Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

O ultima dorinta inainte de moarte

#11
Hey Crisiie! Imi pare rau ca nu am comentat mai devreme insa am fost foarte racita si nu prea am putut sta la calculator mult insa am revenit in forta!
Un capitol minunat! Deci imi place foarte mult ca voi doua aveti stiluri complet diferite! So, va felicit!
Descrierea a fost perfecta dupa parerea mea! Naratiunea la fel si actiunea nu a fost deloc grabita! Chiar mi-a placut foarte mult. Ce-mi place de Sasu-kun al meu! :X Bietul de el, a fost pacalit!!!
Astept nextul si va rog sa ma anuntati!

#12
Deci, am venit cu next`ul :D! Vreau sa va multumesc pentru comentarii! Da, acesta este primul meu fic, insa promit ca am sa tin cont de toate sfaturile voastre! So... Spor la citit!!

"Fraieri la orice colt"

Decid sa ii fac jocul, si ma prefac ca ma duc la masa lui. Imi aranjez parul ca o pitipoanca, si ma indrept spre ei. Insa cand speranta brunetului devine mai mare, ii spulber toate visele. Nu ma duceam la masa lor, ci sa dansez la bara. L`am lasat practic cu ochii in soare. Ma simnt satisfacuta dupa ce am facut. Imi face un semn cu mana, sa ma duc la masa sa. Ce idiot! Crede ca ma pacaleste cu una cu doua! N-am ce face, asa ca ma duc la masa lui. Se uita insistent la mine, in timp ce savureaza un pahar de vin. Roscatul se apropie de mine, isi intinde bratul peste gatul meu. Imi sopteste suav la ureche:
- Ce-ar fi daca... in seara asta... ne-am distra putin? spune acesta cu satisfactie. Nu ma pierd cu firea, si il intreb in ce sens. Aveam o banuiala, iar acesta mi-a confirmat-o imediat. Imi spune surazand ca i-ar face placere sa petrecem noaptea impreuna. Doamne... mi se face greata! Ceilalti doi tipi, brunetul si blondul au auzit si ei asta. Rad ironic, si imi intorc capul in partea opusa, in timp ce imi beau tequila. Imi intorc din nou capul spre el, si ii zic pe un ton batjocuritor:
- Daca dansez la bara nu inseamna ca sunt o prostituata! Spun eu vizibil iritata. Baietii se uita la mine ca la masini straine, in timp ce Gara (am inteles ca il cheama) nu stiu ce cauta printr-o borseta. Scoate 2000 de lei noi, si isi intinde mana spre sutienul meu. Il prind de brat, si ii zic:
- Pastreaza-ti banii idioti! Cati bani castig eu, nu vezi tu intr-un an! Chiar daca nu m-am nascut ca voi, o pustoaica de bani gata cu impresii in cap, muncesc, si castig foarte bine pentru meseria pe care o practic! le spun eu calma. Au ramas cu gura cascata. Imi i-au geanta si tequila si plec de acolo. Ies pe terasa clubului, si din geanta imi scot pachetul de tigari. Scot una, in timp ce il strig pe Mike. Mike este chelnerul de la club, si prietenul meu cel mai bun. Il rog sa mai imi aduca o tequila cu gheata. Zis si facut. Mike ma lasa singura, deoarece are de muncit. El este un tip cu parul de culoarea frunzelor uscate, si ochii de asemenea. Are un tatuaj pe bratul stang, ce seamana cu o flacara. Este un baiat pe care poti conta la nevoie, cu un suflet mare.
Sunt absorbita in ganduri, in timp ce privesc cerul. O sfera de culoarea inghetatei de vanilie se oglindeste in apa fantanii arteziene. Ea este "prinsa" pe bolta cereasca, alaturi de mi de stele lucitoare, care vegheaza deasupra noastra. Nu sunt eu o fire sentimentala, insa mereu am crezut ca in spatele fiecarei stea, se ascunde cate un inger, un inger pentru fiecare om. Scot din geanta plic neagra telefonul meu LG cookie, de culoare roz. Acest telefon mi l-am cumparat pe banii primului meu salariu. Eram atat de fericita! Dar sa revenim. Ma uit cine suna, si observ ca este sora mea Maya. Ea este mezina familiei. Este cu doi ani mai mica decat mine. Eu am nouasprezece ani, iar ea are saptesprezece. Este o fata bruneta, cu ochii caprui. Este foarte sentimentala, si are o inima mare, cat universul. Mai am de asemenea si un frate, pe nume Cosmin. El are parul de culoarea pamantului sec, si ochii de asemenea. Este un tip cu multe teluri, si se lupta sa ajunga cineva. El are douazeci si doi de ani.
- Da Maya, te ascult. ii raspund eu plictisita.
- Sakura, vezi ca in seara asta nu vin acasa... imi spune ea rusinata.
- Cum sa nu vi acasa? Unde te duci? o intreb eu aparent ingrijorata.
- Pai... este sambata, si vreau si eu sa ma duc la discoteca! Imi spune ea -probabil crezand ca nu ii dau voie- printre suspine.
- Bine, dar sa ai grija. Imi multumeste de vreo suta de ori, si inchide.Doamne... Eu am titlul de "Ce-a mai rebela din familie", dar cred ca ea imi calca pe urme.
Imi pun coturile pe balustrada, si imi mai scot o tigara. Din spatele meu aud o voce dulce:
- Tutunul dauneaza grav sanatatii daca nu stiai. Ma intorc cu suspiciune si observ ca nu era altul decat brunetul, pe care amicii sai il strigau "Sasuke". Inca un nume ciudat. Parintii mei nu puteau sa imi de-a un nume roman? Ca doar sunt romanca! Auzi... nume japonez!
- Veziti de treaba! Nu-mi spune ca tu nu fumezi! ii spun eu, in timp ce beau din tequila.
- Asta e alta treaba. spune el amuzat. N-ai un foc? imi zice, si zambeste in acelasi timp. Nu ii mai zic nimic, ci doar ii arunc bricheta.
- Mersi. Apropo, ai fost tare la masa! Credeam ca esti mai blonda... spune el, si isi aprinde tigarea.
- Baietii... spun eu in timp ce imi dau ochii peste cap. Pot sa te rog ceva? ii spun eu
- Sigur. Ce vrei tu! raspunde acesta zambind
- Dute pana la bar si i-ami un Red Bull. Si ii intind o bacnota de 50 de lei.
- Fac eu cinste! spune acesta si pleaca catre bar.
Se pare ca el este mai de treaba decat ceilalti doi. Trece un minut, trec doua, trec zece, dar ce puii mei ii i-a atat sa cumpere niste energizant? Imi i-au poseta si intru in club. Observ ca brunetul....

Telefonul Sakurei: http://www.google.ro/imgres?imgurl=http:...24&bih=677

Cosmin: http://www.google.ro/imgres?imgurl=http:...29,r:9,s:0

Maya: http://www.google.ro/imgres?imgurl=http:...24&bih=677

Geanta Sakurei : http://www.google.ro/imgres?imgurl=http:...24&bih=677


Cam atat :D! Astept commuri :X ! Daca puteti sa dati si un edit la capitol nu ma supar :))
[/size]

Eu: Fata cu ochii mari si albastri. Fata care adora marea. Fata care zambeste din orice. Fata care e mereu indragostita. Fata cu teluri in viata. Fata cu parul brunet. Fata careia ii place toamna tarzie. Fata caruia ii place Coca-Colla. Fata care spune glume. Fata caruia ii plac bomboanele. Fata care isi traieste viata la maxim. Fata care danseaza. Fata care mazgaleste cu creioane colorate in caietele de teme. Fata ce miroase a capsuni. Fata caruia ii plac fluturii.



Tu: Baiatul cu parul negru. Baiatul care mereu se uita dupa mine. Baiatul caruia ii place sa iasa in evidenta. Baiatul caruia ii sclipesc ochii. Baiatul care ii place sa imparta. Baiatul care mereu iese afara cand e cald. Baiatul caruia ii place rock`ul. Baiatul care ii place sa se imbrace la moda. Baiatul care nu este atent la detalii. Baiatul caruia nu ii place sa faca poze. Baiatul cu zambetul pe buze. Baiatul cu multi prieteni. Baiatul cu multa ambitie. Baiatul care este cel mai popular din scoala.



I love my friend :love: :

Where`s my cookye?
Venus-Roseta
Contagieuse
MusicxD
FlyAway [Crissy]
Tigroaica

My Chibi: [Imagine: chibi_8310.gif]
, chibi-ul lui


My fanfic:

"O ultima dorinta inainte de moarte"
http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=25584



#13
Tananananam. Brunetul ce facea? Cu cine mama masii dansa? Eeee nesimtitu. Poate nu dansa cu nimeni T_T Sper sa nu va fi stricat surpriza.-_-". Sa revenim la fic. Mi-a placut nextul desi a fost cam mic si inghesuit. Puteai sa lasi un rand liber ca sa para mai lejer. Descrierea este prezenta dar totusi parca mai trebuia. As vrea mai mult sa te bazezi pe sentimentele. Naratiunea este ok, actiunea decurge normal, cel putin mie nu mi se pare grabita iar dialogul este cam prea mult si da tente de sec. Ai putea sa il mai reduci. Nu am vazut insa greseli de tastare ceea ce ma bucura. Se pare ca esti atenta. Ce nu mi'a placut: ,,- Ce-ar fi daca... in seara asta... ne-am distra putin?". Nu prea imi plac punctele alea de suspensie. Puteai sa zici asa: ,,- Ce ar fi daca in seara asta ne-am distra putin? spuse roscatul balbaindu-se". Ehh scuze de asta dar e unu noaptea si nu prea imi arde mie de gandit prea mult la ora asta. So, atat am avut de zis. Astept nextul si nu uita sa ma anunti cand il pui. Buh bye! :*
[Imagine: EnvYQ.png]

#14
dau edit dupa ce termin, nu stergeti comul.vreau sa fiu prima aici la tine sweetie:P
sac la ceilalti>:) deci dupa cum am promis
Edit:
Bun, mersi ca mi-ai spus. Scuze ca nu am lasat aseara, comul dar mi-era somn si adormeam pe tastatura, vezi sa nu..lenea asta:)) scuze, dar uneori s-ar putea sa mai ies din subiect, asa-s eu. Back.. un nou capitol, interesant si frumusel. vom incepe. Actiunea vad ca e ok, multumesc, chiar nu dorersc sa fug dupa ea:)) naratiunea buna, imbinata frumos cu celelalte moduri de expunere, dialog eu zic ca a fost bun, descrire vad ca ai, dar mai trebuie, poti sa mai dezvolti unele idei, cum ar fi acel moment dintre Garra si Sakura.

Citat:- Ce-ar fi daca... in seara asta... ne-am distra putin? spune acesta cu satisfactie. Nu ma pierd cu firea, si il intreb in ce sens. Aveam o banuiala, iar acesta mi-a confirmat-o imediat. Imi spune surazand ca i-ar face placere sa petrecem noaptea impreuna. Doamne... mi se face greata! Da ce crede ca-s jucaria lui sexuala? Daca vrea distractie sa se duca pe strada de centura ca o sa aiba de unde alege si sa ma lase dracului pe mine.Ceilalti doi tipi, brunetul si blondul au auzit si ei asta. Rad ironic, si imi intorc capul in partea opusa, in timp ce imi beau tequila. Imi intorc din nou capul spre el, si ii zic pe un ton batjocuritor:
- Daca dansez la bara nu inseamna ca sunt o prostituata! Spun eu vizibil iritata. Baietii se uita la mine ca la masini straine, in timp ce Gara (am inteles ca il cheama) nu stiu ce cauta printr-o borseta. Scoate 2000 de lei noi, si isi intinde mana spre sutienul meu. Bun deci se pare ca nu a inteles ce am spus. Eu am vorbit suficient de clar, dar daca e surd ce sa-i fac. Dar imi pastrez calmul, nu vreau sa-mi pierd jobul si sa fac vreun scandal aici. Doamne chiar crede ca o sa ma cumpere. Se pare ca e prost de-a binelea, da ce sa-i faci. Scapa Doamne lumea de prosti ca astia. Parul e roscat, da creierul e blond, asta daca are. Cat urasc baieti care tot ce cauta este sex. Crede ca daca sunt dansatoare la bara sunt si jucaria multora si ca ma las calcata in picioare? Ei bine nu e asa. Faptul ca dansez intr-o discoteca, mai exact la bara nu inseamna ca-s prostituata. Este o diferenta foarte mare dintre a fi dansatoare ca mine si idioatele care se culca cu 20 de tipi pe noapte. Poate ca unele dansatoare s-au culcat, ca nah poate nu castiga bine, dar asta nu inseamna ca suntem la fel toate
vezi cat am mai adaugat eu? ce e scris inclinat e adaugat de mine, sper ca nu te-ai suparat, dar am zis sa-ti ofer un exemplu.
Greseli nu am vazut. Bravo.
Imi place ca ne tii in suspans:> Deci zii ce face Sasuke, am cateva idei dar nu zic, ca e posibil ca una din ideile mele sa fie buna si nu vreau sa stric surpriza:*
Astept nextu si anunta-ma te rog:pls. Sper ca nu te-a suparat comul meu, mai ales faptu ca ti-am oferit o idee;;)
Bye si spor la scris
[Imagine: h8v.gif]
 

#15
Dear, iti multumesc ca m-ai anuntat.
Acum sa incepem. Chiar ma bucur ca ai luat in calcul tot ceea ce ti s-a spus. Nu este perfect insa se poate observa evoluatia fata de primul capitol.
Cum am spus, nu este totul pefect roz insa de aceea noi suntem aici, pentru a ne ajuta intre noi.
Actiunea de aceasta data nu ai mai grabit-o foartte tare si asta este bine insa mai ai de lucrat pe la aceasta cat de cat. Descrierea, observ ca exista insa parca as mai vrea. Incearca sa conturezi sentimentele fetei, felul in care gandeste, exprimate liber (bineinteles, pana la un anumit punct ^.^ ). Cu ajutorul descrierii vei putea incetini actiunea. Insa dupa cum am spus, ai evoluat foarte bine intr-un timp relativ scurt.
Naratiunea, aici sincer nu am ce comenta. Stii sa narezi foarte bine so, no comment.
Parca am uitat ceva...a da, dialogul. Pe la sfarsit este cam sec, acolo puteai face vorbire indirecta.
Cu toate aceastea spuse, astep nextul si va rog foarte frumos sa ma anuntati.

#16
Hello! Chiar imi pare foarte rau ca am intarziat, dar nu am avut suficient timp sa scriu. Si totusi acum am terminat. Sper sa va placa so...
Lectura placuta!

Capitolul patru – Un punct slab


Interesant. Micuta dansatoare se aranjeaza? Vai vai... ma uit cu coada ochiului la Gaara care este total absorbit de imaginea proprie. Mda... iti dai usor seama dupa cat de crizat se uita in reflexia din paharul de bautura. Ma pufneste rasul instantaneu, dar devin serios cand maimuta se uita suparat la mine. Ce pacat ca nu intelege sensul cuvantului idiotenie. Acest cuvant il defineste in totalitate. Ma uit in continuare dupa micuta rozalie si se pare ca se indreapta spre bara. Hmm... oare chiar se gandeste ca ma impresioneaza? Viseaza in continuare pustoaico! Singurul lucru care ma impresioneaza este acel corp perfect. Se uita satisfacuta la mine si parca din priviri imi spune „Nu iti mai arde de jocuri, nu?”, ba da rozalio sa sti ca inca imi arde. Parca am un chef nebun sa rad, si ce mod mai bun decat la cel ce tocmai mi-a venit in minte. Ridic dicret de doua ori din sprancene, acum ma cred la ceva televiziune. Un om mai anormal decat mine nu cred ca exista... mda de unde, Gaara ma intrece in prostie. Rasul nu intarzie sa apara. Si dragul meu prieten, dar si Gaara se uita la mine ca mata-n calendar. Daca ar sti cat de ridicol arata... . imi satur pofta de ras dupa care devin din nou serios adoptand o figura gen „tipu cu inima de gheata”. Sincer sa fiu chiar nu stiu de ce mi se spune astfel, dar am o banuiala.

Ma ridic usor de pe scaunul nu foarte comod si ma indrept spre bar. Inca il mai vad pe idiotul de Gaara care inafara de faptul ca fuge dintr-o parte in alta a clubului cautand-o pe rozalie, nu mai face absolut nimic. O.k. deja exagereaza! Cat de nebun ar trebui sa fi ca sa fugi in halul asta dupa o pustoaica. Oh Doamne, imi iau inca un pahar de bautura, de data aceasta vin, ce deliciu imi spun, si ma intorc la masa. Nimic iesit din comun, Naruto trimite mesaje, oare pe tipu’ asta nu il doare mana de la prea mult tastat? Iar pe Gaara il gasesc la fel cum l-am lasat, facandu-si parul sa arate mai rau decat inainte, dar el sustine ca arata extraordinar. O caut pe rozalie cu privirea si... bingo. Se pare ca se invarte pe aici, dupa parerea mea fara un punct fix unde sa ajunga. Ce trist... o fata atat de frumoasa si „dotata” sa nu aiba creier nici macar cat o gaina. Asta imi place la fetele ca ea... sunt usor de jucat pe degete. Incep sa rad in sinea mea, dar afisez un zambet de bad boy si ii fac semn sa vina la noi la masa. O vad cum isi da acei ochi superbi peste cap. Lasa rozalio, in curand nu vei mai face chestia asta. Vine lent spre noi, parca mai lasandu-ma inca un pic sa ii admir corpul perfect sculptat. Se apropie de noi din ce-n ce mai mult parca in pasi de dans. Ce mers poate sa aiba si fata asta.

Maimutica de Gaara o observa in mai putin de doua secunde. Incepe sa se m Parca imi si trec prin minte ce are de gand sa ii spuna. Incearca sa mearga cat mai linistit si calculat, dar din nefericire pentru el, nu iese nimic. Isi pune bratul dupa gatul fetei si incearca sa ii rosteasca cat mai suav, da de unde... a iesit ca cea mai mare prostie nu asa se vorbeste cu o fata
- Ce-ar fi daca... in seara asta... ne-am distra putin?
Cat de penibil a sunat chestia asta. Presupun ca rozalia se astepta la asa ceva. Adica de la un tampit precum Gaara te poti astepta la orice. Se pare ca rozaliei nu prea i-a convenit ceea ce i-a spus, nemernicul. Ce om, daca nu Gaara, ar fi scos o asemenea prostie pe gura? Mica dansatoare se uita la baiat ca si cum ar vrea sa il omoare cu privirea. Asta da fata. Incep sa chicotesc discret la acest gand astfel incat nu m-a auzit nimeni, poate doar Naruto care se uita amuzat la cei doi. Rade ironic dupa care mai ia o gura de tequila. Se uita din nou sepre noi, iar cu un ton batjocoritor graieste, desigur cuvinte aduse la adresa lui Gaara.
- Daca dansez la bara nu inseamna ca sunt o prostituata! Ouch nu cred ca se astepta la asa ceva, sincer nici eu sau dragul de Naruto nu ne asteptam sa reactioneze chiar atat de calm.
Gaara se uita iritat la rozalie si se apuca sa caute ceva printr-o borseta, care apropo abia acum o vad. Pe unde o tine ascunsa? Se pare ca scoate de acolo in jur de doua mii de lei. Ii clar, un tip mai porst ca el nu exista, nu asa se abordeaza o fata. Imi dau ochii peste cap in timp ce el zambeste invingator crezand ca fata nu v-a refuza o asemenea oferta. Daca as fi fost in locul ei sigur, suta la suta, l-as fi luat la bataie, dar cum nu sunt... stau si urmaresc aceasta scena amuzat. Zici ca sunt la cinema imi mai trebuie floricelele si sunt rezolvat.
- Pastreaza-ti banii idioti! Cati bani castig eu, nu vezi tu intr-un an! Chiar daca nu m-am nascut ca voi, o pustoaica de bani gata cu impresii in cap, muncesc, si castig foarte bine pentru meseria pe care o practic!
Deci fata are tupeu. Ma uit la ea ca un prost. Ce ar fi crezut ca vom da peste o asemenea bunatate intr-un loc mai bine spus club, plin cu animale. Sa fim sinceri, ce oameni normali la cap se mai urca pe mese sau pe bar. Ma mir cum de nu am distrus tot locul. Revenind la fata... stie sa ti le spuna. Cel putin pe mine m-a lasat gata. Inainte sa mai apuce sa ii comenteze ceva, isi ia bine meritata tequila, geanta si dispare printre zecile de fete care mai de care vulgar imbracate. Gaara se intoarce la masa scotand foc pe nari.
- Lasa omule nu-i mare chestie, mai sunt fete pe aici. Incearca Naruto sa-l calmeze, dar se pare ca nu vrea sa renunte. Rozalio fereste-te pentru ca Gaara este in stare de orice ca sa te aiba. Doar daca...
- Hey Sas’ke ma lasi un pic singur cu Gaara. Are nevoie de cineva acum, iar tu nu cred ca vrei sa stai sa-l alinti.
- Bine spus.
Acestea au fost ultimele cuvinte inainte sa o tulesc de acolo. O fi Naruto un hiperactiv plin de viata, dar in acelasi timp este foarte sensibil. Serios acuma, oare de ce nu vede si Hinata la el ce vad restul fetelor. Parul lui de un blond pur ii flutura-n vant, iar ochii lui... te fac sa ametesti, pierdandu-te intr-un ocean infinit. Ar cam trebui sa ma opresc. Suna de parca eu sunt cel indragostit aici. Incep sa rad in mintea mea, dar cand imi aduc aminte de ea toate starile mele de buna voie se transforma in nervozitate. Trebuie sa-mi aerisesc un pic si eu mintea. Aici este doar fum de tigara si miros de alcool, parca de acum mi se face rau. Se pare ca pe terasa se afla o singura persoana, iar aceasta este rozalia. Micuta dansatoare este singurica? Asta imi da cateva idei si... fumeaza? Fata asta habar nu are ca isi strica de una singura sanatatea, dupa aceea de unde isi cumpara alta cu banii aia pe care nu ii vede Gaara intr-un an?
Ma indrept usor si hotarat spre usa care ma tine departe de adierea vantului de iarna, desigur si de rozalie. Distanta dintre mine si ea ( usa desigur ) devine din ce-n ce mai mica. Simt cum imi pluseaza dintr-o data mai mult sange. O Doamne, ce-i cu tine Sasuke? Tu nu esti asa, trezeste-te din frumoasele tale fantezi si revino cu picioarele pe pamant. In felul asta te poti razbuna, ai nevoie de ajutorul ei. Ajuns in fata usi ma calmez si o deschid discret astfel incat rozalia sa nu ma auda. Se pare ca fata nu m-a auzit, acum este momentul meu.

- Tutunul dauneaza grav sanatatii daca nu stiai? Mda... nu sunt niste cuvinte foarte bine alese, dar macar sau cel putin au surprins-o. Cred ca si-a dat seama cine este persoana, super aratoasa, care o deranjeaza. Imi trec usor mana prin par si ma indrept spre ea, inconstient. Picioarele ma poarte fara voia mea, dar cel putin este mult mai bine decat sa fiu constient de ce prostie urmeaza sa fac. Se intoarce elegant spre mine, parca se astepta la asa o vizita neplacuta din partea mea.
- Veziti de treaba! Nu-mi spune ca tu nu fumezi! Imi spune ea parca amuzata. Oare chiar vrea sa stie adevarul? Hai sa vedem poate imi place, cine stie? Dar imi voi face rau singur, cat de prost trebuie sa fi pentru a-ti face constient rau? Ei bine, la fel de prost ca mine.

Mda... trebuie sa o impresionez, iar acesta este singurul mod de a-i arata ca avem destul de multe in comun, desi poate nu avem nimic.
- Asta e alta treaba. Spune eu amuzat. N-ai un foc? Afisez un zambet fals. Sunt pe cale sa fac cea mai mare prostie din viata mea. Bine, am mai facu tampenii la viata mea, chiar multe, dar acum sunt pe cale sa ma apropi de deces cu mai mult de cat trebuie. Se pare ca masca mea este destul de eficienta, cel putin pana acum.
Nu sunt prost, iar pe mine ma duce tartacuta. Da, chiar ar trebui sa primesc un premiu nobel pentru genialitate. Daca si acum ma va crede, atunci ii clar ca-i o blonda, dar si o tipa usor de pacalit. Sasuke, smecherule! Incep sa ma laud singur in timp ce rozalia imi arunca „minunata” si mult asteptata bricheta. Mda... incepem sa conversam oarecum, chiar inainte sa-mi aprind tigara, dupa care exact la tang ma trimite sa-i cumpar niste enrgizant.

- Fac eu cinste! I-am rostit zambind fals. Oare fata asta ii chiar atat de blonda incat sa nu isi dea seama ce am de gand sa fac? Pai sti cum ii... prostu invata din propria experienta, iar desteptu’ invata din experienta altora. Ce sa-i fac daca pe ea nu o duce capu, asa cum isi controleaza corpul. Ce risipa.
In fine intru inapoi in club si ma indrept spre bar. Acolo o pustoaica de saptesprezece sau optsprezece ani. Nu pot sa imi dau seama exact, dar arata traznet. Nu la fel precum rozalia, dar acum ce mai conteaza. Se pare ca si-a comandat un fresh de portocale. Daca tot sunt in club...
- Salut frumoaso! Ce faci?

Se uita la mine ca si cum sunt un criminal in serie. Ce imi pasa, continui sa-i zambesc cat pot de dulce, dar in acelasi timp fals. Se pare ca nu isi da seama si imi intra in joc. Ma voi distra bine de tot. Stam si vorbim in jur de cinci-zece minute pana in momentul in care ne mai putand sa ma abtin incep sa o sarut apasat. Incepe sa se zbata, iar intr-un moment de neatentie isi deschide poarta catre lacasul ei umed. Nu am cum sa pierd o astfel de ocazie si fara sa ezit mi-a varat limba in gura ei, astfel fata impietrind. Sta asa in jur de cinci secunde dupa care imi raspunde. Deschid la un moment dat ochii si o vad pe rozalie. Are genu de fata super geloasa. Incep sa zambesc satisfacut in mintea mea, in timp ce sarutul il adancesc din ce-n ce mai mult. Sa vedem ce are de gand sa faca rozalia in continuare. Lasa draga mea, Sas’ke se poate imparti in mai multe bucati. Doar trebuie sa imi dovedesti ca ma meriti.
[Imagine: 2rcpz12.jpg]

Cincizeci de minute ne despart privirile. Mă doare să te văd mereu atât de distant faţă de mine. Cu ea eşti simplu tu, cu mine de ce nu ai fi? Mă laşi să sper că într-o zi vei putea să-mi vorbeşti aşa cum şi eu încerc să îţi arăt că ţin la tine, dar eşti atât de orb încât nu vezi dincolo de această ceaţă densă pe care ai creat-o de unul singur. Flacăra ce trăieşte-n mine devine din ce-n ce mai puternică cu fiecare privire, cu fiecare literă pe care mi-o rosteşti, dar îmi este frică. Frică ca într-o bună zi această scânteie să se stingă în mometul în care te voi vedea de mână cu ea. Îţi cer un singur lucru, te implor nu mă lăsa în urmă. Nu mă lăsa să fiu doar o umbră a trecutului...

#17
Hello:*
Se pare ca sunt prima:d.... ce bine, am si uitat cum e:))...
Acum revenind la fic.... e interesant sa afli cum are loc actiunea in perspectiva ambelor persoane... fiecare cu gandurile si felul propriu de a face lucrurile.... anyway Sasuke aste e asa de.... cum sa spun.... nesimtit, sper ca am gasit cuvantul potrivit...
Cum sa o faca geloasa pe Sakura, de fapt nu prea cred ca-i pasa rozaliei, dar oricum gestul conteaza in totdeauna:))...
Oricum a fost un capitol interesant.... nextu pls:*:bye:

#18
hello, deci am ajuns eu..multumesc Doamne...asa sa revenim aici. Mersi ca mi-ai spus, chiar imi place capitolul. Intr-un final ai aparut si tu pe aici:)), scuze dar uneori e posibil sa mai deviez de la subiect. Imi place tot aici, decriere..tot, greselu nu sunt si in rest e chiar ok si captivat:>
Ce face Sasuke?O_O Saruta o alta fata? O_O vai ce-i fac cand il prind..nu iese viu, va avea o minunata intalnire cu morga si va fi superba, se vor intelege bine. Ai avut faze amuzante ceea ce imi place:X si am citit bine? Sakura geloasa?O_O waw..e super ideea.chiar imi place...
astept next si te rog sa ma anunti dear. spor la scris si bye.
[Imagine: h8v.gif]
 

#19
Doamne! Singuru lucru care imi vine in minte acum este ca Sasuke e foarte modest :]]. Well mi-a placut capitolul dar te-as ruga ca pe viitor sa nu mai scrii acelasi capitol ca si DozzadeCola ptr ca devine plictisitor si cititorii vor sa afle ce se intampla mai departe nu sa ii tii in acelasi loc. Ai descris frumos capitolul dar ti-am zis vreau continuarea. Cum ziceam descrierea este prezenta in cantitati mari asta chiar imi place. Actiunea nu a fost grabita, naratiunea este la fel de frumoasa si dialogul nu a fost sec. Doar o singura replica a fost seaca. Aia cand o intreba pe acea fata ,,- Salut frumoaso! Ce faci?". Puteai sa o inlocuiesti cu descriere. Am vazut ca si tu ai scris ,,- Ce-ar fi daca... in seara asta... ne-am distra putin?".". Nu trebuia sa pui acele puncte de suspensie. Trebuia sa scrii normal si dupa sa precizezi cum a spus. Greseli de tastare am vazut una:

Citat:Incepe sa se m Parca imi si trec prin minte ce are de gand sa ii spuna.
-Incepe sa se ce?

Ce mi-a placut faza:

Citat:- Hey Sas’ke ma lasi un pic singur cu Gaara. Are nevoie de cineva acum, iar tu nu cred ca vrei sa stai sa-l alinti.
- Bine spus.


Chiar m-a apucat rasul :)).

So, atat am avut de spus. Astept nextu si nu uitati sa ma anuntati

Bisous, Contagieuse.
[Imagine: EnvYQ.png]

#20
Ideea e foarte originala...Cand pui next-ul???Abia astept...Pune-l in curand!!!!!:X:X
[Imagine: cupcake-2_large.jpg]

Don't expect too much from yourself. What I like to do when I have a day off is make various cupcakes and eat them. Then I always have that on hand if I need it.



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Yaoi] Mafie pe pas de Moarte Rose Uchiha 4 3.795 21-11-2013, 04:48 PM
Ultimul răspuns: Bla_Bla
  Dorinta devenita realitate kimic 1 2.132 15-06-2013, 02:30 PM
Ultimul răspuns: Turta Dulce
  Intre viata si moarte + 16 *Piersicuta 2 3.314 01-07-2012, 02:00 AM
Ultimul răspuns: *Piersicuta
  O ultima amintire.. Kyandi. 2 2.140 29-03-2012, 10:52 AM
Ultimul răspuns: Diz
  Doctor moarte la comanda Miranda. 87 32.587 24-12-2011, 04:47 PM
Ultimul răspuns: Miky sweetie :3
  Nu-mi poti lua si ultima suflare [SF & Mystery] IceCat 33 20.129 11-09-2011, 05:43 AM
Ultimul răspuns: Dark Blue
  Viata dinainte de moarte RISHA 5 3.390 08-08-2011, 12:33 AM
Ultimul răspuns: RouXiss Đx
  O lume plina de miracole...si moarte! Ɖʋℓcικ`Иɛвʋиικ 12 8.295 25-07-2011, 11:32 AM
Ultimul răspuns: stylish.lov3
  Faima inainte de orice Zuzy Is Angell 11 8.216 08-07-2011, 08:44 AM
Ultimul răspuns: Sho-Yo
  Ultima picătură de sânge [ Nya & Metal ] Meal. 22 11.575 26-04-2011, 11:07 AM
Ultimul răspuns: Lust.


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)