Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Fotografii

#1
Acum ca am putut pune toate pozele pe calculator, o sa le selectez pe cele mai reusite, frumoase si clare (mai ales asta - oricum, cele care-mi plac 106) si o sa le postez in acest topic. O sa incep cu putine poze, nu o sa pun multe poze intr-un topic, o sa postez... regulat - sper - sau cand am chef si/sau n-am ce face.
Folosesc telefonul, iar calitatea e destul de proasta.
1
2
3
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2

#2
helăău.

Prima fotografie ar fii fost chiar drăguţă dacă băbuţa aia ar fii stat jos. D:. Din moment ce-ai zis că le-ai făcut/le faci cu telefonul, consider că n-am de ce-ţi vorbi despre focalizare şi alte cele. Ca idee şi ca unghi e destul de drăguţă, dar semnătura ta, dacă tot voiai s-o pui acolo, trebuia să o faci mai ştearsă. A doua fotografie e seacă, unghiul din care-ai făcut-o nu favorizează nici el, iar semnătura e aşezată aiurea acolo, din nou, trebuia s-o faci mai ştersărită. A treia fotografie nu-mi inspiră nimic, ai luat-o aşa, mai sus, probabil dorind să prinzi şi crengile acelea de sub copacul sub care bănuiesc că te aflai, însă fotografia e seacă.

Când fotografiezi ceva, nu contează CU CE fotografiezi, ci CE fotografiezi şi cât de mult sentiment/suflet pui tu în acea poză. Dacă faci fotografii doar de dragul de a le face şi pentru a le pune pe net, atunci acele fotografii n-o să fie prea strălucite, dar dacă pozezi ceva ce ţie-ţi trezşte sentimente sau te inspiră cu ceva, te impresionează and so on, atunci treaba va sta altfel.
Baftă-n continuare ! hug

#3


Ok, sper să fac cumva să nu repet ce a zis Abbeh
Într-adevăr, calitatea lasă de dorit, dar ce îţi lipseşte ţie nu e calitatea pozelor. Asta e ultima dintre probleme. Ca în comentariul anterior, nu conteaza cu ce fotografiezi, ci CE. Când faci o poză trebuie să te gândeşti la ce exprimă acea poză. Şi nu doar ce îţi exprimă ţie, ci şi celorlalţi. Spre exemplu, poza a doua. Din punctul meu de vedere, nu e decât o reclamă subtilă [mai mult sau mai puţin] la McDonald's.
Îmi place că atunci când te semnezi, o faci într-un mod discret [ăgain, mai mult sau mai puţin] şi totuşi, nu arată chiar foarte bine. Treci pe la Fotografiile lui Lynn şi vezi cum se semnează. După părerea mea, arată formidabil. xD

Şi eu am poze făcute cu telefonul, şi nu e un telefon cu o cameră prea bună. Dar umblu puţin la contrast în Ps, mă mai învârt puţin pe la adjustements şi iese ceva. Încearcă şi tu.

Spor la fotografiat şi multă imaginaţie!

Xoxo, Ang.
Angilicious|dA
[Imagine: pikachu___batman_by_mnrart-d58f68d.gif]
Nothing I shoot gets back up again.
Drawings.| Photos.

#4
Asaa~! Hmmm, pozele imi exprima un sentiment de natura, foarte, foarte frumoase! Cel putin prima si ultima sunt foarte verzi!<3
1.) Prima poza e foarte linistitoare, doua doamne vorbind intr-un parc in care natura este fooarte abundenta, like it!
2.)Mmm I'm lovin' it xD, frumos unghi din care ai pozat! ;D.
3.)Imi place cum se vede acel copac si blocul plus cerul, love it!
Astept urmatoarele pooze 113. byepupic
Just the
way you know me..

#5
@Abbeh, nu le fac de dragul de a le pune pe net sau ceva asemanator, astea sunt facute mai de mult, nici nu aveam intentia sa le pun pe net. Eh, am incercat sa prind plocurile, nu i-am observat pe batrani.
@Ang., nu prea ma princep sa lucrez prin Ps la altele. Vroiam sa fie bune asa cum le-am facut. 106 Dar o sa incerc, sa vad ce-mi iese. Ah, fara suparare, Photo Shop sau Photo Scape?

http://i1043.photobucket.com/albums/b439...age223.jpg
Poza e facut in curtea unei biserici, cand asteptam sa iasa sor'mea - detalii pentru orice caz. 106 Mie cel putin imi place, florile au iesit cam sterse, stiu. T___________T

Faza cu semnatul... n-am prea tinut cont de ele, doar am vrut sa se vada ca sunt ale mele (o chestie ce-am vazut-o intr-un topic de fotografie 65). Dar cred ca renunt la ea. o.o''

Va multumesc tuturor pentru parerea sincera! >;d< O sa trec, defapt, am trecut, dar n-am prea dat atentie... 65

[edit]Roberta (Zizzzzzz~)! Multumesc mult pentru incurajare. Ti-am zis si pe messeneger, sunt un cuplu (oamana & barbat). T________T Dar, mergea sa fie si cum ai zis tu. 39 In a doua poza, eram cu Dya la MC (toata clasa, ei in partea din fata, doar noi doua in spate, departe de ei *oripilata*) si am avut chef de poze, mi-au placut umbrelele si am facut o poza *nici de data asta n-am vazut oamenii, de-abia i-am vazut p'aia care ieseau din MC T__________T*. Eram afara, pe langa casa lui Dya, si am vrut sa pozez frumusetea ce mi-o inspira blocul si contrastul cu cerul, culoarea lui era foarte vie... *parerea mea* si na.
Am postat deja. 10 Astepta-le mult si bine, Ziz. hug
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2

#6
Acum intru si eu cu buldozerul21
1.Imi place foarte mult combinatia.Ma face sa ma gandesc la lupta dintre urban,natura si societate.Ai prins foarte bbine acea sueta,care este de-a dreptul geniala.21 Dar aceasta imi mai da si senzatia de o dupamiaza calduroasa si plictisitoare.In fine,imi place foarte multhug
2.Aici e ceva cu invazia Mc,sau goana dupa meniuri.Imi place cum tipa aia isi aranjeaza ochelarii,pare ca ascunde ceva.In rest mi se pare cam prea mare imbulzeala si umbrela compenseaza lipsa de aglomeratie din ungiul acela.
3.Blocul mi se pare impunator,deranjat doar de o simpla ramurica,dar echilibrul este perfect pentru mine.
4.Imi place,mai ales ca este greu sa gasesti asa ceva pe poarta de lemn a unei biserici,asa ca bravo!
Astea-s comentariile mele.Deabia astept urmatoarele poze!hug
[Imagine: syred2_by_antonie15-d6tdkwx.gif]
Ashes to ashes. Dust to dust. We are nothing, but dust and to the dust we shall return.� Amen�

#7
Pozele puse si pe care o sa le pun, sunt vechi, dupa cum am zis, o sa incerc sa mai... lucrez la contrastrul lor in programe (dar nu acum). T_______T

Poza 1
Poza 2 (stiu ca nu sunt atat de clare - parerea mea 106)
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2

#8
nu ma prea pricep eu la fotografii, nu stiu...am tendinte de fotomodel decat de fotograf71 asa ca nu lua in serios ceea ce spun eu pe aici ca eu nu stiu multe71
m-am uitat la toate fotografiile tale si nu pot sa zic ca ma atrag. Nu stiu...sunt niste poze facute pe moment pt ca te-a impresionat pe tine personal ceva. Nu ma leg de calitatea pozelor, pentru ca nu toti avem camere de ultima generatie si bla bla bla. sunt poze ale unor lucruri pe care le vezi zi de zi.
dar asta poate e doar ignoranta mea acuta care vorbeste si nu stie la ora asta sa aprecieze viziunea artistului(asa cum spunea profa mea de desen)
anyway, bafta3hug

#9
Poza

Multumesc mult de tot Fallen! >;d< Parerea ta sincera conteaza. Profa ta de desen era inteleapta cand a zis asta. ^^
___________________

Scoala mea, ce pot zice? Spatele e frumos, nu? 65 Oricum, e facuta saptamana trecuta, in ziua in care ne luam premiile si mentiuniile. T_____________T Cine oare m-a pus sa vin asa de devreme?
Spatele. Daca te introrci cu spatele la perete dai de aceasta frumusete. ^^
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2

#10
Waaaa,cat am eu de comentat pe aici!Chiar ai fost harnicuta!
1~Mi s-a parut foarte interesant cum aceasta frunzulita este chiar in mijloc,printre stropii de vopsea.Imi da o senzatie de caldura si melancolie,iar la inceput am crezut ca este ceva despre univers...defapt chiar seama.
2~Ma face sa ma gandesc la drumul incepatorului si roata vietii,cele doua metafore care ne face o idee mai traditionala despre viata.Mi-a placut cum ai pozat,mai ales ca ai demonstrat ca acest drum nu este format numai din castiguri ci si din pierderi,fiindca daca nu inveti sa pierzi,atunci nu vei invata sa castigi cu adevarat.
3~Imi place cum copacul este pozitionat in partea dreapta,incercand parca sa domine cerul si se apleaca ingreunat de responsabilitatea aceasta.Lacul parca priveste linistit,trimitandu-si un fel de sol rosu pentru a stinge aceasta lupta.
4~Soala pare cam impunatoare si rece fata de copac,desii ea este vopsita in culori calde,dar emana o aura de superioritate si strictete fata de sarmanul copac,care pare cam ranit si supus.
5~Spatele este interesant,mai ales acea planta care iti atrage privirea,dar si cele doua gauri care creeaza un balans in fotografie.Imi da o senzatie de misterios si caldura,mai ales ca te poti ascunde.
Cam atat din comentariile mele putin cam pe langa21
[Imagine: syred2_by_antonie15-d6tdkwx.gif]
Ashes to ashes. Dust to dust. We are nothing, but dust and to the dust we shall return.� Amen�



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Fotografii si atat Andrei. 9 4.945 20-02-2012, 09:40 AM
Ultimul răspuns: Aggie
  Fotografii, ce altceva? Betty 2 2.646 27-11-2011, 02:55 PM
Ultimul răspuns: hiimera
  Doar fotografii. Abbeh. 20 11.743 05-06-2011, 07:45 PM
Ultimul răspuns: Daria v2
  Cateva fotografii CandyGirl 1 2.590 02-05-2011, 10:07 PM
Ultimul răspuns: Stormrage
  Fotografii cu sentimente. Lust. 4 3.308 24-04-2011, 10:03 AM
Ultimul răspuns: Abbeh.
  .horror show [ fotografii -.- ] .Rob 5 3.689 06-04-2011, 01:00 PM
Ultimul răspuns: Ang.
  Fotografii Sibel. 2 2.969 13-11-2010, 05:58 PM
Ultimul răspuns: Abbeh.
  Fotografii Mrs. Lovett 4 3.427 24-10-2010, 02:08 AM
Ultimul răspuns: Mrs. Lovett


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)