Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Cartierul blestemat !

#1
Bună. Acest fic e facut de mine si astept sa-l cititi si sa comentati.

Capitolul I : Povestea cartierului “NordUra”


Cartierul “acela” toţi îl urăsc.
“La inceputul vacanţei de vară când toţi copii,adolescenţii terminau şcoala o nenorocire avea să se întâmple. Se auzea din vorba oamenilor că băieţii,majoritatea din clasa a 10-a aveau în plan să drogheze “boboacele” apoi să le ducă într-un cartier, unde nici Dumnezeu nu le poate apăra. Nimeni nu scapă din mâna lor ! Nici o fată nu a reuşit până acum. Pentru asta,cartierul a fost blestemat şi i-a fost dat numele “NordUra”.


Toţi elevii păşeau cu drag în incinta şcolii. Un an nou pentru toţi, plin de bucurii şi fericire.
-Haide Ayamii ! Suntem a 9-a ce naiba să fim mai precaute. În plus am un plan. Vrei să îl ştii?
-Nu, că tu ai numai planuri stupide şi ai creierul cât o păpădie.
- Ştiam eu că vrei. Dacă întârziem, când profesorul va face prezenţa şi ajunge la numele meu intru in clasă repede şi zic : “Cangurul naşte” iar tu zici “Ne scuzaţi că am întârziat, colega mea a luat un Parasinus spart”. Ai inţeles ?
-Da cauciuc stricat am inţeles.
-Okay. Am ajuns in faţa uşii şi ora se pare că începuse. Profesorul strigă catalogul.
Profesorul: Ellie Trixeen? Prezentă?
-Deschid uşa şi intru alergând “Cangurul naşte la pământ”, ah si prezentă.
-Ne scuzaţi că am întârziat.Colega mea a mâncat un hipopotam uns cu miere si cu un măr in gură. Numele meu este Ichinoki Ayamii prezentă.
Toţi se uitau miraţi , dar in acelaşi timp râdeau. Se uitau la noi ca la maşini Ferrari.
Ora trecuse. Toţi ieşiră şi se îndreptase-ră spre cantină.
-Ayamiii, n-ai spus cum trebuia. Trebuia sa zici “Parasinus spart” nu “hipopotam uns cu miere şi cu un măr in gură. Baka[idioată] ce eşti.
- Ce mai contează? Pastilă sau animal tot aia.
Fiecare clasă are masa ei. Ne-am luat prânzul şi ne uitam după colegi.
-Elllieeeee, Ayamiiiii aici suntem !

TO BE CONTINUED. Publicitate.
I need your love
I'm a broken rose ! :[



#2
Păi .. mai întâi , Ellie . Nu ai postat unde trebuia aşa că un moderator îl va şterge. Trebuie să dai mai în jos şi vei găsi Fan Fiction > Original > Proză şi acolo faci .
Slipping through the cracks of a dark eternity
With nothing but my pain and the paralyzing agony
[Imagine: 6iseio.png]



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Blestemat aurelyon 2 2.239 31-07-2011, 11:37 PM
Ultimul răspuns: aurelyon
  Blestemat aurelyon 0 1.780 28-07-2011, 11:29 PM
Ultimul răspuns: aurelyon
  Cartierul blestemat ! Ely14 2 2.267 03-04-2011, 12:14 AM
Ultimul răspuns: Little Star
  Jurnalul blestemat [+16] Splendora Cromwell 21 12.292 26-03-2010, 08:25 PM
Ultimul răspuns: Splendora Cromwell


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)