Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Doar fotografii.

#11
@Genilicioaso, mulţumeeeesc enorm că ai trecut pe aici.

Mi-am amintit de topicul ăsta şi mi-am zis că nu se poate să-l las în paragină.
Cică mac mac. * laughs *
Lac.
Lac again.
Natură.
natură şi lac şiii peco într-un colţ *laughs*
zâmbet, inocenţă. whatever. : ]]

Atât.

#12
Pozele din ultimul post sunt cele mai reuşite. Se cunoaşte că ai evoluat, deşi mai ai de lucrat. Pozele din posturile anterioare mi se par întunecate şi tind spre banal. Ai fotografiat aceeaşi chestie din mai multe unghiuri sau ai postat mai multe variante.
Îmi place foarte mult cea cu lumânarea, cred că e cea mai reuşită. Din ultimul post, a doua poză cu lacul e cea mai reuşită, îmi place cum re reflectă razele soarelui în apă, sublim. Utlima poză, awn, so cuute. Surioara ta? Şi fratele meu are ochii albaştrii şi când îl prind nu-i mai dau drumul până nu îi fac poze. *laughs*
Îmi place ce faci cu contrastul [mă refer la ultimul post]. Culorile sunt aşa vii, îmi place. Deşi unii pot spune că ai exagerat cui editatul, părerea mea e că dă mai bine dacă e mai "colorată" poza.
Asta e tot ce spune acum, nu sunt în măsură să îţi dau mai multe sfaturi [defapt, cred că nu ţi-am dat nici unul]. Eniuei, aşteptăm şi celelalte poze.

Spor la fotografiat şi multă inspiraţie! C:

Xoxo, Ang.
Angilicious|dA
[Imagine: pikachu___batman_by_mnrart-d58f68d.gif]
Nothing I shoot gets back up again.
Drawings.| Photos.

#13
@Ang, mulţuuuuumesc mult pentru comentariu. De editat nu le-am editat prea mult - adică nu m-am chinuit şi n-am făcut cine ştie ce la ele - : )). Sper să mai vii pe aici.

Ştiu că am postat tot azi, însă cum de mâine vin pregătirile pentru Paşti nu cred că voi mai avea suficient timp să stau să pun pozele, le voi pune acum. Nu cred că e vreo problemă, din moment ce nu e post unul după altul. xD

Păăăăăr blond. xDDD
Phone.
With bycicle. (1)
With bycicle. (2)
With bycicle. (3) şi cea mai reuşită după părerea mea. xD

Atât.

#14
Here I am.


Primele 2 fotografii. Ochii fetei sunt superbi, însă lumina aceea nu îi scoate ân evidență deloc. Pun pariu că are și un zâmbet minunat, mi-ar fi plăcut să nu se acopere. Părul putea fi aranjat mai bine. În a 2a poză se vede eticheta foarte aiurea.
3. Ai avut o idee, însă nu ai valorificat-o prea mult. Era mai bine să faci un macro într-un alt loc, fără cuptorul cu microunde din spate.
4. Din nou este acoperit și chiar nu înțeleg ideea. Nu este nici portret, nici altceva.
5. În spate se văd o farfurie și o pungă / cutie de ceva. Strugurii nu sunt spectaculoși – poate dacă erau roșii ar fi arătat mai bine. Din nou îți spun că dacă vrei să faci o poză unui obiect de aproape și să surprinzi detaliile lui, folosește un macro.
1 din al doilea post. În afară de capul surorii tale și acel scaun / ce-o fi, nu am ce să-ți spun. E o idee bună, se vede super flacăra, iar culorile sunt calde.
2. Gresia și umbra dușului. Well, nu mă așteptam la așa ceva. Ar fi destul de ok, cam întunecată, culorile nu se văd bine deloc. Acum nici dacă ar fi prea luminată nu ar da bine fiindcă ar părea prea banală.
1 din post 3. Frumos, chiar frumos. Te sfătuiesc să nu le mai încadrezi cu negru, sau cu o linie mai subțire. Și nici semnătura nu mă încântă, însă acele steluțe atrag atenția și arată bine.
2 e cam la fel, puțin mai luminată. 1 era mai bună din punctul ăsta de vedere. 3 este amuzantă. 4 este clar cea mai nice. Îmi place cum cade lumina. În toate cred că ar fi fost mai bine să le pui pe o altă suprafață – pe o carte sau oriunde altundeva, doar nu pe parchet.

Mac mac. Aici sigur e macro. Copacul acela nu trebuia să apară. Strică toată priveliștea, nici rața nu se mai vede. Valurile nici nu arată ca niște valuri, parcă ar fi o bucată de material. Un macro ar fi fost mai frumoas aupra raței sau o poză simplă cu lacul și rața. Semnătura e fix pe mijloc. Dacă vrei să te semnezi mai bine pune-o undeva într-un colț (întotdeauna în același colț, cum fac artiștii/pictorii).
Nature. Drăguț. Se văd îmbănătățiri de la primele fotografii. Nu-mi place faptul că nu ai ținut aparatul drept. Îmi imaginez că vroiai să fie ceva mai artistic, dar cred că ar fi arătat mai frumos drept și simplu.
Lake again. Cea mai reușită de până acum în opinia mea. Culorile sunt superbe, apa e la fel, soarele nu l-ai prins pentru că ar fi stricat fotografia, doar o rază, dar e perfect așa, culorile sunt superbe (și ce dacă am mai spus asta ?). doar semnătura pare că nu-și găsește locul.
Lake. Ummm... Cît ador eu culorile acestea și nuanța de albastru care domină fotografia. Din nou nu e dreaptă și se vede în stânga jos o bucată de pământ cu iarbă care n-ar fi trebuit prinsă în cadru. Daca viitoare încearcă să fii mai atentă.
Nature. Mi-a sărit în ochi pasărea din stânga care e singură și atât de mică. Nu prea mă atrage acel pământ și clădirea din dreapta e “tăiată”.
Smile. Ochii fetei sunt superbi, păcat că i-a strâns să zâmbească =] Părul ar fi arătat mai bine lăsat pe spate decât prins, calbul și desenul din spate și cam tot ce e pe acolo nu ar fi trebuit să se vadă.
Hair din ultimul post. Asta e în mișcare. Ideea e bună, doar că toate celelalte elemente din fundal nu ajută deloc. Ar fi fost mai ok într-un parc.
Phone. Drăguț telefon, lumina și culorile sunt la fel, nu comentez la iarbă sau ce-o fi, doar că nu-mi place reflexia aparatului foto în telefon. Dacă ai fi avut altă poziție. Alt unghi și ai fi prins reflexia unui nor sau a unei alte persoanear fi fost într-adevăr minunat.
With bycicle, toate 3. Culorile îmi plac cel mai mult la 1 și 3. În toate sunt anumite elemente deranjante cum ar fi o bucată de mașină, un semn de circulație, dar fotografiile sunt din ce în ce mai bune și se vede că evoluezi în fiecare post.

Continuă să faci tot mai multe fotografii, aparatul tău foto pare să te ajute în ultimul timp.
Succes la fotografiat în continuare.
Byee.
[Imagine: 73m8sj.png]


#15
@AlerimxD, mersi pentru comentariul constructiv. xD

Am venit cu alte poze, nu prea multe.
Donut.
Donut again.
Cigarette.
Cigarette again. xD

Atât.

__________________

Merci, Spence., că ai trecut pe aici xD


#16
honey, poza putea fi asa de sweet ca nici nu iti imaginezi. Daca o luai mai de jos ca sa iasa mai mult florile si mana in evidenta si sa nu se vada trotuarul ala care strica tot conceptul pozei era ok. Si cu lumina aia, macar sa o fi ajustat putin, pentru ca umbrele sunt dragute si te ajuta.
Cea mai reuşită semnătură.

#17
Hei. *hugs*

First ~
Ce adorabilă e imaginea. x3
De acord cu Alien, trotuarul cam strică 'magia' fotografiei. Îmi place felul în care-ai fotografiat-o pe fata aceea, şi îi ador sandăluţele [ desi dacă erau negre erau şi mai drăguţe ; )) ]. Aşa. Hm, pot spune că e tare superb felul în care-a ieşit galbenul în evidenţă. So sweet <3
Critici sau sfaturi n-am, cum eu sunt începătoare. *smile* Oricum, mai aştept fotografii.
Spor la fotografiat! *hugs*

XoXo, Mad Hatter.
[Imagine: tumblr_lvu3z0OC361qkx1cbo1_500_large.gif]
The Mad Hatter: Have I gone mad?Alice: I'm afraid so. You're entirely bonkers. But I'll tell you a secret. All the best people are.


#18
Hei dearhug LuLu e aici15 Let's see:
Ultima poza e geniala, poate chiar anormal de dragutza si florile cum ies in evidenta, in schimb are o problema. Editul facut la costumatia fetitei [in caz ca ai facut, dar mie asa mi se pare si daca nu ai adaugat edit nu imi lua in seama comm-ul4]. Este mult prea luminoasa si atrage asa de tare privirea incat abea am observat florile si presupun ca florile erau subiectul principal,nu? Si eu am facut aceesi greseala, deci sa stii ca nu esti nici prima nici ultima care a facut greseala asta21 Vad ca ai idei si inspiratie pentru poze. Astept si altele poze la fel de frumoase71 Bye, Bye.
[Imagine: 302xdzc.jpg]
Voi, nepasatori de moarte, dispretuitori de viata,
Ce-ati probat cu-avantul vostru lumii pusa in mirare,
Ca din vultur vultur naste, din stejar stejar rasare!

#19
Îmi place mult ideea ultimei fotografii. E mai fresh, summer, innocent, sau combinaţie între toate trei. Prea mult asfalt [ştiu, repet ce au zis fetele, dar ăsta e adevărul]. Era mai bine dacă era făcută din faţă poza şi puţin mai de aproape. Îmi place că fetiţă îşi asortează ţinuta cu păpădiile. *laughs* În locul tău aş fi umblat puţin la contrast, adjusmetens. Dar oricum, ai evoluat. Îmi place, şi e bine că ai lăsat-o originală. xD

Xoxo, Ang.
Angilicious|dA
[Imagine: pikachu___batman_by_mnrart-d58f68d.gif]
Nothing I shoot gets back up again.
Drawings.| Photos.

#20
@Ichigo., mulţumesc mult pentru comentariu. Ştiu de trotuar şi poziţie şi toate cele, dar e poză făcută "la minut" şi mi-a plăcut - pur şi simplu - cum a ieşit.
@Mad Hatter, mersi şi ţiee pentru comentariu. Explicaţia e aceeaşi ca şi mai sus : )). Sper să mai treci pe aici.
@Lullaby., nu am editat absolut deloc fotografia, crede-mă : )). Am lăsat-o aşa cum este ea, n-am făcut nimic la ea, pur şi simplu aşa a ieşit.
@Ang., mulţuuuuuuuuuuumesc că ai trecut pe aici, sper să treci mai des. xD

[sincer, nu mă aşteptam să am atâtea păreri, vă super-duper-mulţumesc * huugs * : ))]


Pisicuţăăă.
Pisicuţă again.
Pisi pisi
Pisica

Atât.



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Fotografii si atat Andrei. 9 4.996 20-02-2012, 09:40 AM
Ultimul răspuns: Aggie
  Fotografii, ce altceva? Betty 2 2.668 27-11-2011, 02:55 PM
Ultimul răspuns: hiimera
  Doar cateva poze Rose ^^ 4 3.410 05-11-2011, 09:17 PM
Ultimul răspuns: Stormrage
  Fotografii yaoi maniac 9 5.073 22-06-2011, 09:23 PM
Ultimul răspuns: HanniGram
  Cateva fotografii CandyGirl 1 2.666 02-05-2011, 10:07 PM
Ultimul răspuns: Stormrage
  Fotografii cu sentimente. Lust. 4 3.332 24-04-2011, 10:03 AM
Ultimul răspuns: Abbeh.
  .horror show [ fotografii -.- ] .Rob 5 3.711 06-04-2011, 01:00 PM
Ultimul răspuns: Ang.
  Fotografii Sibel. 2 2.989 13-11-2010, 05:58 PM
Ultimul răspuns: Abbeh.
  Fotografii Mrs. Lovett 4 3.451 24-10-2010, 02:08 AM
Ultimul răspuns: Mrs. Lovett


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)