Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Bad Romance

#1

Disclaimer:Nu detin nici un personaj(inafara de cele create de mine) ce apartin lui Masashi Kishimoto din anime-ul/manga-ul Naruto si nu fac profit de pe urma acestor personaje/intamplari.


O zi obisnuita ca oricare alta.Soarele stralucea pe cerul senin,pasarele cantau,mirosul florilor inflorite te intampina la fiecare pas pe care il faceai,pur si simplu o zi banala din viata oricarui om,dar nu si a mea.
Mereu am crezut ca iubirea ma va salva,mereu am creztu ca imi voi gasi un print si ca voi fi fericita pentru tot restul viati dar m-am inselat.In loc de un print pe cal alb,eu am dat peste un demon...peste demonul inimi mele.De unde si pana unde demon?Pai am sa-ti povestesc:
Totul a inceput intr-o zi urata cand soarele se ascundea,natura era trista iar aerul greu de respirat.Aveam o stare de melancolie care punea stapanire pe mine din ce in ce mai tare.
In ziua aceea inima mea parca astepta sa se intample ceva.Statea pe jos si priveam camera.Nu am avut timp sa oftez umpic ca am si auzit de jos o voce tipand la mine,spunandumi ,,Daca vrei sa nu intarzii mai bine te-ai imbraca!!".Asa ca m-am indreptat spre dulapul meu maro cu oglinzi si am inceput sa caut cu privirea niste haine.
Mi-am ales un maier galben cu un decolteu adanc,o pereche de pantaloni negri, stramti, trei sferturi si o pereche de baleri tot negrii.Parul meu lung si roz l-am prins intr-o coada,lasand doua suvite sa cada peste fata mea alba ca spuma laptelui,m-am dat cu creion si cu rimel,buzele le-am rasfatat cu cel mai bun gloss transparent,mi-am ales o pereche de cercei,un lantisor si o bratara de argint,apoi mam dat cu un pafum nu foarte dulce.Mi-am luat gheozdanul si am plecat usor spre usa.Desi mi-am dorit sa nu ma vada mam,tot ma vazut si a inceput sa-mi faca observatie pentru felul in care m-am imbracat.
Mama mea mereu vroia sa para o femeie dura fara inima,dar eu stiam ca are un suflet mare si generos si ca nu ar face rau nimaniu niciodata cuiva.
Am ignorato ca de obicei si am iesit afara.Un zambet mic si nevinovat mia aparut pe chipul meu angelic cand am vaztu ca nu mai ploua iar razele soarelui isi faceau loc printre norii cenusii.
In timp ce mergeam,telefonul a inceput sa sune.Cine suna?Una dintre cele mai bune prietene ale mele,o cheama Madalina si este singura fata pe care am cunoscuto vreodata asa de nebuna.Nu este un lucru de care sa-i fie frica,si nu este lucru care sa nu poata sa faca.Are parul scurt,mov,ochii verzi care reflecta spre galben.
-Da,Madalina,mai am putin si ajung.Vorbim atunci.Papa
Inafara de ea mai am 2 prietene foarte bune,pe nume Caty si Akira care sunt ingerii mei pazitori.
Caty are parul lung de culoare maro si ochii olbastrii iar Akira este blonda cu parul lund si drept iar ochii ii are verzi.
In cele din urma am ajuns la intrarea liceului unde ma asteptau acolo Madalina si Caty.
Mada:Hei urato,ce mai faci?Ce fata ai zici ca nai mai dormit de multi ani!
Caty:Da,Sakura ce ai patit esti cam palida astazi!
Sakura:Nu am nimic,chiar ma simt bine,poate din cauza ca nam mancat nimic.
In timp ce noi discutam,Akira,sa oprit langa noi a tras aer in piept si :
Akira:fetelor sa va spun o veste bomba!Avem 3 colegi noi,2 sunt in clasa cu noi,iar unul este in a XIII,cu un an mai mare decat noi!
Nu am mai apucat sa spune nimic,deoarece lupii tocmai intrau pe poarta scolii.Era asa de frumosi,toti trei aveau parul negru si ochii tot negri ca cel mai intunecos colt al iadului.Unul dintre ei avea un semn pe fata,celalt avea un trup apetisant iar cel mai mare era perfect din cap pana in picioare.
Mada:Fetelor,astazi avem noroc,ave langa noi 3 bomboane de baieti!spune ea razand
Sakura:Termina Mada,nu e amuzant de loc!spun eu chicotind.
Caty:Mie imi e cam frica de ei....adica par ciudati...ascund ceva baietii astia...
Toate am aprobato pe Caty dand din cap.
Eu una nu puteam sami iau ochii de pe un baiat.Puteai sa citesti de pe chipul lui suferinta prin care a trecut.
Akira:Oricum mie imi place de cel cu parul lung...ahh ce l-as mai saruta.
Mada:Mie de ce cu semnu acela pe fata,off ce bomboana de baiat...
Caty:Sakura tie de cine iti place?
Sakura:...acel baiat tacut ,ce priveste in pamant...ascunde ceva sunt sigura...defapt toti trei ascund ceva..
Mada:Am sa aflu chiar acum ce ascund ei.Eu ma duc sa fac cunostinta cu ei.Mergeti cu mine?
Caty:Mai bine stai aici Mada,par destul de periculosi.
Mada:Periculosi?Ha!Ma faci sa rad! spune ea in timp ce se indrepta spre unul dintre ei.
Dupa cateva minute,ne-a chemat si pe noi sa facem cunostinta cu ei.Cu cat ma apropiam de ei cu atat sentimentul de teama punea stapanire pe mine din ce in ce mai tare.Ajunsi in fata lor,nu stiu ce a fost in mintea mea ca am intins mana spre adel baiat ciudat si cu un zambet idiot pe fata l-am intrebat cum il cheama.Vazand ca nu raspunde,mi-am retras mana usor,am oftat si am lasat privirea in jos.
Mada:Aaaa..Sakura el este Remo,iar cel cu parul lung este Itachi.
Remo:Te rog sa-l scuzi astazi pe fratele nostru.Probabil este rusinat,deoarece esti foarte frumoasa.Il cheama Sasuke.
Nu am mai spus nimic,doar il priveam.La un moment dat a ridicat privirea de jos si ma privit in ochi,facanduma sa ma pierd in privirea lui.
Itachi:Dar pe tine cum te cheama?Sau vrei sa ti secret?spune el razand
Sakura:Nu...ma cheama Sakura Haruno.
Am mai vorbit tot asa 5 minute,pana cand tanarul Sasuke a scos un sunet...chiar mai multe sunete.
Sasuke:Ar fi cazul sa mergem spre clase nu credeti?
Glasul lui era ca cel mai fin sunet de pe pamant pentru urechile mele.
Cand am ajuns in clasa am fost intampinata in fata de o hartie mototolita,aruncata ca de obicei de cel mai stupid baiat de pe pamant pe nume Naruto Uzumaki.Are parul blond ca spicele de grau iar ochii albastrii ca cerul senin.Pe cat de dragut e pe atat de prost e.Norocul lui a fot ca nu eram intr-o dispozitie necesara pentru al bate sau pentru a urla la el.
Naruto:Sakura-chan scuzama nu am vrut sa dau in tine!spune el zambind ca idiotul
Sakura:Naruto ai noroc astazi ca nam chef sa ma cert cu tine!spun eu in timp ce ma intorc si dau peste un baiat cu parul roscat ca flacarile iadului si cu ochii verzi pe nume Gaara.
Gaara:Dar ce ai draga de esti as de nervoasa?
Sakura: De cand te intereseaza pe tine ce am eu?Gaara dispari din drumul meu!
Gaara:Bine scumpo!Da ce zici dupa ore mergem sa bem un suc?Si cine stie poate ne combinam?
Sakura:Ma faci sa vars!Cu tine nas iesi nici daca ai fi ultimul baiat de pe pamant!Iar daca ar fi sa ne combinam ...atunci ar fi la cartela!spun eu in timp ce ma indreptam spre banca mea unde ma astepta o surpriza mare.
Madalina isi lua gheozdanul si lucrurile si pleca din banca noastra.
Sakura:Te muti?De ce?
Mada:Ma rugat Remo sa stau cu el in banca,si ma mut cu el.
Sakura:Pai si eu cu cine stau?
Mada:Nu stiu..stai si tu cu Caty sau cu Akira.
Sakura:Frate AKira si Caty stau impreuna in banca din clasa a IX.Renunti sa stai in banca cu prietena ta pentru Remo?
Madalina nu a mai zis nimic,doar sia lua gheozdanul si a plecat.Perfect am ramas si fara cea mai buna prietena a mea.
In timp ce eu ma gandeam cum sa o recastig pe Madalina,domnul diriginte tocmai intra in clasa pentru a vedea cum neam acomodat cu colegii noi.Domnul diriginte are vreo 40 de ani,parul gri si foarte serios.Vazand ca eu si cu colegul nou stam singuri mie mia spus sa ma mut langa el.Cand am auzit am inceput s atremur din toate incheieturile.
Dupa ce a mai facut cateva retusuri prin clasa,a plecat la ora lui si pe noi nea lasat sa ne repatam la biologie.
Nimeni cu scotea un sunte.El nu spunea nimic iar eu la fel.Miam luat inima in dinti si l-am intrebat:
Sakura:Vrei sati dau caietul sa iti arunci privirea prin ce nea predat pana acum despre inima?
Atunci el sia ridat privirea si ma privit in ochi,iar mana dreapta mia atins mana mea putin pentru a lua caietul din mana mea.Avea pielea calda si catifelata.
Sasuke:Ai un scris foarte frumos.spune el tacut
Nu am mai apucat sa spun deoarece profesoara de biologie,doamna Tsunade aintrat pe usa.Este o femei de 36 de ani cu parul lung si blond.Orele au decurs normal,pana cand am iesit....

~Va urma

Sakura: http://media.photobucket.com/image/sakur...irgirl.gif
Madalina: http://media.photobucket.com/image/anime...ls-280.jpg
Caty: http://media.photobucket.com/image/anime...ai/red.jpg
Akira: http://media.photobucket.com/image/anime...rc4g80.jpg

Sasuke: http://media.photobucket.com/image/sasuk...irst/j.jpg
Remo: http://media.photobucket.com/image/anime...s/daca.jpg
Itachi: http://media.photobucket.com/image/itach...chi020.jpg

Catece
atunci cand baietii intra pe poarta liceului: http://www.youtube.com/watch?v=Xsp3_a-PMTw

cantec special pentru Sasuke: http://www.youtube.com/watch?v=rJ0nfNWVyFo

melodia de pe telefonul lui Sakura cand o suna cineva: http://www.youtube.com/watch?v=TXxxvb2qNHw

si ultima este specifica acestul fic : http://www.youtube.com/watch?v=QL_JPdYPDVg

sper sa va placa Ja :bye:
[Imagine: senjo.gif]

#2
Hey ^^ Am trecut si eu pe aici . Sunt o mare fana a melodiei Lady Gaga - Bad Romance xD Ma bucur ca te-a inspirat melodia xD Sper ca povestea dintre cei doi sa fie la fel :> Abia astept sa ne spui mai multe despre "demon" o//o . Imi place de Ramo si Mada xD Sa ne prezinti mai multe momente intre cei doi :> Sunt niste scumpi xD Mi-e mi-a placut inceputul ficului , nimic de criticat . Naratiune ai , dialogul se imbina perfect cu ea si nu e sec , deci e ok . Dar ai grija , inainte sa postezi , ar trebui sa mai verifici o data ce ai scris , deoarece ai multe greseli de ortografie si de tastare si nu e bine :) :
"creztu" - crezut
"viati" - vietii
"inimi" - inimii
"statea" - stateam
"spunandumi" - spunandu-mi
"maier" - maieu
"gheozdanul" - ghiozdanul
"mam" - mama
"ca nu ar face rau nimaniu niciodata cuiva" [ suna cam sec xD ] - ca nu ar face rau niciodata cuiva
"ignorato" - ignorat-o
"mia" - mi-a
"vaztu" - vazut
si tot asa ...
Nu am timp sa scriu toate greselile , dar daca citesti din nou ce-ai scris le vei gasi imediat . Nu fac bine ficului , ai grija la ortografie . In rest nimic de criticat .
Eh , succes in continuare , sper sa vina continuarea cat mai repede , deoarece vreau sa aflu ce se mai intampla xD Bye :3

Don't try to be perfect . Just be yourself .

#3
Citat:O zi obisnuita ca oricare alta.Soarele stralucea pe cerul senin,pasarele cantau,mirosul florilor inflorite te intampina la fiecare pas pe care il faceai,pur si simplu o zi banala din viata oricarui om,dar nu si a mea.
Zici ca e un copy/ paste din Fat Frumos din Lacrima; mai lipsea A fost o data ca niciodata ... si setul era complet. In al doilea rand, greseli de tastare o gramada - un sfat: mai citeste si tu capitolul inainte sa`l postezi. In al treilea rand, ar fi mai indicat sa scrii replicile personajelor cu linie de dialog, dupa care sa specifici cine/ cum a spus`o. Asa se face intr`un fic, tu ai scris asta ca si cum ar fi o parodie/ teatru scris de Caragiale :-@. In al patrulea rand, nu am vazut niciun pic de actiune, ceea ce ai scris tu aici se numeste introducere, nu capitol. Un capitol ( mai ales daca e primul ) te pune fata in fata cu actiunea, ca sa intelegi cu adevarat ce/ cum/ unde/ de ce se intampla, ceea ce tu ai omis complet. Mai ai foarte mult de lucrat la gramatica/ exprimare. Nu ar strica sa mai dai cate o vizualizare pe la Lectia de lb. romana, e chiar pe zup. Caut`o. Crede`ma ca o sa te ajute din plin.

#4
critica severa, so daca nu-ti place, evita





O zi obisnuita ca oricare alta.Soarele stralucea pe cerul senin,pasarele cantau,mirosul florilor inflorite te intampina la fiecare pas pe care il faceai,pur si simplu o zi banala din viata oricarui om,dar nu si a mea. cliseeeeuuu. Incearca macar straduieste-te sa scrii ceva bun, chiar daca nu poti, dar macar nu mai scrie asa in halul asta de cliseic. Ma zimt ca o poveste de adormit copii.




Mereu am crezut ca iubirea ma va salva,mereu am creztut ca imi voi gasi un print si ca voi fi fericita pentru tot restul viati dar m-am inselat.In loc de un print pe cal alb,eu am dat peste un demon...peste demonul inimi mele.De unde si pana unde demon?Pai am sa-ti povestesc:
Citat:Totul a inceput intr-o zi urata cand soarele se ascundea,natura era trista iar aerul greu de respirat.Aveam o stare de melancolie care punea stapanire pe mine din ce in ce mai tare.
asa, asa maica, baga clisee, baga clisee

In ziua aceea inima mea parca astepta sa se intample ceva.inima astepta sa se intample ceva ? sau in inima ta astepta sa se intample ceva? Stateam pe jos si priveam camera.Nu am avut timp sa oftez umpic cine te-a invatat pe tine sa scrii asa ?...se scrie un pic, la ce geniu ai vazut tu ca se scrie asa ca am si auzit de jos o voce tipand la mine,spunandumi spunandu-mi* gramatica asta ,,Daca vrei sa nu intarzii mai bine te-ai imbraca!!".Asa cavirgula m-am indreptat spre dulapul meu maro cu oglinzi si am inceput sa caut cu privirea niste haine.
Mi-am ales un maiermaieu galben cu un decolteu adancdecolteu adanc....pana-n palestina ,o pereche de pantaloni negri, mdaaa..... stramti, trei sferturi si o pereche de baleri tot negrii.Parul meu lung si roz l-am prins intr-o coada,lasand doua suvite sa cada peste fata mea alba ca spuma laptelui,m-am dat cu creion si cu rimel,buzele le-am rasfatat cu cel mai bun gloss transparent,mi-am ales o pereche de cercei,un lantisor si o bratara de argintsi asta ar trebui sa se numeasca descriere la tine ? ,apoi mambai frate tu stii gramatica ? dat cu un pafumparfum nu foarte dulceamar .Mi-am luat gheozdanulghiozdanul si am plecat usor spre usa.Desi mi-am dorit sa nu ma vada mama,tot ma m-a* a dracu gramatica romana, bai da` grea este vazut si a inceput sa-mi faca observatie pentru felul in care m-am imbracat.
Mama mea mereu vroia sa para o femeie dura fara inima,dar eu stiam ca are un suflet mare si generos si ca nu ar face rau nimaniu niciodata cuiva.
Am ignoratocat ai la gramatica limbii romane ? ca de obicei si am iesit afara.Un zambet mic si nevinovat mia MI-A* FRATE, E DESPARTIT, CE NAIBA aparut pe chipul meu angelic da modesta mai este fetisoara cand am vaztuvazut ca nu mai ploua iar razele soarelui isi faceau loc printre norii cenusii.
In timp ce mergeam,fara virgula aici telefonul a inceput sa sune.Cine suna?Una dintre cele mai bune prietene ale mele,o cheama Madalina si este singura fata pe care am cunoscuto vreodata asa de nebuna.Nu este un lucru de care sa-i fie frica,fara virgula si nu este lucru care sa nu poata sa faca.Are parul scurt,mov,ochii verzi care reflecta spre galben.
-Da,Madalina,mai am putin si ajung.Vorbim atunci.Papa
Inafara de ea virgula mai am 2 prietene foarte bune,fara virgula pe nume Caty si Akira care sunt ingerii mei pazitori.
Caty are parul lung de culoare maro si ochii olbastrii iar Akira este blonda cu parul lund si drept iar ochii ii are verzi.
In cele din urma am ajuns la intrarea liceului unde ma asteptau acolo Madalina si Caty.
Mada:SE PUNE LINIE DE DIALOG.!!!!!Hei urato,ce mai faci?Ce fata ai zici ca nain-ai mai dormit de multi ani!
Catya,Sakura ce ai patit esti cam palida astazi!
Sakura:linie . dialog . de Nu am nimic,chiar ma simt bine,fara virgula poate din cauza ca namn-am* mancat nimic.
In timp ce noi discutam,Akira,sas-a oprit langa noi a tras aer in piept si :si ? si ce ? s-a aruncat de la etaj ?
Akira:linie de dialog fetelor sa va spun o veste bomba!Avem 3 colegi noi,2 sunt in clasa cu noi,iar unul este in a XIII,cu un an mai mare decat noi! noi, noi, noi....bla bla
Nu am mai apucat sa spunem nimic,deoarece lupii tocmai intrau pe poarta scolii.Erau asa de frumosi,toti trei aveau parul negru si ochii tot






NO COMENT ! invata sa scrii calumea gramatica

am plecat de aici.
-

#5
Salut!!
pai cred ca ar trebui sa pui contiunoarea ca a trecut ceva timp....

descrierea mie mi se pare ok, dar nicoadata nu-i perfect
narstiunea de asemenea este bine
dialodul este iar replicilea sunt destul de dezvoltate, dar incearca sa il pui cu linie de dialog :bv: asa ar arata mai bine.
actiunea chiar nu mi se pare grabita, totul se decurge in ritm normal!

ideea chiar nu am mai intalnit-o, de aceea vreau un next cat se poate de repede :o3!
Bad Romance este melodia mea preferata :chuu: pur si simplu o ador

deci.... plz next repede, repede, ok??? :pls:
P.S.: Ăăă... nimic 4
[Imagine: 40241432_UBASAWIFV.jpg]

#6
Deci am trecut si pe la tine:X
Ideea originala:X
Numele-draguta inspiratia,chiar daca nu sunt mare fana a lady gaga:)
Greseli..sunt..dar nu le dau atentie,desi ai putea sa ai mai multa grija:)
Dialogul,descrierea,naratiunea,sunt bune,dar mai ai de lucrat:)
A recut cam mult timp...nu vrei tu sa postezi??
Te roogX:
Astept next-ulX:
Un ficus:))cum ii zic eu:)) excelent;)



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Wild Soul [Romance, Fantasy] Sako-chan 32 17.017 26-02-2012, 06:44 PM
Ultimul răspuns: Sako-chan
  Femeia Perfectă [Hentai. Romance] hiimera 15 5.350 27-06-2011, 04:21 PM
Ultimul răspuns: Kitsu
  Pure Blood [Mistery, Romance] wonderCaT 25 15.474 20-04-2011, 01:56 PM
Ultimul răspuns: Nixu
  Fake love [Romance] Sako-chan 46 22.821 02-04-2011, 07:17 PM
Ultimul răspuns: hiimera
  Fatal.Love [Romance,Yaoi,+18] hiimera 28 21.928 28-03-2011, 05:49 PM
Ultimul răspuns: angel cat
  Liceul Andreez [Comedie, Romance] Icsdeee. 31 14.572 21-02-2011, 12:02 AM
Ultimul răspuns: Moon princess
  Secret Love! [yaoi 16+ (romance)] Aliss_anime 3 3.390 29-11-2010, 07:39 PM
Ultimul răspuns: yaoi maniac
  A High School Romance 2YounG2DyE 2 4.945 23-09-2009, 07:56 PM
Ultimul răspuns: Irukandji


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)