Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

[+18] Unde dragostea nu poate exista...

#12

Capitolul 12
Rose se intoarce...


[align=left]Sasuke

Cand ies il vad...pe Gaara.Ce mai vrea si Mr.Spranceana?Sa apropie de mine.Hwooo frateee...
-Spatiu personal,Gaara...
-Se apropie ceilalti,este ceva secret!imi spuse el.
-Atunci hai in birou la mine.
-Ok,dar repede.
Ne indreptam amandoi spre camera mea,nu cea cu Sakura sau sora-sa,alta.Deschid usa si intram amandoi.Ma asez la birou si ii zic:
-Deci...fara ,,deci",zi ce vrei!
-O mai sti pe Rose?ma intreba el.
-Nu...
-Serios acum!
-Ce e cu ea?il intrebai eu.
-Traieste.
-Cum dreq.Parca o omorasem.Cum plm sa fie vie fata aceea?
-Mai rau...
-Hai frateee...Nu mai vreau vesti rele.
-E insarcinata!imi spuse el.Sasuke...Sasuke...Esti bine,ma?
-Iesi afara!
-Dar...
-Am zis sa iesi odata sau vrei sa te dau eu???il intrebai pe un ton foarte nervos.
Gaara iesi din camera.Cum dreq sa fie vie?Mai rau si insarcinata!!!Trebuie s-o gasesc rapid si sa scap de ea.


Rose

Ma plimbam de trotuar.Trebuie sa plec din orasul asta,ba chiar din tara.Trebuie sa scap de el,trebuie sa scap de Uchiha Sasuke.Nu pot sa cred ca sunt insarcinata.Nu vreau un copil.Mi-ar ingreuna viata,mai ales in momente ca acestea.Tinereta e un lucru important si trebuie trait la maxim,nici chiar sa ramai gravida.As avorta,dar imi este prea frica.La Sasuke nici de cum n-o sa ma intorc dupa tot ce mi-a facut acel...curv.

Flashback

Doua gloante ma strapunsera puternic.Lesinai de durere.Sasuke plecase din club si ma lasa acolo,nepasand-ui de mine.Ma lasa sa mor.
Gardienii venira numai-decat.Sunara ambulanta.Abia era constienta sa-i mai aud:
-Ce dreq s-a intamplat aici?il intreba un gardian pe patron.
-Tu sa-mi spui!!!se rasti acesta la el.
-Rose esti bine?Rose?Rose?
Vroiam sa-i raspund,dar nu puteam.Durerea era prea mare.Abia imi mai tineam ochii deschisi.
Veni salvarea.Ma luara din acel ,,Iad" si ma dusera la spital.Reusisem sa supravietuiesc.
Dupa ce trecuse o luna,ma plimbam linistita pe strada.Deodata,totul se facuse ceata.Fara sa-mi dau seama eram intinsa pe trotuar.Lesinai usor.Lumea se apropie de mine.Cinava sunase salvarea.Ajunsa la spital,dupa ce m-am trezit medicii mi-au spus ca sunt insarcinata.Eram ingrozita.Ma intrebasera daca vreau sa avortez,dar ii refuzai.

End flashback

Simt cum ceva sau cineva ma urmareste.Imi intorc capul si nimic.Imi continui drumul.Se auzea ca cineva ma urmareste.Deja fugeam,fara sa ma mai uit in spate.Ajung cu greu la casa mea.Stau la un bloc cu destule etaje.Iau repede liftul,deschid usa apartamentului si o inchid repede.Ce usurare...eram acasa.Era ora 21:00.Inca mai e timp pentru cina.Imi pregatesc niste cartofi prajiti,ma duc in camera mea si ma apuc de mancat.Cautam ceva interesant la televizor cand gasesc o stire care ma uimeste.Cica Haruno Sakura a fost declarata disparuta,la fel si sora-sa.Cica Uchiha Sasuke le-a rapit.Se spune ca fata nu a apucat sa avorteze la spital si cica Sasuke o pastreaza,pana va naste.Cum dreq stiu astia asta?Dupa cum il cunosc pe Sasuke casa este 100% protejata.Se vede ca cineva este un intrus in acea casa.Nu pot sa cred ca Sasuke o pastraza pe fata aceea.Se spune ca are doar 16 ani,pfff...la fel si eu,dar ma rog.Amandoua suntem prea tinere ca sa nastem.Eu as putea sa avortz,dar ea?Saraca fata,doar cand ma gandesc ca e obligata sa-l vada pe acel ,,Drac" in fiecare zi.Nu pot sa stau cu mainile-n san.Trebuie sa fac ceva.Nu este pentru razbunare,ba da...pentru asta este.Acum sunt prea obosita si sa gandesc.Pun farfuria goala pe o masuta si ma bag in pat.Nici 2 secunde nu trec si adorm instantaneu.

*Dimineata*

Abia imi deschid ochii.Ma ridic usor din patul meu catifelat.Ma duc la baie,imi fac siesta si merg in bucatarie sa iau micul-de-jun.Imi fac un aperitiv cu de toate si deschid televizorul.In fata imi apare o poza cu Sasuke...Cica ,,cautat" si ,,periculos"...,,Periculos" da,dar ,,cautat"?Cine dreq l-ar vrea pe Sasuke?Nu-mi pasa asta acum,trebuie sa ma pregatesc,am misiune.Urmatoarea tinta...



Răspunsuri în acest subiect
RE: Unde dragostea nu poate exista... - de THE LAST UCHIHA - 29-11-2013, 08:05 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  >Unde iubirea nu are speranta si totusi, EXISTA <3 Uchiha Rose 4 2.427 01-12-2013, 08:29 PM
Ultimul răspuns: THE LAST UCHIHA
  [Naruto] Dincolo de tristete exista si fericirea. SakuraXLOVE 6 4.631 15-09-2012, 09:48 PM
Ultimul răspuns: KarinaD
  In dragoste nu exista limite... ~FreaKy and CuTe~xD 13 8.869 27-12-2011, 04:18 PM
Ultimul răspuns: Miranda.
  Crezi că există un portal È™i spre inima ta ? ( +16 *yaoi* ) ×Tα℮♏iᾔ× 21 8.957 02-10-2011, 02:32 PM
Ultimul răspuns: Addeh
  Mai exista speranta? Ame 3 3.168 06-08-2011, 05:15 PM
Ultimul răspuns: Ame
  Cine-i el? ..Poate n-ar trebui sa stiu.. pandora96 26 13.479 27-06-2011, 02:56 PM
Ultimul răspuns: Ada
  Dragostea poate fi inselatoare! Debb.' 93 72.045 27-05-2011, 01:35 PM
Ultimul răspuns: ciupaciup
  Ura poate duce la moarte Sayonara 12 7.351 03-04-2011, 09:13 AM
Ultimul răspuns: Flash
  Totul se poate spulbera in orice clipa Debb.' 18 10.971 05-03-2011, 12:07 AM
Ultimul răspuns: anyame1
  Minuni inca exista DJ_Biscuite 3 3.210 07-02-2011, 08:42 PM
Ultimul răspuns: Abbeh.


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)