Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Fotografii, ce altceva?

#1
Şi dacă tot am comentat pe-aici, vă las să vă daţi cu părerea, să-mi lăsaţi sfaturi sau critici. : )

Let it rain
her foot
mountain.
[Imagine: blahf.png]

#2
Prima fotografie are o idee care mi se pare foarte tare, serios, doar că nu-mi transmite mai nimic, culorile mi se par șterse și reci, iar din punct de vedere tehnic, este ok. But, gj for ideea.
A doua parcă ar fi dintr-un film de groază, lol, de aceea chiar îmi place, mă înfior doar când o văd o.O.
Cea cu muntele nu-mi place, nu este nimic deosebit, este o idee banală, nu luminozitate, nu contrast, ai fi putut lucra la ea prin PS sau Photoscape sau Gimp sau orice alt program și poate ar fi fost o poză măcar ok.
Ai idei frumoase, ține-o tot așa, idk. Baftă.
[Imagine: Jun0xCa.png]

#3
Ok... eu una nu prea le am cu pozatul. (dar îmi place să capturez din când în când ceva cu aparatul xD)
Dar fac un mic efort şi îţi las un com, nu pentru că ai unul, ci pentru că m-au atras pozele.

Prima: mi se pare absolut genială, alt cuvânt nu îi pot atribui. O.o
Atmosfera care se creează acolo este una rece, plină de culori şterse, aproape inodore. BG-ul este înceţoşat, dă foarte bine şi mai ales că lasă într-un fel esenţialul. (palma în care picură acei stropii mari de apă)
Nu ştiu cum ai reuşit, dar a ieşit minunat, mirific, cum vrei tu. M-a lăsat cu gura pe jos.
Pare simplă ca imagine, dar ca semnificaţie totul este complex, iar amalgamul de interpretări se adună în tot ce ai capturat tu.
Natural, freş, rece, culori şterse/inodore, cât şi vii, perfect. Nu am cuvinte, sincer îţi spun, poza asta m-a lăsat cu inima în salturi.

A doua: Mi se pare simplă şi drăgută, mă duce cu gândul la ceva de ţară, obişnuit, inocent şi extrem de copilăresc. Îmi place, mai ales acea apă care se unduie la atingerile fârfurilor degetelor.
Iar restul elementelor se combină perfect.

A treia: cam prea simplă, nu îi văd rostul sincer. Mă uit mai mult la o poză făcută într-o excursie, sau doar aşa ca să am o poză făcută acolo. Peisajul este frumos, cu adevărat. Dar mai bine îl lăsai pe el şi dacă era modificai puţin într-un program şi arăta bine. Sau dacă doreai să apară şi o persoană atunci încercai altă poziţie + că nu se vede aşa de bine faţa aceea acolo. (în sensul că pare ştersă)

Atât. :3



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Fotografii si atat Andrei. 9 4.945 20-02-2012, 09:40 AM
Ultimul răspuns: Aggie
  Fotografii yaoi maniac 9 4.999 22-06-2011, 09:23 PM
Ultimul răspuns: HanniGram
  Doar fotografii. Abbeh. 20 11.741 05-06-2011, 07:45 PM
Ultimul răspuns: Daria v2
  Cateva fotografii CandyGirl 1 2.590 02-05-2011, 10:07 PM
Ultimul răspuns: Stormrage
  Fotografii cu sentimente. Lust. 4 3.308 24-04-2011, 10:03 AM
Ultimul răspuns: Abbeh.
  .horror show [ fotografii -.- ] .Rob 5 3.689 06-04-2011, 01:00 PM
Ultimul răspuns: Ang.
  Fotografii Sibel. 2 2.969 13-11-2010, 05:58 PM
Ultimul răspuns: Abbeh.
  Fotografii Mrs. Lovett 4 3.427 24-10-2010, 02:08 AM
Ultimul răspuns: Mrs. Lovett


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)