Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Garda de Corp a Superstarului [ +18,comedie, romance, actiune]

#11
O.M.G ......:zuppy06: ce pot spune m-ai dat pe spate si la propriu si la figurat ...
sa comentez umpic ...pai sa vedem actiune ai din plin...descriere am vazut ceva ,ceva...iar de greseli nu m-al uitat ;):)deci nu am ce sa cracotesc .... ce pot sa mai spun te descurci foarte bine tine-o tot asa.........si pune nextul cat mai rapid abia astept sa vad ce sa mai intampla :)
Spor la scris ;)!
kiss you........... bey bey ;)

#12
Uitati nextul.. am tinut cont de ce ati spus si m-am decis sa la s povestirea la persoana a 3-ia
sper sa va placa acest capitol... am mai imbunatatit descrierea.. catusi de putin..

Multumesc inca odata.. astept pareri de la voi :3


Capitolul 7 - Asta inseamna sa fi o persoana simpla.


Nu toti ne nastem cu talente, nu toti suntem inzestrati cu abilitati speciale si nu toti suntem bogati. Dar asta nu inseamna ca nu avem o inima in piept care bate mereu la fiecare moment trait.

Acestea erau gandurile care ii treceu prin cap politistei noastre , care se juca cu cearceaful de matase de culoare roz, ce îi acoperea trupul subtire dar puternic. Si-a întors capul spre noptiera din dreapta ei, ceasul indica ora sase dimineata. Era înca devreme , dar aceasta nu mai putea inchide deloc ochii , s-a ridicat usor in picioare mangaind cu talpile covorul pufos, s-a indreptat spre balcon deschizand usile, a ridicand mainile incercand parca sa cuprinda tot cerul in brate , vantul batea lin putin racoros invaluind-o in intregime pe satena. S-a apropiat de balustrada din piatra alba punandu-si palmele si sprijinindu-se in ele , admirand munca minunata facuta de gradinari, mirosul florilor ajungea pana la balconul ei , ametind-o.
In camera alaturata, starul-pop statea intins pe burda in pat acoperit pe jumatate cu cearsaful din matase , isi tinea mainile intinse si capul era cufundat in perna. Se tot gandea la ziua de ieri
si la tot ce a facut , nu-si putea da seama de ce Vixy nu ii ceda asa de usor , caci deobicei toate fetele ii cedau , oferiindu-se lui. Ceva era special la aceasta, dar nu-si dadea seama ce era acel ceva special pe care numai ea il avea. Ne mai putand sa adoarma s-a ridicat din pat trecandu-si mana prin parul negru ce ii venea pana mai jos de umeri , ducandu-se spre balcon.
A deschis tare usile si s-a apropiat de balustrada din piatra alba , a privit in jur si a observat-o pe Vixy cum ii ajuta pe gradinari in curte , aceasta nu folosea furtunul ci folosea galeata , ii era mult mai usor , fiind invatata de mica sa ude asa florile. Kisaki plictisit a intrat in camera pregatindu-se , dar nu inainte sa o priveasca pe garda lui cu coada ochiului. A luat o pereche de blugi negrii daiati la calcaie si un tricou negru care ii contura perfect trupul bine lucrat. A parasit camera , coborand scarile dorind sa se duca spre terasa din gradina , dar fiind oprit de bataile de la usa de la intrare.
Menajerele sau aliniat in doua randuri paralele , pe use a intrat o doamna inalta cu parul negru pana la fund si putin carliontat , intr-o rochita scurta pana la genunchi si mulata fara maneci de culoare violeta.
S-a apropiat de star sarutandu-l pe obraji si apucandu-l in brate strangandu-l la piept :

- Mama , nu mai am aer , a spus acesta in timp ce capul lui era afuntat in pieptul mamei sale.
- Ah, nu pot sa-ti dau drumul esti asa de adorabil , lui mami ia fost dor de tine , ingeras mic , a spus aceasta strangandu-l mai tare in piept.
- Si mie mama , dar acuma chiar nu am aer....da-mi drumul femeie , a strigat acesta cat de tare a putut , impingand-o pe femeie .
- Waa , ce fiu rau am ... rau mic ce esti , a spus aceasta planganduse copilareste.
- Bine..
- Kisaki scumpule , am o surpriza pentru tine , a strigat aceasta zambind la fiul ei.
- Care e aceea ?
- Uitete la use , a spus aceasta zambind.

Pe use a intrat o tanara cam de nouasprezece ani , avea parul lung pana la umeri de culoarea aurului , ochii verzii ca si zmaraldul , avand pe ea o bluza din matase alba decoltata si o fusta scurta tot de culoare alba , iar in picioare sandale albe. Tinuta ei consta in culoarea alb , pur si eleganta , iar la gat ii atarna un lant de margele lung ajungand pana la sani , care nu erau asa de mari. A intrat in casa apropiindu-se de Kisaki si-a incrucisat mainile de catul lui soptindu-i la ureche :

- Ti-a fost dor de mine tigrule ? a spus aceasta sarutandu-l pe buze.
- Hmm.. poate da, poate nu , a spus acesta ranjind.
- E lasa tigrule , caci de acuma esti numai si numai al meu , a spus aceasta razand malefic.
- Copii haideti pe veranda din gradina , a stigat mama lui Kisaki.

Toti trei s-au dus spre veranda , dar ce nu stiau fetele era ca in gradina se afla Vixy , garda noua a lui Kisaki. Odata ajunsi , acestia s-au asezat , Akane , mama starului s-a asezat pe un scaun , savurand un ceai de fructe de padure adus de servitoare. Kisaki impreuna cu Rena , aceasta fiind "iubita" lui s-au asezat pe seslong leganadu-se incet. Privirea lui Kisaki a fost furata de catre Vixy , care inca uda cradina cu galeta, o analiza din cap pana in picioare , fermecat de simplicitatea acesteia , aceasta era o fata vrednica si buna , ii placea sa-i ajute pe ceilalti la treaba si cel mai mult detesta persoanele care isi impuneau domnia asupra altora , facandu-i sclavi lor.
Dupa ce a terminat treaba cu gradina , a fost trimisa sa hraneasca iepurii , care se aflau la capatul gradinii , Vixy a luat mancarea animalelor si s-a dus spre custile iepurasilor. in timpul acesta Rena era enervata de faptul ca Kisaki dadea mai multa atentie la garda, decat la ea. Aceasta fara nici o discutie , la apucat de bluza pe star tragandu-l spre ea , l-a sarutat atragand atentia tuturor , inafara de satena care hranea iepurii cei mici. Enervata in continuare aceasta s-a adresat lui Kisaki :

- Te vreu acuma , a spus aceasta pe o voce tremuratoare.
- Daca ma vrei asa de tare atunci o sa ma si ai , a spus starul lund-o in brate si ducand-o spre camera s-a.

Vixy ii privea pe cei doi cum isi faceu de cap in timp ce plecau din gradina , nu i-a pasat asa ca s-a intors la treaba. Toti barbatii care erau angajati de catre familia Orizumi o admirau pe tanara Vixy, tanjind pentru o clipa petrecuta cu ea , pana si menajerele discutau despre ea ca fiind o fata extraordinar de puternica si buna , aceste vorbe au ajuns pana la ureachea Akanei , mama lui Kisaki.
Aceasta s-a ridicat de pe scaun si s-a indreptat spre satena , care admira trandafirii , i-a zambit prieteneste si i s-a adresat :

- Ce harnica poti sa fi , dar tu nu trebuie sa te ocupi cu gradina ci cu protectia fiului meu , nu este necesar sa-i ajuti pe ceilalti , a spus aceasta zambind.
- Este adevarat, dar nu-mi pasa, imi place sa-i ajut si pe ceilati si ei au fost buni cu mine atunci si eu sunt buna cu ei, a spus Vixy zambind bland spre Akane.
- Ai un zambet asa de frumos si esti o fata foarte diferita fata de prietenele pe care le-a avut Kisaki , a spus Akane uimita.
- Poate , dar nu ma intereseaza cu cine a umblat sau nu fiul dumneavoastra , iar daca el isi inchipuie ca ma poate avea sa-si ia mintile.
- Te lasi foarte greu , imi place cum gandesti ingerasi , si eu am fost asa candva , dar oricum sa stii atitudinea aceasta il face pe Kisaki curios , cu cat ii interzici mai mult cu atata acesta isi doreste mai mult.
- Multumesc pentru sfat , doamna Akane ...
- Nu, poti sa-mi spui doar Akane , a zambit aceasta la Vixy.
- Ok Akane , ma bucur ca te-am cunoscut , dar oricum am destula munitie in pistol , a spus Vixy razand.
- Hahaha, amuzanta esti , oricum fiul meu nu se lasa cu una cu doua e ca o fiara mica dulce si scumpa , dar foarte periculoasa.
- Iar eu sunt o politista , care a ajuns din nefericire pe teritoriul lui , dar nu ma tem , a spus aceasta increzatoare.
- Asa te vreu , pot sa te intreb cum te cheama ? a spus Akane zambind.
- Ma numesc Cripel Vixy si am douazeci de ani , politista de elita , proaspat angajata la FBI , oricum de acolo din America am ajuns in Japonia , devenind garda de corp a unui star rasfatat , a spus aceasta.
- Haha , nu te teme ingeras mic , o sa-ti placa si aici vei vedea , ma bucur sa te cunosc, a spus Akane incantata.

Cele doua au tinut-o asa aproape toata ziua , in timp ce Vixy impreuna cu mama lui Kisaki discutau si se imprieteneau , starul impreuna cu Rena isi faceau de cap prin dormitor. Gemetele de placere ale tinerei blonde rasunau in tot etajul , acaparand atentia servitorilor. Kisaki isi satisfacea toate placerile cu aceasta , nu prea punea pasiune sau iubire pe ceea ce facea in acel moment , de fapt niciodata nu a pus atunci cand o facea cu cineva . Rena statea desupra lui executand miscare cu sensul de sus-jos , isi arcuia spatele la fiecare coborare scotand pe gura gemete , starul o privea cum se chinua de una singura, aceasta nu indraznea sa-i spuna sa se opreasca din contra cerea mai mult. Kisaki rupt din realitate si cufundat in mintea lui , si-a adus aminte de ziua de ieri , gandindu-se la vorbele lui Vixy , si cum aceasta l-a refuzat si nu i-a cedat asa de usor, incercand sa-si dea seama cum aceasta a reusit sa scape din stramtoarea lui. Acesta s-a ridicat brusc, oprind-o pe Rena , a dat-o jos de pe el, a luat cearsaful si si la legat in jurul fundului, s-a apropiat de balcon si a atins geamurile care erau atasate de usi, respiratia lui s-a ingreunat numai gandindu-se la garda lui de corp, isi atingea urechea pe care Vixy i-o trasese.
Respiratia lui grea dar fierbinte pe care o emana se transforma in contact cu gemul in abur , simtind cum tot corpul ii i-a foc s-a apropiat cu o fata serioasa, foarte atragatoare dar periculoasa catre Rena, aceasta simtind ca era pe punctul de a fi devorata in intregime , de catre Kisaki care nu-si mai putea controla comportamentul. Acesta a sarit pe ea incepand sa o sarute si sa o muste fara mile pe tot corpul , facand-o sa scoata pe gura gemete si srancete. Ii apasa cu mainile sanii, in timp ce cu gura o musca de cat , invartind-o in toate pozitiile numai pentru a-si putea potolii "foamea". Ne mai putand sa se abtina , acesta i-a pus mana la gura asigurandu-se ca nu o sa ii se auda tipetele, penetrand-o, Rena a inceput sa verse lacrimi , din cauza fortei mari pe care starul o exercita asupra ei. Kisaki si-o imagina pe Vixy in locul lui Rena , fiind ea prada iar el bestia, cu cat se gandea mai mult la ea cu atata inebunea si nu se putea controla, acest lucru il excita al naiba de bine.
Ceasul indica ora trei dupamasa , timpul zburase foarte repede, in camera starului, acesta se inchidea la blugi , s-a uitat la Rena cum statea intinsa pe pat , fara pic de vlaga si energie, suflarea ei era greoaie , era total ametita, vazand una ca asta starul a ranjit, a luat tricoul negru in mana si a parasit camera , lasand-o pe tanara sa isi revina. A coborat scarile si s-a indreptat spre gradina , zarind-o pe garda lui personala cum se juca vatea ascunselea cu Achi si inca cateva tinere menajere. Aceasta zambea si radea alerga in toate partile ca sa gaseasca un loc bun de ascuns, dar din greseala s-a izbit de star provocand o cazatura zdravana :

- Imi pare rau , nu am vrut sa ...
- Nu-i nimica , dar ai putea macar sa te dai de pe mine , a spus acesta in timp ce incerca sa se ridice.
- Scuze, scuze , spunea acesta.
- Acuma iti ceri scuze , inainte sareai pe mine si ma omorai , a spus acesta uimit de gestul politistei.
- E stii ceva acuma nu sunt nici eu asa de rece, totusi am inima in piept .
- Vad asta , dar de ce te jucai cu menajerele in loc sa le lasi sa-si faca treaba, a intrebat acesta serios.
- Ele si-au terminat treaba eu am terminat cu gradinaritul prin gradina ta , asa ca meritam si noi o pauza "printe", a spus acesta zambind.
- Ok cine esti tu ? a intrebat Kisaki uimit de zambetul politistei.
- Sunt eu idiotule , cine ar putea sa fie si pentru informarea ta nu sunt mereu o fata dura, am si eu partile mele bune si sensibile.
- Am trait sa o vad si pe asta , a spus acesta pe un ton glumet in timp ce zambea.
- Ha ha , foarte amuzant, a spus Vixy intorcandu-i spatele.
- Hahaha , cateodata chiar ai simt al umorului , a inceput acesta sa rada la reactia lui Vixy.
- Hey ! a strigat aceasta bosumflata.

Cei doi au inceput sa comunica mai bine , in timp ce se plimbau pe poteca din gradina , radeu, vorbeau, se tachinau, ca doi copii mici , lasandu-i pe toti cu gurile deschise.
Akane zambea de fericire vazandu-i pe cei doi vorbind si razand, Rena statea pe balconul din camera starului si isi musca degetul mare de la mana, enervata de prezenta lui Vixy.
Menajera cea batrana radea cand ii vedea pe cei doi tachinandu-se , dar bucuroasa ca acuma aveau ocazia sa se cunoasca mai bine. Era deja apus de soare , timpul trecu-se fulderator, Kisaki impreuna cu Vixy stateu pe un sezlong langa o arcada plina cu trandafiri, locul acela era destul de romantic , numai ca atmosfera pe care cei doi o creau nu era asa :

- Dupa cate vad nu esti asa cum am mentionat prima oara ca esti, a spus acesta zambind cu gura inchisa.
- Ma bucur ca ai remarcat asta , ti-a luat ca-m mult nu crezi , a spus Vixy razand.
- Hey acuma sa nu creic a te consider ingeras, ok esti o diavolita inascuta.
- Ha ! Vad ca nu ai uitat ce ti-am spus atuncia, a zambit Vixy.
- cam da nu am uitat, nu sunt asa de uituc precum crezi tu, oricum esti o fata simpla , buna , nebuna , foarte energica si multe altele.
- Partea cu nebuna nu prea am inteles-o starule , dar iti multumesc pentru complimente, sa stii sa fi un om simplu nu e asa de rau , poate ca nu avem o avere ca a ta si nu ne scaldam in faima, dar suntem total diferiti de voi.
- Asta am remarcat-o, a spus acesta pe un ton serios.
- Deci ce parere ai despre o persoana simpla ? a intrebat aceasta curioasa.
- Pai na.. eu cred ca e super sa fi asa... cred.
- Crezi.. of imi bad capul degeaba cu tine, dar nu conteaza atata timp cat esti tu si vorbesti sincer , atunci nu mai am nimic de spus.
- Copii haideti la masa , a strigat Akane de pe veranda.
- Venim mama. Haide, a spus starul in timp ce o tragea de bluza pe Vixy.
- Ce faci.. Woo !? a strigat aceasta in timp ce era asaltata pe sus de catre Kisaki.
- Mergem la masa ce ti se pare, a spus acesta pe un ton calm.
- Da-mi drumul nebunule...
- Asta sa o crezi tu, a strigat acesta in timp ce radea de politista.
- Te omor...., a strigat Vixy in gura mare.
- Hopa.
- Treci incoace , a strigat nervoasa satena in timp ce il alerga pe star.
- Haha , tineri acestia, a spus Akane.
- E mie nu-mi place... , a spus nervoasa Rena care statea cu genunchi pana la gura pe scaun.

Era deja intuneric afara, Vixy il alerga pe Kisaki in toata gradina , el radea iar ea tipa de nervi, toti radeu pe seama lor dar din fericire o faceu, numai vazandu-i asa.
Lucrurile luasera o intorsatura diferita , multe mistere si secrete se ascundeau la mijloc.

#13
foarte tare fic-ul asta,imi place tare multtttttttt este atat de super,imi place comportamentul personajelor.Actiunea e cam grabita ,dialogul nu este foarte sec chiar este destul de bun,imi place tare mult conflictul dintre Vixie si superstarul ,este foarte interesant ,asa bravo si mult succes in realizarea acestui fic.Deja astept sa aflu care sunt acele mistere la mijloc ,vreau sa aflu odata iar venirea Renei cred ca va aduce foarte multe peripetii in viata lui Vixie si a superstarului?nui asa?Dwci succes in continuare .

#14
Va multumesc pentru comuri.. mati ajutat enorm.. si desigur o sa mai trebuiasca sa exersez.. o sa pun urmatorul capitol soon

#15
Deci uitati nextull.. anunt.. deci nu am mai putut rabda si l-am pus imediat nu am reusit sa-l corectez in intregine.. actiunea e foarte grabita am sarit de la una la alta.. e varza dar nu am vrut sa va dezamagesc.. si l-am pus acuma.. promit ca urmatorul o sa fie mai frumos.. si mai bine .. asa cu mi-am propus.. sper sa va placa si asta.. dar mai putin cred.. DX
Gomene.. arigato ne..pentru comm si sustinere..


Capitolul 8 - Schimb de meserii


Dimineata nu putea decat sa inceapa cu o cearta raspicata dintre star si garda lui de corp, cei doi reuseau sa trezeasca pana si mortii din somn cu urletele lor, la auzul celor doi toti au incercat sa plece, sa se ascunda, sa se refugieze intr-un loc mult mai linistiti. Akane mama starului-pop a plecat de tot mergand la mama ei pentru a o ajuta cu anumite pregatiri, Rena enervata de comportamentul iubitului ei si-a luat si ea talpasita si s-a dus spre Paris deoarece avea o prezentare de moda, pe care nu dorea sa o piarda sub nici o forma. Singurii care nu prea puteau sa plece erau servitorii si menajerele care incercau cu disperare sa-i calmeze pe cei doi, dar de fiecare data cand incercau ori erau amenintati ca isi pierd slujba, ori ca o sa fie impuscati sau bagati la puscarie.
Din ce motiv a inceput cearta, este foarte simplu, inainte ca toata aceasta harababura sa inceapa, starul statea in living si vorbea la telefon cu echipa lui de dansatori si cu restul trupei, in acel timp Vixy cobora scarile in dorinta de a apuca si ea sa bea un suc proaspat de portocale pe care Achi il facea in fiecare dimineata, dar din nefericire totul a avut un sfarsit tragic cand starul a inceput sa le povesteasca prietenilor sai ca meseria pe care satena o are este foarte simpla, pe cand meseria lui este una foarte grea si necesita foarte mult talent si aptitudini fizice. Urechile satenei erau ascutite mai rau decat ale unui caine politist, nervoasa s-a indreptat spre el turnandu-i sucul in cap, astfel totul a inceput asa cum ati vazut mai sus, s-au luat la bataie si la cearta incercand sa-si explice unul celuilalt ca meseria pe care o au este mult mai dificila. Vazand toate acestea batrana menajera a tusit odata, atragand atentia celor doi, spunandu-le sa se opreasca si sa asculte la ce are de zis :

- Voi doi nu cred ca mai sunteti copii mici, a spus aceasta tinandu-si mainile in san.
- El da..
- Ea da..
- Potolitiva odata, nu va mai certati, aseara erati ca doi frati, iar acuma sunteti ca doi dusmani, a spus menajera serioasa.
- Pai da, dar el crede ca eu ma joc cu infractori, stateam zi si noapte, douazeci si patru din douazeci si patru de ore treaza ca sa am grije de oras, a strigat satena nervoasa.
- Aha.. cum zici tu liliacule, dar eu, crezi ca eu nu depun efort, crezi ca cantecele ies asa .. ca prin magie, e ia mai gandestete odata si dansurile crezi ca le visez asa.. in van, a strigat Kisaki nervos.
- Da sa stii ca asa cred teposule, parca ai fi arici cu parul ala, a spus politista scotand limba la el.
- Sa nu te mai ei de parul meu, nebuna maniaca ce esti..
- Si tu la fel pervers cu jumatate de creier..
- Gata, incetati odata amandoi cu toate aceste jigniri urate pe care vi le atribuiti, a spus Achi suparata.
- Multumesc Achi esti de mare ajutor, a spus menajera batrana zambindu-i fetei.
- Deci, voi doi nu o sa ajungeti cu nimica daca o sa continuati asa, mai bine faceti schimb de meserii si vedeti cum este sa fi in pielea celuilalt, a spus Achi zambind larg.
- Este o idee geniala Achi, asa ca toata ziua aceasta tu tinere stapan o sa fi politist, iar tu domnisoara Vixy o sa fi un star-pop.
- Hmm, imi place cum suna, acuma o sa devin si eroul orasului, a spus ranjind Kisaki.
- Bravo tie dar nu o sa fie asa de usor, cel putin eu o sa stau sa ma joc cu instrumentele de muzica, a zambit satena.
- Atunci sa inceapa jocul, a trigat Achi ridicand mana in sus.

Toti uimiti ca Achi a rezolvat toata acea harababura au rasuflat usurati, incercand sa isi faca treaba pentru a nu fi iara amenintati, aceasta le-a zambit, zicandu-le sa se pregateasca pentru schimb, Kisaki i-a dat gardei sale programul pe care acesta il avea, Vixy i-a dat programul pe care il avea ea astazi, asa ca s-au repezit imediat in camerele lor pentru a se schimba in ceva adegvat meseriilor lor noi.
Dupa ce au terminat sa se imbrace si sa se aranjeze, amandoi s-au intalnit in fata usii de la iesire, satena i-a explicat starului ca nu va lua limuzina si va lau masina ei si va pleca in misiunea pe care a primit-o de la politie. Starul a aprobat din cap si a inceput sa-i dea si ei regulile, ca acesta sa ea limuzina si sa merga la fiecare destinatie la care este chemata si sa se comporte ca atare, aceasta a aprobat din cap facandu-l sa inteleaga ca totul o sa fie asa cum a spus. Amandoi au pus mana pe cleanta si au deschis usa, soarele topea totul, era o arsita dogoritoare, dar lor nu le pasa, au pasit cu incredere pe pamant si s-au indreptat spre vehicole. Starul asa cum a promis a luat masina rosie a acesteia, incercand sa se tina de promisiune, la fel a facut si satena avand grije cum sa se comporte cu multimea de fani pe care starul o avea.
In drum spre sectia de politie, Kisaki atragea atentia fiecarei domnisoare de pe strada, acestea ii trimiteau saruturi si clipiri din ochii, era incandtat de situatie dar stia ca daca nu o duce pana la capat ca la carte era ucis in intregime de garda lui de corp asa ca si-a pus ochelarii de soare pe ochii si a continuat sa-si vada de drum incercand sa ignore toate fetele.
Ajuns acolo acesta a fost intampinat de seful politiei, impresionat de statura mica pe care acesta o avea, a inceput sa rada incet, seful politiei l-a poftit inauntru pentru ai pune cateva intrebari si sa-l lamureasca cu misiunea pe care trebuia sa o desavarseasca astazi. In sediu, toti munceau din greu, se deplasau de la un obiect, la altul de la o misiune la alta, incerca sa inteleaga de ce toti sunt asa de agitati. Starul a fost poftit de catre sef in biroul sau care nu era asa de mare, plin cu harti si dosare, nu a tinut cont de aspectul camerei si a ascultat cu atentie la ce avea acesta sa ii spuna :

- Ma bucur sa te avem aici domnule Orizumi Kisaki, dar totusi ce s-a intamplat cu domnisoara Vixy ..caci eu stiu ca pe ea am chemato, ca doar e..
- Bla, bla, bla da stiu e foarte buna.. o uite femeia minune, mai scutitima si pe mine ce pot sa zic am facut schimb de meserii doar astazi. Doream sa-i demonstrez ca meseria mea e cea mai grea, a spus acesta enervat.
- Cred ca inteleg.. va rog nu va enervati, atunci sa trecem la treaba o sa va spun care este misiunea dumneavoastra domnule Kisaki, a spus seful tushind odata.
- Dar de ce sunt toti acei politisti asa de agitati ? a intrebat starul nedumirit.
- Deoarece are legatura cu misiunea de astazi care implica foarte multa munca, a spus seful pe un ton serios.
- Opa, cred ca am gresit sectia de politie..., a spus in soapta starul.
- Haha.. sunte-ti foarte amuzant, dar nu acuma sa va zic : in ultima vreme au fost o serie de rapiri si..
- Rapiri.. aoleu..eu nu vreu sa fiu rapit..
- Rapitori au cerut si rascumparari, mai mai mult amenintand ca ucide ostatecii daca nu isi primesc banii, a spus seful sectiei.
- Sunt prea frumos si faimos ca sa mor.. , a strigat starul.
- Serios, chiar nu te mai oprestii din glume.. hahaha.., a inceput sa rada seful.
- Nu glumeam.. dar pentru binele tarii ma sacrific, a spus Kisaki ridicandu-se pe biroul sefului.
- Asta e spiritul baiete, acuma dute si rezolva cazul.
- Da sa traiti. Se pare ca o sa fie interesant, ma intreb ce face garda mea ? a spus ranjind Kisaki.

In limuzina Vixy, statea cu mana pe obraj rezemata de geam, si admira strajile aglomerate ale capitalei, isi aducea aminte de strazile invadate de catre oameni in orasul ei natal New York, a intors capul la sofer intrebandu-l unde este prima destinatie, acesta i-a raspuns politicos ca este la sala de dans, unde deobicei stapanul merge sa danseze. Aceasta a aprobat din cap multumindu-i soferului pentru informatie.
Dupa aproximativ zece minute au ajuns la sala, satena si-a apucat rucsacul cu imbracamintea de antrenament si a pasit increzatoare pe usa, o doamna cu parul negru a condus-o spre incaperea unde numai stapanul Kisaki avea voie sa intre.
In incapere erau partenerii de dans si restul trupei care ii insoteau pe Kisaki in fiecare turneu si cocert, acestia se antrenau fara incetare, pentru ca totul sa iasa asa cum au planuit. Vixy si-a lasat rucsacul jos, s-a apropiat mai mult de baieti si i-a salutat pe toti politicos :

- Buna !
- Tu trebuie sa fi garda de corp a lui Kisaki, am dreptate, a intrebat Morizu, chitaristul trupei.
- Dap eu sunt din nefericire, a spus satena razand.
- Baieti a venit garda, haide-ti sa o salutati nu fiti nesimtiti, a strigat Morizu.
- Haha, nu-i nimica am destul timp sa va cunosc pe toti.
- Hey salut eu sun Kai, tobosarul trupei ma bucur sa te cunosc.
- Ma bucur sa te cunosc, eu sunt Vixy.
- Ce nume frumos, eu sunt Uzo basistul, ma bucur sa te avem astazi printre noi, poate vorbesc cu Kisaki sa te lase sa vi mai des pe aici, a spus Uzo ranjind.
- Oeicum vin oriunde merge el, doar sunt garda lui de corp.
- Asta asa este, e atunci haideti cu toti sa ne antrenam, a spus Morizu.
- Oi, au strigat cu toti

Asa ca toti au trecut la treaba, Vixy desigur nu stia inca ce trebuia sa faca, asa ca Morizu si Uzo iau dat schitele de la pasii de dans, satena le-a analizat cu precizie memorand fiecare desen care ii se afisa in fata, dupa ce a bagat totul la cap, muzica a pornit si dansul a inceput. Ascultand rotmul simtind vibratia pasilor a reusit sa parcurga fiecare etapa a dansului, indiferent daca a mai gresit sau s-a mai impiedicat, dar totusi a reusit sa invete dansul, toti au inceput sa aplaude, felicitand-o pentru reusita. Cu zambetul pana la urechii aceasta a constatat ca pana acuma totul pare usor, dar e si de munca nu s-a dat batuta si a continuat antrenamentul.Sita cu dupa toate acestea urma ca starul sa se prezinte la un fetival de vara pentru a canta in fata a milioane de oameni, era putin agitata de faptul acela dar a continuat fara ezitare.
In acest timp, Kisaki se indrepta spre sediul principal unde se aflau rapitoril, acesta a coborat usor din masina trecuranduse in cladire care era abandonata, dar colcaia de baieti rai, care erau gata sa te ucida atunci cand te zareau. A inghitit in gol si a continuat sa merga pana cand a dat de o use mare intredeschisa, a ascultat in tacere cu atentie ce tot vorbeau rapitorii.
Planul lor era ca atunci cand politia va aduce banii, ei sa plece detonand cladirea impreuna cu ostatici, socat de ce aude starul si-a incarcat arma, dar in momentul in care a vrut sa plece de la use a fost prins de catre un paznic, neavand alta cale de scapare a trebuit sa se ia la bataie cu el, zgomotele facute de cei doi au atras atentia celorlalti care s-au intrebtat spre Kisaki ca sa-l anihileze.
Norocul lui era faptul ca stia arta karatelor, nu a fost asa de usor sai infranga pe toti, dar imediat ce a scapat de ei seful lor si-a facut aparitia lovindul zdravan la cap, lasandu-l inconstient.
Situatia nu era asa de placuta pentu star, fiind lasat inconstient pe jos, dar nici pentru politista noastra situatia nu era asa de roz, caci deja era la festival si lumea era cu nemiluita, emotiile ii circulau prin vene, frica crestea si crestea din ce in ce mamult, nu putea face fata atator oameni, mai ales ca trebuia sa le cante, iar ea nu stia nici un cantec de a lui Kisaki. Norocul ei era ca trupa o consola, dar ea nu era facuta pentru o astfel de misiune, iar fi convenit daca trebuia sa se bata cu toti decat sa le cante. Statea pe un scaun in spatele scenei, batea ingrijorata din picioare. festivalul si concertul se tineau in aer liber, era placut dar in acelasi timp si stresant, deja parea ca munca devine din ce in ce mai grea, se tot intreba cum putea Kisaki sa reziste la o asemenea chestie, cum putea el face fata atator oameni, nu avea deloc trac pe scena ? In timp ce satena se ineca in emotii, starul statea legat de un stalp, incepand sa-si revina din ameteala, cand a deschis ochii in fata lui erau doi caini care il pazeau foarte bine, a incercat sa scape dar nu a putut sfoara era stransa bine, o mana la apucat de par ridicandu-i capul. In fata ochilor sai s-a afisat un om mai invartsta decat el care avea un petec negru la ochii. Barbatul a ras, provocandu-i si pe ceilalti barbati de langa el sa rada copios pe seama starului care cu creu isi putea misca corpul, enervat de prezenta tanarului, barbatul si-a apropiat chilul de al starului.

- Nu pricep de ce ai venit aici, dar cu siguranta nu o sa mai pleci, a spus barbatul serios.
- Nu o sa-ti iasa planul.., a spus starul incruntat la chip.
- Ha.. asta sa o crezi tu baiete, nu o sa reusesti absolut nimica, a spus acesta dandu-i drumul la par, dupa ce o sa primesc banii totul o sa explodeze.. boom, a spus barbatul plimbanduse in cerc.
- Nu o sa te lasa asa usor o sa te prind cu siguranta... , a strigat statul smucindu-se.
- Ahh deja se aud sirenele politiei au venit sa-mi inmaneze premiul.. sayonara baiete, a inceput sa rada barbatul, parasind camera.
- Suntem terminati, nu o sa mai iesim de aici, a spus o ostatica.
- Din pacate pana aici mia fost sa fie, a spus trist un ostatic.
- Gata nu va mai plangeti toti, o sa scapam, a spus increzator starul zambind.
- Cum ? a spus o tanara.
- Uite asa.

Kisaki a inceput sa stanga din muschii cu toata forta, reusind astfel sa se dezlege, ce nu stiau rapitori este ca starul se antrena din greu. I-a dezlegat repede pe ostatici si au alergat spre iesire.
In fata cladiri se aflau barbatul cu petec pe ochii statea si astepta ca politia sa-i inmaneze banii, toate masinile de politie au inconjurat cladirea, un sergent s-a dus cu rusine si i-a dat geanta plina cu bani.
Dar din nefericire pentru rapitor a fost ca starul a reusit sa apuce banii chiar in momentul in care acesta a apucat geanta, a fugit iute cu ei, barbatul nu a mai stat pe ganduri si s-a dus dupa el, politia a reusit sai prinda pe ceilalti in speranta ca starul o sa-l captureze pe seful lor. Kisaki avea ca plan sa il duca fix la concert, unde se afla Vixy pentru ca aceasta sa prea cnducerea si el sa merga sa cante.
In timp ce starul se indrepta spre festival, Vixy se plimba prin spatele scenei tulburata de emotii, cand deodata aude un strigat, era chiar protejatul ei care alerga ca si un nebun, imdiat ce a ajuns pe scena acesta a dat palma cu Vixy dandu-i de inteles ca si-a invatat lectia, a ceasta a aprobat din cap, alrgand spre rapitor, batandu-l mar si orpindu-l.
In timp ce Kisaki s-a imbracat repede adegvat si a urcat pe scena incantat zambind la intreaga multime, totul a decurs cum trebuie in ambele situati, rapitorul a fost prins iar concertul a fost salvat.
Cand cei doi au ajuns acasa au recunoscut ca meseria lor nu este asa de usoara, Vixy a recunoscut ca nu poate intelege cum protejatul ei paote sa se descurce cu atatea fani si cum de reuseste sai uimeasca prin melodiile lui, iar Kisaki a recunoscut ca nu paote intelege cum garda lui se paote descurca cu atatea infractori si nu-si da seama cum de aceasta reuseste sai infranga pe toti.

#16
Yep, is prima, ce fericire pe mine :]]
Ce pot spune, ficul este grovaz, am ras mult la unele parti ale lui... Imi plac cei doi, snt asa de incapatanati, dar parca se potrivesc :-?
Greseli de tastare nu prea am vazut, dar chiar daca sunt na, mai greseste omu' ^^

Astept capitolul urmator si sper sa vina cat mai repede...

Spor la scris, kiss and big hugs :*>:D<
[Imagine: tumblr_m5081nasq41qi2adeo1_r1_500.gif]
Love? No, I prefer vodka <3

#17
Buna....nu stiu cu ce sa incep asa ca voi spune direct.
Ideea: Mi se pare foarteeee originala. O femeie sa fie garda de corp a unui superstar.. mi se pare dragut :X.
Descrierea: mai ai de lucrat..... nu vorbesc numai despre descrierea lucrurilor, dar si cea a sentimentelor.
Naratiunea: Sa zicem ca merge.. e chiar draguta :X
Dialogul: In unele parti este cam sec, insa foarte putin.. mai umple- l si tu asa :))
Am vazut ceva ce ma zgarie pe urechi.. chiar daca este o problema mica- mica... nu stiu daca e greseala de exprimare sau tastare insa nu- mi place deloc cum suna " acuma" sau " nimica".. mai bine suna acum sau nimic.
In general : ficul e super sa nu cumva sa te lasi de el. Ce m- a impresionat, ca sa zik asa, a fost lungimea kilometrica a capitolelor. Bravo!
Iubesc personalitatea Satenei... insa mai maturizeaza- i si tu p- acolo... sa se i- a la bataie mi se pare prea copilaresc :)).. desi amuzant =))

Atept capitolul urmator :X :X :X!
Mi-e foameee!!!

#18
Ok am venit cu urmatorul capitol.. am incercat sa descriu sentimentele dar tot nu prea cred ca am reusit mare lucru.. totusi e cam sec umpic dar sper ca urmatorul sa il fac mai bine si sa-l fac cat mai de curand :3.Sper ca va place si acesta. ^^


Capitolul 9 - Suntem hotarati.


Timpul ne inghite pe toti, nu stii si nu-ti poti da seama cat de repede se schimba sentimentele si cat de repede te transformi in altceva, parca totul se afiseaza in fata ta ca un film, iar apoi dupa un scurt timp se sfarsete, dupa el urmeaza altul si altul cu un nou inceput si un nou sfarsit. Cateodata te gandesti ca nu ai deloc talent in interepretarea scenica si ca nu are rost sa participi la o piesa, dar toti isi joaca rolul in propria lui poveste care este viata, toti putem fi considerati actori sau doar simplii oameni care isi duc pana la capat tot sirul vieti pana in momentul in care rasuflarea se taie de catre moarte.
Dar nu; traim, simtim, iubim, respiram, ne miscam, gandim asta inseamna ca traiesti poti sa atingi si cel mai inalt punct din lume sau din cosmos atata timp cat ai incredere in sine si ai destul curaj si dorinta, pentru a face o asemenea miscare memorabila. Asa se simt cei doi protagonisti ai nostrii , care nu stiau ce doresc, nu stiau ce li se intampla, nu stiau ce trebuie sa faca, dar stiau ca in ultima vreme ceva le macina gandirea si sufletul. De cand sau intalnit, de cand s-au privit in ochii totul a luat o intorsatura grava, nu mai erau ei insusi parca se transformau in ceva ce ei nu-si doreu sa fie. Stateau si admirau tot ce ii inconjoara analizau tot ce se misca, pana si cea mai mica schimbare pe care natura o suferea, ei doar stateau, nu se miscau, erau inlemniti, distanta dintre ei nu era una foarte mare. Oftau din ce in ce mai mult, stateau paralel unul fata de celaltul, Kisaki statea pe un scaun, iar Vixy statea pe balanxuar, nu-si luau ochii unul de la celalat, nu vorbeau, doar se uitau si se gandeau.
Menajera batrana uda florile de pe pervazele geamurilor, iar din cand in cand isi mai strecura capul pe geam pentru ai vedea pe cei doi tineri care pareu muti si cuminti, era ingrijorata de starea si de comportamentul lor, erau prea linistiti, chiar nu reactionau atunci cand se priveau ?
Uite asa orele treceau si nici un semn din partea tinerilor, parca se aflau intr-o transa care nu avea nici o scapare, pana la urma aceasta s-a saturat de toata acea liniste infernala care parca te zgaria pe creier, s-a pus in fata celor doi in partea dreapta si a inceput sa ii trezeasca din hipnoza:

- Voi doi, parca ati fi batrani care inca se mai tin pe picioare, a spus aceasta atragandu-le atentia, vorbiti, plecati , faceti ceva pentru numele Lui Dumnezeu, a strigat acesta trezindu-i compet.
- Dar nu avem ce face, a spus plictisit Kisaki.
- Ba da aveti ce face, e vara, e cald, sunt multe locuri frumoase de vizitat, a strigat acesta, doar haideti odata nu mai stati asa si plecati, plimbativa.
- Poate o blimbare nu ar strica, ce zici de asta ? a murmurat Vixy.
- Ok, atunci hai sa mergem, a spus starul ridicandu-se in picioare.
- Asa va vreau copii, cu cat va cunoasteti mai bine cu atata o sa va fie mult mai bine, a spus menajera batrana tresarind de bucurie.

Dupa trei minute, timp pe care l-au avut de a se schimbe, acestia au plecat de acasa luandu-si ramas bun de la menajera. Au luat-o in josul strazi cu gandu-l de a merge spre plaje. Linistea domina spatiul dintre cei doi, nu le dadea pace, parca se tinea scai de ei, dar nici acesta nu doreu sa comunice, stateu si mergeu avand privirea in jos, parca gandu-l ii fura din lumea reala.
Ajunsi pe plaje s-au asezat pe nisip admirand soarele care se reflecta in apa, se uitau la toti acei oameni care radeau, la copii care se jucau si construiau castele in nisip, la cuplurile care se iubeau din plin, vazand toate acesta si in sfarsit treziti la realitate, privirile li s-au intalnit, ridicand amandoi usor din cap si intorcandusi-le in parti opuse din cauza rusinii, nu au vrut sa mai stea in liniste au vrut sa comunice, sa se distreze si sa rada ca ceilalti din jurul lor, asa ca au incercat sa-si vorbeasca :

- Vrei sa..., au spus amandoi rusinati, zi tu.., ba nu tu, au spus acesta incepand sa se emotioneze.
- M-am saturat sa stau asa, a spus Kisaki obosit de tot.
- Si eu la fel, am stat si m-am gandit toata dimineata, a spus Vixy ridicandu-si privirea spre cer.
- Si eu la fel.. si la ce te-ai gandit.. la mine ? incepe Kisaki sa zambeasca.
- Hey, nu ma gandeam la tine , a strigat Vixy imbujorata, esti in aceiasi oala ca si mine, dar tu la ce te-ai gandid ?
- Pai ..
- La mine, nu prea cred, a spus Vixy punandu-si minile in san si incolacindu-si picioarele.
- Ba da, a strigat Kisaki neatent.
- Ha ?
- Adica.. nu chiar la tine, adica.. se balbaia saracul incercand sa-i dea o explicatie acesteia.
- Serios, te gandeai la mine ? oricum si eu la fel ma gandeam la tine, a spus Vixy inconstienta de ceea ce rosteste pe gura.

Amandoi si-au infipt privirile in nisip, obraji lor erau mai rosii decat macul, inimile lor bateu in pieptu de parca doreau sa iasa de tot, nu mai stiau ce sa zica, sau cum sa faca sa schimbe subiectul.
Si-au ridicat din nou capetele si au inceput sa se priveasca in ochii, incercand parca din priviri sa-si ascunda sentimentele.

- Deci..
- Ok..
- Vrei o inghetata ? a intrebat starul incepand sa afiseze pe fata un zambet sincer.
- Da, chiar vreu sa ma racoresc putin, dar nu mi-am adus portofelul la mine, spune Vixy cautandu-se in buzunarele de la blugi.
- Nu-i nimica am eu banii la mine, fac cinste, haide nu mai sta pe nisip si miscate incoace, a spus bland starul in timp ce a apucat-o pe acesta de mana, tragand-o langa el.
- Multumesc, dar stii, nu e necesar sa ne tinem si de mana.. , spune acesta rusinata.
- A da scuze, am uitat sa-ti dau drumul, spune acesta razand incet.
- Multumesc.

Nu mai stau mult caci se iau la intrecere pana la omul cu inghetata, radeu in sfarsit si ei, Kisaki alerga destul de repede, asa ca Vixy trebuia sa mareasca umpic pasul pentru al ajunge pe acesta din urma, spre bucuria ei a reusit sa-l prinda de tricou, dar din neatentia sa impiedicat de o caletusa a unor copii, reusind sa se prabuseasca pe nisip amandoi. Dupa ce s-a frecat in cap de nisip starul s-a ridicat in fund , tinand-o in brate pe garda s-a care a reusit sa se loveasca zdravan la piciorul stang, aceasta si-a deschis incet ochii simtind cum cineva o tine strans in brate si ii striga numele, fara nici o ezitare a ridicat capul si si-a atintit privirea la fata starului. Obrajii li sau inrosit repede la amandoi, reusind sa atraga multe priviri din parte lumii, Kisaki a trebuit sa o tina de maini pe satena din cauza piciorului, pana la urma au reusit sa ia doua pahare cu inghetata, s-au asezat pe o banca si au inceput sa manance si sa vorbeasca.

- Impiedicat-o, a murmurat printre buze starul.
- Bine ca esti tu mai breaz si tu putei sa cazi, a spus nervoasa satena.
- Dar eu nu am cazut, spune acesta ranjind, cine ar fi crezut ca tu poti sa cazi la un asemenea obstacol, chiar peste galeata..
- Taci ! un pumn zdravan i-a zdruncinat capul lui Kisaki.
- Auu..pentru ce a fost asta, a intrebat starul enervat.
- Te crezi atat de tare si invincibil, dar de fapt esti doar un melc, a strigat nervoasa politista lipindu-si fruntea de a starului.
- O da, eu sunt melc, dar cel putin nu cad ca si o fata neatenta pe jos, macar stau drept..
- Vai tu, "Muntele Fuji", am uitat sa mentin ca esti un razgaiat si in acelasi timp nu ai pic de sentimente pentru cei care isi dau rasuflarea pentru tine, a inceput sa tipe satena in timp ce-l apuca de tricou.
- O ma scuzi, tu domnisoara corecta, plina de sine si care are mereu dreptate.. cine te crezi "Statuia Libertatii", spune acesta apucand-o de maieu, tu mereu ma judeci, dar tu crezi ca mie imi comvine asta.
- Ba ar trebui cineva sa te invete minte, nu-ti pasa decat de tine, iti place sa profiti de fete, si de oameni, de parca ar fii jucariile tale...
- Dar tu.. iti place sa-i bati pe toti, sa-i judeci, te crezi prea buna, spune acesta apropriindu-si fata mai aproape de a ei.
- Nu mai spune.. dar cine te crezi seful meu ?
- Da.. chiar asta sunt, iar tu trebuie sa te supui poruncilor mele, spune acesta ranjind.
- Copii astea, spune un batran, azi se cearta maine se iubesc.
- Noi nu !! Striga disperati cei doi.
- Bine, cum spui tu dar sa nu crezi ca o sa ma las prinsa in plasa ta, eu nu sunt ca acele fete care tanjesc dupa corpul tau sau dupa fata ta, spune satena ridicandu-se in picioare.
- Asta nu o prea cred.
- Ba s-o crezi, caci eu nu judec omul dupa infatisare ci dupa personalitate, dupa sinceritate, ce este in interior conteaza, spune acesta sincer.
- Totul devine interesant, imi place atitudinea ta, dar sunt hotarat ca sa am grije cum ma comport o sa incerc sa mai schimb cate ceva, spune acesta serios.
- La fel si eu, o sa te protejez indiferent daca o sa trebuiasca sa mor, sunt hotarata sa iau de seama ce ai spus, spune Vixy zambind.
- La fel si eu, o sa incerc sa tin seama de ceea ce ai spus, ii raspunde acesta printrun ranjet.
- Auzi nu vrei sa mai facem o plimbare pe plaje ? intreaba satena zambind de bucurie.
- Da, ar fi o idee buna, vreu sa sparg bariera asta de nervi, spune acesta intinzandu-si corpul, haide.
- Mai usor starule cu intinsul ca deja se uita fetele la corpul tau, spune acesta razand.
- Si ce, esti geloasa? Nu cumva vrei sa le ignor si sa iti acord tie mai multa atentie.. cine stie poate si dragos...
- Taci, nu vreu nimica de la tine, mai ales dragoste, spune acesta strigand in timp ce ii arunca cu apa in ochii.
- Vrei sa joci dur, lasa ca te prind eu, striga acesta aruncadu-se in apa.

Kisaki a inceput sa arunce cu forta apa marii pe trupul frumos si subtire al gardei sale, in asa fel ca hainele udate sa ia forma corpului, vazand ceea ce facea acesta, Vixy a alergat la el apucandu-l de gat si trantindu-l in apa. Rasetele au inceput sa rasune armonios din gura celor doi, semn ca se distrau, au tinut-o asa pana cand soarele a apus si s-a dus la culcare, in drum spre casa acestia nu incetau sa se tachineze ori sa glumeasca, ori sa se bata, atragand atentia tuturor, Vixy reusea sa faca toate fetele geloase, din pricina ca statea in preajma unui superstar-pop frumos si foarte atragator, nu-i prea pasa, acest lucru ii starnea rasul lui Kisaki. Pana la urma au ajuns acasa, obositi si uzi leoarca, toti s-au bucurat in ce hal cei doi li s-au afisat la intrare, menajera batrana le-a zambind spunandu-le ca masa este gata. Acestia au aprobat din cap, au loat-o pe scari in sus spre camerele lor, de acolo Vixy a strans mana cu Kisaki aratand fiecare semn de respect unul pentru celalalt. Desigur ca acest lucru nu se stie cat va tine.

#19
Buna!!!
Imi place mult ficul... e originala ideea :X. Mi- a placut mult next- ul... mi- a placut ca ai mai descris pe ici pe colo sentimentele personajelor.
La faza cu " Muntele Fuji" si " Statuia Libertatii" m- am prapadit de ras.. e adevarat ca inca m- ai ai greseli de exprimare sau tastare, insa , zic eu, ca te- ai mai imbunatatit :*... cine se mai uita la greseli cand este absorbit de ideea? :))
Dialogul, in pare parte e bun.. mai ai unele parti in care este putin sec..
Actiunea.. mi s- a parut putin grabita la sfarsit.

Cam atat.. bravo :X!
Atept next- ul!!!
Mi-e foameee!!!

#20
Nextul.. sper sa va placa asta >u<


Capitolul 10 - Mama e bolnava.


Era seara, soarele apusese de mult, stelele si luna si-au facut aparitia luminand aglomeratul oras Tokyo, care devenea din ce in ce mai plin de viata. la vila, in camera ei, Vixy se pregatea sa faca o baie firbinte si parfumata, era obosita. Simtea cum fiecare punct al corpului ei o durea, asa ca dorea sa se rasfete si ea putin, si-a luat prosopul si s-a indreptat spre baia din camera ei. Era frumos decorata, era de culoare verde cu mici dragoni desenati pe faianta, fiecare produs de spalat era aranjat in ordinea inaltimi si un covor alb si pufos care statea intins pe jos iti dadea senzatia ca plutesti pe un nor. O baie destul de mare, ea nefiind obisnuita cu un asemenea lux, dar incerca sa nu-si piarda vechiurile obiceiuri pe care le facea de fiecare data cand isi facea baie. S-a asezat pe un scaun care statea langa un geam intre-deschis, care lasa racoare noptii sa patrunda prin baie, nabusind aburul provenit de la apa fierbinte care cadea in cada, aceasta a inceput sa-si dea jos hainele incepand de la sani pana la picioare. A inceput sa-si pieptane parul saten care ii cadea pe umeri si pe spate, a luat o funda albastra si, si la prins intr-o coada. A luat prosopul de culoare roz si la infasurat pe corp si s-a dus spre cada, totul era pregatit, dar nici nu a reusit sa puna bine degetul in apa, caci cineva a si urlat in casa. La usa de la baie se auzeau batai grave, ba cu palma, ba cu pumnul, ba cu ambii pumni, ridicand din spranceana aceasta si-a scos degetul din apa si s-a indreptat spre use ca sa o deschida si sa poata afla cine este. Imediat ce a deschis, l-a vazut pe Kisaki cu cateva lacrimi in ochii si se tot vaita de durere. A ceasta a mai zarit la usea de la intrarea in camera ei o tanara blonda, care avea corpul acoperit de un cersaf din matase, care facea cu mana si ii zambea cu perversitate starului. Acesta parea destul de infricosat de blonda, de parca iar fi facut ceva. Fata i-a trimis repede un sarut cu mana, facandu-i semn ca sa vina in dormitor. Kisaki speriat a sarit in brate la satena, cazand amandoi pe jos.

- Ce ai mai facut acuma ? intreaba nu prea surprinsa politista.
- M-a muscat de.. de.. de.., incerca acesta sa pronunte cuvantul, of ma muscat de "Kisaki junior", striga acesta punandu-si capul pe umarul gardei sale.
- Care "Kisaki junior", intreaba acesta mirata.
- Of stii tu de ce m-a muscat, oare de ce crezi ca am venit eu la tine jumatate gol strigad ca nebunul, doar eram..
- Erai din nou in mijlocul actiuni, dar din pacate aceasta te-a muscat de scula din cauza ca..
- Din cauza ca e o nemancata, care se transforma atunci cand o face cu cineva, te rog eu salveazama, striga starul apucand-o pe garda lui de prosop.
- De ce mereu trebuie sa te scot eu din necazuri, intreaba aceasta razand.
- De deaia, striga starul.
- Auzi, blondo, acuma starul e cam obosit, asa ca iti propun sa te cari acasa, i se adreseaza satena blondei.
- Am inteles, sa nu uiti sa ma cauti tigrule, spune blonda in timp ce-i face cu ochiul lui Kisaki.
- Eu nu prea cred, spune speriat starul.
- Haha, Doamne esti culmea, acuma tu marele Kisaki, starul, cantaretul cel mai faimos al Japoniei, se teme de o fata, parca era o bestie dezlantuita, spune razand cu pofta satena.
- Ba sunt, dar cred ca tipa e drogata, spune Kisaki in timp ce-si pune mainile in san.
- Mai drogat ca tine, nu e nimeni, spune in soapta politista.
- Ai spus ceva ?
- Eu, nimica.. hai vino sa te tratez, spune politista in timp ce-si scoate din birou o mini trusa de ajutor.
- O, ma uimesti, ai curajul sa mi-o bandajezi, nu vrei si sa...
- Nu nu vreu si altceva, si cine a spus ca o sa ti-o bandajez eu, tu o sa faci aia, eu doar iti dau bandajul, spune satena umpic iritata de spusele protejatului ei.
- Dar.. bine.. da incoace bandajul.

Aceasta ia dat bandajul, nemultumit de ajutorul acordat de catre garda s-a Kisaki statea intr-un colt pe un scaun bandajandu-se, in timpul acesta Vixy s-a dus in baie pentru a verifica daca apa din cada era inca calda. Dar din nefericire apa deja se recise, parfumul disparuse, asa ca trebuia sa arunce apa si sa puna una noua. Kisaki vazand toate acelea s-a pus in spatele ei apucand-o de umeri, simtind ca este atinsa, aceasta l-a apucat de ambele maini pe star si la trantit la pamant, spunandu-i sa nu ma faca nimica si sa stea locului, caci nu avea chef sa se bata cu nimeni. Starul o analiza de jos de pe gresia din baie, din toate unghiurile admirandu-i trupul zvelt, picioarele lungi si gratioase, parul, ochii fata, fiecare gest pe care il facea, fiecare miscare pe care o facea, parca il ameteau, nu mai stia ca sa faca, ii venea sa sara pe ea. Dar s-a abtinut sa nu faca vre-o prostie, asa ca a iesit din camera, fara sa-si ceara scuze, aceasta nu l-a bagat in seamna pentru ca era prea ocupata ca sa-si umple din nou cada cu apa calda. Dupa aproximativ cinsprezece minute totul a fost iara pregatit frumos si in ordine de satena, a zambit bucuroasa cand a vazut ca a reusit din nou sa-si umple cada cu apa, s-a asezat pe marginea cazii, si-a dat jos prosopul si s-a afundat in apa calda, care neincetat scotea aburi. Geamul era inca deschis pentru ca sa aeriseasca incaperea, mirosul de mere verzi invaluia admosfera ducandu-te cu gandu-l la o livada.
Era ca si un vis, parca te cufundai in paradis, acestea erau gandurile satenei, dar acest minunat colt de paradis a fost intrerupt din nou de alte batai in use. Aceasta a incercat sa ingnore sunetele, facute de catre persoana respectiva care se afla la use si a incercat din nou sa se cufunde in magie. Kisaki era acel cineva care batea la use, din nou, vazand ca nimeni nu-i raspunde s-a rezumat doar la a sparge usa, a dat odata zdravan cu piciorul drept si a reusit sa scoata din temelii usa din lemn. Vixy socata s-a indpretat spre capatul cazii, si a inceput sa-l certe pe star, intrebandu-l de ce a facut acest lucru.
Kisaki, nu i-a raspuns la nici o intrebare, a afisat in zambet pervers pe fata si a inceput sa paseasca, apropiindu-se spre aceasta, neintelegand ce doreste, satena a apucat prosupul de pe calorifer si si-a acoperit corpul cu el, s-a ridicat in picioare incercand sa iasa din baie, starul a reusit sa o prinda de mana, dar fiindca ea inca era uda a reusit sa scape, alergand spre cealalalta incapere. Acesta a alergat dupa ea, prinzand-o de picior si tragand-o in jos. Ne putand sa-si tina echilibrul a picat ca si o piatra pe jos, ca sa poata reusi sa faca acest lucru si starul a trebuit sa cada, acesta sa ridicat in maini apropiindu-se de spatele ei, a apucat-o de talie si a luat-o in brate.
Cand Vixy a deschis ochii, si vazandu-se in bratele protejatului ei a inceput sa zbiere la el si sa-l loveasca cu pumni in pectorali, dar degeaba acesta nu simtea nici o durere, doar afisa un ranjet pe fata, speriind-o pe garda sa care nu dorea sa stea locului. Toti se mirau ce e cu toata zarva aia, si se holbau la cei doi de parca ar fi fost un cuplu, imediat ce s-au facut nevazut-i in fata celorlati acestia s-au indreptat spre o camera.
Ne stiind unde este dusa, Vixy a incercat din nou sa il intrebe pe Kisaki unde o tot duce.

- Unde mergem ? intreaba acesta.
- E secret, ii raspunde starul zambind.
- Nu poti sa-mi dai nici un indiciu... ah Doamne ce tot fac eu aici. Ba daca nu-mi spui unde mergem iti promit ca te impusc, ii spune acesta in timp ce-si apropie fruntea de a lui.
- Mai usor pisicuto, nu trebuie sa-ti faci griji, sunt sigura ca o sa-ti placa, ii spune acesta razand.
- Auzi, vezi ca eu nu's mata ta, ii raspunde acesta nervoasa.
- Rwoarr, ba da esti, ii spune acesta pe un ton cat se poate de indraznet si atragator.
- O sa mor... ajutor, striga aceasta.
- Ho, gata ca am ajuns, spune acesta in timp ce deschidea o use.
- Wow, asta e .. super, e cumva o sauna ? intreaba acesta uimita.
- Intr-un fel da , dar dupa cum vezi e si o cada bagata in "pamant" stii tu in stil japonez, ce nu ai mai vazut asa ceva ? intreaba acesta mirat.
- Alo, eu-America, tu-Japonia, am vazut , dar doar in filme si mereu mi-am dorit sa am asa o baie..dar nu am putut avea, din pacate, ii spune aceasta razand.
- Hahaha, Doamne esti culmea, ai noroc ca ma ai pe mine, ca asa ramanea doar un vis, spune acesta razand.
- Waa, ce-mi place cum e decorata, cate lumanari aprinse sunt, spune acesta captata de frumusetea lumanarilor, si ce miros frumos e cumva..
- Trandafiri, parca tie iti placeau trandafiri, spune acesta zambind.
- Da imi plac la nebunie si.. ia stai dar de unde si cum de ? Mai trebuie sa stiu ceva ? Intreaba acesta punandu-si mainile in san.
- Pai.. m-am gandit ca te-am deranjat atunci cand am venit la tine si te-am intrerupt din baie si m-am gandit sa-ti pregatesc eu alta, spune acesta cu capul aplecat in jos si cu obrajii rosii ca macul.
- Multumesc.. si acuma cred ca ai putea sa ma lasi jos, ca nu cred ca sunt asa de usoara, spune acesta zambind.
- Da scuze, am uitat.

Acesta i-a dat drumul lasand-o jos, satena si-a rotit capul in toate directiile admirand fiecare lucru al incaperii, a vrut sa paseasca umpic, dar a fost prinsa de bratele puternice ale starului care o trageau spre corpul lui.
Simtea cum pieptul ii ia foc si cum inima ii batea tare de parca dorea sa iasa de tot, acesta nu-i dadea sub nici o forma drumu, din contra o strangea tot mai tare. Simtind cum un fior ii trecea prin fiecare punct al corpui, se molesea, ii venea sa cedeze, in momentul acela Kisaki a incercat sa o sarute pe gat dar din nefericire pentru el, acesta si-a revenit din transa imediat ce si-a dat seama ce se intampla, l-a intors cu spatele si la dat afara din baie multumindu-i pentru tot. A tras aer in piept incercand sa se calmeze, s-a plimbat umpic, admirand fiecare obiect, mirosind fiecare lumanare care emana parfum, dar atentia ia fost atrasa de catre plansetele de la use care pareau a fi a lui Kisaki, amuzata de acest lucru i-a deschis usa, lasandu-l sa intre. Acesta s-a pus in genunchi si si-a cerut scuze, satena a inceput sa rada copios pe gestul facut de acesta, ia zambit si i-a spus ca nu face nimica.
Acuma ramanea doar sa faca o baie bine meritata, cu apa calda si plina cu spume ce mirosea a cirese. Desigur ca si starul i s-a alaturat, numai ca fiecare isi tinea prosopul pe el.
Dupa o ora plina de rasfat intr-o baie luxoasa si cu mirosul fin de trandafir, in incapere Achi si-a facut aparitia, ingijorata tinand in mana mobilul satenei.

- Vixy, Vixy.. mama ta e bolnava, striga Achi.
- Cum!? Mama, da incoace telefonul te rog, spune aceasta punand telefonul la ureche.
- Vixy, fato asculta mama ta e bolnava rau si trebuie sa vi neaparat acasa, ii spune Katy partenera ei de servici.
- Ce are mama ? intreaba ingrijorata satena.
- Nu stim exact, dar stiu sigur ca in ultima vreme ia fost rau, si cand a venit la noi a lesinat si a trebuit sa o ducem la spital, spune Katy.
- Si acuma e tot la spital ? intreaba nedumerita politista.
- Nu, acuma e acasa si ar dori sa te vada si ar fi cazul sa vii aici macar pentru cateva zile, ii spune Katy.
- Am inteles o sa vin cat de repede pot, spunei mamei ca sunt pe drum, spune Vixy hotarata.
- Ce s-a intamplat ? intreaba starul.
- Mama e grav bolnava si trebuie sa merg acasa, dar ce ma fac cu..
- Stai calma, nu trebuie sa stai aici, te poti duce acasa cateva zile, deja am sunat ca sa vina un avion personal sa te duca pana in America, spune zambind starul.
- Iar eu deja ti-am pregatit bagajele si ti-am pus hainele cu care vei pleca, spune zambind Achi.
- Prieteni ... va multumesc, spune zambind bucuroasa Vixy.
- Ce mai stai, hai dute si imbracate, ii spune repede Kisaki.
- Da sa traiti, raspunde aceasta respectuos.
- Cred ca o sa-ti fie dor de ea, spune achii cu o privire amuzanta.
- Cum ? Mie..nu, incerca sa para indiferent starul.
- Da sigur, cum spuneti dumneavoastra, incepe sa rada Achi.

Dupa ce s-a imbracat si si-a luat bagajele acesta s-a indreptat impreuna cu starul spre aeroport. Ceasul indica ora doisprezece fix, asa ca avea sa ajunga mai devreme poate, chiar dupamasa in America, fiindca avionul care o ducea era unul foarte rapid si mai presus de aceasta era si un avion careia ii apartinea starului, cadou dat de catre tatal lui, domnul Orizumi. Erau lumini, care te puteau orbii pe pista de lansare, aceasta a coborat in graba din limuzina si s-a indreptat spre avion. Sia intors capul spre masina, de unde cobora si starul , ia zambit si s-a urcat in avion, acesta i-a facut cu mana si se uita la avion cum decola si pleca din Japonia. Vixy privea pe geam, si se uita la pista care devenea din ce in ce mai mica, in gandul ei isi spunea: "Ma intorc eu, asteaptama doar." si incet incet a inchis ochii lasandu-se prada visari.



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Wild Soul [Romance, Fantasy] Sako-chan 32 17.417 26-02-2012, 06:44 PM
Ultimul răspuns: Sako-chan
  Femeia Perfectă [Hentai. Romance] hiimera 15 5.479 27-06-2011, 04:21 PM
Ultimul răspuns: Kitsu
  Pure Blood [Mistery, Romance] wonderCaT 25 15.815 20-04-2011, 01:56 PM
Ultimul răspuns: Nixu
  Fake love [Romance] Sako-chan 46 23.398 02-04-2011, 07:17 PM
Ultimul răspuns: hiimera
  Fatal.Love [Romance,Yaoi,+18] hiimera 28 22.144 28-03-2011, 05:49 PM
Ultimul răspuns: angel cat
  My heart is like a BOMB [Comedy, Romance, Actiune,+18] hiimera 14 10.304 26-03-2011, 11:05 PM
Ultimul răspuns: ~Ioana*Yoanna~
  Vise spulberate[drama,romance,actiune. *titlu nedefinit*] Ichigo. 8 5.915 05-03-2011, 11:02 PM
Ultimul răspuns: Icsdeee.
  Liceul Andreez [Comedie, Romance] Icsdeee. 31 15.055 21-02-2011, 12:02 AM
Ultimul răspuns: Moon princess
  Secret Love! [yaoi 16+ (romance)] Aliss_anime 3 3.461 29-11-2010, 07:39 PM
Ultimul răspuns: yaoi maniac
  Bad Romance Mishelle 5 4.955 20-12-2009, 04:46 PM
Ultimul răspuns: Onna


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)