Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

[+18] Unde dragostea nu poate exista...

#9

Capitolul 9
Sarcina


Denny

Ma uitai la test si vazui.Era...insarcinata!!!Imposibil!Sora mea,are doar 16 ani si este deja insarcinata.Este imposibil,dar testul nu minte cand spune asta.Trebuie sa avorteze si trebuie s-o faca rapid.Atunci o aud:
-Sora...imi este frica...
-Sakura...trebuie sa avortezi!ii spusei eu.
-Ceee???Nu,nu o fac,imi este frica!
-Va fi si mai rau daca nu o vi face.Trebuie s-o faci rapid,daca vor afla toti prietenii tai sau chiar mai rau,toate lumea ca ai fost violata de Sasuke Uchiha.
-Nu-i mai spune numele!Nu vreu sa mai aud de el!Il urasc la fel de mult precum il iubesc!imi spuse ea.
-Sakura,vom merge la spital saptamana viitoare.Vreau sa te calmezi pana atunci,bine?Vom rezolva repede aceasta problema.
-Bine...imi spuse ea si o ajutai sa se ridice.
SASUKE UCHIHA,ITI JUC CA TE VOI UCIDE CU PROPRIILE MELE MAINI CAND DAU DE TINE!!!!!Acum trebuie sa-mi consolez sora...saraca,oare o sti cum sa avorteza???
-Sakura!ii spusei eu.
-Ce este?ma intrba ea.
-Aaa...tu sti cum se avorteaza?Nu e ca si cum eu nu as sti,dar...cred ca tu nu cunosti cum...
-Cum???
-Pai.....(aici am povestit lunga poveste despre avort)
-Ceeee???Nu o fac!Este ingrozitor...Nu se poate!
-Sakura o vei face fie ca vrei sau nu!Nu esti pregatita sa fi mama la 16 ani.Ce va zice toata lume doar cand te vor vedea cum iti creste burta???
-Bine...
-Saptamana viitoare mergem,sa nu uiti!ii spusei eu.
-...Ok...



Sakura pe culoar la liceu...

Trecuse o saptamana.Ma plimbam pe coridorul lung la liceului din Konoha.Pe abdomenul meu nu aparuse nici o diferenta.Eram la fel de slaba ca inainte.Gandurile mele fusera intrerupte de Karin,porclita ,,Curva Scolii",fiindca a satisfacut un profesor doar pentru media 10.O vedeam cum se apropie de mine.Incercam sa o ignor,dar atunci auzi:
-Ce mai face fata sechestrata,violato?imi spuse ea.
Era gata sa-i reprosez cateve,dar multumia lui Dumnezeu,directorul scolii o auzi.
-Scuza-ma domnisoara!Ai putea sa repeti?
-Ce sa repet domnule?ii spuse ea.
-Ce tocmai ai zis...ai facut-o pe Sakura violata.Cere-ti scuze sau Repetentie scrie pe tine.
-Sakura,te rog cel mai frumos sa ma ierti!imi spuse ea,era clar ca doar glumea cu asta.
Abia se terminara orele si mergeam pe trotuar impreuna cu prietenii mei:Ten-Ten,Temari,Shino(un tip ceva mai retras),Shikamaru si Asuke.Il aud pe Shikamaru spunand:
-Deci Sakura,vrei sa iesi cu mine?ma intreba el.
Atunci Asuke il pocni.Ce dur din parte lui.Credeam ca el e un tip bun si care iubeste orice...nu e gay...dar urat gest.Atunci il aud spunand:
-Sakura este a mea,ciudatule!zise el.
-Ceee???spusera ceilalti.
-Cum?zisei eu.
Sa fiu al lui???Celui mai popular baiat din scoala ma place...este super.
-Sakura,vrei sa fi iubita mea?ma intreba el.
OMFG!!!Fix cand sa raspund,o masina,mai exact un BMV nergu parca langa mine.La volan o vad pe sora mea.Ea imi spunea:
-Sakurita,vino ca avem treaba!imi zise ea.Doar nu ai uitat,nu?
-Trebuie sa plec prieteni!cand vroiam sa urc in masina Asuke ma opri si imi spuse:
-Dar nu mi-ai dat un raspuns...
-Sigur ca vreau sa fiu!
Amandoi zambim,el ma saruta pe obraz ca semn de despartire si inchid usa masinii,facandu-i cu mana pe geam.
-Deci Sakura,esti pregatita?ma inteba ea.
-...Sa fiu sincera nu!ii spusei eu.
-Va fi totul in regula dupa asta.
-Sper si eu.
Am ajuns repede la spital.Era urias.As crede ca l-as fi obesrvat pana acum,dar nu...Cand intram,sora mea ii spune numele meu unei asistente medicale.Asistenta se apropie de mine si imi zise s-o urmez pana intr-o camera.
-Bafta Sakura!imi zise ea.
Cand obesrvai,pe usa scria ,,Sala de operatii".Nuuuu!!!Tot curajul din mine se tranforma in frica!Asistenta parasesca camera si imi spune sa-l astept pe doctor.
Trecusera 5 minute.Cineva apasa clanta usii si intra.Avea un halat de un alb imaculat.Cand ma uitai la fata lui vazui...



Răspunsuri în acest subiect
RE: Unde dragostea nu poate exista... - de THE LAST UCHIHA - 24-11-2013, 06:55 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  >Unde iubirea nu are speranta si totusi, EXISTA <3 Uchiha Rose 4 2.424 01-12-2013, 08:29 PM
Ultimul răspuns: THE LAST UCHIHA
  [Naruto] Dincolo de tristete exista si fericirea. SakuraXLOVE 6 4.629 15-09-2012, 09:48 PM
Ultimul răspuns: KarinaD
  In dragoste nu exista limite... ~FreaKy and CuTe~xD 13 8.867 27-12-2011, 04:18 PM
Ultimul răspuns: Miranda.
  Crezi că există un portal È™i spre inima ta ? ( +16 *yaoi* ) ×Tα℮♏iᾔ× 21 8.954 02-10-2011, 02:32 PM
Ultimul răspuns: Addeh
  Mai exista speranta? Ame 3 3.165 06-08-2011, 05:15 PM
Ultimul răspuns: Ame
  Cine-i el? ..Poate n-ar trebui sa stiu.. pandora96 26 13.477 27-06-2011, 02:56 PM
Ultimul răspuns: Ada
  Dragostea poate fi inselatoare! Debb.' 93 72.036 27-05-2011, 01:35 PM
Ultimul răspuns: ciupaciup
  Ura poate duce la moarte Sayonara 12 7.348 03-04-2011, 09:13 AM
Ultimul răspuns: Flash
  Totul se poate spulbera in orice clipa Debb.' 18 10.967 05-03-2011, 12:07 AM
Ultimul răspuns: anyame1
  Minuni inca exista DJ_Biscuite 3 3.208 07-02-2011, 08:42 PM
Ultimul răspuns: Abbeh.


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)