Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Secret Love! [yaoi 16+ (romance)]

#1
"Capitolul 1"

Windows !

In incaperea unui apartament situat intr-un cartier select din buricul orasului, atmosfera fierbinte domina intregul aer. Peretii incaperii erau vopsiti in rosu aprins, avand tavanul alb pe care jaceau cateva beculete de aceias culoare. O canapea crem statea lipita de peretele opus usii, avand in fata ei o plasma mare si cateva coltare ce contineau bibelori, carti si alte obiecte decorative. Fereastra uriasa, cu geamuri-termoptan, peste care se prelingeau draperiile albe cu pete negre ascundea sute de secrete, care mai decare mai incitante. Usa se deschide cu obijnuitul scartait deranjant al balamalelor, facandu-si aparitia in camera un barbat inalt, bine facut. Se apropie de fereastra sprijinindu-si ambele palme ale bratelor musculoase, apetisante de rama. Indepartandu-si putin picioarele lungi, frumoase, acoperite de o pereche de blugi albastri, astfel acelerand respiratia ce-i scotea in evidenta patratelele bine conturate prin maeutul alb, lipit de corp precum un magnet. Isi intoarce pentru cateva secunde capul, fixandu-si privirea asupra canapelei pe care statea comod iubita lui. O tanara invarsta de nousprezece ani, cu parul lung, de un rozaliu aprins si ochii galbeni precum lamaia. Trupul apetisant, conturat de forme voluptoase era acoperit de un halat negru din matase, lasand picioarele de la pulpa in jos dezgolite. Pe genunci purta telefonul fix, tinand receptorul de care era atasat un fir, la ureche. Parea a purta o conversatie foarte haioasa deoarece radea in continuu spre disperarea brunetului. Imediat inima ii tresare, simturile prinzand din nou viata in cel mai adanc coltisor al propriei minti. Se izbeste de fereastra parca vrand s-o sparga la vederea de partea cealalta a ei, a persoanei dorite. Un baiat, aparent mai tanar cu vreo doi ani, avand douazeci, cu bustul gol avand in jos o pereche de pantaloni negri din satin. Fierele de par roscate ii dadeau navala peste frunte, ascunzandu-i ochii verzi precum frunzele iesite din muguri. Acesta se simtea putin mai agitat, stiind ca in spatele lui, tastand la un laptop este iubitul sau. Isi ridica palma miscand degetele in semn de salut, muscandu-si in acelasi timp buzele carnoase ce salivau la vederea vecinului de vis a vis. Aceias initiativa o preia si barbatul, salutandul, intalnindu-i privirea plina de dorinta. Roscastul isi ridica ambele palme asupra ferestrei, desenand cu degetele aratatoare o inima imaginara pe care i-o trimite brunetului, ce o primeste puand-o langa a lui. Prin semne incep amandoi sa-si vorbeasca aratandu-si nerabdarea de a se vedea, sartuta si imbratisa pana la infinit. Cand barbatul observa intentia iubitei de a inchide telefonul, printr-un pupic transmis in aer termina conversatita, tragand draperiile incat sa nu se poata observa nimic. Facandu-i semn roscatului ca vor vorbi mai traziu prin telefon.

- Matyas, te simti bine? Am avut impresia ca vorbesti singur..-murmura tanara nedumerita.

Brunteul aflat inca in visare, respira adanc parca vazand in fata iluzia tanarului. Isi scutura capul alungandu-si imaginea din minte apoi raspunde:

- Da, ma simt perfect. A fost doar inchipuirea ta, nu vorbeam singur, repetam cateva scene pentru film. - spune indiferent, luand drumul baii.

Aflat in incaperea racoroasa, inconjurata de gresie si picaturi de apa ce scoteau un zgomot deranjant, isi lipeste spatele de suprafata usii incuiate. Scotand din buzunar micutul aparat, unde a gasit cu usurinta numarul de telefon al roscatului, apelandu-l. Si imediat ce vocea acestuia s-a auzit ca un ecou in urechea lui, a cazut in genuci pe gresie inchizandu-si ochii.

<< - Da? Matyas...>

<< - Chris, nici nu-ti imaginezi, cat de dor imi este de tine >> -rosteste aceasta lipindu-si palma mainii stangi de gresie pentru a se mai racori.

<< - Simt cum corpul tau deja a luat foc si...si ma vrei, ma vrei acolo..langa tine>>

<< - Corect?>> -intreaba roscatul aflat in bucatarie, sprijinit de coltul mesei.

<< - Hmm, da, am nevoie de iubirea ta, vreau s-o simt>>

<< - Un fel de..Iubire secreta?>>

<< - Imi doresc sa fiu iubirea ta secreta>>

<< -Poti fii, suna incitant. Ne vedem diseara la restaurantul complexului din care face pare apartamentul tau?>>

<< -Desigur>> -raspunde numaidect brunetul, tresarind.

<< -Trebuie sa inchid vine..sti tu cine>> -adauga aceasta pe o voce joasa.

<< -Nu-i nimic, nici eu nu mai pot vorbi, ne vedem mai incolo, okay?>>

<< - Desigur, te..te pup dulce! >>

<< - Si eu! >> - sopteste barbatul zambind in sinea lui.


To Be Continued !
INGERII SUNT SPIRITE INARIPATE,PRIETENI CU SPIRITUL TAU INARIPAT! :X:X:X My love GRAVITATION... 


DeeJay David feat Dony-Temptation [Mix by DeeJay Aliss] http://www.youtube.com/watch?v=gCif6BTxEfg BIG thx for subscribe and comment this song pupic

#2
Salut,uite-ma si pe mine aici.Ce pot sa-ti zic? Imi place,mi-a trezit interesul.Si era imposibil sa nu-mi placa,e doar scris de tine.
Povestea e interesanta,de la primul capitol,si asta se vede.Sa inteleg Matyas are iubita si o inseala cu un alt tip....aham,perfect:x
Nu imi e mila de aia:-j Greseli de tastare nu am vazut,toate sunt la locul lor,Bay sa pui si tu poze cu personajele,te rog.

''<< - Da? Matyas...>

<< - Chris, nici nu-ti imaginezi, cat de dor imi este de tine >> -rosteste aceasta lipindu-si palma mainii stangi de gresie pentru a se mai racori.

<< - Simt cum corpul tau deja a luat foc si...si ma vrei, ma vrei acolo..langa tine>>

<< - Corect?>> -intreaba roscatul aflat in bucatarie, sprijinit de coltul mesei.

<< - Hmm, da, am nevoie de iubirea ta, vreau s-o simt>>

<< - Un fel de..Iubire secreta?>>

<< - Imi doresc sa fiu iubirea ta secreta>>

<< -Poti fii, suna incitant. Ne vedem diseara la restaurantul complexului din care face pare apartamentul tau?>>

<< -Desigur>> -raspunde numaidect brunetul, tresarind.

<< -Trebuie sa inchid vine..sti tu cine>> -adauga aceasta pe o voce joasa.

<< -Nu-i nimic, nici eu nu mai pot vorbi, ne vedem mai incolo, okay?>>

<< - Desigur, te..te pup dulce! >>

<< - Si eu! >> - sopteste barbatul zambind in sinea lui. ''

Imi plac replicile acestea....iubire secreta,kwaaaaaaaaa:x atat de romantic.:x fugi de aici ca m-a apucat romantismul.
Moama,baga repede next-ul.Mor dracu pe aici,inainte de termen:)))

#3
imi place mult :X stii de ce imi aduce aminte? de melodia aia mattyas si kristina- secret love... cred ca si de acolo ti-a venit ideea, nu? deabia astept sa vad continuarea >:D<
[Imagine: 4sb4lf.jpg]

"Love is always patient and kind. It is never jealous. Love is never boastful or conceited. It is never rude or selfish. It does not take offense and is not resentful." ♥♥

#4
Ai cateva greseli si o sa ti le insir. Nu prea imi place dialogul, nu exprima nimic, parca e pus acolo doar ca sa fie. Pare destul de grabit si nici nu explici prea bine ce se intampla. Nici macar nu ai precizat de unde il cunoaste. Daca vrei sa o faci pe parcurs atunci, imi cer scuze. Pot spune ca descriere e dar inceputul a fost varza. Incepi deja sa descrii si apoi il pui pe... - am uitat cum il cheama - in ipostura de ' fata indragostita lulea '. Deja inceputul si nici incheierea nu m-a prea surprins cu nimic.

Greseli:
maeutul - maieul
genunci - genunchi
pare - parte
de vis a vis - Aha... si ce ar trebuii sa pricep eu de aici?
sartuta - sarutat sau poate saturat
puand-o - punand-o
Si au mai fost cateva dar acum imi e lene - ca intotdeauna - sa ma uit din nou peste text sa vad unde ai mai gresit.

Nu mai pune doar doua puncte [..] pune si tu trei [...].
Ehh... imi e lene - cum am mai zis - sa mai critic ceva.
Astept capitolul urmator sa vad cum va decurge actiunea.
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Secret love Sasha. 25 16.800 17-03-2012, 06:11 PM
Ultimul răspuns: Sasha.
  Wild Soul [Romance, Fantasy] Sako-chan 32 17.021 26-02-2012, 06:44 PM
Ultimul răspuns: Sako-chan
  Lasă-mă să-ţi spun un secret. ℂa s h m e r e ❤ 1 1.446 19-02-2012, 11:02 AM
Ultimul răspuns: Mao.
  Hunt for Love [~YAOI~] hiimera 14 9.803 07-09-2011, 11:23 AM
Ultimul răspuns: Denny
  Fatal.Love II [YAOI] hiimera 6 3.843 07-09-2011, 11:22 AM
Ultimul răspuns: Denny
  Learning how to love (yaoi + 18 by Kayla. & Bl forever) Kayla. 22 10.806 07-08-2011, 07:39 PM
Ultimul răspuns: HanniGram
  Brother Love (+18 incest yaoi) ^.^Vampix^.^ 68 35.624 19-07-2011, 01:48 PM
Ultimul răspuns: LoLix
  Femeia Perfectă [Hentai. Romance] hiimera 15 5.351 27-06-2011, 04:21 PM
Ultimul răspuns: Kitsu
  Love Story SHINee [yaoi] Aerith 8 7.625 02-06-2011, 12:44 PM
Ultimul răspuns: Flash
  The Secret of The Twins ~BreNda~ 14 7.801 29-05-2011, 02:05 PM
Ultimul răspuns: Rose ^^


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)