Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Viata de vampir intr-o lume plina de mister , suferinta si idioti

#1
Capitolul 1 - Cum a inceput totul ......

Numele meu este Saitou Michiyo , am 14 ani si sunt un vampir . Normal ca nimeni nu stie despre asta . Daca ar afla , m-ar omori fara pic de mila . Acum sa va spun ceva despre mine . Traiesc intr-o lume misterioasa si care da pe afara de prosti . Eu invat la o scoala normala , plina cu copii normali si cam idioti . Pot spune jurand cu mana pe inima ca nu exista un copil in toata scoala cu care sa pot vorbi corespunzator nivelului meu intelectual . Altfel spus , sunt singura cu putin creier din toata scoala asta prafuita , invechita si de cacao . Sunt una dintre ultimii vampiri ramasi in viata dupa " Marea Distrugere " asa cum o numim noi , vampirii , in istoria noastra . Aceasta denumire este cunoscuta doar de singurii vampiri care exista acum , printre care si eu . Acesta a fost un fel de cataclism pentru vampiri . Nu stiu exact cati vampiri au mai ramas in viata . Va voi imparti cateva dintre amintirile mele de atunci . S-a intamplat acum 10 ani , cand aveam doar 4 ani . Toti vampirii stateau linistiti in satul Dorakan , satul vampiriilor , unde locuiau , evident , doar vampiri . Eu eram la scoala . Era ultima ora dintr-o zi de joi . Ora aceea era una de istorie . Doamna profesoara ne spunea cum au reusit vampirii sa cucereasca satul in care ma aflam la acea vreme . Doamna de istorie era una dintre cele mai amabile si mai dragute profe din acea scoala . O admiram . Alte profe pe care le admiram erau profa de engleza , profa de desen si profa de romana . Bine , recunosc , mereu am fost as la engleza , foarte buna la istorie , cea mai talentata la desen si cu cea mai corecta si buna exprimare la romana , dar nu se pune , nu ? Oricum , sa imi continui povestirea . Cu 10 minute inainte de a suna clopotelul de plecare , am simtit cum au patruns in cladire cateva persoane . M-am uitat in jur , dar nimeni nu mai parea sa observe , nici macar profa . Pe cat se apropiau mai mult , cu atat simteam din ce in ce mai mult pericol si ca numarul lor creste frecvent . Cu putin inainte ca ei sa isi faca intrarea , am simtit si un fior pe spate . Dupa putin timp aveam sa aflu ca erau foarte periculosi , asa acum banuiam eu . In timp ce profesoara preda , 10 oameni au intrat in clasa cu sabii de argint . Dupa aura lor mi-am dat seama ca nu erau vampiri , ci oameni normali . Oamenii au venit ca sa ne distruga ! m-am gandit eu . Il aud pe unul dintre ei , liderul , tipand pe neasteptate " Nimeni nu se misca ! Daca cineva va face o miscare , il voi omori ! " . Toti elevii erau incremeniti de frica . Pana si eu inghetasem de frica . " Cine va credeti de va permiteti sa dati busna aici ?!?!?! " , a strigat profa catre oameni . " Hei , femeie bautoare de sange . Sa nu te auzim . " , a zis unul dintre barbati . Profa ii raspunde rapid : " Da' ce drepturi aveti voi sa ne tineti aici ? Este satul nostru si scoala noastra . Ar fi mai bine sa plecati daca tineti la viata voastra de oameni muritori . " . Raspunsul vine si el lafel de repede : " Nu avem de ce sa ne temem . De azi , satul acesta apartine oamenilor si este ziua in care toti vampirii vor muri ! " . Auzind zgomotele , profa de engleza , profa de romana si profa de desen au venit neintarziat . " Ce se intampla aici ? " , a intrebat profesoara de engleza . " Cred ca e un atac al oamenilor . " , zise profesoara de romana . " Asa se pare . " , a zis profesoara de desen . Le vad pe cele 4 profesoare cum comunicau parca din priviri . Dupa aceasta sesiune de holbat , acestea sar pe cei 10 oameni . " Fugiti ! " , ne-a zis profesoara de engleza. " Grabiti-va cat mai puteti ! " , ne-a zis si profesoara de romana la randul ei . " Ne ocupam noi de ei . " , a rostit si profesoara de istorie . Din cauza faptului ca dragii mei colegi de atunci erau foarte lenti , una dintre profesoare , nu mai stiu care , a fost injunghiata cu sabia de argint pana sa iasa si ei . Eu am fost cea mai curajoasa , am plecat impreuna cu cativa copii foarte repede . Toate profesoarele au fost omorate la 2 secunde dupa ce am iesit din clasa noi , primii . In primul grup , in care eram si eu , erau doar vreo 5 copii . Trei dintre barbatii care venisera pentru a ne ucide au ramas in calsa si i-au omorat pe restul copiilor . Restul de sapte barbati au venit dupa noi . La intrare , eu si cu cea mai buna prietena a mea de atunci am fost mai istete si ne-am separat de ceilalti trei , lunad-o in directia opusa , dupa scoala . Cei trei copii care mai erau in grup cu noi au fost prinsi imediat si ucisi . Puteam spune ca eram cat de cat in siguranta , dar stiam ca muritorii ne vor ajunge imediat . Noi ii vedem venind . Prietena mea cea mai buna s-a oprit . " Ce faci acolo ???? Vrei sa fii omorata ?! " , o intreb eu . " Ia-o in fata , eu ma duc prin alta parte . " , imi spune ea . Eu privesc in jur si observ ca nu exista nici o alta parte . Muritorii erau destul de aproape . " Fugi , salveaza-te pe tine ! " , imi zice ea . " Si cu tine cum ramane ? " , o intreb eu . " Eu voi fi bine . " , spune ea parca incercand sa ma linisteasca . " Nici vorba ! Nu plec nicaieri fara tine . " , ii spun eu . Oamenii se apropiau din ce in ce mai mult , fiind foarte aproape de noi . " Fugi ! Acum ! Salveaza-ti viata ! " , tipa ea inspre mine . Eu , nemaiputand sa nu o ascult , din cauza tonului ei , am fugit repede si m-am ascuns in niste tufisuri din apropiere . Puteam observa locul respectiv foarte clar de acolo unde eram . Oamenii o ajung din urma pe Saeko ( asa o chema ) . Am vazut cu ochii mei cum a murit in fata mea . Au uciso cu bestialitate si fara mila . Parca s-ar fi citit pe chipul lor satisfactia mortii lui Saeko . Eu , constientizand ca nu eram in siguranta acolo , am fugit cat de repede m-au tinut picioarele . Pe drum mi-am adus aminte ca nu aveau cum sa ajunga la scoala fara a trece de casa unde locuiam impreuna cu parintii mei . " Daca au ajuns si la scoala , inseamna ca parintii mei sunt morti . " , imi zic eu in minte . Dar tot trebuia sa trec pe acasa pentru a-mi lua lucrurile . M-am ferit mult de oameni in drum spre casa . Daca ma prindeau , eram ca si moarta . Am reusit cu greu sa ajung in casa mea . Cand intru in casa vad 2 oameni care pazeau cadavrele parintilor mei . Acestia m-au vazut , si erau gata sa dea alarma . Eu , neavand de ales , am sarit la gatul lor si le-am baut tot sangele . Erau morti . Am facut o inscenare , in asa fel incat sa para o sinucidere . Nu puteam sa risc sa ii ingrop pe parintii mei , ar fi fost suspect sa nu mai gaseasca trupurile parintilor mei daca se intoarceau . M-am dus in camera mea si mi-am luat lucrurile . Am fugit din sat si m-am stabilit intr-un oras indepartat , ca nimeni sa nu isi dea seama ca sunt un vampir . Si asta a fost povestea cum mi-am pierdut eu parintii . Asa am ajuns eu sa traiesc in acelasi mediu cu muritorii ..... Acum sunt la scoala . Ma pregatesc pentru cursuri .


sper sa va placa :D
Va rog, nu-i lasati sa moara!



[Imagine: cuZv.gif]
[Imagine: 3MiK.gif]
[Imagine: BvWd.gif]
[Imagine: QrLB.gif]
[Imagine: v1oJ.gif]

#2
ahm... sunt praf la romana si la proza deci no sa ai parte de nush ce critici din partea mea xD

povestea a fost destul de buna... cam copilareasca, totusi ><
nu-mi place ca ai cam folosit punctul in loc de virgule si ai multe propozitii si putine fraze (care sunt des intalnite in descriere)

din nou o coincidenta hilara si aiuita o fost ca o venit exact profele care-ri placeau tie xD
si in general io stiam ca vampirii ies doar noaptea ><" in satul vostru e noapte pereu? xD

copilaresc era iarasi faptu ca numai tu ai simtit ca vin oamenii xD



in rest povestea e draguta :) chiar mi-a facut placere sa o citesc!
[Imagine: 2r571mv.jpg]
Ali. xD

#3
he he ^^ ma bucur ca ti-a facut placere sa o citesti ^^ da , e si normal sa vina profele mele preferate :) doar eram preferata lor iar ele erau in clasele alaturate :D si eu am simtit pentru ca restul erau prea ocupati , eu scriu repede si termin mereu prima , ceea ce e oricum adevarat :D , asa ca de ce sa nu imi pun si calitatile reale :D ? cat despre fraze ............ nu prea ma axez eu pe ele si sunt praf la ele :D ma axez mai mult pe scrisul corect :D si superstitia cum ca vampirii ieseau doar noaptea mi se pare prosteasca , adica ........... ai vazut tu vreun anime in care vampirii sa iasa doar noaptea ? la rosario+vampire moka si kokoa erau vampirite si ieseau si ziua , in vampire knight ma indoiesc ca era noapte mereu dar ma rog , eu nu am vazut vampire knight , asa ca nu voi comenta :D . cat despre poveste ............. am implinit 12 ani acum 2 saptamani si 3 zile , tocmai am trecut de varsta de 11 ani , deci era aproape logic ca va fi putin copilaroasa :D anyway , nu ma deranjeaza :D o sa incerc sa fac mai bine data viitoare :D
Va rog, nu-i lasati sa moara!



[Imagine: cuZv.gif]
[Imagine: 3MiK.gif]
[Imagine: BvWd.gif]
[Imagine: QrLB.gif]
[Imagine: v1oJ.gif]

#4
owww... sa stii ca e ft buna pt varsta ta! eu lucrez cu copii de varsta ta (ca voluntara nu educatoare sau invatatoare sau cine stie ce xD) si unii n-ar fii in stare nici sa o citeasca =)) xD

si despre faza cu vampirii si ziua.. nu-mi plac vampirii si nu ma uit la anime-uri cu vampiri dar stiu ca in miturile adevarate asa e. in anime-uri e schimbat ca sa ii poata scoate si ziua xD asa stiu eu xD

uite-te la interviu cu un vampir. acolo totul despre vampiri e ft real si absolut nimic nu e scornit sau schimbat xD
[Imagine: 2r571mv.jpg]
Ali. xD

#5
Ok... Ce-i asta? Poate nu sunt eu geniu în ale scrierii, dar pot să recunosc o operă de artă sau o bătaie de joc. Văd că nu ai specificat ce fel de critică dorești, așa că încerc să fiu la obiect.
Povestești totul într-un mod pueril, lucru destul de normal pentru varsta ta, însă pentru ați dezvolta vocabularul trebuie sa citești niște cărți adevarate. Nu mi-a placut deloc când ai început sa enumeri "z" profesoare. Am avut impresia că ai pus cuvintele numai ca să faci capitolul mai lung.
Acțiunea e ilogică. Erau la școală și dintr-o dată au apărut oamenii și i-au pus la pământ pe vampirii care sunt considerate niște ființe mult superioare. Descriere nu ai avut absolut deloc. M-am simțit de parcă am citit un articol într-o revistă, și nici măcar asta... Limbajul a fost destul de prost ales. Era ca și cum vorbeai cu cineva de pe stradă. Și la estetică mai ai de lucrat. Când o persoană vorbește se folosește linia de dialog si alineatul.
Oricum, pari o persoană destul de deschisă, care vrea să avanseze. Trebuie să mai lucrezi, lucru care este normal. Ai grija la estetică, încearcă să folosești un vocabular mai adecvat acestui tip de text și pune mai multă descriere, pentru ca aici nu ai avut deloc.
Îți urez succes și multă inspirație pentru următorul capitol.

[edit] : Dacă te-am supărat cu ceva imi cer scuze.




Yuki Onna
[Imagine: naruto_scream.jpg]

#6
mda .......... recunosc ca ma simt cam ofensata . pot face fata la critici , dar nu la prea multe deodata si foarte rele . ma bucur totusi ca ai observat faptul ca vreau sa avansez si ca sunt deschisa . voi mai exersa , dar deocamdata sunt o incepatoare cand vine vorba de asta . acum voi pune capitolul 2 si sper ca a iesit mai bine de data asta .


Capitolul 2 - Mei , suportera vampirilor

Am ajuns in clasa . Acum ca v-am povestit intamplarea aceea , ma intreb cum de eu , care sunt fiica conducatorului vampirilor ( da , tatal meu a fost conducatorul lor ) , am ajuns sa traiesc intr-o astfel de lume plictisitoare alaturi de muritorii care mi-au ucis poporul . Iar scoala asta avea un nivel de invatamant mult mai scazut decat scoala de atunci . Scoala aceasta era prafuita si neingrijita , spre deosebire de scoala aceea , care era mereu curata . Sa revenim in prezent acum . Eram in clasa cu cei mai multi fraieri . Profesoarele de acum erau toate scortoase si rele .
Prima ora era cea de religie . Profa nu imi era deloc simpatica . Mi se parea antipatica . Spunea ca , daca vedem vreun vampir , sa il omoram , pentru ca , dupa ea , vampirii erau simbolul satanismului si a mortii . Descria vampirii ca fiind fara inima si ca profita de orice ocazie pentru a se infrupta dintr-un om . Da , da , nu stie nimic despre ei si deja comenteaza si ii numea cruzi sau mai stiu eu ce . Se crede doamnisoara stie tot , cand de fapt nu stie nimic .
Uite-o cum apare . Am uitat sa specific faptul ca ea purta numai bijuterii de argint , stiind ca vampirilor nu le place . Acesta era modul ei de a afla cine e vampir si cine nu . Dar nu stia ca , de fapt , nu mai ramanem in viata daca suntem injunghiati cu o sabie de argint , ca nu avem nimic cu argintul daca nu era sabie sau ac si ca nu avem nimic nici cu culoarea . Se mai imbraca si toata in argintiu . Mereu cand o vedeam ma gandeam ca e mult prea superstitioasa si fraiera , lafel ca toti colegii din clasa mea .
In sfarsit zice si ea titlul lectiei . Titlul era " Caderea raului " . Rau pe naiba . Lectia era despre caderea vampirilor , asa , ca sa ma faca pe mine mai furioasa dupa ce mi-am amintit suferinta indurata atunci .
- Eu nu scriu prostia asta , imi zic eu in gand in timp ce imi las stiloul jos .
Ma prefac ca scriu in timp ce ma gandesc ce nesimtiti si prosti pot fi unii .
Cand profa a trecut pe langa mine , i-am creat iluzia cum ca as fi scris tot . Ea trece mai departe .
Dupa plictiseala maxima , se suna .
- Data viitoare vom da test din lectia de azi , spune profesoara .
- Voi lipsi in acea zi , ma gandesc eu .
O vad pe Mei cum vine inspre mine . Mei era singura din clasa care tinea cu vampirii si care nu era asa de fraiera precum restul , si asta ma facea sa o cred un aliat .
- Michiyo ! tipa ea pentru a-mi atrage atentia .
- Asa ma cheama , ii spun eu .
- Spune-mi ..... Tu ai scris ceva ? ma intreaba ea .
- Nici daca m-ar fi omorat , ii raspund eu .
- Nici eu , spune Mei . Daca asculti povestea , iti dai seama ca vampirii nu aveau nici o vina . In plus , nu ei decid daca sa fie vampiri sau nu , nu-i asa ?
- Corect , spun eu . Nu e vina lor ca s-au nascut asa .
- Stii ..... poti veni putin ? intreaba Mei .
- Sigur ca da , zic eu .
Eu si cu Mei mergem in camera secreta din curtea scolii . O descoperisem impreuna atunci cand aveam 9 ani . Era de fapt o trapa ascunsa sub niste tufisuri . Acolo se afla camera . Parea foarte veche si nu cred ca mai stia cineva de ea . Mai demult am intrebat-o pe Mei ce ar cauta o astfel de camera in curtea unei scoli . Ea mi-a zis ca , in timpul primului razboi dintre oameni si vampiri , aceasta scoala se afla sub stapanirea vampirilor , care probabil au construi o astfel de camera pentru protectie .
- Am ceva sa iti spun , Michiyo , imi zice ea in timp ce ne aflam in camera subterana .
- Spune , zic eu . Te voi asculta .
- Cateodata am impresia ca esti un vampir , spune ea .
Eu raman socata si fara a sti ce sa ii raspund .



Atentie ! Daca vreti sa dati comentarii de genul " ce porcarie ! " , " e cel mai slab fic pe care l-am citit " sau " mai bine nu-l incepeai " va rog sa nu o ziceti direct si sa o spuneti intr-un mod cat mai frumos pentru ca nu am rezistenta spirituala de a face fata la critici prea rele . In rest , puteti critica ficul cat de mult doriti , atat timp cat nu intreceti masura .
Va rog, nu-i lasati sa moara!



[Imagine: cuZv.gif]
[Imagine: 3MiK.gif]
[Imagine: BvWd.gif]
[Imagine: QrLB.gif]
[Imagine: v1oJ.gif]

#7
Să vedem... Pentru început vreau să îmi cer scuze dacă primul meu comentariu te-a deranjat. Nu te-am criticat pe tine, ci povestea.
Acum, revenind la fic, pot spune că se vede o foarte mică evoluție. Ce mă deranjează este faptul că ai repetat cuvantul "profă" încontinuu.
Citat: cu culoarea
Nu sună bine! Puteai spune cu acea culoare sau ceva asemanător. Sincer încă nu mi-am dat seama dacă e cacofonie sau nu, dar mie nu-mi sună bine.
Mi-ar plăcea să adaugi descriere. Aspectul fizic, sentimentele personajelor. Tot ce gandește vampirița asta e că toți oamenii sunt fraieri și proști, iar profesoara este enervantă. Ai putea descrie ce simte ea când trăiește cu cei care i-au ucis familia și prietenii. Sincer eu aș fi frustrata și cred că și tu. De asta e mai ușor să scrii la persoana I. Te poți identifica oarecum cu personajul, poți intra mai ușor în pielea lui.
Povestea ta NU este o porcărie! Într-adevăr mai ai de lucrat, dar asta nu înseamnă că nu poți avansa. Nu trebuie să te lași descurajată de critici, chiar dacă e greu acest lucru.
Îți doresc succes la scris si multă inspirație!




Yuki Onna
[Imagine: naruto_scream.jpg]

#8
acum voi posta urmatorul capitol pentru ca nu mai am rabdare , si da stiu ca e dublu post :D



Capitolul 3 - Revelatia si ajutoarele


- Ce ma fac ? ma intreb eu in minte . Haide , trebuie sa inventez mai repede ceva .
- Dar tu esti ? o intreb eu .
- Nu , desi mi-as dori , imi raspunde ea . Mi s-a parut intotdeauna ca e super sa fi un vampir . Sa fi nemuritor , sa ai puteri spranaturale , sa creezi halucinatii ......
- Crede-ma ca nu ti-ai dori , imi scapa mie .
- Aha ! Deci esti vampir , spune Mei .
- Nu , nu , nu , nu , spun eu panicata .
- Atunci ce-i cu panica asta ? intreaba Mei .
- Nimic , ii zic eu .
- Deci pana la urma esti sau nu ? ma intreaba ea .
- Nu , mint eu , desi nu ma simteam deloc bine ca trebuie sa o mint pe singura din scoala care ma intelege pe mine si care intelegea acea situatie cu adevarat .
Se aude clopotelul .
- Sa mergem , ma indeamna ea .
- Bine , spun eu .
Noi ne ducem sus .
Urmatoarea ora m-am simtit foarte prost . Daca azi am mintit-o pe Mei , oare cat timp va mai dura pana cand ma voi minti chiar pe mine insumi ? Raspunsul la aceasta intrebare nu-l stiu . Tot restul orelor de scoala pe care le-am avut in ziua respectiva au trecut usor iar eu am plecat acasa .
Uitati-ma acasa . Pot zice ca e cea mai ghinionista zi din ultimii 10 ani . Eu ma schimb din uniforma mea formata din o fusta rosie cu dungi negre , o cravata rosie tot cu dungi negre , o bluza alba si un sacou negru in pijamalele mele albastre cu norisori . Stiu , probabil va ganditi ca nu sunt intreaga la minte de inca mai port pijamale cu norisori . Dupa ce m-am imbracat , m-am intins pe pat , mi-am luat perna in brate si am inceput sa plang .
- Ai mintit-o pe Mei , imi repet eu cu ochii in lacrimi . Dar ai facut asta ca sa o protejezi . Cine stie ce ar fi facut la aflarea faptului ca esti vampir . Probabil ar fi renuntat la a-ti fi prietena . Nu , Mei nu este genul . Poate ti-ar fi fost alaturi ....... Dar nu mai are rost sa te gandesti la asta , deja i-ai zis un nu categoric . Ai fost atat de fraiera ....
Cand aveam nevoie de incurajare , aveam obiceiul de a vorbi cu mine de parca mi-ar fi zis cineva lucrurile acelea , adica la persoana a 2-a . Asta mi se tragea din ziua in care mi-am pierdut familia . M-a durut sa vad ca parintii mei au fost omorati iar eu nu am fost acolo cu ei , poate muream si eu , sa nu ma fi lasat singura de pe atunci . Vroiam sa ii mai vad macar o singura data , sa le mai simt o singura data atingerea calda a mainilor lor mari si protective , sa le mai aud o singura data vocile ..... Imi lipseau foarte mult .
In timp ce plangeam , am simtit pe cap o atingere calda si delicata , ca aceea a mamei mele . M-am uitat in spate , dar nu era nimeni . Totusi , simteam cum cineva imi atingea capul . Eu imi inchid ochii , dar atingerea dispare foarte repede . Regretam faptul ca a disparut .
Continui plansul . Fara sa imi dau seama , am adormit in timp ce plangeam .
Cand ma trezesc constat faptul ca am avut un vis frumos . Imi aduc aminte tot ce s-a intamplat inainte sa adorm .
O sa va explic de ce acest vis mi s-a parut minunat . In vis mi-au aparut parintii mei . Imi ziceau sa nu mai plang , pentru ca in curand vor veni ajutoare . Ajutoare ? Ce-au vrut sa zica prin asta ? Nu imi vine nimic in minte . Descopar ca trebuie sa ma pregatesc pentru scoala . Eu ma pregatesc si ma duc la scoala , unde ma intalnesc cu Mei .
- Hei , spun eu vesela .
- Arati mult mai bine azi , imi spune ea . Ce s-a intamplat de esti atat de fericita ?
- Am avut un vis minunat , ii raspund eu cu zambetul pe buze .
- Ce ai visat ? ma intreaba ea .
- Pe parintii mei , ii raspund .
- Aha , zice ea . M-am lamurit .
- Oricum , e timpul pentru scoala , zic eu .
- Da , sa mergem in clasa , spune Mei .
Eu si Mei mergem in clasa . Prima ora era de fizica .
- Astazi veti avea doua colege noi , ne spune profa . Numele lor sunt Serena Hanako si Yumi Hanako .
Va rog, nu-i lasati sa moara!



[Imagine: cuZv.gif]
[Imagine: 3MiK.gif]
[Imagine: BvWd.gif]
[Imagine: QrLB.gif]
[Imagine: v1oJ.gif]

#9
imi place. e adevarat ca e cam copilaros povestita, dar te descurci bine. as vrea sa faci o diferentiere intre ce gandeste (sa folosesti ghilimelele la partea asta) si ce vorbeste (linia de dialog). ai putea si sa nu mai spui la fiecare replica, äm zis", " a spus" la nesfarsit. se subintelege.

mai apoi...am o intrebare. mai exact unde locuieste vampirita? cum a facut rost de o casa/apartament sau oriunde o sta? cu ce bani?

abia astept urmatorul capitol. poate bagi si un personaj cu numele de sakiko/sako ;) (sper sa nu te deranjeze ca am zis asta, nu trebuie daca nu vrei).

#10
Michiyo nu mai lasa raspunsuri la comentariile pe care le primesti. Faci double posting >.< Poti raspunde comentariilor atunci cand postezi un capitol nou.
[Imagine: chestia.png]
Thank you Isabela! ^^
[Imagine: ObeyMe.jpg]
[size=xx-large]

Blogareala, alea alea...Luftblasse[align=center]



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Naruto] dragostea dintre un om si un vampir rebeca 8 4.870 19-08-2012, 04:19 PM
Ultimul răspuns: rebeca
  Dintr-o pustoaica, intr-o criminala Kyandi. 1 3.032 14-07-2012, 09:23 PM
Ultimul răspuns: crazy little red
  O vara plina de iubire si schimbari *|Dea|* 4 2.748 05-04-2012, 07:17 PM
Ultimul răspuns: Me_Samy
  O noapte de mister Matt 0 1.681 28-12-2011, 06:26 PM
Ultimul răspuns: Matt
  O lume plina de miracole...si moarte! Ɖʋℓcικ`Иɛвʋиικ 12 8.297 25-07-2011, 11:32 AM
Ultimul răspuns: stylish.lov3
  Viatai plina da surprize bune...dar si rele... $tefan 2 2.658 26-04-2011, 09:56 PM
Ultimul răspuns: Nya.
  Mister. ÃŽntâmplări de la miezul nopÅ£ii. SnowFlake. 170 54.573 26-02-2011, 03:57 AM
Ultimul răspuns: Vero
  Groaza unei iubiri cu un vampir Gothic Lolly Girl 6 4.522 13-02-2011, 12:37 PM
Ultimul răspuns: Nixu
  Iubirea dintre un vampir si un muritor.... i_love_anime 5 3.742 02-02-2011, 08:09 PM
Ultimul răspuns: Stormrage
  1/3 Vampir, 1/3 Om, 1/3 Ninja DeMentă 12 8.637 25-12-2010, 08:34 PM
Ultimul răspuns: DeMentă


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)