Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Ninja original story [XXI century]

#1
E o poveste originala si nu are nici o legatura cu naruto,asta ca sa nu se confunde.Am mai postat-o,dar a fost stearsa cand s-a modificat forumul.Oricum o sa incep cu profilul personajelor.

1.Kyouko Sakura
Varsta:15 ani
Data Nasterii:1.12.1992
Zodie:Sagittarus
Locuinta:Tokyo,Japonia
Familie:Sora ei Hasumi de 11 ani,parintii ei au murit in urma cu cativa ani intr-un accident.
Caracter:Sakura e o fire destul de prietenoasa,dar nu are prieteni la scoala si ii este greu sa se acomodeze.E inteligenta,dar nu stie sa isi exploateze calitatile.Are putini prieteni,dar ii pretuieste mult.Are un caracter puternic de cele mai multe ori si uneori e foarte impulsiva.Are tendinta sa se bage in treburile altora chiar daca nu o privesc. E incapatanata,temperamentala si ii place cand parerile ii sunt ascultate.Are o imaginatie bogata si cand intra in incurcaturi inventeaza multe povesti credibile cu ajutorul carora descurca situatia.Nu se lasa influentata usor,si de obicei nu pleaca urechea la vorbele rautacioase care se spun despre ea.Nu prea invata pentru scoala,dar mereu reuseste sa o scoata la capat pana la urma.
Materii Preferate:engleza,muzica,home economics(nu stiu cum se traduce...)
Materii pe care le uraste:sportul,literatura.
Hobby-uri:muzica,gatitul,desenatul,anime,internetul.
Culoarea preferata:albastru
Alte mentiuni:Locuieste cu sora ei in Tokyo.Cand parintii ei au murit,unchiul ei a vrut sa le ia pe amandoua in Kyoto unde locuia el,Dar Sakura si Hasumi au preferat sa ramana in Tokyo.Are o catelusa pe nume Chiharu.

O sa mai pun si profilurile celorlalte personaje pe parcurs.

Capitolul I: De unde a inceput totul...

Tokyo,Anul 1991:
De cateva zile ploua incontinuu.Norii acoperisera cerul pe tot parcursul zilei,si nu se risipisera nici la venirea noptii.
Undeva la periferia orasului,un om acoperit intr-o pelerina mergea grabit,indreptandu-se spre o cladire mare si ciudata.Deschise furtunos usa casei si intra strabatand coridoarele intunecoase.Ajuns undeva la capatul unui coridor cobori scarile,deschise usa de la capatul lor si ajunse intr-o incapere mare,slab luminata,in care se aflau zeci sau sute de potiuni,eprubete si multe recipiente si ustensile tipice pentru un laborator.Barbatul se indrepta spre computerul din mijlocul incaperii si incepu sa desfasoare un program foarte complicat.Lichidul multicolor dintr-un grup de recipiente mari,cilindrice fixate din podea pana in tavanul camerei,isi scazu nivelul pana recipientele ramasera goale.
-Inca 15 ani de asteptare...

***

Tokyo,Anul 2007:

Soneria anunta inceputul orelor.Zumzetul din timpul pauzei inceta pe loc si elevii se asezara instantaneu in banci cand profesorul,un barbat inalt cu infatisarea exigenta intra pe usa clasei.Acesta puse cartile pe catedra,apoi tusind ca sa atraga atentia elevilor,zise:
-De astazi vom avea un nou coleg... Sakamoto Ren.
In clasa intra un baiat cu parul negru cu ochii verzi si cu o privire rece.Majoritatea fetelor din clasa incepura sa chicoteasca si sa susoteasca intre ele.
Profesorul isi roti privirea prin clasa si isi opri ochii la singurul loc liber.
-Domnisoara Kyoko,stiu ca preferati sa stati singura in banca...Dar nu mai sunt alte locuri libere,asa ca...
-Da,inteleg...zise Sakura,o fata bruneta cu ochi albastri,care statea plictisita in banca si se uita pe fereastra.Nici macar nu stia cu ce fusese de acord,dar nu o prea interesa.
Baiatul se duse drept la locul sau,fara alte introduceri,in timp ce cateva fete din ultimele banci oftara mormaind ceva despre cat de norocoasa putea fi colega lor.
Aceasta nu dadu atentie nici nou-venitului care se asezase langa ea nici comentariilor celorlalte fete,ci incepu sa scrie ceea ce notase profesorul pe tabla.

***

Ceasul anunta ora 3 dupa-amiaza,iar elevii se inghesuiau pe holuri pentru a pleca acasa.Fata iesi pe usa clasei si se indrepta spre iesire,trecand pe langa un grup de fete din clasa ei:
-La testul de saptamana trecuta sunt sigura ca am vazut-o uitandu-se in caiet pe ascuns.
-Stiu...Si nu numai asta...Sunt sigura ca are tot felul de pile.Unchiul ei e o persoana influenta.In plus ma scoate din sarite cu bunavointa si masca ei de fetita inocenta.
-Da.De cate ori o invitam sa vina cu noi undeva,spune ceva ca "Scuze,nu pot,azi sunt ocupata...".De fapt cred ca e mult prea sus ca sa iasa cu noi.E o ciudata...
Sakura trecu in graba pe langa fetele din a caror discutie prinsese o frantura si apoi o lua la fuga pe hol si prin curtea scolii.Continua sa alerge de-a lungul strazii dupa ce iesii pe poarta si aproape dadu peste baiatul nou de la ea din clasa care se uita mirat dupa fata.
Fugii pana in centrul parcului unde se opri langa un cires mare a carui flori isi scuturau petalele in bataia vantului.Se aseza pe iarba si isi tranti furioasa cartile,stand cu capul pe genunchi.

~Flashback~
� -La testul de saptamana trecuta sunt sigura ca am vazut-o uitandu-se in caiet pe ascuns.�
~End of flashback~

-Nu am copiat...nu puteam nici daca as fi vrut.Profesorul a stat in dreptul bancii mele...striga Sakura pe o voce slaba.

~Flashback~
-Stiu...Si nu numai asta...Sunt sigura ca are tot felul de pile.Unchiul ei e o persoana influenta.In plus ma scoate din sarite cu bunavointa si masca ei de fetita
~End of flashback~

-Nu ...Nu e adevarat...

~Flashback~
-De cate ori o invitam sa vina cu noi undeva,spune ceva ca "Scuze,nu pot,azi sunt ocupata...".De fapt crede ca e mult prea sus ca sa iasa cu noi.
~End of flashback~

-Chiar sunt...chiar sunt ocupata!

~Flashback~
-In plus ma scoate din sarite cu bunavointa si masca ei de fetita inocenta.
~End of Flashback~

-Asa sunt eu...Nu am ce sa fac...zise ea pe aceeasi voce slaba,plangand.


Incepura sa ii vina in minte din nou si din nou aceleasi cuvinte ale colegelor ei.In capul fetei se auzeau zeci de voci care repetau la nesfarsit �O masca...influenta...a copiat...mult prea sus...Totul e fals!�
-Nu e vina mea!Nu am vrut eu sa fiu asa!striga Sakura in parcul pustiu.
In momentul acela fata simti ceva iesind din interiorul ei si o sfera de lumina ii aparu in fata.Sfera crescu pana cand lua forma unei creaturi uriase.Parea a fi o leoaica,numai ca avea dintii si ghiarele mai ascutite si era mult mai mare.
Fata se uita inlemnita la creatura.Era asa de surprinsa incat nici nu mai putea sa se intrebe ce era.Atunci se auzira pasi grabiti.Din spatele fetei venea alergand noul baiat de la ea din clasa,Sakamoto Ren.Acesta se opri cand ajunse la cativa centimetri de copac.Sakura se dezmeticii si se ridica in picioare.
-Ce...Ce e asta?sopti fata,uitandu-se intrebator la baiat.
Acesta scotocii in buzunarul jachetei,apoi scoase ceva ca un medalion de lemn pe care era sculptata infatisarea unei leoaice obisnuite.
-Prinde!zise el aruncand obiectul spre Sakura.Strange-l tare in mana si gandeste-te la primul lucru care iti vine in minte.
Sakura nu stia ce sens avea tot ce spunea Ren,dar nu avu timp sa se gandeasca.In momentul in care stranse medalionul in mana,in minte ii veneau in minte aceleasi cuvinte si fraze pe care le auzea la nesfarsit.Apoi ii veni in minte inca o fraza.Nu o mai auzise,sau gandise,dar o stia:"Tu stii ca e fals!Este de ajuns."In acel moment,Sakura se simti ca si cum un curent bland i se raspandea in corp si dintr-o data parca toate acele fraze se stergeau incetul cu incetul din gandul ei.Acum hainele ei se schimbasera intr-un costum negru,asemanator costumelor de ninja.Avea in mana o sabie subtire cu un tais ascutit.
-Ce se...murmura Sakura.
Dar nu avu vreme sa se lamureasca,deoarece creatura amenintatoare din fata ei incepu sa o atace.
Singurul lucru care ii era clar Sakurei in acel moment era ca trebuia sa lupte.Alerga cu sabia in mana catre creatura uriasa si incerca sa o loveasca intr-unul din picioare,dar aceasta nu pati nimic,ci se repezi la fata.
-Trebuie sa o lovesti in mijlocul fruntii!striga Ren privind lupta.
Sakura nu stia cum se presupunea ca avea sa ajunga pana la fruntea creaturii,dar incerca sa sara pe aceasta in timp ce o ataca.Din fericire,manevra ii reusi,iar fata ajunse pe capul leoaicei.In momentul in care varful sabiei ii atinse fruntea,creatura disparu ,intrand din nou in Sakura.Aceasta ateriza in picioare pe pamant,avand hainele ei obisnuite si sabia pe care o avusese in mana,disparand.
-Ce....Ce a fost asta?intreba ea asteptand raspunsul.



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Concurs - Proza - Original - Discutii generale Lia 49 29.801 30-11-2012, 03:35 PM
Ultimul răspuns: Lia
  Concurs - Proza - Original - Tema Lia 25 13.627 04-06-2012, 11:43 AM
Ultimul răspuns: Lia
  Viata unei fete ninja ~~~KiOko kimy~~~ 15 8.934 23-10-2011, 07:45 PM
Ultimul răspuns: FuckEverything
  Viata unui ninja demonul tigru apare may-yamasi 6 3.581 02-09-2011, 09:28 PM
Ultimul răspuns: may-yamasi
  The Original Power Yuki Kuran 6 3.674 01-09-2011, 12:01 PM
Ultimul răspuns: Anna
  Viata de ninja presarata cu iubiri interzise [+18] RouXiss Đx 5 3.954 10-06-2011, 10:05 PM
Ultimul răspuns: DiamondZ
  Ninja LoVe Elyy 17 9.006 05-06-2011, 06:55 AM
Ultimul răspuns: Capsunica
  Ninja LoVe mya2o1o 10 6.164 26-05-2011, 11:29 PM
Ultimul răspuns: Capsunica
  RE: Culoriile copilariei original fiction by me:P Luzer 18 11.203 10-03-2011, 11:54 PM
Ultimul răspuns: Beatrix LaVey
  1/3 Vampir, 1/3 Om, 1/3 Ninja DeMentă 12 8.641 25-12-2010, 08:34 PM
Ultimul răspuns: DeMentă


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)