Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Mister. Întâmplări de la miezul nopţii.

#91
Hahah, am văzut că ai pus continuarea înainte de a-mi spune tu! ^^

Revenind. Ai scris continuarea aşa repede, chiar e mai bine pentru amândouă că am renunţat la acel proiect.
Îmi place foarte mult felul natural în care povesteşti, este plăcut, parcă mi-ar vorbi o prietenă =]
Deabia se scrie cu spaţui, cred.
În rest... Îmi plac Daniel şi Key, dar mi se pare că nu se cunosc destul de bine. Ar fi un triunghi amoros (pfu, love triangle sună mult mai bine) dacă ei ar avea o confruntare. Ar fi chiar frumos, ei au amândoi nişte personalităţi puternice şi cred că va fi o provocare pentru tine. Sau nu... Oricum, pentru mine ar fi ^^'
Mi-ar plăcea de asemenea să spui ce simt şi celelalte personaje, nu numai Claire. Şi poate câteva informaţii surprinzătoare despre trecuturile lor. All right, deja ai spus despre al Mihaelei.

Succes la scris şi multă inspiraţie în continuare, darling >:D<
Xoxo, AlermixD.

Edit : Uuu... Sunt prima pe pagină :>
[Imagine: 73m8sj.png]


#92
OMG O.O

Mda , interesant mod de a incepe . Nu pot sa cred ca Daniel i-a facut asa ceva . . . Si saracuta a intrat in puscarie si acum nici Key nu are cum sa o salveze , cum ai spus si tu . Interesant apelativ i-a gasit politistul ala : )) . Dupa cum am zis si la inceput : mai mult il plac pe Key decat pe Daniel asta , si cred ca acum am avut dreptate : )) . Si Mihaela asta ce comica e , a lasat si ea o scrisoare . . . -.-'

Anyway , astept nextu` cu multa nerbdare . Bafta . >:D<
I always gather everybody's attention.



[Imagine: snsdside2.gif]

#93
My big sys` , thanx![Ca m-ai anuntat:P
Nextu` a fost neasteptat....Adica cine se gandea la asta? Stai s-o iau cu inceputul.:)) Mai intai, venirea lui Key mi-a incalzit inima, insa... Am inghetat cand am vazut mesaju` ala de la Daniel, prost moment...:(( Si in final ce se va intampla cu ea? Of, ce urasc eu finalurile proaste...:crazy:
Te astept cu urmatorul capitol>:D<

#94
So, dear cum ti-am promis am venit din nou pe aici. A fost un capitol surprinzator, nu ma asteptam sa ia o asa intorsatura, adica vreau sa zic ca nu mi-as fi imagina asta nici intr-o mie de ani. Chiar m-ai facut curioasa. Greseli de tastare nu am vazut dar nici nu am stat sa le caut. Astept nextu. So spor la scris si multa imaginatie. Bye, bye.

#95
Aiurea. Ce naiba?
Aaaa, ai avut cateva greseli gramaticale pe acolo prin capitolul asta. Biletul ala mi-a intors stomacul pe dos, ma refer la primul, wtf? Iti pui imaginatia si limitele la incercare, ne? :))
Asaaa, actiunea a fost foarte buna, cata a fost. Dialogul la fel. Si nici naratiunea nu a lipsit.
O cursa foarte bine intinsa in care ea a cazut, naiva. Sper doar ca nu va fi pedepsita pe nedrept, chiar ar fi mare pacat.
Ce sa mai zic, pui next-ul destul de repede :)) nu uita de viitoarea noastra colaborare, ne?
OK dear, see ya 'round. Buh Bye !!!
[Imagine: ak8THBQ.png]


#96
Oiii. Ce incurcatura. >.>'
Ce naiba e in capu' lu Daniel ?
Adica, ma gandeam la orice numai la faza cu inchisoarea nu. : ))
Un capitol bun, la fel ca si celelalte. Oricum ma surprinzi cu fiecare capitol pe care-l postezi. :]
Actiunea nu a fost grabita, greseli ? eh, eu chiar nu am stat sa le urmaresc. Naratiunea a fost si ea prezenta. Nee, toate buna si frumoase, sau nu. ;>
Ma intreb cum va reactiona Key cand va afla ca, Claire este la inchisoare si ca l-a mintit. : - ?
Eh, asta voi afla in capitolul urmator.
Sa nu intarzi cu next-ul, ok ? : ))
Bafta. ^^

punct.

#97
Capitolul ÅŸaptesprezece - Damnare

Am păşit sfioasă şi neîncrezătoare în celulă. Uram, detestam, să mă aflu acolo, dar nu prea aveam ce face. De parcă nu era de ajuns, am şters şi ultima dovadă concludentă, adică mesajul de la Daniel. Poliţiştii mi-au scos cătuşele, care începeau să mă strângă, nefiind obişnuită cu aşa ceva.
- Rămâi aici şi fi atentă: Nu vreau scandal ! , mi-a spus idiotul care mi-a găsit acel apelativ " minunat ".
Am început să inspectez celula, deloc plăcută, sper totuşi să nu fie şi gândaci pe aici, asta chiar nu aş suporta. Pereţii erau coloraţi cu un galben pal, iar în mijloc se aflau două paturi, foarte sărăcăcios. Pe unul din paturi, mai exact cel de sus, ele fiind suprapuse, se afla un băiat. Am început să mă holbez, ştiu că era nepoliticos, dar nu mă aşteptam să fiu în celulă cu un băiat. Ei, asta era total nedrept ! Puteau măcar să mă anunţe că închisoarea e mixtă.
Avea părul blond, care îi atârnă leneş peste frunte, iar ochii lui erau de un verde pur, ca de smarald.
- Bună, a şoptit acesta dăruindu-mi un zâmbet absent, care îi lumina chipul. De ce eşti aici ?
Nu aveam încredere în el, cel puţin nu încă. Nu ştiam ce făcuse, în caz că făcuse ceva, ceea ce m-a impulsionat să răspund cam urât:
- De ce ţi-aş spune ?
A început să radă, lucru pe care nu l-am înţeles. Ce era aşa de nostim ?!
- Să începem cu începutul, cred că asta vrei. Mă numesc Shane, mai precis Shane Grigori. Sunt un băiat sociabil, prietenos, dar să lăsăm astea. Mă aflu aici pentru că mi s-a întins o cursă cu droguri. Un tip pe nume Daniel, care se presupune că ar fi amicul meu, m-a adus aici. Acum e bine ? Deci revenind la tine ce cauţi aici ?
Stai ! A spus cumva Daniel ? Acelaşi Daniel pe care îl ştiu şi eu ? Dar cum .... Ahh cât pot să-l urăsc. Shane îmi pare de treabă, mă întreb dacă mai are vreo dovadă împotriva lui, poate aşa îl puteam acuza.
- Aceiaşi problemă. Nu ştiu dacă este acelaşi Daniel, dar tot o cursă cu drogurile am suferit şi eu. Mă numesc Claire. Încântată de cunoştinţă. Aş avea o întrebare ... Te-a ademenit cu un mesaj text pe telefon, cumva ?
- Da. Uite convinge-te singură că nu mint.
Am luat telefonul din mâna lui, iar când i-am atins pielea am simţit ceva ciudat. Nu ştiu exact ce, dar m-a afectat, oarecum. De văzut puteam vedea clar, nu aveam o stare euforică şi nici nu mă simţeam gata să mă prăbuşesc. Nu pot explica senzaţia pe care o simt acum. Ce mi se mai întâmpla ?
M-am uitat atentă la numărul acelui Daniel şi l-am confruntat cu numărul din telefonul meu. Era acelaşi. Am încremenit. Nu mă mai puteam mişca. Parcă eram o statuie ce aştepta ca porumbeii să se aşeze pe ea şi să-i zâmbească. Ce aiureli pot gândi ! Adevărata problemă ar fi fost de ce a făcut asta, acel ratat şi cum vom ieşi de aici.
- Da, categoric, e acelaÅŸi. Dar de ce ar face asta ?
- Nu ştiu, a rapuns Shane privind în gol. Avea o privire rece ca gheaţă şi o expresie total depresivă. La mine înţeleg, dar la tine nu, chiar deloc. Ce ar avea cu o fată aşa de frumoasă ca tine ?
Am roşit când l-am auzit. Se pare că eu eram singura de pe planetă care avea o impresie total diferită de a celorlalţi. M-am îndreptat spre paturi şi m-am aşezat. Eram foarte obosită. Aveam această stare de azi-dimineaţă şi nu cred că o pot elimina, oricât de mult aş vrea. L-am privit pe Shane în ochi, iar atunci privirea i s-a înmuiat, de parcă eu aş fi reprezentat ceva important pentru el. Acea senzaţie de siguranţă a revenit, dar mai era ceva şi tot nu am explicaţia logică. Dacă ar fi Elisa aici poate m-ar ajuta. După spusele Elisei, eram un necromant, deşi sună ciudat, îmi place termenul, sper doar să nu mai văd fantome.
- Să nu exagerăm, am spus în cele din urmă. Nu sunt frumoasă, dar să lăsăm subiectul asta. Cum ieşim de aici ?
- Mâine va veni fratele meu să mă vadă, este avocat. Numele lui : Adrian Grigori, nu ştiu dacă ai auzit de el. Îi voi spune să pledeze şi în favoarea ta, dar dacă ieşim nu prea ştiu unde voi sta. Nu am o locuinţa stabilă.
- Oooo, nu-ţi face griji în această privinţă. Tu doar scoate-ne de aici, de restul mă ocup eu.
- Mulţumesc, Claire. Eşti o dulce. Apropo care pat îl vrei ?
- Pe cel de sus. E ok ?
- Sigur. E vremea stingerii, cred că ar trebui să dormim.
Am dat din cap şi m-am întins pe acel pat rece şi dur. Îmi lipseşte casa mea sau a Mihaelei ! Vreau să plec de aici. Oare cum voi putea dormi în asemenea condiţii ? Priveam în jur scrutând întunericul, până când am văzut o formă ciudată. Nu ştiam ce era, dar o studiam, încercând să-mi dau seama cu exactitate.
- Mă poţi trimite în corpul meu ? Am murit aici. Sunt blocată între două lumi. Ajută-mă, te rog. Ştiu că eşti necromantă şi el este, dar doarme, aşa că tu eşti unica mea şansă.
Am ţipat. Era o fantomă. Nu din nou ! A spus cumva că Shane era şi el un necromant ? Acum înţeleg acea chimie dintre noi. Un sentiment de uşurare mi-a pătruns corpul. Nu eram singura ciudată din lume, asta da motiv de bucurie.
- Nu ştiu cum să te trimit înapoi, am spus eu cu un ton gutural.
- Offf. Eşti la început, nu ? Acum înţeleg culoarea aurei tale.
- Culoarea aurei ?
- Da. E o chestie în jurul tău, colorată. Bine, cel puţin la necromanţi şi crede-mă am văzut destui. Stau aici de mult timp. A ta e galbenă, a lui e verde. E mai " bătrân " decât tine.
- Am înţeles. Mulţumesc pentru informaţii.
- Claire, cu cine vorebsti ? a întrebat Shane. A ! Ce caută ea aici ? Stai .. o vezi ?
- Normal că o văd, altfel nu aş vorbi cu ea., doar nu era să vorbesc singură. Necromantule, l-am tachinat eu, apoi.
Apoi, s-a concentrat pe fantomă. Şi-a fixat privirea asupra ei şi apoi a închis ochii. Fantoma dispărea, iar eu nu ştiam ce face.
- Ce tare. Cum ai făcut ?
- Îţi explic mâine. Acum dormi.
- Bine. Ştii ce detest cel mai mult ? Să mi se dea ordine.
Am auzit un chichot scurt, iar apoi presupun că am adormit, pentru că mă cufundam tot mai mult într-un abis obscur şi lipsit de vise.
[center][Imagine: 2isxfr.jpg][/center]
Mulţumesc, Abbeh. Ly <3.

[center][Imagine: lh4lc.gif][/center]

#98
Oiiiiii. Cat mi-a placut capitolul asta.
Uu, new boy la orizont. ;> Deja il ador. = )) Daaar, Daniel asta e un mare idiot. >.>' Uf, nu-mi place cand ma lasi nedumerita. Nu inteleg, de ce face asta ? Parca o iubea. : -? En fin. Shane pare tipul de baiat grijuliu, educat si tare dragut. Nee, vom afla mai tarziu daca intradevar este asa. Intr-un fel, seamna cu Key. Descriere ai avut. Naratiunea a fost si ea presenta. Dialogul foarte bun. Greseli de tastare nu am vazut. Si actiunea nu imi pare grabita mai deloc. Asta da capitol superb. Mi-a placut asa mult. 8- >
Hehe, Shane este si el necromant. Asta devine din ce in ce mai interesant. Poate o va invata si pe Claire cum sa-si controleze "puteriile" astfel incat sa poata trimite si ea fantomele unde trebuie. : ))
Sper ca cei doi sa iasa din inchisoare si sa-l intalneasca pe Daniel. Are de dat niste explicatii. [ - (
Aa, si Key ? Parca imi si imaginez cum va reactiona. : ))
Buun. Astept capitolul urmator.
Sunt tare curioasa sa vad ce se va intampla mai departe. Eh, si cica curiosii mor repede. : - j
Baftaa.

punct.

#99
Hey there, am început să citesc acest capitol înainte să mă anunţi că ai pus continuarea! Ştiu că ţi-am mai zis, dar îmi place să consum spaţiu virtual pentru nimicuri ;]]

Waa... Acest capitol este pe departe cel mai reuşit, superb, neaşteptat din toate. Ador ideea pe care ai avut-o cu Shane, dialogul, naraţiunea, personalitatea şi gândurile lui Claire, totul.
Nu mai spun cât de curioasă m-ai făcut cu privire la ce va urma ;x
Ţi-am spus că ar fi frumos ca cei 2 băieţi să se întâlnească, să se confrunte. Nu mă lua în seamă, fscrie ce-ţi vine ţie în minte, pentru că e mult mai bine în acest fel.
Şi oricât de mult mi-ar plăcea să mă lungesc acum, îţi spun direct că ador felul în care începi să scrii perioada asta şi faptul că pui continuarea aşa repede. Proiectul acesta tocmai a devenit ceav foarte important şi măreţ.

Astea fiind spuse, mă declar fana numărul 1 a ta!
Succes la scris şi multă inspiraţie, ca de obicei!
Xoxo, AlerimxD.
[Imagine: 73m8sj.png]


Helouuuu`:]

Capitole lungi , pline de naratiune si descriere , dialog care nu este sec s.a.m.d. Cum ne-ai obisnuit , si mie chiar imi place ; ) . Nu pot sa cred ca a intalnit unu` exact cu aceeasi soarta ca a ei O.O . Vreau si eu la inchisoare : )) . Glumeam : )) . Daniel e " o scorpie " [-( . Nu pot sa cred ca le face asa ceva oamenilor . Abia astept sa iasa astia doi din inchisoare si sa vad ce se intampla mai departe . . . 8->

Astept nextu` . Bafta . >:D<
I always gather everybody's attention.



[Imagine: snsdside2.gif]



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  O noapte de mister Matt 0 1.697 28-12-2011, 06:26 PM
Ultimul răspuns: Matt
  Fituica de la miezul noptii Moony691 15 7.992 21-08-2011, 10:09 PM
Ultimul răspuns: Beatrix LaVey
  ÃŽntâmplări... MaDeLyNe 1 1.763 07-07-2011, 06:09 PM
Ultimul răspuns: MaDeLyNe
  Sentimente la miezul noptii xD Rukia JJ 1 2.409 27-03-2011, 12:00 AM
Ultimul răspuns: Reveuse
  Viata de vampir intr-o lume plina de mister , suferinta si idioti Michiyo道代 17 8.737 30-11-2010, 12:35 AM
Ultimul răspuns: Meredih
  Iubirea e un mister InocentAngel 3 3.246 27-10-2010, 12:19 AM
Ultimul răspuns: Miranda.
  Mister! MisS.sAdiStic 2 2.695 04-07-2010, 08:11 PM
Ultimul răspuns: reNnNy
  Ganduri la miezul noptii aleee 5 3.406 24-05-2010, 02:10 PM
Ultimul răspuns: Jasmine


Utilizatori care citesc acest subiect:
5 Vizitator(i)