Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Chestionar: Ce parere ai despre "Fake love" pana acum?
Super! (5/5)
82.61%
19 82.61%
Buna. (4/5)
4.35%
1 4.35%
Dragutza. (3/5)
4.35%
1 4.35%
Nu chiar asa buna. (2/5)
8.70%
2 8.70%
Nashpa. (1/5)
0%
0 0%
Groaznica. (0/5)
0%
0 0%
Total 23 vot(uri) 100%
* Opțiunea ta. [Arată Rezultatele]

Fake love [Romance]

#11
:X:X ( ce mod frumos de a-mi incepe comm-ul,nu?) Scuze dar pur si simplu nu ma pot abtine (as mai pune inimioare,dar mai bine lasa :)) )
Ar trebui sa faci ficuri in romana mai des pentru ca iti iasa grozav.a bucur ca ai pus mia mult descriere (face lucrurile sa para mai profunde)
Daca il adoram pe Andreas inainte,acum pur si simplu il iubesc:geniu lungan, brnet si cu ochii verzi :X (si uite ca am mai pus o inimioara ).Sa nu ne tii mult in suspans gagik ca ma supar (glumesc, glumesc...stii ca nu m-as putea supara pe tine )Vreau sa vad cum reactioneaza Sonia la sarut. (sper sa nu faca o scena )
Cred ca asta e primul comm in care am folosit atatea paranteze :))
In fine,te-am pupat si astept nextul
:*

"Omul este cel mai putin el insusi,atunci cand vorbeste in propria persoana.Da-i o masca si el va spune adevarul."Oscar Wilde
[Imagine: chibi_5001.gif]
, chibi-ul lui

#12
Buna! Pai imi place capitolul si, da, e mai lung, ceea ce imi place la nebunie. Singurul lucru ce m-a deranjat a fost ca ai repetat de prea multe ori geniu, geniu enervant, sau ceva de genu`. In rest, nu am ce critica. Totul e bine si frumos! Uh, abea astept urmatorul capitol. Sper ca asa se va convinge si Albert ca ei sunt impreuna , chiar daca nu e adevarat. :))
Pai, vad ca ai schimbat titlul ceea ce ma bucura. Imi pare bine ca tii cont de sfaturile mele!:*
Descrierea, pai, mai buna ca in celalalt capitol, iar cum eu nu sunt o maniaca a acesteia, nu mi se pare ca ar mai trebui. Naratiunea e buna, iar dialogul nu e sec.
Actiunea e la locul ei! Bravo! Se vede cu ochiul liber ca ai mai progresat! Ma bucura acest lucru. Greseli de tastare nu am vazut si, oricum nu tin eu cont de asta. oricine poate face greseli cand tasteaza.
Pai... astept continuarea care sper ca va veni cat de curand:X Bye si spor la scris!
[Imagine: o7k7f6.jpg]

Parfumul iubirii... -> Comm? 55
Wild Love[+18] -> Comm please 71

#13
wow deja 3 posturi...si pentru ca ma iubiti atat de mult :X si ca sa va arat ca si eu va iubesc :-* mai postez un capitol azi.

@K.OG: ti-ai cam facut un obicei din a posta prima... oare te va intrece vreodata cineva? sa stii ca ,ma bucur foarte foarte mult ca-ti place si ca tu crezi ca ma descurc cat de cat la scris...asta inseamna mult pentru mine :x

@MiraA: preeteenaaaa meaaa :) :x (uite vezi ca ma iau dupa tine cu inimioarele? :x) ma bucur ca ai postat :x :x :x

@Marina.: multumeeesc :) esti cea mai buna la ficuri de-astea, deci normal ca tin cont de ce spui!!! ma bucur mult ca ti-ai gasit timp pentru mine si ficuletzul meu :x sichestia cu geniu am facut-o special: dupa fiecare propozitie spun geniu si mai adaug insusiri :)

uitati nextul aicisa :)


Capitolul IV

Eu m-am uitat uimita la el, dar el mi-a zambit ca si cum nimic nu s-ar fi intamplat.

-Asaaa...a spus Albert. Sonia, ce alegi, Adevar sau Provocare?

-Adevar, am spus.

-Ia spune-mi tu mie...Il iubesti cu adevarat pe Andreas?

Albert asta, stie ca nu pot minti cand aleg Adevar. Dar nici nu era nevoie.

-Da, am raspuns, zambindu-i lui Andreas.

Bine ca nu a intrebat daca il iubesc ca iubit, pentru ca atunci nu stiu ce as fi raspuns. Pentru ca, fiind cei mai buni prieteni de cand eram mici, normal ca il iubesc pe Andreas. Dar numai ca prieten.

-Hm, bineee...Acum Marina. Ce alegi, Adevar sau Provocare?

-Provocare, a raspuns Marina.

Lui Albert i-a aparut un zambet pervers pe chip.

-Imbraca-te cum imi place mie.

"Cum ii place lui Albert" inseamna mai mult dezbracata decat imbracata, cu cat mai multa piele la vedere. Bine macar ca -bleah!- nu a pus-o sa se imbrace in fata lui. Pervers idiot, cretin si nesimtit.

Marina a iesit din camera, iar peste cinci minute a venit sumar imbracata: a bustiera fara bretele, siclam, o fusta foarte scurta si mulata de aceeasi culoare si balerini roz-inchis. Mda, Marina avea unele haine foarte dragute. Dar in nici un caz potrivite cu ploaia torentiala care incepuse afara. Iar eu in locul ei as fi incercat o combinatie siclam-verde: bustiera pe care o avea pe ea, aceeasi fusta cu o curea verde adaugata, si cizme pana sub genunchi, siclam cu o pereche de sosete lungi, verzi, care sa iasa putin din cizme. Poate si o sapca verde pe cap, daca afara ar fi soare puternic de vara si 30C la umbra. Nu suport sa port fusta fara cizme sau macar un dres sau niste colanti, pentru ca nu ma mandresc cu picioarele mele de elefant.

-Perfect...a murmurat Albert, cu acelasi zambet pervers pe fata

Cu siguranta i-ar fi placut si mai mult daca Marina ar fi venit direct in costumul Evei...IDIOT!!!

-Bine, acum eu: Sonia, ce alegi, Adevar sau Provocare?

-Provocare, am zis de data asta, in timp ce Marina s-a ghemuit in bratele lui Albert.

_Ia sa vedem...Ce Provocare sa-ti dau eu tie?...Hmm...

Dupa cateva secunde de gandire profunda, a spus:

-Te provoc sa ii zici lui Albert ce crezi despre el.

-Nu e ca si cum nu mi-ar fi spus asta deja...a murmurat Albert.

Mda, cand i-am dat papucii l-am facut in toate felurile care mi-au venit in minte la momentul respectiv, cu mintea incetosata de furie si confuzie.

-Nu conteaza, mai spune-i o data ca sa auzim si noi.

-Bine...Albert, cred ca esti un mare idiot si ca ai mult prea mult tupeu. Marina e o fata draguta, nu te merita. Mi-as dori sa te muti la o scoala de pe partea cealalta a Globului si sa nu te mai vad niciodata. Totusi...ai ceva care face toate fetela sa te creada irezistibil, nu stiu ce.

Si totul era adevarat. Albert nu a comentat.

-Marina, tu ce alegi, Adevar sau Provocare?

-Adevar.

-Ce iti place cel mai mult la Albert?

-E atent si romantic, a spus Marina, cu o privire de indragostita.

Bleah. Cred ca fata asta habar nu are ce inseamna "atent si romantic". Biata Marina, se vede ca e primul ei iubit.

ohh...in sfarsit, am reusit sa termin. ca ma streseaza mama sa ies de la calculator >.<". stiu ca e cam scurt dar va rog sa ma scuzati :)

#14
De data asta eu sunt prima :P :P (e bnnn in seara asta nu mai am probleme cu inimioarele,am trecut la alt emoticon)....ma bucur ca ai pus capitolul in seara asta ca sa am si eu ce citii.Ma bucur si mai mult ca folosesti descrierea mai mult decat in celelalte ficuri ale tale (dar mie imi place mult si dialogul,mai ales ca stii sa-l construiesti in asa fel incat nu e sec deloc)
Imi place se Sonia pentru ca e cu picioarele pe pamant,nu ca biata Marina care inca mai are cateva chestii de invatat despre baieti (mai ales despre cei idioti si perversi ca Albert)...dar il ador (asa cu ti-am spus si in celalalt comm pe Andreas) Ce pot sa zic imi plac genile ...Pooop si pastram legatura (si ca sa nu fiu rea pun si o inimioara :X ) :P

"Omul este cel mai putin el insusi,atunci cand vorbeste in propria persoana.Da-i o masca si el va spune adevarul."Oscar Wilde
[Imagine: chibi_5001.gif]
, chibi-ul lui

#15
E de data asta nu's prima caci eram prea afundata sa scriu la ficul meu si in acelasi timp sa citesc si alte chestii. =w=
Scuze, daca te-am dezamagit. Insa mi-a placut foarte mult si acest capitol, asa cum am promis o sa-l citesc pana la capat. :X:X Caci ar fi pacat sa nu-l citesc, iar e pacat ca restul care doar au trecut sau doar au aruncat o privire si nu au citit totul, au ratat ceva splendit.
E mic, dar e frumos, desigur ca mi-a placut cum ai descris, insa mai trebuias a mai bagi.. dar din cate am inteles mama ta te-a crizat sa iti iei talpasita si sa-ti dezlipesti ochii din monitor. :))
So there is no problem, i relly understand you. :-)

CE mai pot spune acuma este despre continut, dar serios ma aia numai pupat si sa-si marturiseasca iubirea unul faţa de celalalt stiu, mai punei sa se mai bata sau sa se arunce de la etaj.. =)) bine am exagerat sau na.

Dar chiar si asa am ras foarte mult pe declaratia de "dragoste" pe care a avut-o Sonia pentru Alberst, foarte tare.
Iar partea cu "Costumul lui EVa" deja ma dat pe spate, a fost geniala partea aia. =)) =))
Am ras de nu am putut.
Deci in concluzie vreu NEXTL FEMEIE, adica domnisoara. ;))

#16
Sako chan......am cititi capitolele, ieri....si mi-au placut (stii tuh ce mi-a placut)
Pai......in sfarsit au si oameni sentimente ( si idei......mmmm bune)
Naratiunea sta cu noi( nu vrea sa vina cu mine la o cafea)
Descrerea e acolo unde ar trebui
Iar eu...astep nextuuuuuuuuu.....(si nu dau com cu Luca dau cu Aisu)
[Imagine: fgdhdr.png]

Tnx Nibbles


Stay by my side . I won\' t let you down . I\' ll never betray you . Call my name and I\' ll save you from the dark . You know I\'m never far .

I\' ll say it as many time as you need : I love you . You are my superstar <3

Nothing can\' t stop me from loving you

#17
Grrrr callulator nesimtit...Adica deget nesimtit...Am apasat pe Del cand aproape terminasem capitolul si acum trebuie sa o iau de la capat... ~x( So, here I go (again):

Multumesc de posturi :) o sa incerc sa postez mai multe capitole weekendul asta, desi am 2 olimpiade la care trebuie sa merg >.<"

MiraA: multumesc pentru inimioara :x wow de data asta nu a mai fost K.OG prima...

K.OG: poate de data asta reusesti sa postezi prima ;) mult noroc si mersi de comm si de punctele la rep :D

Luca (Aisu): ma bucur ca acum iti place ce scriu ^^

acum uite next-ul!!!


Capitolul V

-Acum e randul tau, Albert. Ce alegi?

-Provocare.

-Hm, ia sa vedem...O Provocare pentru Albert...Te provoc sa ii spui Soniei de ce i-ai dat papucii.

Ha. Andreas stia ca eu voiam sa stiu asta de mult si ca nu crezusem in tampenia cu "nu ne potrivim".

-Daca tu tii in mod neaparat sa iti ranesc iubita, pe mine nu ma deranjeaza, a zis Albert, apoi adaugand, cu fata spre mine: ti-am dat papucii pentru ca nu faceai ce voiam eu. Cred ca stii la ce ma refer.

-Tampit pervers...am zis eu, printre dinti.

Cele doua cuvinte au sunat mai mult ca un marait. Nu ma asteptam ca Albert sa-mi fi dat papucii pentru asta. Nemernic impielitat dependent de...

-OK, gata, Sonia, a zis Andreas, pentru ca incepusem sa tremur de furie. Imi pare rau, sincer. Mai bine nu intrebam asta.

-Nu e vina ta, am spus, tot printre dinti.

-Vezi, ti-am spus ca o sa se infurie, a spus Albert, asezandu-si mana dreapta pe abdomenul Marinei, care, desigur, nu a protestat.

-Ma rog. Haide, Sonia, e randul tau, a zis Andreas.

-Bine...am spus, respirand adanc. Marina, ce alegi?

-Provocare.

-Te provoc sa te imbraci normal, am spus, ca sa il enervez pe Albert.

Si a mers. Cand Marina s-a ridicat de langa el, Albert a marait. Marina s-a intors peste cateva minute, purtand o bluza cu maneca lunga roz, niste jeansi albastru-deschis si aceiasi balerini si a revenit in bratele prea curioase si "dornice de explorare" ale lui Albert, care o tineau de talie, pe sub bluza.

Probabil ca, daca am mai fi facut educatie pentru sanatate in clasa a IX-a, Marina nu s-ar fi dat inapoi din a fi obiectul de studiu al lui Albert.

-Albert, tu ce alegi? am marait eu.

-Provocare. Ia sa vad ce poti, a spus el, ranjind.

-Stai putin Albert, a spus Andread, vreau sa vorbesc ceva cu Sonia.

Am iesit amandoi in vestibulul din fata camerei Marinei.

-Ce e? am intrebat, in soapta, ca sa nu ne auda cei din camera alaturata.

-Albert e tot banuitor.

-Cu ce am mai gresit de data asta?

-Cu nimic, stai linistita. Dar poate provocarea pe care mi-o dai maine o sa-l convinga.

-Care?

-Habar n-am...Cam ce l-ar provoca o tipa de a IX-a pe iubitul ei?

-Hm...am o idee, dar n-o sa-ti placa.

-Ma descurc eu. Care?

-Vei vedea, am spus, misterioasa, apoi am intrat inapoi in dormitor.

mda, stiu ca e FOARTE scurt dar vreau sa va las in suspans ^.^ oricum mai postez si maine, promit, cel putin un capitol. ah si multumesc Luca (Aisu, Kana Shina, Kyo etc.) pentru ideea cu "de ce i-a dat Albert papucii Soniei". E geniala ;) Abia astept posturile voastre :) see ya :*

#18
Yey prima. :X:X Aleluia. :))
Doar stii ce am de spus nu ? Normal ca da, totul mi-a placut, insa ma lasi prea de tot in suspans. Imi vine sa dau cu PC-ul de toti peretii, ca nu pui nextul la care tanjesc asa de mult. Imi curg si balele. :))

Oricum sa las prosteala pentru un moment.
Greseli de tastare nu ai avut, nu am vazut si nici nu am cautat. ;))
Oricum descrierea e foarte scurta, aprope ca lipseste. Incearca cat de cat sa pui si ce te-asi mai ruga ar fi sa incerci sa combini mai multe idei intr-un singur capitol.
Nu te oblig doar ti-am spus. Macar asa ar fi mai lung capitolul si asa am intra mai repede sa spunem in actiunea mult dorita. :X
Abia astept sa vad urmatorul cap. cu nerabdare pot sa spun.

Succes la scris si multa imaginatie !

#19
Of,iata ca vin si eu tarziu pe aici..:((
Pentru mn nu conteaza daca capitolele sunt mari sau mici, oricum mi-au placut, mai ales jocul "adevar sau provocare". S-au descoperit multe lucruri, cum ca Marina nu e o sfanta(stii ce vreau sa spun), Albert este un pervers incurabil, adica nu mi-a placur deloc cum a araspuns la chestia cu despartirea.. Auzi, cica nu facea ce vroia el, normal ca se intelege multe. Il omor daca "se mentine" asa!:die:
Este amuzament, e de mine aci`:)) Si acum de ce a trebuit sa te opresti tocmai acolo? Ce provocare?? Sunt curioasaaaa:((
Te astept cu nextu`. :bye:

#20
Imi place capitolul chiar daca este scurt.Nu prea ai descriere,dar poate pui mai multa in urmatorul.pe care ai zis ca-l postezi maine (sa nu uiti ca ma supar)
Albert e un tampit...nush ce a vazut Sonia la el...pe cand Andreas e un geniu,un dulcic brunet cu ochii verzi...am mai zis ca e geniu?(scz am o slabiciune pentru genii,mai ales daca arata asa de bine)
Is curioasa cum ar arata daca si-ar purta ochelarii?imaginatia mea bogata se chinuie sa-mi ofere un raspuns acum.
Ufff,sper ca pana la urma Sonia si Andreas sa ramana impreuna

"Omul este cel mai putin el insusi,atunci cand vorbeste in propria persoana.Da-i o masca si el va spune adevarul."Oscar Wilde
[Imagine: chibi_5001.gif]
, chibi-ul lui



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Wild Soul [Romance, Fantasy] Sako-chan 32 17.297 26-02-2012, 06:44 PM
Ultimul răspuns: Sako-chan
  Femeia Perfectă [Hentai. Romance] hiimera 15 5.445 27-06-2011, 04:21 PM
Ultimul răspuns: Kitsu
  Pure Blood [Mistery, Romance] wonderCaT 25 15.654 20-04-2011, 01:56 PM
Ultimul răspuns: Nixu
  Fatal.Love [Romance,Yaoi,+18] hiimera 28 22.089 28-03-2011, 05:49 PM
Ultimul răspuns: angel cat
  Liceul Andreez [Comedie, Romance] Icsdeee. 31 14.738 21-02-2011, 12:02 AM
Ultimul răspuns: Moon princess
  Secret Love! [yaoi 16+ (romance)] Aliss_anime 3 3.429 29-11-2010, 07:39 PM
Ultimul răspuns: yaoi maniac
  Bad Romance Mishelle 5 4.880 20-12-2009, 04:46 PM
Ultimul răspuns: Onna
  A High School Romance 2YounG2DyE 2 4.967 23-09-2009, 07:56 PM
Ultimul răspuns: Irukandji
  Fake [shounen'ai / yaoi] mikaru 2 2.936 18-07-2009, 07:34 PM
Ultimul răspuns: mikaru


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)