8.230 08-07-2011, 08:44 AM
Ultimul răspuns: Sho-Yo
  Ultima picătură de sânge [ Nya & Metal ] Meal. 22 11.629 26-04-2011, 11:07 AM
Ultimul răspuns: Lust.


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)