Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Ultima speranta

#11
O Schimbare Drastica

Satenul continua sa o tina pe adolescenta lipita de perete,fortand-o sa fie victima placerii sale.Rabdarea sa ajunse la limita si vazand ca blonda nu cedeaza se hotari sa aplice ceea ce invatase la cursurile de aparare.
Retragandu-si mainile o lasa peaceasta sa cada,sa se izbeasca de podea.Din ambele buzunare ale pantalonilor de bumbac scoase o batista si o sticluta pe care o deschise si umezise materialul cu lichidul din inauntrul ei.Blonda privea cu teama cum se apropria cu batista umeda de ea,sentimentul de pericol era din ce in ce mai intens in inima ei,simtea ca satenul ii va face ceva rau si ca nu poate riposta in fata sa.Se simtea ca e in postura de prada iar satenul era vanatorul care se indrepta cu arma spre ea pentru a-si satisface nevoie de sange.
Satenul era un phsihopat care nu se oprea pana cand nu vedea ca victima sa sufera,pana nu-si satisfacea nevoia.Ochii sai erau asemenea unui dement criminal,erau infioratori daca ii priveai direct.Mirosul de alcool pe care il emana era groaznic,te ducea cu gandul la un drogat care avea nevoie de drogul sau,alcoolul.O apuca pe adolescenta de par si o impinse din nou de perete dupa care isi duse mana cu batista umeda catre fata ei.
- Ce vrei sa-mi faci ? murmura aceasta
- Stai linistita si vei vedea,nu va durea de loc si nu vei simti nimic.
Spunand aceasta,ii puse materialul umed pe fata blocandui respiratia si obligand-o sa inspire mirosul lichidului incolor.Era un miros puternic care provoca o senzatie de usturime gatului si cailor nazale asemenea spirtului.Adolescenta inchise ochii si isi lasa corpul moale la voia satenului care o lua si o intinse pe pat.
Actionase asemenea unui las,nu avuse curajul sa faca ceea ce vruse de atata timp cand adolescenta fusese treaza.Dar acel sentiment ii era inferior satisfactiei de o avea pe adolescenta,obsesiei pe care o acaparase de cateva zile incoace.
Luna fusese singura martora a ceea ce se petrecuse in camera blondei in acea noapte,a ceea ce ii facuse adolescentei,ce pentru el era doar o necesitate,mai bine zis un instinct primar.Dupa ce terminase ceea ce avuse de gand satenul o lua in brate pe blonda stragand-o cu putere,parca nemaivrand sa-i dea drumul.Ochii sai vibrau la vederea chipului ei,ochii ei albastri reflectau razele lunii intr-un mod care il inebunea,iar contrastul noptii ii accentua culoarea pielii.
Inainte de a pleca o sarutase pentru ultima data pe obraz dupa care ii zise aproape in soapta.
- Stiu ca ma vei uri,nu mai am dreptul sa te privesc in ochi,insa ne vom mai vedea.Sa nu spui nimanui de cele intamplate.
Dimineata soarele rasari ca de obicei pe cerul de o culoare gri-albastruie prevestind o frumoasa dimineata a unui inceput de iarna.Razele soarelui se reflectau prin sticla aburita a ferestrei pe cearsaful de pe pat,facandu-l sa para viu colorat si inzestrat cu o stralucire speciala.
Adolescenta era de mult treaza,nu putuse sa doarma toata noaptea,inca simtea ce ii facuse,inca simtea cum fusese obligata sa piarda tot ce ii mai ramase scump pe aceasta lume.Statea ghemuita cu capul aproape sprijinit pe genunchi si cu mainile incrucisate in imprejurul lor.Nu mai era ceea ce fusese odata,acum simtea doar ura si rachina pentru cel care odata era persoana pentru care ar fi ifacut orice pentru a-i demonstra cat de mult o iubeste.
- Ai dreptate Misaki,te urasc mai mult ca si orice pe lumea asta.Nu vreau sa te mai vad niciodata,dar si cand am s-o fac am sa fac tot posibil sa platesti pentru ceea ce mi-ai facut.Jur ca ai sa regreti fiecare lacrima pe care m-ai facut s-o vars.
Blonda se schimbase,nu mai era fetita aceea naiva pe care pana acum chiar si cel mai aiurit om o putea pacali,se terminase,avea sa se schimbe.Devenise o persoana dura,fara sentimente,nu avea sa ii mai pese de nimeni si nimic.Suferise destul,acum ea avea sa ii faca pe cei care ii facusera rau sa sufere.
Primul lucru pe care era hotarata sa-l faca in schimbarea ei era sa scape de ghemotocul de par pe care il ingrijise timp de atatia ani ca un simbol de repect pentru mama ei.Se ridicase din pat si merse la oglinda de unde lua o foarca si cu un zambet malefic pe buze isi taia parul fara niciun resentiment.
Privea cum firele de par ii cad din cap asemenea unui spice de grau taiat de la radacina,dar nu-i pasa,inima ei era rece si indiferenta.Parul care odata ii atarna frumos pe toata suprafata spatelui acum abia daca ii mai ajungea pana la jumatatea gatului.
- Bun am scapat de o povara acum am sa trec la unghile astea lungi si deranjante apoi la aspectul hainelor.Asta va fii schimbarea mea drastica,si sper sa nu se mire toti de ce,mai ales o anume persoana.
Ochii ii erau candva plini de veselie si inspirau bunatate,puritate,inocenta si liniste sufleteasca insa acum erau lipsiti de culoare,erau pusti si plini de ura,resentimente ,mustrari de constiinta,dorinta arzatoare de razbunare,iubire de propria persoana si indiferenta fata de ceilalti.
- Niciodata,niciodata in voata mea n-am sa mai iubesc pe nimeni ! Jur ca n-o voi mai face !Cand i-am vazut in parc giugiulindu-se n-am renuntat si am crezut pana si in ultima speranta ca ma va iubi si el intr-o zi dar n-a fost sa fie asa,a fost distrus tot ce aveam bun in mine.S-au infruptat din mine ca si cu mei ar fii fost turma de lei iar eu doar un pui de zebra.striga blonda cu cateva lacrimi in ochi care aveau sa fie ultimele pe care le va varsa vreodata.



Răspunsuri în acest subiect
Ultima speranta - de Kazuki - 30-11-2008, 12:00 PM
RE: Ultima speranta - de Kali?! - 30-11-2008, 02:08 PM
RE: Ultima speranta - de Kazuki - 01-12-2008, 11:54 AM
RE: Ultima speranta - de Kali?! - 02-12-2008, 09:13 AM
RE: Ultima speranta - de Kazuki - 03-12-2008, 09:32 PM
RE: Ultima speranta - de angeliqueVampire - 07-12-2008, 07:19 PM
RE: Ultima speranta - de Kazuki - 07-12-2008, 08:52 PM
RE: Ultima speranta - de Apathy - 07-12-2008, 09:50 PM
RE: Ultima speranta - de Kazuki - 04-01-2009, 10:26 PM
RE: Ultima speranta - de Apathy - 10-01-2009, 08:38 PM
RE: Ultima speranta - de Kazuki - 06-02-2009, 07:01 PM
RE: Ultima speranta - de Kazuki - 16-02-2009, 09:35 PM
RE: Ultima speranta - de starnight - 20-02-2009, 11:53 PM
RE: Ultima speranta - de Kazuki - 15-05-2009, 03:54 PM
RE: Ultima speranta - de Kazuki - 16-05-2009, 10:06 PM
RE: Ultima speranta - de D@n@ - 11-07-2009, 06:12 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  £>Unde iubirea nu are speranta si totusi, EXISTA <3 Uchiha Rose 4 2.432 01-12-2013, 08:29 PM
Ultimul răspuns: THE LAST UCHIHA
  Speranta Pierduta Ai_4ever 13 7.999 11-08-2013, 02:41 PM
Ultimul răspuns: Kira's Scarlet
  Inima fara speranta Hope 6 3.920 05-08-2012, 03:36 PM
Ultimul răspuns: Hope
  Franturi de speranta Katniss 160 76.599 22-06-2012, 11:16 AM
Ultimul răspuns: Katniss
  O ultima amintire.. Kyandi. 2 2.167 29-03-2012, 10:52 AM
Ultimul răspuns: Diz
  O noua speranta . Un nou inceput [ Naruto Fic ] Sayumi 4 3.775 21-01-2012, 05:07 PM
Ultimul răspuns: Aly
  Nu-mi poti lua si ultima suflare [SF & Mystery] IceCat 33 20.280 11-09-2011, 05:43 AM
Ultimul răspuns: Dark Blue
  Mai exista speranta? Ame 3 3.172 06-08-2011, 05:15 PM
Ultimul răspuns: Ame
  O ultima dorinta inainte de moarte DozzaDeColla 32 23.108 13-06-2011, 04:17 PM
Ultimul răspuns: ciupaciup
  Ultima picătură de sânge [ Nya & Metal ] Me†al. 22 11.675 26-04-2011, 11:07 AM
Ultimul răspuns: Lust.


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)