Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Doar fotografii.

#1
Recent am schimbat aparatul de fotografiat, înainte aveam un aparat destul de naşpa, iar acum îl am un Nikon p90, dacă nu mă înşel; Ăsta este xD.
În fine, ideea este că încă nu ştiu să-l folosesc aşa cum ar trebui, tot umblu prin setări şi aşa mai departe; aş avea nevoie de ceva sfaturi.

Prima fotografie.
A doua fotografie.
A treia fotografie.
A patra fotografie.
A cincea fotografie.

Cam atât acum. xD

#2
Uite cine si-a tras topic la fotografie ! 15 So... let`s see 39
Prima poza Sora ta e foarte naiz 8 Are niste ochi asa mari si expresivi. Claritatea pozei nu e cine stie ce, probabil nu ai avut lumina buna si ma gandesc ca daca foloseai blitul o orbeai pe saraca fata. :]]
A doua poza Se pare ca ai incercat un cadru mai departat fata de prima poza. E draguta, dar cum am zis mai sus, claritatea cam lasa de dorit.
A treia poza Dupa cum am zis, poza nu-mi exprima nimic sau poate nu ii inteleg eu conceptia artistica. Dar de data asta poza e clara si culorile bicicletei bine puse in contrast cu albul de pe fundal. 39 Ah, voiam sa mai zic ceva, dar se pare ca mi-am pierdut ideea >.<"
A patra poza Din nou, nu prea inteleg ideea. ^^
A cincea poza Sincer dupa parerea mea e una dintre cele mai bune din postul asta. :]

Nu stiu ce ti-as putea zice mai mult de atat. Nici eu nu ma pricep prea bine. Ai putea incerca mai multe unghiuri. Sa faci mai multe cadre la aceeasi poza, pana iasa unul care sa-ti placa cu adevarat. Si sa faci cat mai multe poze. La orice ce ti se pare dragut. ^^
Eh, abia astept sa mai vad si alte poze.
Bye! hug
Life is not about finding yourself, is about creating yourself!

Blog :]
Nebunie in cuvinte! <3

#3
Sysuu~. Puteam eu să nu trec pe aici 65?
Deci prima poză: Ce ochii~. Sunt super frumoşi, oricine i-ar vedea s-ar topi după ei =p~.
A doua poză: E drăguţă surioara ta. Şi poza e reuşită, seamănă cu tine, doh ? : >
A treia poză: Aia e o motocicletă sau bicicletă ? : )) Orice o fi, e foarte colorată o.O. Îmi plac lucrurile viu colorate, dar aceasta parcă e prea ţipătoare. Să nu te superi pe mine.
A patra poză: Nu am ce comenta xD. Scumpă ca întotdeauna.
A cincea poză: Struguriii~iiiii. Sunt delicioşi, dar au câteva pete pe ei şi asta strică aspectul frumos al pozei.
Anyway.... să nu te laşi de făcut poze, ai înţeles? Vreau să mai văd. Hug hug.
[center][Imagine: 2isxfr.jpg][/center]
Mulţumesc, Abbeh. Ly <3.

[center][Imagine: lh4lc.gif][/center]

#4
Nu prea ştiu ce sfaturi să-ţi dau, nu am un Nikon şi nu ştiu ce setări are, dar pot să îţi sugerez să foloseşti o veioză or something dacă ai nevoie de luminozitate. Puteai să faci un macro la prima poza; cred că ar fi focalizat-o mai bine. Primele două poze ar fi arătat foarte bine dacă puneai o veoiză să o lumineze pe fată. I-ar fi dat o lumină uşor gălbuie şi ar fi îmbunătaţit considerabil calitatea. Ochii fetei sunt absolut superbi şi ar fi ieşit în evidenţă. Doar să nu foloseşti bliţul la genul asta de close-up-uri. Ochii ar tresării involuntar şi ar dăuna expresiei feţei. A treia poză nu-mi spune nimic. Jucăria ar fi arătat mult mai bine pe un fundal complet alb. Bucata ai de cuptor cu microunde care se vede în colţul din dreapta e deranjantă, parcă nu ţi-ai fi dat interesul pentru poză. La a pata conceptul e bun, dar luminozitatea e foarte scăzut iar calitatea lasî de dorit. Puteai să foloseşti bliţul. Ultima e cea mai naşpa. Cand faci poze la distanţa aşa de mică de subiect, foloseşte macro-ul. Va ieşi mult mai bine. Poza pare mişcată şi înceţoşată.

Ai o cameră foarte tare, foloseşte-o. Aştept să văd ce chestii mai descoperi.
Tenderest touch leaves the darkest of marks,
And the kindest of kisses break the hardest of hearts
~Florence + The Machine


#5
@ Hanako, mulţumesc mult c-ai trecut pe aici.
@ Dangerous Desire., mersi şi ţie. [:
@Unia, apreciez mult sfaturile şi tot, cum am mai spus: aparatul e nou şi nu ştiu să-l folosesc, dar am să învăţ.

Am mai făcut două fotografii, nu sunt cine-ştie-ce, era luat curentul şi mă plictiseam, mă rog.
Prima fotografie. [Îmi cer scuze de căpăţâna blondă de acolo, sora mea ... nu avea ce face, iar poza asta a ieşit cel mai bine. xD
A doua fotografie.


Pozele sunt bizare, ciudate, mă rog; nu prea am mai avut timp să fac alte poze, iar pe acestea le aveam de ceva vreme. Nu sunt încântată ele, dar mă rog. [:
Sper să revin cât mai repede cu poze (mult) mai reuşite.

#6
Hey hug. Prima poza imi place mult. Flacara aia imi da o senzatie placuta cand ma uit la ea. Iubesc focul si imi place mult sa aprind chibrituri sau lumanari : )). [ Stiu e foarte ciudat ]. Sa mai faci poze deastea <3.
A doua poza e bizara rau. E intunecata si nu inteleg nimic din ea : )). Sincer, nu prea imi place. Si totusi mai vreau poze <3.
Hug`s hug.
[center][Imagine: 2isxfr.jpg][/center]
Mulţumesc, Abbeh. Ly <3.

[center][Imagine: lh4lc.gif][/center]

#7
Hey` hug

Prima fotografie : O ador . Acea flacara , parca ar fi flacara sperantei . Si acel portocaliu spre rosu iti da senzatia de : " Welcome into the dark inside 19 ... We have cookies Smile" :]] ;
A doua fotografie : Oricat m-as chinui sa inteleg ceva , nu pot . Dar pun pariu ca e facuta in baie...Altceva nu stiu ce sa comentez la ea .

Per total , imi plac pozele si te sfatuiesc sa mai continui si te astept cu nautati . Bafta hug
I always gather everybody's attention.



[Imagine: snsdside2.gif]

#8
Buna.
M-am uitat la toate pozele, si mie chiar imi plac.
Ah, sper ca nu te superi daca le voi comenta pe toate. 5
1. Sora ta ? Doh, are niste ochii minunati, chiar daca claritatea pozei nu este foarte buna, acei ochi tot ies in evidenta.
2. Si la asta claritatea lasa de dorit, dar imi place tare mult expresia surorii tale.
3. Asta-i foarte tare. Nu stiu cum si de ce, dar m-a atras din prima clipa in care am vazut'o.
4. Uh, la asta nici eu nu inteleg ideea. : - ?
5. Struguri. : X Ah, la naiba : )) mi-a venit apa-n gura. Asta imi pare cea mai clara si buna.

Acum cel de-al doilea post.

1. Deci flacara aia e geniala. Imi da o senzatie foarte placuta cand o privesc. o.o'
2. Ah, mie imi place asta. : )) De', cum eu sunt mai ciudata de fel, pot spune ca inteleg ceva din ea. Si ce vreau eu sa spun, este faptul ca-i originala ? adica eu nu am mai vazut o asemenea poza. Nu pot explica, dar imi trezeste un anumit sentiment. : |
Ah, ma rog. Deja aberez. >.>

Anyway, eu astept celelalte poze, si sper ca nu te-a deranjat (prea mult) aberatia mea. : ))
*hugs*

punct.

#9
Dupăă o lungă absenţă pe aici, m-am hotărât să reîncep să chinui camera foto. 5
Le am postate şi pe blog, dar le pun aici în speranţa că aud nişte păreri. [:

Prima fotografie.
A doua fotografie.
A treia fotografie.
A patra fotografie.

Cam atât.

#10
Euuu, hăhă. ;>
Well, le-am văzut pe blog, şi cum le-ai postat şi aici, am zis să comentez ^^
Îmi place ideea. Primele două seamănă-ntre ele la fel şi celelalte. I mean, una e fotografiată mai de-apropape cealalata mai departe.
Am observat că la ultimele două, printre biluţele roz, apare şi una albastră. A fost pusă la nimereală, sau semnifică ceva ? Deşi nu prea cred. :]]
Oricum, pozele sunt de-a dreptul foarte tari. Numai bune de pus pe desktop, sau ceva de genu'.
En fin. Aştept următoarele poze ^^
*hugs*

punct.



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Fotografii si atat Andrei. 9 4.945 20-02-2012, 09:40 AM
Ultimul răspuns: Aggie
  Fotografii, ce altceva? Betty 2 2.646 27-11-2011, 02:55 PM
Ultimul răspuns: hiimera
  Doar cateva poze Rose ^^ 4 3.386 05-11-2011, 09:17 PM
Ultimul răspuns: Stormrage
  Fotografii yaoi maniac 9 5.000 22-06-2011, 09:23 PM
Ultimul răspuns: HanniGram
  Cateva fotografii CandyGirl 1 2.590 02-05-2011, 10:07 PM
Ultimul răspuns: Stormrage
  Fotografii cu sentimente. Lust. 4 3.308 24-04-2011, 10:03 AM
Ultimul răspuns: Abbeh.
  .horror show [ fotografii -.- ] .Rob 5 3.689 06-04-2011, 01:00 PM
Ultimul răspuns: Ang.
  Fotografii Sibel. 2 2.969 13-11-2010, 05:58 PM
Ultimul răspuns: Abbeh.
  Fotografii Mrs. Lovett 4 3.427 24-10-2010, 02:08 AM
Ultimul răspuns: Mrs. Lovett


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)