Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

O ultima amintire..

#1
Acum,sincer,incerc din rasputeri sa va placa fic`ul meu,sincer nu vreau com gen"renunta",comentarii grele(binenteles nu ca sa ma simt ultima jigodie din lume..)
Gata mi`am spus cuvantul:))),acum..
Capitol 1 "Gluma e gluma,iubirea nu!"
-Parca spuneai ca Any nu va face nicio greseala..cica oamenii ar fi buni de ceva..Nu-ti fie ciuda,Amanda,dar serios Any nu a vrut sa faca rau,jur!spune tata incredere,asteptand sa il creada mama.
-Nu am zis ca Any ar fi vrut sa ia 4,dar acum,ce a fost a fost..
-Si acum crezi ca eu vreau sa o las nepedepsita,sau cum ca n-am inteles?!Va plati bine..munca e munca si nu va da roade fara ea,mai ales ca e clasa a 7-a,e normal sa se simta copilul plin de greutati,invatatul nu mai este cum a fost la noi,nu e simplu nici cu bani nostri,mai ales ca Mity,prietenul meu..si acum fost sef..
-Cum?!Te-a dat afara,nu-mi spune ca ai demisionat..probabil ca Any se va supara auzind ca nu va pleca la sfarsitul anului,in vacanta cu colegii la mare,e trist dar asta e..!
-Da,m-a dat afara!Motivul este ca..Mirela,o sti,i-a spus lui Mity ca nu m-am intalnit cu niste oamenii la o intalnire de birou,stia ca nu pot,aveam de semnat niste harti,dar Mity o crede mereu,normal e "prietena lui".O joaca de copi..serviciu de nimic.Compania 'AnsquenNomilo",senzatie de nimica!
Nu..vreau cu orice pret sa plec cu Kelly si Deea,normal sunt bune prietene,nu vreau sa raman acasa,ca ce,ca nu am bani?Nu,trebuie sa economisesc bani si asta se va face cu orice pret.
Fug eu cu rasputerea cea mai ramas,in camera mea,normal mama si tata au auzit si cred ca presimteau ei ca i-am auzit.Daa..asa se intampla mereu.Daa,pe sor-mea au lasat-o sa plece cu Jolie in Paris,o mica vacanta,dar eu nu sunt importanta pentru ei,dar normal,nu e nevoie sa judec asa,sunt parinti mei,dar totusi,am dreptatea mea,nu?
Sun pe Lola si ii povestesc,ea trimite mai departe,e "mesagerul" meu.
-Alo,Lola..
-Acum de ce nu vi la mine?Te-ai simti mai bine,sora mea e acasa,mai discutam si rezolvam intr-un fel,okay?
-S-a facut.Mereu ai idei geniale.Cum de-ti vin asa usor?razand eu la tel.
-Eeh,secretele unui geniu nu se dezvaluie niciodata,my friend!
-Hai nu ma lua pe mine acum cu engleza ta!
Am inceput a rade amandoua,daa,suntem bune prietene de la gradi,doamna Haspike Miruna,amintiri blestemate!!..Era ingrozitoare,cica buna gradinita asta cu program de n-ai treaba,da de unde..Parerile mele or fi rele,dar daca a-ti fi trecut macar si cu privirea,am fi discutat la fel despre "QueenKids"..
Scuze da,da e scurt,sorry!
Revin imediat cu un nou capito mai marel!Sper ca v-a placut!
[Imagine: tumblr_m9o59mWzcL1rdjmj7o1_500.jpg]

#2
Pana acum este interesant! Dar totusi sentimentele au fost luate de vant... cam lipsesc. Ai fi putut descrie cum se simtea atunci cand a aflat ca nu poate merge cu prietenii, ca sora ei este prea rasfatata si ea este data la o parte. Ar trebui sa descrii putintel si imprejurimile. imi place cum ai inceput, destul de misterios incepututl, dar este mult dialog. Il poti inlocui cu descriere sentimentala. Astept cu nerabdare urmatorul capitol!
[Imagine: anime-11.jpg]

Moi, cand scriu capitolul unui fic! :yes:

#3
Aceasta este prima avertizare.

Te rog sa treci pe la Reguli generale Fan Fiction si de asemenea pe la Ghidul incepatorului si sa te conformezi. Nu este mult de citit, si trebuie aplicate de fiecare data cand mai postezi ceva, indiferent daca este oneshot sau poveste in sine.


Multumesc.
[Imagine: tumblr_m95uonbiuU1re9dfoo1_500.gif]



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Nu-mi poti lua si ultima suflare [SF & Mystery] IceCat 33 20.187 11-09-2011, 05:43 AM
Ultimul răspuns: Dark Blue
  O ultima dorinta inainte de moarte DozzaDeColla 32 23.017 13-06-2011, 04:17 PM
Ultimul răspuns: ciupaciup
  Ultima picătură de sânge [ Nya & Metal ] Me†al. 22 11.626 26-04-2011, 11:07 AM
Ultimul răspuns: Lust.
  O ultima lacrima de sange pe o petala de trandafir MooN. 41 19.629 18-03-2011, 09:29 PM
Ultimul răspuns: ~*Fallen* ~* Angel*~
  Speranta moare ultima MooN. 7 5.033 08-03-2011, 03:53 PM
Ultimul răspuns: MooN.
  Ultima speranta Kazuki 15 9.771 11-07-2009, 06:12 PM
Ultimul răspuns: D@n@
  Cand speranta moare ultima Erina Ozaki 1 4.393 25-02-2009, 03:13 PM
Ultimul răspuns: angeliqueVampire
  Ultima pagina, ultima zi. azami 2 2.911 16-12-2008, 11:36 PM
Ultimul răspuns: Apathy
  O ultima Asakura clauchan 3 3.585 06-10-2008, 04:44 AM
Ultimul răspuns: clauchan


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)