Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Just me and my love story

#13
"CRACIUNUL"

Ziua Craciunului sosise. Globul de jar si lumina isi instalase pe cer domnia. Zeita ghetii invartea pe cer norii de cenusa si improsca cu fulgi de nea sclipitori ca niste cristale.
M-am sculat de dimineata si le-am pus prietenelor mele cadourile in cizme. Eram foarte entuziasmata. Chiar daca nu mai credeau in Mos Craciun, zambetul le-a aparut pe fata cand au deschis ochii si au vazut ca existau niste cadouri in ghetele fiecareia. Cum la mine nu era nimic, si-au dat seama ca eu le facusem cadourrile si au venit sa ma imbratiseze.Apoi fiecare dintre ele au scos cateva mici cadouri si le-au oferit una alteia. Ne simteam atat de bine, si eram fericita caci in ciuda situatei lor materiale, nu au uitat de mine. Ne-am imbracat toate patru in costumele de craciunite pe care le cumparasem si am coborat la micul dejun.
Acolo Ino purta un frumos colier din perle la gat , pe care intelesesem ca il primise de la Sasuke. Eram prea entuziasmata ca sa imi pese de ce se intampla in jur. Mama ne-a facut deasemenea tuturor cadouri, de care am fost foarte incantata. Itachi i-a cumparat lui Ten-Ten un frumos set de bijuterii, chiar pe placul ei si a sarutat-o plin de pasiune.
Ne-am asezat la masa si am mancat simtindu-ne foarte bine impreuna , uitand de toate certurile mele cu Sasuke. Dupa ce am terminat de mancat, am urcat in camera.M-am indreptat spre trollerul in care avem cadourile pentru Sasuke si Itachi. Le-am luat si m-am indreptat spre camera fratelui meu mai mare .I-am dat cadoul, iar el m-a sarutat pe frunte si mi-a multumit. Urma sa ma duc in camera lui Sasuke. Orgoliul meu imi spunea san u ii dau cadoul , insa inima imi cerea sa ma impact cu el , macar pentru ziua de Craciun. Pasii imi erau mici si greoi. Drumul mi se parea asa de scurt, incat nu apucasem sa imi fac in inca discursul . Am oftat si am ciocanit la usa. Brunetul mi-a deschis uitandu-se mirat la mine. Era singur, destul de ciudat caci Ino nu inceta nici o clipa de a-i sta pe cap.
-Ino nu este cu tine? Te-a lasat singurel ?
- Ai venit sa ma intrebi de Ino? De cand iti pasa tie ce face ea?
-Nu imi pasa doar ca ..
-A iesit …esti multumita? A incercat sa inchida usa , insa mi-am pus miciorul in prag impiedicandu-l sa faca acest lucru.
-Stai Sasuke asteapta-ma …nu am venit sa te intreb de Ino, ci sa …sa iti dau acest cadou. Zicand acestea mi-am aplecat privirea, incetand de a –l privii in ochii de un negru patrunzator.
- Multumesc…spuse acesta pe un ton ragusit, aproape ca nici nu intelesesem ce a zis. Stii…si eu am un cadou pentru tine , dar nu aveam de gand sa ti-l dau.
- Uite ce e , stiu ca noi doi nu ne-am inteles bine niciodata, insa as vrea macar in ziua de Craciun sa facem pace. Stiu ca nu ma suporti si ca vrei sa dipar de pe fata pamantului, dar te rog sa faci un efort astazi.
-Tigrutzo, chiar daca esti insuportabila, esti sora mea si te iub…dar nu putu sa isi termine fraza caci Ino isi facu aparitia in spatele meu itrerupandu-I sirur gandurilor. Mi-a inmanat cadoul si eu am plecat privindu-l inca o data in ochii ,are acum mi se pareau mai blanzi ca niciodata.
Am intrat in camera mea . unde fetele ma asteptau pentru o iesirre in oras.
-Sakura unde ai disparut? Vrem sa iesim la agatat. Spuse Temari afisand un zambet pervers in coltul gurii.
-Vreti voi poate , caci eu voi iesi cu Itachi sa vizitam imprejurimile.
-Ma imbrac acum , asteptati-ma jos. Spun eu cu capul plecat incercand sa-mi ascund ochii inlocrimati.
Am plecat impreuna cu Temari si Hinata sa vizitam magazinele, sa cumparam suveniruri si sa ne distram cum numai noi stiam sa o facem.
Vroiam sa profitam din plin de ultimele zile ramase din calatorie, caci maine trebuia sa plecam deoarece mama era chemata de unrgent la firma in legatura cu niste probleme .
Am ras, am facut cumparaturile necesare, ne-am prostit , am alergat …de fapt in facut tot ce ne-a stat in putinta pentru a ne distra. Dupa lunga plimbare , ne-am intors la hotel si ne-am pregatit bagajele pentru ca adoua zii urma sa ne intoarcem acasa.
Am stat si in aceasta seara pana tarziu, profitand de fiecare clipa petrecuta impreuna ca si cand era ultima. Ma simteam foarte bine alaturi de ele, si nu incetam sa le multumesc pentru ca stiau sa imi ridica moralul de fiecare data.
Uriasul policandru al cerului isi aprindea una cate una luminile, ca intr-o nemasurata sala de dans. Fulgii de nea, zburau agitati lovidu-se brutal de geamul nostru,pentru ca mai apoi sa se transforme in picaturi de apa si sa se prelinga usor pe acesta, lasand o dara sclipitoare. As fi putut sa-I privesc la nesfarsit, insa am fost cuprinsa de somn si in cateva secunde, trecusem deja in taramul viselor.

Scuzati-ma pentru eventualele greseli, insa nu l-am corectat decat o singura data.:-s



Răspunsuri în acest subiect
Just me and my love story - de ***candy bar*** - 28-05-2009, 08:28 PM
RE: Just me and my love story ( sasuxsaku) - de Ang3l_Darkn3s - 28-05-2009, 08:54 PM
RE: Just me and my love story ( sasuxsaku) - de sakura_alexutza - 29-05-2009, 05:24 PM
RE: Just me and my love story ( sasuxsaku) - de Annya_Anna - 09-06-2009, 06:59 PM
RE: Just me and my love story ( sasuxsaku) - de Dark~Melody - 09-06-2009, 08:47 PM
RE: Just me and my love story ( sasuxsaku) - de ***candy bar*** - 11-06-2009, 07:29 PM
RE: Just me and my love story ( sasuxsaku) - de ***candy bar*** - 17-06-2009, 12:11 AM
RE: Just me and my love story ( sasuxsaku) - de ***candy bar*** - 06-07-2009, 11:44 PM
RE: Just me and my love story ( sasuxsaku) - de ***candy bar*** - 12-07-2009, 10:56 PM
RE: Just me and my love story ( sasuxsaku) - de ***candy bar*** - 22-07-2009, 11:22 PM
RE: Just me and my love story ( sasuxsaku) - de ***candy bar*** - 30-07-2009, 11:01 PM
RE: Just me and my love story ( sasuxsaku) - de ***candy bar*** - 01-08-2009, 12:57 AM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  My Durarara Love Story Juwels 2 2.501 18-05-2013, 12:07 PM
Ultimul răspuns: Forever Young
  [Naruto] The Devil Inside(Itachi love story) vandadaydreaming 3 3.210 15-10-2012, 01:51 PM
Ultimul răspuns: *Black Flame*
  Love story! Laylaa 10 5.280 24-08-2011, 07:34 PM
Ultimul răspuns: hiimera
  Love Story SHINee [yaoi] Aerith 8 7.780 02-06-2011, 12:44 PM
Ultimul răspuns: Flash
  Not another love story . . . Vex 12 6.548 19-01-2011, 11:03 AM
Ultimul răspuns: Bella
  The beginning of a love story (a sasu-saku fanfic) part I Sakura-Sasuke 25 12.038 30-12-2010, 08:41 PM
Ultimul răspuns: Sakura-Sasuke
  SHINee Love Story [Yaoi] Aerith 2 2.656 10-09-2010, 11:55 AM
Ultimul răspuns: Aerith
  Love story Hetalia 31 22.864 02-07-2010, 09:03 PM
Ultimul răspuns: Hetalia
  Love Story LM.C (yaoi) +18 yaoi maniac 0 2.765 22-06-2010, 01:49 PM
Ultimul răspuns: yaoi maniac
  TE indragostesti cand te astepti mai putin(love story with sakura si sasuke) ralu_th7 8 7.160 16-12-2009, 03:09 AM
Ultimul răspuns: Bad Blood.


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)