Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Just me and my love story

#21
Aoleu sysule, cebine ca ai revenit. Dar greau mai nexturile:)). Oricum, sper ca o sa postezi mai des. Capitolul a fost foarte marfa, abea astept sa vad ce o sa se mai intample. Sasuke, esti un bou. Cum adica nu-ti amintesti? X(
Descrierea si naratiunea au fost bune, despre dialog nu am ce spune pentru ca abea a existat, nu ca ar fi un lucru rau.
Astept nextu...
Gambate:*
Read my fics: One life One love ( a sasusaku love story) (finished): http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=3807
Psihologia dragostei: http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=4333
Love or Blood: http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=4471 ( lasati si un com, arigatou)
[Imagine: Jana_sig.png]

#22
Imi pare rau pentru intarzierea mea si pentru promisiunile pe care le-am facut si nu le-am respectat in legatura cu nextul , insa am avut o problema cu calculatorul care s-a rezolvat destul de greu. Sper sa nu fiti suparati pe mine....si iata nextu' :D. :*:*:*

CAP 10:OMFG!!!

Noaptea a trecut foarte repede, iar dimineata isi facea simtita prezenta. Ma rasfatam fericita in tesatura fina de bumbac a patul meu , cand deodata aud o puternica bataie in usa. Loviturile erau din ce in ce mai insistente, reusind sa ma scoata din sarite.
-Ho! Ca deschid acum numai termina odata ! Urlu eu cu o voce ragusita, incercand sa il fac pe faptas sa se potoleasca.
M-am dat buimaca jos din pat cu gandul sa deschid usa, insa loviturile nu incetau. Probabil ca era Sasuke care vroia ca de obicei sa imi strice ziua inca de la prima ora. Am deschis usa si cu ochii intre-deschisi l-am vazut pe brunet care era… poate la fel de somnoros ca si mine.
-Esti tampit? Care e problema ta ? De ce nu incetezi dracului odata cu bataile in usa, chiar ai de gand sa ma scoti din sarite?
- Ciocu mic tigruto si misca-ti picioarele alea pana jos ca a venit tata! Si cu toate astea fiindu-mi spuse , se indrepta pe trei carari spre parterul vilei. Fara a mai zice ceva, l-am urmat si in momentul in care am ajuns la parterul vilei …am avut o mare surpriza. Tatal meu ne pregatise cele mai frumoase cadouri de Craciun. Trei masini decapotabile ne asteptau cu fundita in fata vilei. Pur si simplu am incremenit cu totii. Pana si brunetul era entuziasmat.
-Tata….nu pot sa cred! Esti cel mai bun…nu am cuvinte.
-Lasati cuvintele si veniti sa ma imbratisati! Asta am si facut , o mare mare imbratisare de grup. Nu eram de obicei atat de apropiata de tatal meu , insa aveam momente pe care vroiam sa le petrec impreuna cu familia.
Dupa marea imbratisare , am inttrat cu totii in casa si am luat micul dejun in familie. Am ras , am discutat si ne-am simtit bine cu totii cum nu o mai facusem de foarte mult timp Am hotarat ca eu sa o i-au pe cea rosie, Itachi pe cea albastra si Sasuke bine inteles pe cea neagra.
Apoi am aflat insa, ca tatal meu avea sa plece din nou intr-o alta calatorie de afaceri, si mai ramanea decat doua zile acasa.Dupa micul dejun am urcat fiecare in camerele noastre.
Stateam in fotoliul de langa pat si ma visam pe strazile capitale conducandu-mi masina , insa aveam o problema ….caci nu aveam carnet de sofer. Aveam sa dau cat de curand posibil la scoala de soferi, pentru ca ajunsesem singura din familie care nu era capabila sa conduca.
Dupa minutele mele de reculegere, mi-am facut siesta de dimineata si m-am imbracat cu ceva comod. Aveam sa petrec o intreaga zii cu familia si nimeni nu putea sa mi-o strice. M-am asezat in pat si am deschis televizorul , cu gandul de a urmari un film , care sa mai destinda putin atmosfera de plictiseala. Butonand telecomanda , mi-am adus aminte de bunica mea si de prajiturile aromate pe care obisnuia sa mi le faca. Imi parea nespus de rau ca numai era acum langa mine.Toate amintirile petrecute cu ea, imi defilau prin minte si o raclima cristalina mi s-a prelins pe obraz. M-am hotarat sa caut prin podul vilei niste poze , de care stiam cu siguranta ca se aflau acolo.
Ma indreptam spre podul vilei si trecand prin fata camerei brunetului am observat ca usa era deschisa. Mi-am aruncat privirea inauntru si brunetul se uita plictisit la televizor.
- Ce faci tigruto ma spionezi? Stiam eu ca nu poti sa rezisti fara mine.
- Sa te duci dracului Sasuke ! Crede-ma ca nu aveam nici un chef sa iti vad moaca zapacita, insa doa verificam daca mai traiesti.
- Printeso nu o mai face pe dura si zimi ce vroiai sa faci!
- Uchiha vroiam doar sa ma duc in pod sa caut ceva si am vazut usa deschisa….asa ca am intrat.
- Hn!
Am plecat din camera lui trantind usa si ma indreptam spre scara podului.Urcam incet treptele serpuite pana la intrarea in incaperea intunecoasa.Am aprins rapid lumina si priveam inspaimantata la panzele de paianjen care se intindeau pe intregul tavan.Vantul lovea cu brutalitate geamul intre-deschis, iar scartaitul acestuita dadea o nota infricosatoare intregii incaperi. M-am indreptat spre o cutie mare de caton , pe care am dato jos de pe raftul unei biblioteci. Am deschis-o si amintirile mi-au invadat mintea. Rasfoiam intristata albumul prafuit, privind pozele care ma faceau sa vars din ce in ce mai multe lacrimi. Privirea imi fu captata de un plic albastru , sigilat care era aruncat si el in cutia cu amintiri. Am deschis curioasa plicul si inima mi-a stat in loc….

Stiu ca este scurt...promit ca urmatorul va fi mai lung.:*

#23
Hello!
Am vazut ca in sfarsit ai postat next-ul! Sunt asa de bucuroasa, il astept de mulr, dar a meritat din plin!
Surpriza lui Fugaku a fost nemaipomenita, iar faptul ca Sakura isi poate descoperi trecutul ma incita si mai mult! ;))
So ... greseli cred ca au fost vreo doua pe la sfarsit :P, naratiunea si descrierea (atat cat a fost) mi-au placut, dialogul a fost bine plasat si foarte distractiv, la discutia celor doi.
Actiunea nu mi s-a parut grabita, ci dimpotriva, foarte captivanta.
Sunt foarte curioasa ce urmeaza, te rog pune next-ul repede! :pls: :pls: :pls:

#24
Hy candy-chan!Capitolul a fost interesant, descrierea a fost buna,naratiunea e si ea ok, iar dialogul nu este sec. Mi s-a parut interesanta faza cand Sakura incepe sa-si aduca aminte de bunica ei, ideea ficului este foarte originala. Greseli de tastare:
caton-carton
dato-dat-o
Deci nextu este scurt, dar este asa doar pentru a ne tine pe noi in suspans, abia astept sa vad continutul plicului cu toate ca am o idee,dar numai zic nimic.Astept cu nerabdare nextu!Chu and gambatte :*!
[Imagine: 2wf00ud.jpg]

I love momy:Hitman, my aunts4evika,Kiduu,mada_sasuke,sysurile mele: Mistic Girl,***candy bar**,Sakurika bombonik and CutMyLifeWIthThisScrissors. [Imagine: chibi_2722.gif]
, chibi-ul lui Amelia

#25
Ce bine ca ai pus nextu'. Nici nu stii cat il asteptam.
Banuiesc ca de data asta Sakura o sa afle de trecutul ei. Sunt foarte entuziasmata.
Greseli nu am observat, iar naratiunea, descrierera si dialogul sunt bune.
Abia astept continuarea.

PS: Daca vrei, te-as ruga sa pui continuarea azi sau maine mai de dimineata, fiindca eu o sa plec intr-o vacanta si vreau sa aflu ce se mai intampla in capitolul 11.

:bye::bye:

#26
Am revenit si imi pare nespus de rau ca nu am lasat comm la celelalte capitole, dar mi s-a stricat PC'ul si akm am citit toate capitolele.
Tot ce pot sa spun este ca ador ficu' tau! E minunat!
Dialogul, descrierea si naratiunea....ce sa mai, au fost perfecte!:D
Oare ce a era in acel plic? M-ai lasat in suspans! Abea astept nxtu'!
So....atat am avut de spus! Bye and kiss you! :bye:
Psihologu' mi'a zis ca's nebuna, da' vocile din cap imi spun ca nu e adevarat
Nu te deranja...sa ma deranjezi...!
[Imagine: chibi_2903.gif]
, chibi-ul lui Tasha

Imi trebuie bombonele ca sa cresc... Imi dai si tu una?888

#27
Oficial va iubesc >:D<. Va multumesc enorm de mult pentru ceea ce ati scris si ma simt foarte bine ca va place ceea ce am scris. Aprecierile voastre m-au facut sa lucrez la capitolul 11 si sa reusesc sa il termin pana acum. So....va multumesc enorm si sper sa va placa si capitolul acesta care sper sa ajunga la asteptarile voastre. :*:*:*

CAP 11:

In acel moment am simtit cum tot sangele mi se urca la cap, iar inima imi batea ca si cand ar fi vrut sa imi sparga pieptul. Picioarele incepusera sa imi tremure si privirea imi era atintita spre acel plic nenorocit, care imi ruinase intreaga mea viata. O lacrima cristalina mi s-a prelins pe obrajii infierbantati si dupa ea alta si alta, pana cand ochii mi-au fost acaparti de siroaiele de lacrimi sarate.Toate amintirile, toate trairile , toate momentele fericite din viata mea erau acum de prisos. Durerea imi apasa inima din ce in ce mai tare, facandu-ma sa vreau sa mor, sa nu mai exist pe acesta pamant astfel incat sa pot uita de tot si de toate.
Am auzit niste pasi tarsiti pe scarile podului si cand mi-am ridicat privirea, tot ce am putut vedea printre siroaiele de lacrimi era …chipul lui angelic.
Ma privea inspaimantat, ingrijorat de starea in care eram si incerca din rasputeri sa-mi scoata cateva cuvinte ,care sa il faca sa isi dea seama de ce eram trista.
- Tigruto, ce ai patit? De ce plangi? Spune, spune ceva ma sperii!
Nu puteam sa scot nici un sunet. Am incercat din rasputeri sa schitez cateva litere , insa gura imi era parca pecetluita si nu vroia sa se deschida, buzele-mi erau inclestate si nu imi dadeau ascultare. I-am inmanat plicul , neputand sa ii explic in alt mod ,motivul pentru care eram in acea stare. A citit si el si apoi m-a privit indelung, prêt de cateva secunde.Ochii lui blanzi, ma priveau indurerati, vrand parca sa zmulga toata durerea ce imi acoperea sufletul ca o mantie nemarginita..Fara sa imi mai spuna ceva, s-a apropiat rapid de corpul meu , incolacindu-si bratele puternice in jurul taliei mele.Ma atragea din ce in ce mai aproape de el pana cand trupurile ni s-au unit intr-o imbratisare calduroasa, care ma facea sa ajung in al noualea cer.
- Tigruto…imi pare rau, nu am stiut ca ai fost adoptata. Opreste-ti lacrimile…nu vreau sa te mai vad in starea asta. Imi placea mai mult cand ma jigneai si imi afisai acel zambet ironic. Te rog revinoti da-mi o palma ca sa te simti mai bine, fami ce vrei numai …numai plange.
L-am privit confuza. Nu ii staea in character sa imi vorbeasca asa de dulce si de duios. Ochii ii erau de acesta data blanzi si emanau numai caldura si liniste.
- Sasuke…iti dai seama ca am trait numai in minciuna pana la varsta asta? Iti dai seama cat tot ce mi-au spus parintii mei pana acum au fost de prisos? Mi-au ascuns adevarul atata timp, facandu-ma sac red ca am existat din totdeanua aici, in casa cu voi.
- Sakura… dar tu vei fii mereu sora noastra, nu poate o amintire sa strice ce s-a cladit in toti anii astia. Trezeste-te la realitate…parintii te iubesc chiar daca esti adoptata si te-au considerat mereu egala noua.
- Nu…nu vreau sa mai aud. Inceteaza! Mi-au spus numai minciuni si asta nu voi ierta niciodata! Strig eu revoltata, lovindu-l continuu pe brunet cu pumnii , incercand sa-mi eliberez toata furia care mi se adunase in suflet. El insa…nu zicea nimic, lasandu-ma sa il lovesc, crezand ca asa ma voi linisti.Am inceput din nou sa plang, dand frau liber sentimentelor de tristete care ma invadau. Vazand acestea brunetul m-a luat in brate si m-a dus departe de acel loc, in ciuda rugamintilor mele de a ma lasa in pace.
M-am zbatut in bratele lui tot drumul pana la camera mea, insa forta lui era prea mare ca sa se compare cu a mea. M-a lasat usor pe pat, incercand sa ma faca sa ma linistesc, soptindu-mi ca totul va fii bine si el va fii mereu langa mine la bine si la greu. Cuvintele lui ma miscau profound. Deodata devenit asa de sentimental si grijuliu.. Oare de ce? De ce pana acum nu s-a purtat atat de frumos cu mine, de ce nu a fost mereu la fel ca atent ca acum . Oare maine va mai fii la fel ? Cu astefel de intrebari circulandu-mi prin minte am adormit in acea seara, in care ma sinteam extraordinar in bratele brunetului. A stat intreaga noapte langa mine, fiindu-mi aproape in acele momente grele prin care treceam, neincetand vreo clipa de a ma tine in bratele lui puternice si calde.
Ma simteam oarecum vinovata pentru ca il lasam sa fie atat de apropiat de mine, insa cu siguranta aveam atat de multa nevoie de el…

Sper sa va placa ...si l-am postat acum pentru ca o sa fiu plecata pentru ceva timp ...asa ca nu stiu cat de curand o sa apara si nextu' ...eu sper sa fie rapid. Enjoy friends! :*:*:*

#28
Yupii!! Ma bucur ca ai pus nextu'. Capitolul asta a fost foarte tare. Mi-a placut descrierea foarte mult. Naratiunea a fost ok, iar dialogul nu a fost sec. Actiunea a fost grabita cam... 2%, dar lasa ca merge. Se pare ca in sfarsit au a aflat ca nu sunt frati. Sunt curioasa cum va decurge actiunea de acum incolo. Sper sa te intorci repede. Chu & Gambate:X:*
Read my fics: One life One love ( a sasusaku love story) (finished): http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=3807
Psihologia dragostei: http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=4333
Love or Blood: http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=4471 ( lasati si un com, arigatou)
[Imagine: Jana_sig.png]

#29
Hy candy-chan!Deci nextul e superb,dar mai intai sa incep cu greselile de tastare pentru ca au fost cateva:
fami-fa-mi
staea-statea
character-caracter
sac red-sa cred
Ma bucur ca insfarsit au aflat ca nu sunt frati, deci acum oficial pot devenii iubiti ce tare!Oricum mereu am zis ca imi place ideea,dar acum o ador. Pune nextul repede, pentru ca daca nu o faci:die:, glumeam :)) si daca vrei mai treci si pe la mine cu un comm, te astept.Chu and Gambatte :*!
[Imagine: 2wf00ud.jpg]

I love momy:Hitman, my aunts4evika,Kiduu,mada_sasuke,sysurile mele: Mistic Girl,***candy bar**,Sakurika bombonik and CutMyLifeWIthThisScrissors. [Imagine: chibi_2722.gif]
, chibi-ul lui Amelia

#30
Heya! Am aparut cu un comm si pe la acest capitol si imi place nespus de mult! Greselile ti-au fost mentionate mai sus, dar ca sa fiu sincere, eu nici macar nu le-am observat in capitol! Cat ma bucur ca Sakura a aflat adevarul! Oare ce vor spune parintii ei adoptivi cand Saku le va spune ca a aflat!
Cat de grijuliu e Sasuke, dar sa vedem cat il va tine:))
Abea astept continuarea si sper sa te intorci repede si sa o postezi, Bye!
Kiss you!
Psihologu' mi'a zis ca's nebuna, da' vocile din cap imi spun ca nu e adevarat
Nu te deranja...sa ma deranjezi...!
[Imagine: chibi_2903.gif]
, chibi-ul lui Tasha

Imi trebuie bombonele ca sa cresc... Imi dai si tu una?888



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  My Durarara Love Story Juwels 2 2.484 18-05-2013, 12:07 PM
Ultimul răspuns: Forever Young
  [Naruto] The Devil Inside(Itachi love story) vandadaydreaming 3 3.174 15-10-2012, 01:51 PM
Ultimul răspuns: *Black Flame*
  Love story! Laylaa 10 5.210 24-08-2011, 07:34 PM
Ultimul răspuns: hiimera
  Love Story SHINee [yaoi] Aerith 8 7.680 02-06-2011, 12:44 PM
Ultimul răspuns: Flash
  Not another love story . . . Vex 12 6.505 19-01-2011, 11:03 AM
Ultimul răspuns: Bella
  The beginning of a love story (a sasu-saku fanfic) part I Sakura-Sasuke 25 11.857 30-12-2010, 08:41 PM
Ultimul răspuns: Sakura-Sasuke
  SHINee Love Story [Yaoi] Aerith 2 2.633 10-09-2010, 11:55 AM
Ultimul răspuns: Aerith
  Love story Hetalia 31 22.759 02-07-2010, 09:03 PM
Ultimul răspuns: Hetalia
  Love Story LM.C (yaoi) +18 yaoi maniac 0 2.742 22-06-2010, 01:49 PM
Ultimul răspuns: yaoi maniac
  TE indragostesti cand te astepti mai putin(love story with sakura si sasuke) ralu_th7 8 7.090 16-12-2009, 03:09 AM
Ultimul răspuns: Bad Blood.


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)