Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Chestionar: Ce parere ai despre "Fake love" pana acum?
Super! (5/5)
82.61%
19 82.61%
Buna. (4/5)
4.35%
1 4.35%
Dragutza. (3/5)
4.35%
1 4.35%
Nu chiar asa buna. (2/5)
8.70%
2 8.70%
Nashpa. (1/5)
0%
0 0%
Groaznica. (0/5)
0%
0 0%
Total 23 vot(uri) 100%
* Opțiunea ta. [Arată Rezultatele]

Fake love [Romance]

#31
Aww multumesc ca mai anuntat.. deci credeam ca nu o sa mai vi cu nextul :X:X
Ador capitolul asta, ai facut o treaba buna, ai echilibrat dialogul si cu naratiunea sid escrierea, mie una imi place ca folosesti dialogul asa mai mult, chiar daca cateodata se intampal sa nu prea ai multa descriere, insa chiar ma afund in poveste. Totul iese grozav si se pare ca te-ai inbunatatit. :X:X

Sa nu uit sa-ti spun ai avut cateva greseli doar trei cred, cred.. insa minore. Nu mai te bat la cap cu asta, insa ai grije ca la dilog cateodata nu mai pui actiunea in care se implica personajele, il lasi asa fara sa explici ce fac in acel moment, insa ma descurc eu. Incerca sa mai bagi asa si asa la el. Ok :-)

Acum sa incepem cu complementele [complimente] :))
Pai mi s-a parut haios acest capitol , iar actiunea m-a inebunit, vreu sa aflu ce se petrece in continuare.
Mm ramas asa de uimita cand Andreas era in spatele lui SOnia.. deja imi zburase mintea prin alta parte.. =)).

Oricum abia astept sa vad cum o sa-si petreaca ei naoptea in acelasi pat. :> :>
Oare o sa se ia din nou in brate ? :> Asta oo sa vad pe aprcurs.

Deci te astept, nu uita, vreu nextul Muhahahaha >:)
Succes la scris si multa imaginatie ! :*
ps scuze de greselile din comm.

#32
:X De ce nu mi-ai spus si mie de fic, ha ? Sa-ti fie rusine :)) . Ideea imi place , nu-mi amintesc sa mai fi citit ceva de genul acesta . Vreau sa spun ca scrii frumos si ca ar trebui sa faci ficuri in romana , doar e site romanesc . Pe mine nu ma deranjeaza dialogul , doar ca capitolele par atat de scurte - sunt destul de scurte - ca nu bine am inceput sa citesc ca si am terminat . In rest imi place vocabularul folosit si exprimarea . Sa vii repede cu urmatorul capitol.


[Imagine: bloody62.jpg]

#33
Awww...cat de mult mi-a placut capitolul asta....credeam ca nu-l vei mai pune.Intr-o zi o sa te bat pentru intarzierea asta :)).Dar,ca de obicei m-ai lasat in plop si plopul in aer...De ce ma mai mir oare?
Oricum..capitolul a fost bestial...ma bucur ca a fost mai lung decat de obicei si cu mai multa descriere.Is curioasa cum se vor descurca cei doi in acelasi pat? :> (promit ca nu ma agndesc la prostii de data asta)
Astept next-ul si poop

"Omul este cel mai putin el insusi,atunci cand vorbeste in propria persoana.Da-i o masca si el va spune adevarul."Oscar Wilde
[Imagine: chibi_5001.gif]
, chibi-ul lui

#34
Salut , Sako-chan ;x
Eee , am dat şi eu o raită pe la Fan Fiction , Original , Proza si iată`mă ajunsă pe la ficul tău ;> Titlul m`a îndemnat foarte mult să`ţi citesc ficul xD Fake Love , cât de tare poate fi ;x Aşa idea îmi place nespus de mult , chiar e originală xD De asemenea îmi plac şi numele personajelor xD Sunt mai speciale xD Aşa ;-? Nu ştiu de ce am impresia că din Fake Love , se va ajunge la True Love or something like that [Real Love ]xD Sonia şi Andreas vor fii împreună în viitoru` apropiat , cred eu xD Aşa îmi place cum narezi . Aşa în general mie dialogul nu mi s`a părut sec , dar totuşi ar merge mai puţin xD Şi descrierea dacă ai putea în cantităţi puţintel mai mari xD În rest totul e bine xD Greşeli nu am văzut să fi avut xD Deci te descurci destul de bine xD Aaa , da şi acţiunea merge bine , nu e grăbită xD Bravo , ţie >;d< Ţine`o tot aşa >;D< Spor la scris şi imaginaţie >;d<

#35
Bunăă. [:
M-am tot uitat la ficurile tale şi mă bucur că ai postat unul şi în limba română; le-am citit şi pe celelalte, dar aceasta mi-a atras ceva mai mult atenţia.
Nu pot crede că nu-ţi voi reproşa faptul că nu ai descriere, dar pur şi simplu mi-a plăcut aşa cum a fost. Lucrarea ta a fost extraordinar de "digerabilă" [te rog, nu o lua ca pe o jignire sau critică, căci nu este] şi ai ştiut să-ţi conturezi personajele aşa cum ai vrut tu. (Probabil)
Felul ei infantil de a fii completează felului lui matur şi "genial", exact cum ai descris tu. Ca idee este originală, cel puţin pentru mine, ca lucrare; nu am mai citit ceva de genul acesta până acum, chiar dacă-n viaţa "reală" se găsesc asemenea cazuri.
Acţiunea mi-a părut grăbită la un moment dat, nu-mi amintesc unde pentru că am citit ieri şi nu era pe o "arie" prea mare de lucrare. ;)).
En fin, per total îmi place lucrarea şi aştept următoarele capitole să văd ce-o mai fii. ;))
Baftă! >:D<

#36
in sfarsit vin si eu cu nextul. multumesc pentru commuri!!! :-*

@~MusicxD~: mdeah mai vedem... oricum nu renunt la faza cu suspansul dar depinde de capitol...vezi u ce se intampla noaptea asta, sper ca nu te-am suparat ca nu e cum te asteptai tu...

@K.OG: hehe merci beaucop. si mai ales multumesc ca ai postat la Doi printi, imi pare rau ca deocamdata nu e prea popular, insa macar are fani care nu's pe zup :D vezi u acuma ce se intampla cand dorm Sonia si Andreas impreuna... >:)

@‡Whisky~Fără~Gheață‡: mersi de comm :d nu stiam ca te intereseaza, scuze ca nu ti-am spus :"> imi pare bine ca iti plac ficurile mele, for others check my log ;)

@MiraA: lol toata lumea se intreaba ce vor face Andreas si Sonia in acelasi pat :D :)) plzzz Mira chi knd ai timp posteaza si u la Doi printi, un singur tron...

@*ILY Yaoi Maniac*: welcome around my dear :D ma bucur ca-ti place ficul chiar daca nu e yaoi :D

@Biuuux: mersiii :x ma bucur ca adun din ce in ce mai multi fani la Fake Love :D ma bucur ca va place, ador sa va citesc commurile!!!

ok, here I come!!!


Capitolul VIII

Noapte, intuneric bezna, ma aflam in bratele moi si pufoase ale paturii mele...si in bratele lui Andreas, care dormea bustean, fara sa-i pese ca invadeaza teritoriul sacru al dormitorului meu. Ii simteam mainile pe talia mea ca pe o arsura. Credeam ca ma obisnuisem deja cu asta, dar m-am inselat. In ultima vreme Andreas ma face sa simt ceva ce nu am mai simtit de cand...nu mai stiu. Nici nu cred ca cineva, oricine altcineva m-a mai facut sa simt asta vreodata...E un sentiment strain mie, pe care imi bat capul ca sa-l explic. E ceva pe de o parte profund, pe de alta parte suparator. SI NU AM IDEE CE NAIBA E!

Andreas statea cu gura intredeschisa si ochii inchisi, pe o parte, cu fata la mine. Mana sa stanga era, dupa cum spuneam, pe abdomenul meu, iar mana dreapta ii era indoita sub cap. Parea atat de linistit si atat de zambitor...Ma intrebam la ce o visa...

[center]***[/center]

Nici nu stiu cand am adormit, dar cand m-am trezit un val de lumina orbitoare mi-a invadat campul vizual. Iar sursa era fix deasupra capului meu: fereastra.

Andreas nu mai era langa mine, dar imi era prea lene sa ma ridic din pat si sa vad pe unde e.

Dar era un lucru care ma putea trezi...iar acel lucru nu a intarziat sa apara. Am simtit imediat mirosul de oua prajite care s-a strecurat prin usa intredeschisa si am plutit pe un norisor pufos spre bucatarie, de unde venea mirosul divin. Si chestia cu norisorul e mai mult la propriu decat la figurat, pentru ca habar nu am cand si cum m-au purtat picioarele mele inca adormite pana in bucatarie. Tot ce stiu e ca am ajuns acolo intr-un fel sau altul si m-am asezat la masa rotunda de patru persoane.

Andreas statea in picioare in fata aragazului si mi-a zambit. De-abia putandu-mi mentine ochii deschisi, i-am intors zambetul, aproape salivand dupa ouale care sfaraiau in tigaie. Din fericire, nu a trebuit sa indur mult, ca Andreas mi-a si pus in fata o farfurie cu doua ochiuri, o tavita cu sare si doua pahare cu suc de portocale si s-a asezat la masa, langa mine, cu portia lui in fata.

Am murmurat un "multumesc" somnoros si am inceput sa infulec lacoma.

-Mama si unchiul tau au plecat acum zece minute, a spus Andreas, mestecandu-si si savurandu-si din plin portia de oua prajite, nu ca mine, care am halit tot in mai putin de doua minute, sorbind apoi cu nesat din sucul de portocale.

-Nu am spus nimic, doar ma uitam la el cum mananca.

-Ah, si eu voi pleca mai devreme astazi, ma vad cu...aaa...cineva, a adaugat el.

-Hmm...Andreas, de ce am impresia ca imi ascunzi ceva? am spus, privindu-l drept in ochi.

-Aaa...a murmurat el, ferindu-si privirea.

Cum si-a putut imagina ca ar putea ascunde ceva de mine?

-Oh, bine, s-a lasat el pagubas, dupa ce privirea mea insistenta l-a ajuns. E o...fata.

-Iti place de ea, am dedus eu din modul in care spusese "e o fata".

Nu stiu de ce, dar ideea asta nu imi placea deloc. Andreas mai avusese iubite inainte, iar eu nu avusesem nici o problema cu ele. Dar acum...Sa fi fost din cauza ca el se dadea drept iubitul meu? Asta o fi fost si motivul pentru care ezitase sa-mi spuna? Nu aveam idee, dar o parte ascunsa si infima a mintii mele imi spunea ca e mai mult de atat.

-Aham...a murmurat el, rusinat ca imi dadusem seama.

-Cine...e? am intrebat.

-Nu o cunosti.

-Dar as putea.

-O cheama...Sabrina.

-Sa inteleg ca micul Andreas e indragostit?

-Nu, nu sunt. Am zis ca imi place de ea, nu ca sunt indragostit.

-Si care-i diferenta?

-Pai nu stii diferenta dintre a place si a iubi?

-Nu tocmai.

-A place e...pai, nu ti s-a intamplat niciodata sa te uiti dupa un tip la scoala pentru ca arata bine sau pentru ca ti-a deschis o usa?...

-Aha...

-Si a iubi e...Ei bine, a iubi. Nu exista cuvinte potrivite pentru asta, si, sincer sa fiu, urasc acest cuvant. Cred ca e numai din cauza ca e un cuvant micut care incearca sa exprime un sentiment mult mai mare. Apropo, tu il iubesti sau il placi pe Albert?

-Presupun ca doar il plac.

-Si pe cine iubesti cel mai mult pe lume?

-La ce te referi? Pentru ca exista mai multe tipuri de iubire: pentru iubit, pentru familie, prieteni...

-In general.

-Hmm...imi iubesc parintii...Pe Julio...Pe Natascha...Si pe tine.

Andreas a zambit.

-Dar tu? am intrebat.

-La mine e mai complicat. Parintii mei sunt...ei bine, stii cum sunt ei. Presupun ca ii iubesc si pe ei, dar nu prea stiu. Ii consider totusi pe parintii tai mama si tatal meu de suflet. Sper sa nu te deranjeze. Cred ca si eu ii iubesc pe Prischila si pe Ricardo mult...si pe tine, desigur, a spus el, intinzandu-se ca sa ma pupe pe obraz.

deci, asta a fost. scuze ca e putin cam scurt >.< de-abia astept comentariile voastre :D

#37
OOO Da Si Sunt Prima. >:) Muhahahaha >:)

Ahh deci am crezut ca fierb... nici o actiune draga mea de aia mai asa :> da stiu imi zboara capul la tampenii. :)) :))
Oricum mi-a placut acest capitol foarte mult, aia vut de toate nimic nu e exagerat dar nici putin, este echilibrat totul. :X:X
Dar ce ma deranjeaza e numele lui aia "Sabrina", am eu pe una in clasa care o cheama asa si e o vaca.. dar nu jumatate.. e intreaga. :)) oricum incerc sa ma impac cu idea insa sunt de acord cu Sonia, ma cam deranjeaza asta.
Greseli nu ai avut.. deci totul e ok, ouoa ochiuri yum :> delicios.
Pai nu prea am ce commenta asa de mult ca oricum mi-a placut enorm :X:X .
Astept cu nerabdare nextul, spor la scris si multa imaginatie. >:D<

#38
O uras pe Sabrina...habar n-am cine-i, dar nu-mi pasa!!!! Sa nu se atinga de Andreas al meu...adica al Soniei ca fac urat!!!! Is nervoasa...rup tot.
Pentru un geniu esti tont...o ai pe Sonia in fata ta si tu te uiti dupa Sabrina....puii mei
(mama mia chiar is nervoasa)
Si Sonia ...biata de ea... acum cand incepe sa-si dea seama ca simte ceva pentru el...nu stie inca ce, dar important este ca simte ceva. Presimt ca isi va face loc in mintea ei monstrul verde :D
Ok...astept next (ma simt mai bine acm) :*:*
Multe pupe

"Omul este cel mai putin el insusi,atunci cand vorbeste in propria persoana.Da-i o masca si el va spune adevarul."Oscar Wilde
[Imagine: chibi_5001.gif]
, chibi-ul lui

#39
Ok poi sunt a doua la com,nu-i prea rau avand in vedere ca eu sunt de obicei aproape ultima cand vine vorba de comuri dar lasand asta la o parte vreau sa stii ca iti ador ficul.Il urmaresc de cand ai postat primul capitol dar stii u mi-a fost prea lene sa las comentarii dar de data asta nu mai m-am putut abtine.Mi-am invins lenea si iata-ma si pe mn aici. Incep prin a-ti spune ca imi place la nebunie cum decurg lucrurile chiar daca nu ma incanta aparitia unei prezente feminine in viata lui Andres.Am remarcat insa ca ai mai mult dialog decat descriere si asta de obicei nu e un lucru tocmai bun dar nu stiu cum faci u deoarece citirea ficului tau a devenit o adevarata placere pentru mine.Faci sa para lucrurile atat de simple si sincer te admir pentru chestia asta.Ei as avea o multime de lucruri sa iti mai spun dar cred ca e de ajuns pentru moment.Astept cu nerabdare nextul.Je ne!
[Imagine: geishao.jpg]

O.o'Destinul lucreaza prin amanunte'o.O



#40
My dear, nu m-ai suparat cu nimic;) Totul este bine:*
Revenind la fic, presimt ceva... ceva rau:-? Si asta se rezuma la Sabrina aia`, nu stiu de ce, insa cred ca va fi "rivala" Soniei. Sa n-o vad prin preajma viitorilor indragostiti!X(
Sunt de acord cu ceilalti cititori:))
Adu-ne urmatorul capitol>:D<

PS: Ma anunti si pe mn?;;) te pup:*



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Wild Soul [Romance, Fantasy] Sako-chan 32 17.022 26-02-2012, 06:44 PM
Ultimul răspuns: Sako-chan
  Femeia Perfectă [Hentai. Romance] hiimera 15 5.351 27-06-2011, 04:21 PM
Ultimul răspuns: Kitsu
  Pure Blood [Mistery, Romance] wonderCaT 25 15.476 20-04-2011, 01:56 PM
Ultimul răspuns: Nixu
  Fatal.Love [Romance,Yaoi,+18] hiimera 28 21.929 28-03-2011, 05:49 PM
Ultimul răspuns: angel cat
  Liceul Andreez [Comedie, Romance] Icsdeee. 31 14.573 21-02-2011, 12:02 AM
Ultimul răspuns: Moon princess
  Secret Love! [yaoi 16+ (romance)] Aliss_anime 3 3.393 29-11-2010, 07:39 PM
Ultimul răspuns: yaoi maniac
  Bad Romance Mishelle 5 4.832 20-12-2009, 04:46 PM
Ultimul răspuns: Onna
  A High School Romance 2YounG2DyE 2 4.946 23-09-2009, 07:56 PM
Ultimul răspuns: Irukandji
  Fake [shounen'ai / yaoi] mikaru 2 2.918 18-07-2009, 07:34 PM
Ultimul răspuns: mikaru


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)