Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Mister. Întâmplări de la miezul nopţii.

#21
Hey sys`^_^ Ma bucur enorm ca ai adus next-ul si pot spune ca este un capitol foarte reusit:] Ce viclean e Key ...cum poate sa intre in camera cuiva fara acordul persoanei repective? Anyway ma bucur ca si-a dat seama ca nu a facut bine cand a lasat-o pe Claire sa plece.Dialogul , naratiunea si descrierea pentru mine sunt perfecte :]] Normal pentru ca sunt noua =___=' Astept next-ul asa ca..spor la scris si la multa imaginatie:]

#22
Îmi rezerv locul, nu - ţi pot lăsa comentariu acum. Dau edit mâine dimineaţă. [:

____________________

Ediiiiit : Am citit şi trebuie să recunosc că mi-a plăcut.
Ah, am văzut că ai pus "__________________", încearcă să pui o steluţă sau trei steluţe când vrei să faci lucruri de genul: " * " sau " *** ". Arată mai estetic.
Ai descris bine, trebuie să recunosc că mi-a plăcut cum ai descris-o pe tipa aceea blondă la început. Ai pus în contradictoriu câteve elemente, lucru care m-a încântat.
Ah, acolo unde ai narat din perspectiva lui Key... Puteai scrie acolo " Key's P.O.V." , pentru că eu la început nu m-am prins despre ce este vorba, doar pe parcurs, dar dacă vine careva mai mic or smth poate nu se prinde, oricum apreciez că ai narat şi din perspectiva unui băiat şi ai narat bine.
Încă o dată: apreciez că scrii cu diacritice.

Aştept următorul capitol sisule. Baftă! <33333

#23
Bun. Am citit tot asa cum ti - am promis , si nu pot spune decat ca imi place la nebunie .
Ti - am mai spus ca ador cum descrii . Apreciez ca scrii cu diacritice , iar actiunea o lasi sa curga lin , si nu o grabesti. Dialogul nu este sec , din contra , este exact la locul lui.
Stii ; ; ) , imi place Daniel si Key in acelasi timp : )). Amandoi sunt ceva in genu' "bad boy". :] Cat despre piticania aia mica , e chiar amuzanta : ))
Anyway , m - ai facut curioasa , vreau sa stiu pe cine alege Claire 8 - > . Asa ca vino cu next-ul ala mai repede .

Spor la scris si bafta-n continuare mon amour.

punct.

#24
Woah,esti geniala :]

Iubesc ficul.Descrierea este destula si frumoasa,ampla.Naratiunea nu e grabita deloc,si dialogul e foarte interesant.
Imi place mult de Claire,abia astept sa vad ce o sa faca in continuare,desi se arunca cu capul inainte in orice situatie.Si Key(ce nume dragut:x) e un personaj interesant.Chiar ca a fost un prost ca a abandonat-o pe Claire,si acum regreta:(
Sper ca Claire sa nu ajunga sa se drogheze si ea :s..abia astept nextul
Hugs,
Acadea'
[Imagine: 339u1p3.jpg]
Paul: CAAAARRRL I watched you fire a harpoon into the captains face
Carl: That sounds dangerous
Paul: You were head-butting children off the side of the ship
Carl: That must of been horrifying to watch
Paul: And then you started making out with the ice sculptures
Carl: Well THANK GOD that the children weren't on board to see it
xDD

[Imagine: 2431486ouw57e0825.gif]<----Lissie,The skittle sheep



#25
Capitolul ÅŸapte - Daniel ÅŸi Key

Zgomotele incredibil de insuportabile m-au făcut să mă trezesc.
M-am uitat atentă la decorul din jurul meu. Nimic nu-mi era familiar, aşa că am intrat în panică. Am zărit o siluetă în pragul uşii, care mi-a zâmbit. E nebun ? Parcă i-am spus să mă ducă acasă, în nici un caz în casa lui ! Aş vrea să ripostez, dar nu vreau să înrăutăţesc situaţia. S-a aşezat lângă mine căutându-mi mâna prin plapumă. Când a găsit-o şi-a strecurat degetele printre ale mele şi mi-a dat un sărut pe frunte. Pe faţa mea a apărut un zâmbet extrem de pueril.
- Bună dimineaţă, rază de soare. Cum ai dormit ?
- Bună. Eu foarte bine, însă nu ştiu ce caut la tine acasă.
- Haide nu te supăra pe mine, dar era deja trei dimineaţa şi m-am gândit că nu avea rost să te duc acasă la ora aceea târzie. Aşa că te-am adus la mine. Apropo să ştii că ar trebui să te mai îngraşi puţin, eşti uşoară ca un fulg de nea.
- Hei ! Mă simt ofensată !
- Şi cu toate astea râzi.
A început să mă gâdile, iar eu am râs atât de mult încât mi-au dat lacrimile. Nu aş putea spune că nu-mi place, ba din contră. Cred că încep să simt ceva pentru Daniel. Dar oare el simte ceva pentru mine ? Aş vrea să aflu, însă nu mă încumet să întreb. Sunt o lasă, aşa-i ?
- Hai să mâncăm ceva, a spus Daniel cu un glas foarte subţire şi domol.
- Nu îmi este foame. Îmi pare rău.
M-a cuprins în braţele lui uriaşe strângându-mă la piept. Se pare că îi plăcea enorm de mult răspunsul meu. Mi-a dat un sărut neaşteptat pe gât. Atunci am simţit un fior rece în tot corpul. A început să îmi dea hainele jos, una câte una. Încercând să îl opresc, am eşuat. Era mai ceva ca un animal înfometat, căruia îi era frică să nu-şi piardă hrana. Adevărul este că şi eu îl doresc din toată fiinţa mea.
Se aude un sunet şi nişte vibraţii se simt pe sub mine. Telefon stupid ! Bun moment să suni. " Ce ironică pot fi. "
Daniel îmi spune să ignor apelul şi să continuăm ce am inceput. Eu îi spun că nu pot face asta, însă telefonul se oprise între timp. " Aveţi un mesaj neascultat, pentru a-l asculta apăsaţi tasta unu ". Vocea mamei mele îmi răsuna în cap plină de îngrijorare. Urăsc sentimentul de vinovăţie şi îl simt chiar acum în proporţii uriaşe. Ce voi face ?

***
- Ce zi stupidă. Soare tâmpit, îmi intri în ochi !, am spus eu frustrat şi supărat din cauza micuţei Claire, care, din câte am observat , nu a ajuns acasă nici până la această oră. " Oh ! Fata asta o s-o încurce rău de tot ! "
Am început să merg agale, cu o lene de nedescris în fiecare părticică a corpului meu, către baie, unde timp de zece minute mi-am făcut siesta. Am luat un mic dejun copios, deşi nu prea am avut poftă de mâncare. Mama lui Claire , Margaret, s-a întors cu faţa spre mine. Se citea pe faţa ei îngrijorarea şi frustrarea. Se pare că cel puţin din punct de vedere al sentimentelor ne asemănăm, în acest moment, în rest nu am nimic în comun cu o babă pe care o folosesc pe post de intermediar între mine şi fiica sa. Da ştiu ce am spus mai devreme nu a fost absolut deloc plin de respect sau eleganţă, dar nu m-am putut abţine. Scuză-mi limbajul inadecvat. Micuţa asta îmi dă bătăi de cap. Frumuseţea ei mă zăpăceşte, mă încânta, încât aş vrea să o ţin mult timp de acum înainte în braţele mele puternice şi să o sărut pe buzele sale calde şi moi. Exact atunci când visam şi eu mai frumos mama ei m-a întrerupt:
- Unde o fi fata asta ? O să vadă ea ce păţeşte când vine acasă.
Da de parcă nu ştiam asta, aş vrea să-i răspund urât, atât de urât încât să mă ţină minte toată viaţa, dar nu merită şi nu vreau să risc să-mi pierd iubirea din cauza unei furii de moment.
- Sigur, i-am răspuns eu ferm. Nu ştie ce o aşteaptă, totuşi fiţi blândă cu ea, va rog.
Se pare că ziua asta va fi a dracului de interesantă.
[center][Imagine: 2isxfr.jpg][/center]
Mulţumesc, Abbeh. Ly <3.

[center][Imagine: lh4lc.gif][/center]

#26
Ai adus next-ul . ^^' Cat ma bucur nu stii :]]

Imi place ...defapt nu...stai...il ador. xD Cum ti-am spus si pe mess : " Nu sunt in stare sa iti corectez tie greselile de exprimare sau cum e dialogul , descrierea , naratiunea si etc..." Si acum sa continui :]] Chiar nu sunt in stare sa fac acest lucru dar as putea incerca . :]] Descrierea este superba , naratiunea perfecta si dialogul la locul lui . Si la fel ca si Madalina , sunt curioasa pe cine o sa aleaga Claire . Deci...pentru ca sunt sys`ul tau , o sa aduci next`ul mai rapid da?;;) Sunt foarte curioasa chiar ce o sa faca Key in legatura cu neseriozitatea lui Claire sau cum o sa reactioneze cand o vede acasa :]] Bye`^^'

#27
Bună. Ştiu că am zis că trec mâine pe aici, dar m-am răzgândit (nu mai învăţ, ştiu deja prea multe ^^' sper).

Am citit totul foarte repede. Naraţiunea este foarte bună, dialogul nu este deloc plictisitor, însă cred că ai mai putea să îmbunătăţeşti descrierea. Mi-ar plăcea să aflu cum arată personajele în detalii, sau cum arată camera fetei, ce fel de scris are şi multe altele.
Acţiunea mi se pare totuşi puţin grăbită (cred că din cauza descrierii succinte). Fata îl cunoaşte prea repede pe Daniel şi are încredere aşa de oarbă în el. Băiatul pare că o place în acest capitol, dar în celalte nu ai spus cum o privea, ori ce gândea când o privea.
Ai nişte idei foarte bune legate de acţiune, ce se întâmplă. Sper că te-ai gândit să ne spui şi cine este fata pe care a ales-o Key, pentru că nu i-ai menţionat nici numele. Sau din ce motiv i-a căutat Key jurnalul.

Sunt multe detalii pe care ai putea să le menţionezi ca să ai o poveste cât mai complexă. Ai un mod plăcut de a scrie, însă ştim cu toţii că întotdeauna este loc de mai bine. Sunt sigură că, în timp, modul tău de a scrie se va modifica mult şi ar fi frumos să fie mai complex, mai detaliat.
Toate capitolele se termină bine, în suspans.

All in all, îmi place cum scrii şi mai ales că ai avut curajul să începi o astfel de poveste. Şi eu am avut acum vreo 2 sau 3 ani, dar am renunţat la ea pentru că îmi veneau prea multe idei şi îmi era super greu să aleg (creasem şi multe personaje) una bună.

Aştept noul capitol oricând îl vei posta şi te aştept pe la One Shot-urile mele, honey >:D< Aş aprecia mult o părere în plus ^^
Succes la şcoală şi la scris.
Xoxo, AlerimxD.
[Imagine: 73m8sj.png]


#28
Capitolul opt - O serie de întâmplări neplăcute sau poate plăcute ?

Mă uit la Daniel sperând să-mi dea o idee despre ce ar trebui să fac acum, dar renunţ imediat gândindu-mă că ştiu deja răspunsul lui. Este destul de evident că vrea să terminăm ce am început în urmă cu câteva minute, deci nu mă pot baza pe el. Mă simt ciudat, aş vrea să fug acasă şi să-i cer iertare mamei, dar sunt sigură că Daniel s-ar supără pe mine. ,, Doamne ! În ce încurcătură m-am băgat ! " M-am întors cu faţa spre fereastră uitându-mă în gol şi simţind cum ochii lui Daniel mă savurează în întregime. După câteva secunde în care am zăbovit, m-am aplecat pentru a-mi lua hainele de jos şi m-am îndreptat spre baie.
- Hei ce crezi că faci, micuţă domnişoară, răsfăţată şi rea ? a spus Daniel zâmbind. Zâmbetul acela mă zăpăceşte complet, ce n-aş da să înceteze cu şantajul acesta sentimental !
- Ce fac ? Nimic ieşit din comun. După cum ai auzit şi tu, mama mea îşi face griji pentru mine, iar eu nu pot fi aşa o insolentă, trebuie să mă prezint acasă de urgenţă şi să-i cer iertare pentru că am întârziat peste noapte. Dacă nu ştiai asta se numeşte " Codul bunelor maniere ", dar tu nu ai auzit de el , am spus eu pe un ton destul de ironic. Sunt sigură că vrea să mă arunce în stradă acum, dar nu s-a mişcat nici un milimetru. Se pare că i-a plăcut tonul din vocea mea soavă, deoarece a început să mă privească foarte provocator.
- Nu pleci nicăieri ! Vei fi a mea ! Clar ?
- Nu sunt obiectul tău ! Nu sunt proprietatea ta !
- E ca ÅŸi cum ai fi ! Mai taci.
Şi spunând asta, m-a apucat de mijloc şi m-a tras spre el. Îi simt muşchii contractându-se sub atingerile mele şi totuşi nu vreau să fiu acolo ! Dar nu reuşesc să mă dezprind, e prea puternic. O Doamne ... el chiar vrea să-mi facă asta.
- Nu vreau ! Nu poţi face asta.... spune o voce încărcată de suspine şi remuşcări. Abia după câteva minute îmi dau seama că este a mea.
- Priveşte-mă ! A spus Daniel cu un aer superior şi o voce rece.
S-a zis cu mine !

***
Şi încă nu a apărut. S-a făcut deja târziu. Ce voi face eu cu fata asta ? Înstinctul meu de bărbat îmi spune că este cu acel Daniel de doi lei. Nu pot să-l sufăr, şi mai ales să ştiu că iubirea mea este cu el. Ştiu că ea nu mă iubeşte, dar gândul că ar putea să-i facă ceva rău nu-mi iese din minte. Vreau să plec să o caut, oriunde, însă îmi voi pierde timpul şi dacă ea apare până atunci ?
- Oh la dracu' ! De ce mă amăgesc singur ?
***

Mai avea puţin şi mă pătrundea când deodată ... s-a oprit. Oare de ce a făcut asta ? Nu era el cel care simţea nevoia de a avea în posesia lui o femeie în acest moment ? Cred că ceva nu este în regulă, dar prefer să nu întreb poate se răzgândeşte. Îmi întorc chipul către al său şi citesc în ochii lui o sclipire ca şi cum ar spune " Îmi pare rău ! ". Atunci mă ia în braţe şi mă strânge cu putere şoptindu-mi la ureche:
- Nu pot face asta. Iartă-mi ieşirea, iubire. Nu am vrut să te simţi prost, dar m-am pierdut cu firea. Trebuie să fiu mai delicat cu tine decât cu restul. Tu eşti... Ei bine, eşti mai specială. Şi cred că încep să ....
Inima a început să-mi bată cu putere. Chiar dacă el nu îşi terminase fraza mi-am dat seama despre ce este vorba. Nu pot să cred.
- ... mă îndrăgostesc de tine.
A continuat el după un moment. Un zâmbet uriasc mi-a apărut pe faţă, dezvăluindu-mi toate sentimentele. El s-a bucurat de reacţia mea şi m-a sărutat. Îşi apăsa buzele sale peste ale mele într-un mod atât de lacom, încât îmi dădea fiori. Când eu m-am desprins brusc din sărut, m-a ajutat să mă îmbrac şi m-a condus acasă. Tot drumul a fost tăcut, nu putea spune nimic. Probabil din cauza emoţiilor. Nu-l condamn şi eu mă simt la fel de bulversată de întorsătură pe care a luat-o situaţia, dar cu toate astea ştiam că mă iubeşte, iar acum am primit această confirmare chiar din gura lui, aceiaşi gură care mă sărută cu pasiune ori de câte ori are ocazia.
- Am ajuns. Dar înainte să pleci vreau să-ţi spun ca vin diseară să te iau.
Nu prea mă încânta, mai ales dacă este ceea ce cred eu că este.
- Ci.... cimitirul ?
- Stai liniştită. Va fi mult mai bine acum, îţi garantez.
Nu ştiu de ce, dar îl cred pe cuvânt. Mă încred în el că totul va fi bine aşa că dau din cap pentru a afirma un da clar.
Coborând din maşină, am început să merg încet spre casă. Nu apuc bine să ciocan la uşă, căci insupotabilul şi inegalabilul " Key Prostini " îmi iese în cale şi zbiară:
- Tu ştii câte griji mi-am făcut pentru tine ?! Proastă mică !
- Omoară-mă dacă vrei. Sunt prea fericită să-mi strici tu buna dispoziţie. Acum dacă vrei să te dai am ceva de făcut.
Sigur l-am lăsat într-o nedumerire completă. Exact asta am şi vrut. Să mă lase în pace odată ! Nu-l mai suport pe acest " cavaler ", de parcă i-ar spune cineva aşa vreodată.
Mă îndrept către mama mea cu paşi repezi. Chiar vreau să-i spun ce simt.
- Bună, mamă. Aş vrea să-ţi spun că îmi cer scuze pentru impertinenţa mea totală de aseară. Am rămas peste noapte la un prieten, dar îţi pot garanta că nimic nu s-a întâmplat. Îţi jur mamă. " Deşi era pe cale să se întâmple " am gândit eu, alungând totuşi repede acele vorbe care îmi răsunau în cap. Ai de gând să mă ierţi ?
- Eşti o fată care cauzează multe probleme. Şi pentru asta vei fi pedepsită. Nu ai voie să ieşi din camera ta ! O săptămână. Ai înţeles ?
- Dar ...
- Nici un dar ! Să nu te mai văd.
Am urcat scările plângând. Şi acum ce o să fac ? Ştiu ! Îmi pregătesc planul de evadare pentru diseară. Nu voi rata pentru nimic în lume ieşirea mea cu Daniel din această seară. Ah, Daniel numai gândul la tine mă face să tresar.
[center][Imagine: 2isxfr.jpg][/center]
Mulţumesc, Abbeh. Ly <3.

[center][Imagine: lh4lc.gif][/center]

#29
Bună. Ai pus urmarea foarte repede. Ce super.
Mi se pare un capitol reuşit (8, wow, asta chiar e mult, mai ales când mă gândesc că tocmai acum toată acţiunea e pe care să se întâmple).
Cum spuneam şi înainte, mi se pare că Daniel o iubeşte prea uşor pe Claire (superb numele). Dar asta e una din micile mele obsesii, detaliile.
Dacă voi scrie eu o poveste, vă omor cu detalii =]
Săracul Key, tocmai acum şi-a dat seama ce prost a fost... când e prea târziu.

All in all, ai un stil foarte interesant de a scrie (şi se întâmplă destul de multe în capitole, ceea ce e un mare plus pentru cititorii tăi).
AÅŸtept continuarea.
Succes la scris şi la şcoală.
Xoxo, AlerimxD.
[Imagine: 73m8sj.png]


#30
"Ah, Daniel numai gândul la tine mă face să tresar." - Lasă-mă să-ţi spun că ador fraza asta, dacă schimbai puţin numele tipului parcă aş fii spus-o eu. : ))
Am văzut două greşeli de tastare, nu mi le amintesc sigur, dar ştiu c-au fost.
Îmi place cum descrii, parcă dacă citeşti printre rânduri îţi dai seama că tu scrii din plăcere; nu pot critica capitolul acesta, pentru că nu am ce critica. (Vezi? Dacă nu-mi dai ocazii s-o critic nu o fac).
Nu pot alege între Daniel şi Key, pe bune, amândoi sunt atât de dulci...
Daniel mă duce cu gândul (începând din capitolul ăsta) la Chuck Bass. (Yeah, am o obsesie pentru tipul ăsta şi tu o ştii prea bine). Adică, el e tipul dur care se îndrăgosteşte de Claire şi e dulce cu ea and so on. (Chuck se îndrăgostise de Blair şi era super dulce. ).
Mă rog, deja aberez. Mi-a plăcut mult capitolul ăsta, şi l-am citit şi pe celălalt dar mi-a fost lene să comentez. Mă rog.
Apreciez că eşti atât de harnică, că scrii cu diacritice, că eşti atentă la ortografie şi gramatică and so on... Ai prins tu ideea.

Aştept următorul capitol dear. >:D<



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  O noapte de mister Matt 0 1.683 28-12-2011, 06:26 PM
Ultimul răspuns: Matt
  Fituica de la miezul noptii Moony691 15 7.891 21-08-2011, 10:09 PM
Ultimul răspuns: Beatrix LaVey
  ÃŽntâmplări... MaDeLyNe 1 1.741 07-07-2011, 06:09 PM
Ultimul răspuns: MaDeLyNe
  Sentimente la miezul noptii xD Rukia JJ 1 2.381 27-03-2011, 12:00 AM
Ultimul răspuns: Reveuse
  Viata de vampir intr-o lume plina de mister , suferinta si idioti Michiyo道代 17 8.565 30-11-2010, 12:35 AM
Ultimul răspuns: Meredih
  Iubirea e un mister InocentAngel 3 3.205 27-10-2010, 12:19 AM
Ultimul răspuns: Miranda.
  Mister! MisS.sAdiStic 2 2.668 04-07-2010, 08:11 PM
Ultimul răspuns: reNnNy
  Ganduri la miezul noptii aleee 5 3.329 24-05-2010, 02:10 PM
Ultimul răspuns: Jasmine


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)