Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Viata de vampir intr-o lume plina de mister , suferinta si idioti

#11
ok , voi pune " a zis " doar atunci cand va fi nevoie :D ^^ . Ea locuieste intr-un apartament :D . L-a cumparat :D . Pai , din moment ce familia ei conducea vampirii , inseamna ca era si o familie foarte bogata , si a luat toti banii pe care i-a gasit in casa :D . Banii respectivi ajung pentru 16 ani de intretinere ( haine , mancare , facturi , rechizite , carti si taxele de studiu ) , asa ca nu isi face griji :D .


Capitolul 4 - Ajutoarele sosesc


- Incantate de cunostinta , spun surorile .
- Bine ati venit ! spune toata calsa in cor .
"Elevi noi?" . Acesta era gandul meu din acel moment . In clasa noastra nu mai venise de mult timp un elev nou , iar asta ma intrista . M-am bucurat de venirea lor , dar ele nu cred ca erau bucuroase pentru ca au ajuns aici . Pareau foarte triste si absente , parca erau intr-o lume a lor , si pot spune doar uitandu-ma in ochii lor ca nu era o lume prea frumoasa . Cred ca au suferit mult in viata , dar asta le face mai asemanatoare mie .
Pentru prima data de cand am plecat din satul meu , vroiam sincer sa ma imprietenesc cu cineva .
Una dintre ele avea parul mov pal si scurt , iar ochii de un mov struguriu , era mai inalta si parea a fi mai mare decat cealalta . Aceea cred ca era Serena . Cealalta fata avea parul gri si scurt , iar ochii ii erau verzi , dar era mai scunda . Ambele purtau uniforma scolii . Daca cea cu parul mov era Serena , cea mai mare , inseamna ca ultima pe care am descris-o era Yumi , cea mai mica .
Si acum ma gandesc cat de super ar fi fost sa am si eu o sora , mai mica sau mai mare . M-as fi distrat si nu as fi ramas singura . Asta a fost cea mai mare dorinta a mea de cand ma stiu .
Le vad cum se aseaza in aceeasi banca , prima de pe randul din mijloc . Eu stateam in ultima banca de pe randul de la fereastra , cu Mei . Nu noi am ales , asa ne-a pus profa , dar mie imi convenea , stiind faptul ca alte colege din clasa mea stateau cu baieti . Liceul la care eram eu era un liceu sportiv . Acesta a fost adevaratul motiv pentru care m-am bucurat pentru ca stateam cu Mei . Baietii din clasa noastra erau la fotbal si in timpul orelor se duceau pe teren , dupa care veneau in clasa mirosind a transpiratie . Unii dintre ei iti dadeau ghiozdanu afara din banca pentru a-si pune ei adidasii sau mingile de fotbal . O colega patise asa , dar a vorbit cu diriginta care a mutat-o de langa ala si pe baiat l-a lasat sa stea singur . Desigur , acesta nu era singurul caz , dar majoritatea baietilor erau foarte rai si te bateau daca ziceai ceva , asa ca doar acea fata a avut curaj sa protesteze .
Ora a trecut greu , dar in sfarsit s-a terminat . Eu m-am dus la cele doua eleve noi .
- Buna . Eu sunt Saitou Michiyo .
- Eu sunt Hanako Serena , zice cea mov .
- Iar eu sunt Hanako Yumi .
- Incantata de cunostinta . Bine ati venit in scoala .
- Multumim .
- Salut ! zice Mei cand soseste si ea .
- Eu sunt Arisawa Mei . Bun venit !
- Multumim din nou .
- Speram ca o sa va placa scoala noastra .
- Si noi .
- Daca aveti nevoie de ajutor , sa ne contactati .
- Asa vom face .
- Vedeti ca urmatoarea ora este in laboratorul de biologie . Laboratorul este la etajul 1 .
- Am inteles . Multumim pentru ajutor .
- Acum eu ma voi duce in clasa ca sa ma pregatesc pentru ora . Ma scuzati .
Eu ma duc in clasa impreuna cu Mei si incepem sa ne scoatem cartile si caietele pentru a ne duce la laborator .




Cam scurt , dar sper sa va placa ^^ . Dar oare au sosit toate ajutoarele ? Veti afla in capitolul urmator ! :P
Va rog, nu-i lasati sa moara!



[Imagine: cuZv.gif]
[Imagine: 3MiK.gif]
[Imagine: BvWd.gif]
[Imagine: QrLB.gif]
[Imagine: v1oJ.gif]

#12
se vede o imbunatatire! bravo! poti adauga detaliile alea si in povestea in sine, sa stii ;) ma bucur ca sunt prima! succes in continuare si abia astept urmatorul capitol, cand o sa apara si Sako :)

[edit]
Michiyo-chan A scris:spune cea mov
suna cam ciudat, nu crezi?

#13
Hehe^^ Multumesc ^^ Si stiam asta , dar creierul meu era pe alta planeta :)) Acum apare Sako ^^


Capitolul 5 - Visul si al treilea ajutor


Dupa ce ne lom toti cartile , caietele si pixurile , ne indreptam catre laborator .
Am ajuns la laborator . Profesoara inca nu a ajuns , asa ca va trebui sa asteptam la usa . Noi asteptam si , peste 5 minute , aceasta isi face aparitia .
Profesoara noastra de biologie era trecuta de a doua tinerete , avea cam 54-55 de ani . Avea parul negru , scurt si coafat perfect pentru o doamna , dar cu un aer elegant . Ochii ii erau caprui si purta o pereche de ochelari fara rama , pusi cu firul acela ca sa nu ii piarda . Era destul de scunda de statura si slabuta . Purta un pulover de un rosu-portocaliu foarte deschis , o fusta de blugi si o pereche de pantofi negri cu un pic de toc .
Aceasta ia cheia si ne deschide laboratorul . Laboratorul se afla intr-o clasa mare , cu pereti albi tocmai vopsiti . In acesta gaseai atarnate nenumarate planse cu desene ale corpului uman . Bancile erau ca de laborator , doar suntem in unul . Acestea erau albe si inalte . Scaunele erau negre . Eu stateam in spate cu Mei , la trei scaune distanta de ultimul coleg . In acest laborator mai era de asemenea un acvariu cu pesti .
Acvariul avea forma dreptunghiulara . Inauntru fiecare copil din clasa avea pestele lui , pe care si-l alegea , dupa care ii punea un nume . Pestele meu se numea Naeko , in amintirea vechii mele prietene Saeko . Naeko era un peste portocaliu si frumos . Pe al lui Mei il chema Ayame , dar acesta era albastru si elegant .
Cele doua fete noi urmau sa isi aleaga cate un peste dupa care sa le puna un nume .
Eu ma asez pe scaunul meu . Cele doua fete s-au asezat si ele langa noi , din moment ce nu mai erau scaune , cu exceptia unuia , dar au preferat sa stea aici , noi fiind singurele pe care le cunoasteau in aceasta scoala .
Doamna de biologie le-a pus , asa cum ma steptam , sa isi aleaga cate un peste . Serena a ales unul mov si stralucitor , pe care l-a numit Hikari , insemnand lumina . Yumi a ales unul rosu si dragalas , si l-a numit Akane , numele acesta continand cuvantul " aka " , adica rosu .
Acum a trecut aproape o saptamana de la acea zi . In tot acest timp , eu si Mei ne-am imprietenit foarte bine cu cele doua surori . Eram deja cele mai bune prietene . Dar simteam ca lipseste ceva .
" Oare de ce ma simt de parca lipseste ceva ? ma intreb eu .
Eu am stat si m-am gandit vreme de multe ore . Cand m-am uitat la ceas , era deja 11 noaptea . " Daca nu ma culc acum nu voi mai ajunge maine la scoala ..... Si dam si test la biologie ...... Oricum , ma voi culca acum si ma voi gandi in continuare maine . " . Mi-am zis asta dupa care am stins lumina si m-am dus la culcare .
A doua zi m-am trezit foarte tarziu si am intarziat la scoala . Am avut un vis in care mama mea mi-a spus ca azi va sosi ultimul ajutor . Dar nu am inteles ce vroia sa zica : Ajutoarele au aparut deja ? Am inceput sa ma indoiesc de faptul ca intr-adevar exista aceste "ajutoare" .
Am ajuns la scaola intr-un final . Dupa ce se termina ora la care am intarziat , am constat faptul ca a aparut o noua persoana , o fata cu par saten si lung , si ochii ei erau de culoarea maslinii . Nu am mai vazut-o pana acum . Eu ma duc la ea pentru a face cunostinta .



Uite ca a aparut si Sakiko :D . Sper sa va placa , desi iar am scris cam putin :D .
Va rog, nu-i lasati sa moara!



[Imagine: cuZv.gif]
[Imagine: 3MiK.gif]
[Imagine: BvWd.gif]
[Imagine: QrLB.gif]
[Imagine: v1oJ.gif]

#14
AHH NUUUUUU!!!!!!!!!!!!! f*ck, f*ck, F*CK!!!!!!!!!!!! Calculator nenorocit! S-a restartat... :(( scrisesem un ditamai postu (si inca mai scriam) cu comments si sfaturi pentru tine, Michi-chan, si s-a restartat calculatoru pt o setare idioata si am pierdut tot! ca sa iti faci o idee, scrisesem mai mult decat ai scris tu la capitolul trecut. :(( scuze pt izbucnire, daca am suparat va rog sa imi spuneti si editez postu, dar chiar m-am enervat rau de tot. desigur nu am absolut nici un chef sa rescriu tot ce scrisesem, asa ca voi zice in mare:

Imi place mult, dar mai trebuie sa lucrezi la exprimare. Am ceva experienta, pt ca vreau sa ma fac scriitoare si caut info de la alti scriitori romani si straini, si as vrea sa te intreb daca as putea fi editoarea ta? Problema principala e repetitia...scrisesem atat de mult !!! iti facusem commenturi de-a fir a par pt fiecare parte din capitol si s-a dus tot!!! I'm so angry now... :(( imi vine sa urlu, sincer. sa-mi zici dak pot primi postul asta, te rog, Mici-chan. (info: trebuie sa imi trimiti mai intai mie prin PM noul capitol, ca eu sa-l pot "curata" de greseli, sa ti-l dau inapoi, sa vezi daca il aprobi sau nu, apoi il postezi. avantajul tau e ca vei invata mai multe despre cum poti sa scrii pentru urmatoarele capitole/ficuri si va suna multa mai bine ;) ).

Ja ne!~( and I'm still so angry and sad I lost all that... :(( )

[edit]
daca vrei pot sa iti editez si primele capitole, think about that.

#15
asa .... acest capitol va fi din perpectiva Serenei , si multumesc Sako-chan pentru ajutor ^^ apropo vezi ca unde mi s-a parut ca suna ciudat si nu avea rost am sters :D



Capitolul 6 - Prietenie

Michiyo s-a indreptat spre fata cea noua .
- Buna , eu sunt Saitou Michiyo . Bine ai venit in scoala ! Sper sa iti placa aici .
- Aaa .... buna . Eu sunt Kuroyuki Sakiko . Dar toti imi zic Sako .
- Incantata de cunostinta , Sako-chan .
- La fel .
Eu, Mei si Yumi eram putin mai in spate.
- Hei , uite ! Michiyo se imprieteneste cu noua colega, a zis Mei.
- Si ce e atat de neobisnuit ? am intrebat.
- Ca Michiyo ii ignora pe toti in afara de mine pana cand ati venit voi .
- Poate s-a gandit sa fie draguta .
- Ea nu e niciodata draguta .
- Poate ca vrea sa se schimbe .
- Si asta e o varianta , dar de o saptamana se comporta ciudat . Parca a atins-o Dumnezeu in cap si i-a luminat mintea iar acum e cea mai draguta si amabila persoana .
- S-a comportat ciudat ?
- Pai , da , totul a inceput cand mi-a zis ca a avut un vis in care a aparut mama ei .
- Ce s-a intamplat cu mama ei ?
- Nimeni nu stie exact . Unii zic ca s-a sinucis , altii ca a fost omorata , iar ceilalti zic ca a murit de o boala la inima .
* Serena , * imi zice Yumi prin telepatie .
* Ce-i ? * ii raspund eu .
* Crezi ca e posibil sa fie ca si noi ? *
* Nu stiu , exista o probabilitate . Hai sa o intrebam pe Mei , poate mai stie ea ceva . *
- Mei ...
- Da ?
- Sti cumva ce s-a intamplat cu tatal ei ? Mai traieste ?
- Nu , nu mai traieste nici el . Dar tot asa , nu stie nimeni ce s-a intamplat cu el .
- Uite ca vine .
- Buna , scuze pentru intarziere .
- Nu-i nimic , nu ne suparam . Apropo , cine e ea ?
- O cheama Kuroyuki Sakiko , dar o sa ii spun Sako . A venit azi la scoala , nu ?
- Da .
Vad ca toata clasa pleaca. Am uitat , iar a trecut o saptamana si avem iar biologie . Cred ca Sako va sta langa noi , pe ultimul scaun liber din laborator . Imi convine , mai ales ca vom avea ocazia de a ne imprieteni . Am mers la laborator. Profesoara ne astepta la catedra. Sako s-a asezat langa noi, in singura banca libera.
Ziua trece incet incet si a venit vremea sa mergem acasa . Sako si Michiyo au remarcat ca merg in aceeasi directie siau decis sa se plimbe impreuna in drum spre case. Eu si Yumi ne-am hotarat sa le urmarim, din umbra .
Pe fata palida a lui Sako se citea fericirea de a-si gasi un prieten , asa cum se vedea si pe fata lui Michiyo cand s-a imprietenit cu noi.
Toate aceste lucruri ma faceau sa vreau sa stiu mai multe despre ea si familia ei . Si eu , si Yumi o suspectam de faptul ca ar fi un vampir , ca si noi , la fel si pe Michiyo . Chiar daca sunt doar oameni normali , tot vom fi foarte buni prieteni , presupun .



sper sa va placa , desi iar e foarte putin -.-"
Va rog, nu-i lasati sa moara!



[Imagine: cuZv.gif]
[Imagine: 3MiK.gif]
[Imagine: BvWd.gif]
[Imagine: QrLB.gif]
[Imagine: v1oJ.gif]

#16
Hopa ce am citi eu mai adinouri,deci vad ca mai bagat si pe mine(adica serena) in dif,deci i-mi palce tot si nu sunt supara ca ai bagat-o si pe Sere in fi,chiar ma-m buxurat si ai pus si descriere din partea ei.Mi-a palcut capitolul acesta foarte mult,dar incearca si tu s a le faci mai mari.Da te rog eu mult,daca nu stio ce s amai scrii cand intri pe mess da-mi un telefon si am si eu idee pentru fic poate te ajut.Cum vrei nu eobligatoriu e ficul tau,te pup dulce suroiara mea mica si cumpa.
Viata nu e mereu ceea ce ne dorim.
[Imagine: 686175405_303846.gif?4]

#17
Da,ce sa zic nu sunt in masura sa comentez forte mult dar totusi pot sa-ti atrag atentia,ca Michiyo-chan si ceilalti ti-au zis ca la primul capitol trebuie sa schimbi ''profa'' in profesoara. Si asta s-a repetat si in cap. 2 si 3. In rest, capitolele bune, dar totusi le lipseste ceva ...dar ce?:-? ..cred ca mai multa descriere a imprejurimilor si un dialog mai distins , fata de ''bine'', ''nu'' ,''pa'' ''ne vedem'' (am dat exemplu). Si eu nu am o varsta prea inaintata dar totusi sunt destul de mare , eu am scris un fic pe care am vazut ca au criticat-o unii si am cerut-o sa fie stearsa. Daca ai vazut-o asta e .Si daca nu,mai bine;) .Bafta la scris si multa multa inspiratie la noile ficuri.[posturi unite]
Scuze,te-am confundat!:d,orcum cred ca ai inteles esenta.

#18
a fost chiar draguta povesta,dar astept cu nerabdare si contiunarea
[Imagine: Moka6-1.png]



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Naruto] dragostea dintre un om si un vampir rebeca 8 4.854 19-08-2012, 04:19 PM
Ultimul răspuns: rebeca
  Dintr-o pustoaica, intr-o criminala Kyandi. 1 3.029 14-07-2012, 09:23 PM
Ultimul răspuns: crazy little red
  O vara plina de iubire si schimbari *|Dea|* 4 2.743 05-04-2012, 07:17 PM
Ultimul răspuns: Me_Samy
  O noapte de mister Matt 0 1.676 28-12-2011, 06:26 PM
Ultimul răspuns: Matt
  O lume plina de miracole...si moarte! Ɖʋℓcικ`Иɛвʋиικ 12 8.295 25-07-2011, 11:32 AM
Ultimul răspuns: stylish.lov3
  Viatai plina da surprize bune...dar si rele... $tefan 2 2.643 26-04-2011, 09:56 PM
Ultimul răspuns: Nya.
  Mister. ÃŽntâmplări de la miezul nopÅ£ii. SnowFlake. 170 54.473 26-02-2011, 03:57 AM
Ultimul răspuns: Vero
  Groaza unei iubiri cu un vampir Gothic Lolly Girl 6 4.512 13-02-2011, 12:37 PM
Ultimul răspuns: Nixu
  Iubirea dintre un vampir si un muritor.... i_love_anime 5 3.729 02-02-2011, 08:09 PM
Ultimul răspuns: Stormrage
  1/3 Vampir, 1/3 Om, 1/3 Ninja DeMentă 12 8.623 25-12-2010, 08:34 PM
Ultimul răspuns: DeMentă


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)