Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Iubirea unui ninja(SasuSaku)

#1
[edit Aly]Tip Critica Permisa: Stil / Limbaj / Idei .

Ei bine, am atatea idei incat am sa incep un fic nou. Este un fic Sasusaku dupa vechea poveste ninja. Sper sa va placa. Nu am uitat de celalalt fic. Am sa il continui si pe acela dar sambata. Astept parerile voastre.


Capitolul 1.

O zi frumoasa se anunta in Konoha. Acest sat se afla in taramul focului si era casa multor ninja. Pe strazile prafuite se plimba o fata cu parul roz bombon si ochii verzi ca cele mai pretioase smaralde. Aceasta avea doisprezece ani si purta un kimonou roz cu semnul Haruno pe spate, o pereche de colanti negri si sandalele albastre stil ninja. Mergea incet spre academia unde invata sa fie o adevarata ninja. Numele fetei era Sakura Haruno. Desi cu trupul era prezenta mintea ii zbura departe. Mai exact la baiatul care ii furase inima din prima clipa. La o cotitura se intalnise cu prietena ei cea mai buna Hinata Hyuga. Aceasta fata acea parul negru si ochii lila. Era o fire timida, care prefera sa taca si sa inghita decat sa isi faca probleme cu persoanele care cautau necazuri.
-Buna, Hinata ! spuse rozalia care afisa un zambet pe fata.
-Sakura ! Buna ! Azi se aleg echipele. Deabia astept. Dar mi-e putin teama. Daca nu cad cu Naruto in echipa ? zise bruneta putin ingrijorata.
-Eh� sper sa cad in echipa cu� darn u apuca sa spuna nimic deoarece in spatele lor s-au auzit doua voci. Cand s-au intors au vazut doi baieti. Unul avea parul brunet si ravasit, ochii negri si o atitudine de invidiat. Mergea nepasator cu mainile in buzunar purtand o pereche de pantaloni scurti albi si obisnuitul tricou albastru cu semnul clanului Uchiha in timp ce il asculta pe celalalt baiat care nu avea stare. Imbracat cu treningul portocaliu acest baiat hiperactiv numit Naruto Uzumaki avea parul blond, ochii albastri ca marea si un singur vis : sa devina Hokage.
-Sakura-chan, Hinata-chan ! spuse blondul.
-Naruto� acum nu am chef de povestile tale! Uite, te las cu Hinata sa vorbesti cu ea. Eu o iau inainte. spuse rozalia.
-Mda... cred ca vin cu tine. M-a zapacit destul pana acum. continua Sasuke in timp ce grabi pasul pana o ajunse pe Sakura.
Acum rozalia si brunetul erau singuri. Nimeni nu spunea nimic. Era o liniste apasatoare. Pana cand brunetul sparse ghiata.
-De ce l-ai lasat pe Naruto singur cu Hinata?
-Pai, este evident ca Hinata este indragostita de el. Toti stiu numai el nu isi da seama. Am plecat deoarece am vrut ca macar ea sa aiba noroc in dragoste daca mie nu mi se intampla acelasi lucru... zise rozalia lasand capul in jos.
-Sakura... incepu brunetul dar nu apuca sa spuna nimic deoarece in spatele lui a sarit o fata blonda. Aceasta purta un kimonou mov, avea parul blond prins la spate intr-o coada si ochii albastri.
-Sasuke-kun ! Ti-a fost dor de mine ? spuse asa numita Ino.
-Daca tot sti raspunsul la intrebare de ce mai intrebi ? Evident ca nu, Ino. zise baiatul iritat. Aveam o discutie cu Sakura si tu ai intrerupt-o. Dispari !
-Cu frunte lata, asta ? Sasuke, stiu ca preferi sa stai cu mine decat sa stai cu ea.
-Daca vrei sa sti... incepu brunetul dar a intrerupt de rozalie.
-Pai eu vad ca va deranjez. Ar fi mai bine sa plec oricum deja am ajuns la academie. spuse rozalia.
Cand brunetul a incercat sa spuna ceva rozalia plecase. Desi in majoritatea timpului in ochii de onix ai brunetului nu se putea citi nimic dar de acea data in abisul negru se putea citi o ura pentru Ino.
Clopotelul sunase iar toti ninja in devenire au intrat in clase. In penultima banca stateau blondul, rozalia si brunetul. Naruto statea pe partea de catre mijlocul clasei, Sakura in mijoc iar Sasuke pe partea de la geam. Un profesor cam de vreo douazeci si cinci de ani, cu parul saten si ochii negri. Numele lui era Iruka. In mana avea o lista. Mai exact lista cu echipele.
-Stiu ca sunteti nerabdatori sa stiti care sunt echipele, asa ca am sa incep. Echipa unu este formata din .... incepu Iruka. Echipa sapte este formate din Naruto Uzumaki, Sakura Haruno si Sasuke Uchiha, iar senseiul vostru este Kakashi Hatake.
Dupa ce a terminat de spus echipele satenul le-a dat drumul copiilor acasa. Echipa sapte se indrepta spre casa cu gandul ca a doua zi il vor intalni pe cel care o sa ii antreneze. Pe la jumatatea drumului Naruto a luat-o in stanga iar Sasuke si Sakura in dreapta. Cei doi locuiau pe aceeasi strada. Casa brunetului era in fata casei rozaliei.
-Sakura... vroiam sa iti spun ceva. spuse brunetul.
-S-a intamplat ceva, Sasuke ?
-Vroiam sa iti spun ca ce s-a intamplat azi cu Ino nu e ceea ce pare.
-Nu trebuie sa te expici. Singura noastra legatura este ca suntem in aceeasi echipa si suntem prieteni.
-Dar....
-Nu, Sasuke. Te rog nu mai continua. Se pare ca am ajuns acasa. Noapte buna. zise rozalia in timp ce intra in casa fara sa ii dea sansa brunetului sa raspunda. S-a dus direct in camera ei. A trantit usa in urma ei lasand lacrimile sa ii curga pe fata fina. Sasuke era baiatul pe care il iubea. Nu stia de ce brunetul incerca sa ii expice ce s-a intamplat cu blonda. Oare incepea sa ii placa de ea ? Gandul acesta o macina. Merse spre baie si se dezbraca. Intra sub jetul de apa fierbinte. Picaturile de apa se loveau de trupul fetei in timp ce aceasta se bucura din plin de ele. Dupa o racorire meritata, Sakura se imbraca cu pijamauaei preferata si se baga in pat. Se uita prin camera de culoare roz care avea trei usi : usa de la baia fetei, usa spre hol si usa de la balcon, un pat de lemn, un dulap din lemn de cires si un birou. Dupa un timp fata adormi cu gandul la aceeasi intrebare. Dupa o ora, pe usa de la balcon intra un baiat. Ochii lui negri o tinteau pe rozalie. Aceasta avea un chip angelic. Se aseza pe pat si ii mangaia fata fina. O saruta usor pe buze dupa care se ridica. Inainte sa iasa pe usa de la balcon spuse incet : ��Of, Sakura, cat mi-as dori sa iti dai seama ca te iubesc. Pana maine la antrenament sa ai somn usor��. Spunandm asta Sasuke pleca lasand-o pe Sakura sa doarma in continuare.



Sper sa va placa. Astept comenturi dure ca sa ma perfectionez. Si acum am sa pun cateva poze:
Iruka: http://www.freewebs.com/greenfuzzyllama21/iruka.jpg
Sakura: http://www.downloadanime.biz/images/wall...sakura.jpg
Sasuke: http://www.animeresimleri.com/data/media...asuke3.jpg
Naruto: http://naruto-tv-show.sequd.com/wp-conte...naruto.jpg
Hinata: http://images.kaneva.com/filestore/13199...per_ad.jpg
Ino: http://www.freewebs.com/ino-yamanaka/ino0002.jpg



Răspunsuri în acest subiect
Iubirea unui ninja(SasuSaku) - de Shadow. - 22-06-2009, 09:10 PM
RE: Iubirea unui ninja(SasuSaku) - de an[D] - 22-06-2009, 09:30 PM
RE: Iubirea unui ninja(SasuSaku) - de Dark~Melody - 22-06-2009, 09:41 PM
RE: Iubirea unui ninja(SasuSaku) - de SoUl EaTeR - 22-06-2009, 09:42 PM
RE: Iubirea unui ninja(SasuSaku) - de Botan`chan - 22-06-2009, 10:28 PM
RE: Iubirea unui ninja(SasuSaku) - de Shadow. - 23-06-2009, 12:11 PM
RE: Iubirea unui ninja(SasuSaku) - de SoUl EaTeR - 23-06-2009, 12:55 PM
RE: Iubirea unui ninja(SasuSaku) - de Botan`chan - 23-06-2009, 03:40 PM
RE: Iubirea unui ninja(SasuSaku) - de !i! K o K o !i! - 23-06-2009, 08:22 PM
RE: Iubirea unui ninja(SasuSaku) - de Dark~Melody - 23-06-2009, 08:57 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Viata unei fete ninja ~~~KiOko kimy~~~ 15 9.045 23-10-2011, 07:45 PM
Ultimul răspuns: FuckEverything
  Viata unui ninja demonul tigru apare may-yamasi 6 3.641 02-09-2011, 09:28 PM
Ultimul răspuns: may-yamasi
  Viata de ninja presarata cu iubiri interzise [+18] RouXiss Đx 5 4.006 10-06-2011, 10:05 PM
Ultimul răspuns: DiamondZ
  Ninja LoVe Elyy 17 9.226 05-06-2011, 06:55 AM
Ultimul răspuns: Capsunica
  Ninja LoVe mya2o1o 10 6.263 26-05-2011, 11:29 PM
Ultimul răspuns: Capsunica
  1/3 Vampir, 1/3 Om, 1/3 Ninja DeMentă 12 8.768 25-12-2010, 08:34 PM
Ultimul răspuns: DeMentă
  SasuSaku o iubirea muzici alexandravega 3 3.520 14-08-2010, 04:07 PM
Ultimul răspuns: Yun.
  A story of a ninja. Lolli 17 12.304 17-05-2009, 07:49 PM
Ultimul răspuns: Hitman
  Ninja original story [XXI century] Sakura_Blossom 0 3.568 23-11-2007, 11:54 PM
Ultimul răspuns: Sakura_Blossom


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)