Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Totul se poate spulbera in orice clipa

#11
buna...m-am trezit si eu pe aici...si ce pot spune :study::smart: bravo..imi place..e o idee originala si nu mi se pare deloc rau ca ai pus in lumea lor ninja,asa e si mai palpitant...in fine descriere: da merge se poarte si mai bn,dar e bine, dialog:nu mi se pare sec si e pus acolo unde trebuie, naratiune:se imbina frumos cu celelate, titlu mi-a atras atentia,deci plus pt asta (*)
astept nextu si dak vrei da si tu un mic anunt pe la mn la profil cand ai pus nextu,ok?SA NU TE GANDESTI SA RENUNTI!!!!!!:??:grr:
acestea fiind spuse iti zic: :bye:

#12
Ai venit cu al doilea capitol si eu inca nu ti-am lasat comm......urat din partea mea......te rog sa ma ierti;))...
Cum am spus ai aratat ca ficul e original.....desi eu nu pot sa mi-l imaginez pe Naruto conducand o echipa(saraci copii=))).
Daca tot trebuie sa mai scriu ceva,atunci o sa scriu ceva si despre Sakura....nu stiu de ce,dar mereu ma atras latura ei emotiva si sunt curioasa sa vad cum o sa conduca echipa.

Sper ca e mai bine asa ,imi pare rau de neplacerile create...:eto:

Vreau nextullllllllll...:bye:...

#13
Hei ! ^^
Probabil ati vazut ca multe ficuri au fost mutate de la sectiunea Naruto Fics la Atelier.
Vau spus multi autori de ficuri si de ce. Si ceea ce doresc si ei, doresc si eu. As vrea sa va editati comentariile pe care le-ati lasat la ficul meu si sa scrieti cel putin trei randuri intregi. Sau daca ati folosit emoticoane in exces as dori sa mai stergeti din ele.
Ceilalti autori au spus ca daca nu le editati nu vor mai continua ficurile dar eu nu vreau sa fac asta. Va rog insa sa editati comentariile ca altfel ficul meu aici va ramane. La aceasta sectiune.
Sa nu credeti ca ma puteti fenta. Voi controla sa vad daca ati editat comentariile sau nu. Am vazut deja multe comentarii care sunt spam si contin emoticoane in exces. ^^ Am deja pe multi in vizor.
Sa nu o luati in nume de rau insa chiar nu vreau ca ficul meu sa ramana aici. ^^
Va rog editati-va comentariile. Nu e chiar asa de greu sa dai clic pe " edit " si sa adaugi cateva randuri in plus sau sa apesi pe un buton si sa stergi cateva emoticoane.

Pentru cei care nu au de gand sa-si editeze posturile :

Va zic ca si eu pot sa-mi schimb imediat parerea si sa rog un moderator sa-l inchida. Nu e greu. Pot sa-l postez si pe alte forum-uri unde poate cititorii nu vor face spam.
Si cum am mai zis, voi controla sa vad daca le-ati modificat sau nu. Voi trece din prima pagina pana in ultima, iar daca voi credeti ca n-am de gand sa fac asta, va zic ca daca imi propun ceva, o fac pana la capat.

Va multumesc anticipat tuturor. M-as bucura daca as gasi peste cateva zile toate comentariile editate. ^^ Si multumesc celor care s-au sinchisit sa-mi citeasca rugamintea. ^^

Daca va intrebati, da! Acest comentariu este scris si la celalalt fic al meu. ^^

#14
Ok dears, next chapter e aici. Stiu ca nu o sa ies nici cu acest fic prea curand de pe aici dar las asta la o parte. ^^
Imi cer scuze pentru celalalt capitol. A fost fara inspiratie. >.>
Ma revansez in acest capitol.
Sper sa va placa. ^^

Chapter Three


Unde merg? Nici eu nu stiu. Aceeasi intrebare mi-o pun si eu. Nu am un loc anume in minte. Habar n-am incotro ma indrept. Picioarele mele merg fara stirea mea. Merg spre un loc in care deabea astept sa ajung si sa vad.
Cateva raze slabe de soare se strecoara printre ramurile copacilor. Nu credeam ca va mai iesi soarele in aceste zile ploioase. Pasarele ies de sub acoperisurile caselor si incep sa cante vesnicul lor imn. Vocile lor incep sa-mi gadile auzul.
Continui sa merg pe cararea prafuita. Stropii de apa se observa destul de greu pe firele verzi de iarba. Imi ridic capul si privesc cerul care incepe sa devina mai senin. Zambesc usor. Vremea se imbunatateste. Se vede ca trebuie sa vina primavara.
Ma trezesc din visare cand aud sursurul unei ape. Am ajuns langa un rau? Este.. este fostul loc de intalnire al echipei sapte. Cat timp a trecut de cand nu am mai venit aici. Atat de mult timp.
In fata mea se infatiseaza cei trei busteni asezati vertical. Langa busteanul din partea stanga vad o silueta. Casc ochii cat cepele si ma uit mai bine. Acela era busteanul lui.. Sasuke.
- Hei tu! strig, iar acel cineva se intoarce spre mine.
Pot zari doua perechi de ochi rosi cu trei puncte pe ei. Nu se poate! Nu are cum. Adica nu poate sa fie.. Sasuke. Nu. Imaginatia imi joaca feste! El a parasit satul acum sase ani.. avand atunci numai treisprezece ani. De atunci, el nu s-a mai intors. Am auzit si am vazut multe articole despre el cum ca a omorat multi oameni foarte periculosi. Pe scurt, mi-am dat seama ca a devenit un criminal. Un criminal cu sange rece fara pic de mila. Ce tot zic? El nici inainte nu avea mila.
Urmaresc cu atentie silueta. Nu ma pot convinge ca este cu adevarat Sasuke. Da, are sharingan dar poate fi alt membru al clanului Uchiha.
Corpul ii este acoperit de o pelerina negra, avand in cap o gluga. Imi trag manusile pe maini si merg spre indivad. Incep sa alerg cu pumnul pregatit.
Intr-o fractiune de secunda, silueta era in spatele meu. Simt o respiratie calda gadilandu-mi ceafa. Ma intorc, scotandu-mi un kunai si fiind gata de atac. Poftim?! Unde s-a dus? Era chiar aici acum o secunda.
Clipesc rapid. Ce s-a intamplat? Puteam sa jur ca este chiar in spatele meu.
Ma las pagubasa si ma indrept spre busteanul lui Sasuke. Ce facea acea persoana aici?
Incep sa-i dau cateva tarcoale sperand ca voi gasi ceva. Uhh? O inimioara. Eu, eu am facut-o. Stiu asta. Am facut chiar dupa ce Sasuke a parasit satul. Exact in ziua in care m-am trezit pe acea banca la iesirea din sat.

Flashback

Stropi de ploaie incep sa-mi mangaie chipul. De ce? De ce a plecat? De ce m-a lasat plangand pe o balta? Hah, la ce ma tot gandesc? Pentru el am fost, sunt si voi fi mereu o pacoste. O povara. Niciodata nu m-a placut nici macar ca pe o colega. O simpla amica. Nici macar atat. El doar ma ura. Ura pe toata lumea. Singurul cu care se intelegea cat de cat era Naruto. Doar pe el il considera ca un frate. Doar pe el. Trebuie sa recunosc ca sunt putin invidioasa pe el. Ahh, mai bine as lasa-o balta. Oricum el s-a dus. Pentru cat timp nimeni nu stie. Nici eu si probabil nici el. Pot sa treaca zile, saptamani, luni si chiar ani fara ca el sa se intoarca. Poate, poate asa e mai bine. El isi va indeplini dorinta si il va omora pe fratele sau. Pe Itachi Uchiha. Doar el l-a facut sa fie in starea asta. Doar el l-a umplut de atata ura. Ahh! De ce ma mai gandesc la asta? Oricum nu rezolv nimic. Absolut nimic! Chiar daca el se va intoarce candva inapoi in sat, stiu ca nu o va face pentru mine. Stiu asta!
Ma ridic de pe banca si ma indrept spre locul de intalnire al echipei sapte. Defapt, locul de intalnire al fostei echipe sapte. Fara el nu va mai fi la fel. Nimeni nu-l va putea inlocui. Absolut nimeni. Nimeni nu va putea sa acopere golul pe care l-a lasat el. Nimeni!
Aud sursurul unui. Picaturile de apa cad usor pe apa provocand un sunet placut. Un sunet care te calmeaza.
Ridic capul. Am ajuns. Cei trei busteni asezati vertical sunt tot aici. Nimeni nu-i va lua si nimeni nu va smulge amintirile lasa-te aici. Amintiri frumoase si amuzante.
Ma indrept spre primul bustean. Al lui. Este al lui. Ma opresc in fata lui si imi lipesc fruntea de el. De ce?! De ce a trebuit sa pleci?! De ce?! Ahh! Mai bine nu-l cunosteam. Era cel mai bine. Nu ma indragosteam de el si poate eram prietena cu Ino si acum. De ce ma mai strofoc? Timpul nu il pot da inapoi. Nimeni nu poate.
Imi scot un kunai din borseta. Ma uit la el. As putea sa-mi iau viata. Fara el nu mai are rost sa traiesc. Stai! Ba nu! Nu pot face asta. Nu vreau sa apelez tocmai la asta!
Pun varful kunaiului pe bustean. Incep sa-l misc usor, lasand pe bustean desenata o inimioara. O inimioara care lasa atatea amintiri. Atatea sentimente.

EndFlashback


Ma bucur sa vad ca timpul nu a luat-o, daca pot zice asa. Zambesc usor si ma trantesc pe iarba. Imi pun mainile sub capac si privesc cerul. Ce n-as face sa pot da timpul inapoi. Sa nu-l fi cunoscut pe tradatorul acela de Sasuke. Sa nu fi auzit de el nici pana in prezent. Dar nu, a trebuit sa-l cunosc si sa ma mai si indragostesc de el. Oftez si inchid ochii. Ce rost mai are? Oricum a plecat si probabil nu se va mai intoarce. Ar trebui.. ar trebui sa uit de el si sa-mi continui viata. Am un intreg viitor inainte. Ar trebui sa ma concentrez mai mult pe noua mea echipa. Da! Asa am sa fac. Am sa tin cont de ei. Sa-i fac mai puternici. Mult mai puternici. Cred in ei ca pot deveni niste ninja chiar foarte buni. Mai buni decat ar crede altii.
O nu! L-am lasat pe Naruto singur la Academie cu pustii aia. O data ce constientizez asta ma ridic cat ai zice peste de pe jos si incep sa alerg spre Academie. O doamne! Am noroc daca Academia va mai fi in picioare.
Dupa cateva minute de alergat, ajung in fata cladirii. Spre mirarea mea, inca e intreaga. Intru si incep sa merg pe holuri pana ce ajung la sala unde stiu ca se aflau Naruto si noua lui echipa. Deschid usa si nu-i vad, insa in fata mi se afiseaza o imagine care nu prea imi place. Totul este intors pe dos. Aoleu! Probabil s-au luat la harta.
Oftez si inchid usa. Ies din Academie si ma indrept cu pasi repezi spre locuinta baiatului. Am noroc daca e intreg.
Dupa cateva minute ajung. Bat la usa si dupa cateva secunda blondul imi deschide usa. Ma pufneste rasul cand il vad cum arata.
- Naruto, niste copii te-au batut asa rau? intreb in timp ce rad.
- Copii?! Aia nu sunt copii! Sunt niste draci! Mai ales baietii aia doi, imi spune blondul destul de revoltat.
Ma invita inautru si intru. Ii spun baiatului sa se aseze pe pat pentru a-i pansa loviturile alea. Cum au putut niste copii sa-l loveasca asa rau? Imi dau ochii peste cap si ma intorc langa blond. Ma asez pe marginea patului si incep sa-l pansez usor.
Stai asa! Astea sunt urme de kunai. Nu prea cred ca acei copii l-au atacat pe Naruto cu kunaiuri.
- Naruto, nu cred ca acei copii te-au atacat cu kunaiuri. Pe unde ai umblat? il intreb pe baiat.
Brusc, fata lui se intuneca. Isi lasa privirea in jos si se gandeste la ceva. O nu! Ce a facut si el acum? Cine m-a pus sa plec de la Academie?! Daca stateam cu el nu se intampla nimic cu el!


Cam atat.
Scuzati-mi greselile care sigur sunt pe acolo. ^^
Si Rose. - Am incercat sa nu mai las space inainte de semnele de punctuatie! >:] Eu zic ca am reusit >:] :]] =]]

#15
Ohayo! My dear girl, I'm here alone`^.^ for you. Asa, bunicule mi.a placut. Si, si, si inimioara aia, a fost asa cutee`n_n. Deci i.a citeste matale`:]]

Citat:Zambesc usor si ma trantesc pe iarba. Imi pun mainile sub capac si privesc cerul.

Mai, mai, deci mai nou se numeste capac, huh?`:]]. Noile legile ale lui Murphey`=]]

Descrierea a fost frumoasa, mai merge`xD. Naratiunea a fost ok, dialogul, m-a pufnit rasul`:]]. Greselute de tastare, ohooo, ai avut`xD.

Eu zic ca nu pustii l.au atacat cu kunai-uri deci poate era Sasuke`:]].Mai, ne mai vedem pe Zup! Sayonara^.^!
E destul de ciudat cum găseşti înţelesuri în lucruri la care nu te gândeai că te vei uita vreodată. Ca în show-urile TV, udne adevărul iese întotdeauna la iveală, fiind una din regulile fundamentale ale timpului. Şi când iese la iveală, te poate elibera sau poate pune capăt tuturor lucrurilor pentru care ai luptat. Un alt fel în care adevărul iese la suprafaţă e atunci când te aştepţi cel mai puţin ca asta să se întâmple sau când, fără a spune un cuvânt, tot este cusut cu aţă albă. Dar cel mai rău lucru pe care îl poate face adevărul? Să îl spui şi să nu te elibereze, ci să te încarcereze la loc, pentru totdeauna.

(ME): --->> "I am the new GOD of the new World ... because I am youre GOD ... give me CANDY!!! ... or I will KILL you ... you ... you pice of SHIT! ... <<hehe>>"


<<"KIRA”
We are the “KIRA”
My name is “KIRA”
Even your “KIRA”>>

Will you be eating that cake?...say what you want, but I will be taking the cake.
We will be removed. All because of that Chicken-shit President… No, far from Chicken-shit, less than Chicken-shit president.
He's a genius!!.....I'll still have to kill him though...
I just can’t sit any other way than this. If I sit the way other people do, my reasoning ability drops by 40%.
If you cannot win at the game, if you cannot solve the puzzle, you are just a loser.

#16
Iar am întârziat -_-". Oricum mulţumesc încă o dată că m-ai anunţat :* [de data asta]. Mi-a plăcut acest capitol sincer. Am văzut nişte greşeli dar nu sunt grave. Se rezolvă. Mulţumesc că m-ai ascultat în legătură cu spaceul. Şi da, ţi-a ieşit. Descrierea mi-a plăcut deşi parcă mai mergea puţină dar e ft bine şi cum ai descris tu. Naraţiunea mi-a plăcut la fel de mult, acţiunea nu a fost grăbită şi dialogul nu a fost sec. Chiar sunt curioasă cine l-a atacat pe Naruto deşi am o vagă bănuială dar tac că poate aşa e şi stric surpriza :P. Ce aş mai putea spune... Aştept next şi nu uita să mă anunţi când îl pui. Buh Bye! :*
[Imagine: EnvYQ.png]

#17
Draga ne-ai pus capac cu capitolul acesta...sper sa nu te supere aluzia si totusi daca te supara te rog sa imi spui si il editez din nou...acum referitor la fic...cum sa-ti spun...bine o sa o spun direct (in cazul asta o sa o scriu:)))...sunt extrem de...INCANTATA,abia astept sa aflu ce cauta acolo acel ninja...nu dau nume pentru ca nu vreau sa gresesc,desi in cazul acesta ar fi aproape imposibil sa nu iti dai seama cine era respectuva persoana:))...oricum draga eu te astept cu nextu si as aprecia sincer daca mai anunta si pe mine cand postezi.:bye:

#18
buna..nu pot sa cred ca nu mai anuntat my cousin. Cum e posibil asa ceva? In fine sa revenim la oile noatre. greseala care era a mentionat-o •нąкü• , dar e minora si eu mai fac greseli ;;) Ai avut descrire cu sacul , a venit mosul cu sacu plin de descriere, faptu ca ai pus repetitii a aratat si mai bine, naratiunea imbinata frumos cu descrierea si dialogul, care e foarte bun. Acum sa vorbim si despre personaje. Faza cu academia intreaga e prea tare=)). Nu cred niste pusti in stare sa darame o academie, dar fiind si Naruto posibil :)). "- Copii?! Aia nu sunt copii! Sunt niste draci!" =)) bietul de Naruto. Am o vaga presimtire, dar totusi in ceata cu acel ninja...
nu stiu ce surprize ne aduci in continuare, dar iti zic grabeste-te si anunta-ma te roooog :pls::mean:
:bye:
[Imagine: h8v.gif]
 

#19
mie imi place :D dar nu ar strica daca l-ai continua..:D:grr::go::dead::pls:



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [+18] Unde dragostea nu poate exista... THE LAST UCHIHA 16 10.272 14-01-2014, 06:53 PM
Ultimul răspuns: SabrynaMe
  Faima inainte de orice Zuzy Is Angell 11 8.225 08-07-2011, 08:44 AM
Ultimul răspuns: Sho-Yo
  Cine-i el? ..Poate n-ar trebui sa stiu.. pandora96 26 13.393 27-06-2011, 02:56 PM
Ultimul răspuns: Ada
  Dragostea poate fi inselatoare! Debb.' 93 71.873 27-05-2011, 01:35 PM
Ultimul răspuns: ciupaciup
  Ura poate duce la moarte Sayonara 12 7.333 03-04-2011, 09:13 AM
Ultimul răspuns: Flash
  Dragostea este mai puternica decat orice legatura de sange Mada Shine 3 3.628 20-02-2011, 11:42 PM
Ultimul răspuns: Miranda.
  Tot ce poate fi bun ...e rau ! - [+18] Grubbie 9 5.282 11-01-2011, 09:16 PM
Ultimul răspuns: Nywa
  Totul pentru Rain. A'Svear 11 6.138 26-12-2010, 02:02 PM
Ultimul răspuns: A'Svear
  Nu totul se rezuma la putere [+16] ☻vαмpιхυ`☻ 2 2.620 24-11-2010, 10:51 PM
Ultimul răspuns: Me_Samy
  Zambetul tău poate ucide Kyung.Oppa 2 2.780 19-11-2010, 12:29 AM
Ultimul răspuns: Kyung.Oppa


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)