Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Aventurile unei adolescente.. [+16 / +18] [hentai]

#1
Bon...m-am hotarit sa fac un fic cu Small_pink_dragon si o sa postam fiecare pe rand cate un capitol...Ne-am hotarit ca ficul sa aibe unele capitole hentai,asa ca unele vor avea nevoie de advertisment..(cel putin la ideile mele..o sa iasa,sper eu..ceva scene)..Va rog sa ne criticati,s-a ne criticati.s-a fiti duri.....s-a.....(stiu .....stiu ca o sa regretam.cel putin eu.....:zuppy05: )


Inceputul unei noi vieti


Anul 2006.Tokyo,minunata metropola din Japonia era rasfata pe deplin de razele straluctioare ce vesteau o noua dimineata alaturi de tatal lor ceresc,soarele.Dar cine avea oare timp sa admire aceasta noua dimineata care dabia incepuse?Oameni erau in plina miscare,care mai de care mai grabiti sa ajunga la slujbele lor,trecand peste diferite cladiri ce-ti dadeau senzatia ca se inalta ajungand in imparatia cerurilor.Era ora 7 dimineata,iar masinile treceau in viteza,lasand in urma lor numai fum.
Intr-un cartier mai retras,misunau diferiti adolescenti cu rucsacurile in spate.Dar de ce acesti adolescenti?Se terminase deja vacanta?Clopotelul ce amutise la inceputul verii prezice din nou inceperea unui nou an scolar?Se pare ca da..Vacanta trecuse atat de repede ca si cum ar fi fost doar un simplu vis...o aluzie la o perioada de relaxare..Insa nimeni nu se astepta sa treaca atat de repede.Unde se dusesera acele clipe de fericire?Acele strigate de bucurie cand se sfarsise scoala?Ramasesera in trecut ..inchise in mintile si sufletelor adolescentilor ce pareau ca nu mai au cale de scapare.
Intr-o vila ce era vopsita pe dinafara intr-un rosu sangeriu era o liniste tulburatoare,ca si cum te-ai fi trezit subit intr-un cimitir,plimbandute printre miile de morminte si cadavre care esteptau parca s-a sara pe tine.Insa linistea fu brusc perturbata de un zgomot de alarma ce provenea dintr-o camera de la etaj.Printre cearsafurile de matase de culoare crem,un miros de levantica trezea intreaga camera dintr-un lung sir de ganduri,ce parea ca se adancise tocmai din seara precedenta.
De-odata,unul dintre materialele vaporoase de matase cazuse pe podea,imediat alarma infernala oprinduse brusc.Pe marginea patului isi facu aparitia o adolescenta cu parul blond,tunsa scurt.Cu miscari usoare, de ridica de pe pat indreptanduse spre baie.Mana delicata a fetei atinse clanta, deschizanduse larg in fata ei o micuta baie unde obijinuia sa-si faca rutina de dimineata.Printr-o singura miscare,isi dadu jos rochita de noapte de culoare albastruie intrand sub dus.Dadu drumul la apa,stropii fierbinti plimbanduse in voie pe corpul blondei,rasfatando alaturi de spuma ce provenea dintr-un buretel mic,alb, cu care isi rasfata corpul.Dupa aproximativ 15 minute de rasfat,adolescenta iesise de la dus,impaturindusi corpul intr-un prosop pufos imprastiind in aer un parfum dulce de orhidee.
Se aseza pe marginea patului incepand sa-si caute tinuta perfecta pentru prima zi de scoala.Cum ii placea ei s-a se aranjeze,lua o fustita de blugi scurta,o camasa ce dadea spre culoarea crem.De asemenea isi scoase o cravata si un dress,vrand sa arate cat mai bine,s-a faca o mega impresie noilor sa'i colegi pe care are sa'i cunoasca la liceu.Se imbraca rapid luandusi fusta,mai apoi isi lua camasa inchizanduse doar la primul nasture,restul lasandui deschisi vrand sa dea un aer smecheresc.Isi puse cravata ce o purta in clasa a8-a acoperind la vedere in locul camasii,sutienul ce bleo ce se ascundea sub camasa.
Se pieptana in fuga coborand la parter.Manca in graba micul dejun tinand in continuare telefonul in mana,vorbind cu tatal sau.Desi asta era o zi importanta pentru blonda,tatal sau era mai tot timpul plecat cu afaceri lasando pe adolescente sa-l astepte zile intregi,poate chiar si luni.
Arunca repede vasele in ghiuveta sarutando in fuga pe menajera care avusese grija de ea atatia ani,apoi isi lua o geaca scurta si isi puse pe cap un fel de cascheta continuand sa vorbeasca la telefon,cu rucsacul pe umarul stang.
-Bine tata.O sa incerc..Sti ca nu pot sa fac tot ce vrei tu.
<<Inteleg prea bine.Insa mi-ai promis..Sa sti ca am vorbit cu un vechi prieten din liceu..Are si el baiatul la liceu si ma gandeam sa vorbesti cu el..>>
-TATA!Cum adica sa vorbesc cu el?Sper ca nu te referi..
Glasul ce se auzea de la celalalt fir incepu sa rada amuzat,in timp ce adolescenta incepu s-a se enerveze.
<<Ramai calma....Sti ca nu ma bag in viata ta sentimentala..Vreau doar sa te imprietenesti cu el..O sa-ti placa..Sar putea s-a pice in clasa cu tine...Ai grija,Amy>>
-Stiu bine ce-ti trece prin cap.Nu-ti face griji,tati.Nu-ti fac eu placerea s-a ma vezi cu baiatul ala.Sti ca nu suport baietii.
Nervoasa,adolescenta inchise telefonul grabita.Nu intelegea de ce tatal sau se baga in viata ei.Era o adolescenta rebela,nu se da in vant ca tatal sau ii ofera tot ce-si poate oferi.Insa..stia ca la un moment dat va trebui sa aibe o discutie serioasa cu el in ceea ce priveste baietii.Niciodata nu fusese atrasa de vrun reprezentant al se sexului masculin,si ii credea neimportanti..Defapt..pe toti ii credea neimportanti,nu ca s-ar fi dat mare..insa ceilalti nu insemnau nimic fata de ea..inafara de cei 2 prieteni ai sai.Era o fire mai retrasa..intotdeauna vorbind doar cu prietenii sai.
Fara sa-si dea seama cum zburase timpul ajunsese in fata liceului.Pasii incet in curtea scolii simtind cum urechile ii sunt inundate de cuvintele directorului ce se auzeau puternic in boxe.Asadar..incepuse plictisitorul discurs de inceput de an..iar ea inca nu-si gasise prietenii.Brusc,simti cum cineva o atinge delicat pe umar,intorcando fara sa vrea cu fata la persoana din spatele ei.
-Leneso..iar ai ajuns in ultimul moment?intreba o voce feminina,in timp ce o fata ii sarise la gatul blondei.
-Sujini! Mai usor..Sti ca nu-mi place sa ma strangi de gat!
Se rasti blonda eliberanduse.Il privi pe baiatul ce o intorsese adinauri cu fata spre ei.
-Iar tu,Ren?Stai ca vitelul la poarta noua?
Baiatul zambi apucando de talie si incepand sa o invarteasca.
-In vacanta asta nu te-ai schimbat deloc!Ce ai facut toata vara,pustoaico?
Simtind cum i se face putin rau,se elibera din stransoarea baiatului dandui o palma.
-Se vede ca ai inebunit de tot..Eu ar trebui sa te intreb ce-ai facut in vara asta...Vreo fata..ceva?Sau iar te uiti dupa noua mea menajera?
Baiatul incepu sa rada,in timp ce fata ce tocmai ii sarise de gat acum cateva clipe zambea fericita la vederea prietenei sale.
-Ai vreau tu...
Insa brusc,discutia dintre lor fu intrerupta de clopotelul ce anunta in sfarsit inceputul altui an plictisitor de invatat...Cei trei intrara precum melcii in liceu fara prea mare chef sa-si cunoasca profesorii.

Amy--> http://i299.photobucket.com/albums/mm306...s_girl.jpg

Sujini--> http://i263.photobucket.com/albums/ii125...ys/Red.jpg

Ren--> http://i606.photobucket.com/albums/tt145...imeboy.jpg

#2
Bine. Daca vreti sa fim duri, respectiv dure, eu o sa ma comformez,dar dupa ce voi citi tot capitolul.


(05-07-2009, 06:01 PM)Roxy_Rox_Zuzu_Rox A scris: Bon...m-am hotarit sa fac un fic cu Small_pink_dragon si o sa postam fiecare pe rand cate un capitol...Ne-am hotarit ca ficul sa aibe unele capitole hentai,asa ca unele vor avea nevoie de advertisment..(cel putin la ideile mele..o sa iasa,sper eu..ceva scene)..Va rog sa ne criticati,s-a ne criticati.s-a fiti duri.....s-a.....(stiu .....stiu ca o sa regretam.cel putin eu.....:zuppy05: )


Inceputul unei noi vieti


Anul 2006.Tokyo,minunata metropola din Japonia era rasfata pe deplin de razele straluctioare ce vesteau o noua dimineata alaturi de tatal lor ceresc,soarele.Dar cine avea oare timp sa admire aceasta noua dimineata care dabia (in Dex nu o sa gasesti aceasta forma, insa din pacate nici eu nu stiu cum se scrie corect) incepuse?Oameni (din cate stiu se scrie "oamenii") erau in plina miscare,care mai de care mai grabiti sa ajunga la slujbele lor,trecand peste diferite cladiri ce-ti dadeau senzatia ca se inalta (virgula) ajungand in imparatia cerurilor.Era ora 7 dimineata,iar masinile treceau in viteza,lasand in urma lor numai fum.
Intr-un cartier mai retras,misunau diferiti adolescenti cu rucsacurile in spate.Dar de ce acesti adolescenti?(mai bine ai spune doar: "Dar de ce?" ) Se terminase deja vacanta?Clopotelul ce amutise la inceputul verii prezice din nou inceperea unui nou an scolar?Se pare ca da..Vacanta trecuse atat de repede ca si cum ar fi fost doar un simplu vis...o aluzie la o perioada de relaxare..Insa nimeni nu se astepta sa treaca atat de repede.(inteleg ca folosesti repetitia,dar totusi nu ne innebuni cu "repede") Unde se dusesera acele clipe de fericire?Acele strigate de bucurie cand se sfarsise scoala?Ramasesera in trecut ..inchise in mintile si sufletelor(ce plural minunat,dar din pacate e un suflet-doua suflete) adolescentilor ce pareau ca nu mai au cale de scapare.
Intr-o vila (virgula) ce era vopsita pe dinafara (nu crezi ca suna cam urat expresia erau vopsite pe dinafara?) intr-un rosu sangeriu (virgula) era (nu repeta la nesfarsit verbul a fi) o liniste tulburatoare,ca si cum te-ai fi trezit subit intr-un cimitir,plimbandute (plimbandu-te)printre miile de morminte si cadavre care esteptau (asteptau) parca s-a (sa, fiindca folosesti conjunctia sa) sara pe tine.Insa linistea fu brusc perturbata de un zgomot de alarma (ce expresie superba, suna a pleonasm) ce provenea dintr-o camera de la etaj.Printre cearsafurile de matase de culoare crem,un miros de levantica trezea intreaga camera dintr-un lung sir de ganduri,ce parea ca se adancise tocmai din seara precedenta.(nu inteleg, mirosul provenea de la cearsafuri si se simtea in toata camera?)
De-odata, (deodata,deoarece il inlocuiesti cu brusc, subit) unul dintre materialele vaporoase de matase cazuse pe podea,imediat alarma infernala oprinduse (oprindu-se) brusc. (brusc nu mai are nici un rost) Pe marginea patului isi facu aparitia o adolescenta cu parul blond,tunsa scurt.Cu miscari usoare, de (se) ridica de pe pat (virgula) indreptanduse (indreptandu-se) spre baie.Mana delicata a fetei atinse clanta, deschizanduse [b](deschizandu-se) larg in fata ei o micuta baie (virgula) unde obijinuia (obisnuia, ca nu suntem pe chat) sa-si faca rutina de dimineata.Printr-o singura miscare,isi dadu jos rochita de noapte de culoare albastruie (virgula) intrand sub dus.Dadu drumul la apa,stropii fierbinti plimbanduse (plimbandu-se) in voie pe corpul blondei,rasfatando (rasfatand-o) alaturi de spuma ce provenea dintr-un buretel mic,alb, cu care isi rasfata corpul. (elimina unul din cei doi "rasfata" fiindca devine enervanta repetitia asta) Dupa aproximativ 15 minute de rasfat, (poti sa folosesti placere ca sa nu repeti atata cuvantul "rasfat") adolescenta iesise de la dus,impaturindusi (probabil isi infasura corpul in prosop, nu cred ca sa apucat sa faca exercitii de yoga) corpul intr-un prosop pufos (virgula) imprastiind in aer un parfum dulce de orhidee.
Se aseza pe marginea patului (virgula) incepand sa-si caute tinuta perfecta pentru prima zi de scoala.Cum ii placea ei (elimina ei deoarece prin pronumele ii se intelege persoana verbului) s-a (conjunctia "sa") se aranjeze,lua o fustita de blugi scurta,o camasa ce dadea (nu cred ca acea camasa dadea spre ceva sau cineva, mai degraba era sau avea o culoare crem) spre culoarea crem.De asemenea isi scoase o cravata si un dress,vrand sa arate cat mai bine,s-a (iar e conjunctia "sa") faca o mega impresie (o impresie buna suna mai bine) noilor sa'i (sa-i) colegi (virgula) pe care are (avea) sa'i (sa-i) cunoasca la liceu.Se imbraca rapid luandusi (luandu-si) fusta,mai apoi isi lua camasa inchizanduse (inchizand-o) doar la primul nasture,restul lasandui (lasandu-i) deschisi (virgula) vrand sa dea un aer smecheresc.(cuvantul smecheresc nu e bine sa-l folosesti intr-un fic. Si de cate ori se imbraca aceasta adolescenta?) Isi puse cravata ce o purta in clasa a8-a acoperind la vedere in locul camasii,sutienul ce bleo ce se ascundea sub camasa.("frumoasa" propozitie, ar trebui refacuta deoarece, sincer, ajungi sa nu mai intelegi nimic)
Se pieptana in fuga (virgula) coborand la parter.Manca in graba micul dejun tinand in continuare telefonul in mana,vorbind cu tatal sau.(tatal ei, la genul feminin) Desi asta (fara asta fiindca suna urat) era o zi importanta pentru blonda,tatal sau (tatal ei) era (nu mai repeta de atatea ori verbul a fi intr-o singura propozitie) mai tot timpul plecat cu afaceri (virgula) lasando (lasand-o) pe adolescente (adolescenta) sa-l astepte zile intregi,poate chiar si luni.
Arunca repede vasele in ghiuveta (virgula) sarutando (sarutand-o) in fuga pe menajera (virgula) care avusese grija de ea atatia ani,apoi isi lua o geaca scurta si isi puse pe cap un fel de cascheta (virgula) continuand sa vorbeasca la telefon,cu (acand) rucsacul pe umarul stang.
-Bine tata.O sa incerc..Sti (Stii) ca nu pot sa fac tot ce vrei tu.
<<Inteleg prea bine.Insa mi-ai promis..Sa sti (stii) ca am vorbit cu un vechi prieten din liceu..Are si el baiatul la liceu si ma gandeam sa vorbesti cu el..>>
-TATA!Cum adica sa vorbesc cu el?Sper ca nu te referi..
Glasul ce se auzea de la celalalt fir incepu sa rada amuzat,in timp ce adolescenta incepu s-a (conjunctia "sa") se enerveze.
<<Ramai calma....Sti (stii) ca nu ma bag in viata ta sentimentala..Vreau doar sa te imprietenesti cu el..O sa-ti placa..Sar (S-ar) putea s-a (conjunctia "sa") pice in clasa cu tine...Ai grija,Amy>>
-Stiu bine ce-ti trece prin cap.Nu-ti face griji,tati.Nu-ti fac eu placerea s-a (conjunctia "sa") ma vezi cu baiatul ala.Sti (Stii) ca nu suport baietii.
Nervoasa,adolescenta inchise telefonul grabita.Nu intelegea de ce tatal sau (e tatal ei, al ei) se baga in viata ei.Era o adolescenta rebela,nu se da in vant (dupa faptul) ca tatal sau (tatal ei) ii ofera tot ce-si poate oferi (dorii).Insa..stia ca la un moment dat va trebui sa aibe o discutie serioasa cu el in ceea ce priveste baietii.Niciodata nu fusese atrasa de vrun reprezentant al se sexului masculin (mai bine spui "de sex opus"),si ii credea neimportanti..Defapt (sunt doua cuvinte, "De fapt") ..pe toti ii credea neimportanti (nu repeta la nesfarsit aceeasi idee, lumea se va plictisi) ,nu ca s-ar fi dat mare..insa ceilalti nu insemnau nimic fata de ea (suna mai bine: "in fata ei") ..inafara (in afara, doua cuvinte) de cei 2 prieteni ai sai (ai ei)).Era o fire mai retrasa..intotdeauna vorbind doar cu prietenii sai.(nu repeta atat prietenii ei, sai)
Fara sa-si dea seama cum zburase timpul (virgula) ajunsese in fata liceului.Pasii incet in curtea scolii simtind cum urechile ii sunt inundate de cuvintele directorului ce se auzeau puternic in boxe.Asadar..incepuse plictisitorul discurs de inceput de an..iar ea inca nu-si gasise prietenii.Brusc,simti cum cineva o atinge delicat pe umar,intorcando (intorcand-o) fara sa vrea cu fata la persoana din spatele ei. (cine nu vroia?fata sau persoana din spate?)
-Leneso..iar ai ajuns in ultimul moment?intreba o voce feminina,in timp ce o fata ii (fara "ii" daca spui si "blondei") sarise la gatul blondei.
-Sujini! Mai usor..Sti ca nu-mi place sa ma strangi de gat!
Se rasti blonda eliberanduse (eliberandu-se) .Il privi pe baiatul ce o intorsese adinauri cu fata spre ei.
-Iar tu,Ren?Stai ca vitelul la poarta noua?
Baiatul zambi apucando (apucand-o) de talie si incepand sa o invarteasca.
-In vacanta asta nu te-ai schimbat deloc!Ce ai facut toata vara,pustoaico?
Simtind cum i se face putin rau,se elibera din stransoarea baiatului dandui (dandu-i) o palma.
-Se vede ca ai inebunit (innebunit) de tot..Eu ar trebui sa te intreb ce-ai ( ce ai) facut in vara asta...Vreo fata..ceva?Sau iar te uiti dupa noua mea menajera?
Baiatul incepu sa rada,in timp ce fata ce tocmai ii sarise de gat acum cateva clipe zambea fericita la vederea prietenei sale.
-Ai vreau tu...
Insa brusc,discutia dintre lor (ei) fu intrerupta de clopotelul ce anunta in sfarsit inceputul altui an plictisitor de invatat (de scoala, nu de invatat) ...Cei trei intrara precum melcii in liceu (virgula) fara prea mare chef sa-si cunoasca profesorii.

Amy--> http://i299.photobucket.com/albums/mm306...s_girl.jpg

Sujini--> http://i263.photobucket.com/albums/ii125...ys/Red.jpg

Ren--> http://i606.photobucket.com/albums/tt145...imeboy.jpg



Acum dupa ce am stat si am "puricat" acest text trebuie sa-ti zic:
Lucruri negative:
1. Ai probleme de gramatica. Conjunctia "sa" si unele verbe au fost nenorocite de tine.
2. Repeti fara rost unele cuvinte.
3. Ai scris propozitii care nu mai aveau nici un inteles.
4. Ortografia ta ma innebuneste deoarece uiti de multe virgule sau tu vrei sa ne omori (din cauza ca nu ne lasi sa facem o pauza de ccateva secunde)?
5. Din nou la gramatica ai probleme cu pronumele posesiv.
Lucruri pozitive:
1. O idee care pana acum pare originala.
2. Dialogul nu e sec.
3. Descrierea e destul de buna,dar se poate si mai bine.
4. Naratiunea nu e rea.
Sfaturi:
1. Pune mana pe o carte de gramatica si mai studiaza.
2. Ar fi bine sa mai citesti cateva carti, pentru a putea sa iti imbogatesti vocabularul.
3. Citeste de mai multe ori un capitol, inainte de al posta.

Cam atat am avut de spus. Sper sa tii cont de parerile mele si multa inspiratie pentru capitolul urmator si tie si celeilalte autoare.

#3
well....trec si eu pe aici
Am observat ca ai multe greseli gramaticale.Lucrul care aproape m-a facut as ma iau de cap a fost faptul ca toate verbele ca: oprindu-se,deschizandu-se,plimbandu-se etc. erau scrise gresit.
Cuvantul "de-abia" se scrie asa din cate stiu eu.In unele locuri trebuiau sa pui doi "i".Uneori ai pus cratima unde nu terbuia si ai cam uitat virgulele.
Te-as sfatui sa ai mai multa grija cu ortografia,pentru ca majoritatea verbelor le-ai scris gresit,lucru,care dupa cum am mai spus m-a innebunit.
Am vazut ca intr-un loc ai gresit pluralul,iar in unele ai repetat cuvintele.Apropo,mi se pare putin gresita fraza cu:"Oameni erau in plina miscare,care mai de care mai grabiti sa ajunga la slujbele lor,trecand peste diferite cladiri..."Unu la mana: oameni-oamenii,iar peste cladiri nu suna bine.Doar nu zburau.Mai bine: pe langa cladiri.
Descrierea a fost destul de buna,iar actiunea a decurs intr-un mod palcut.Nu ai grabit deloc intamplarea,lucru,care imi place.Dialogul nu a fost sec.Mi se pare o idee originala si sunt curioasa ce se va intampla.Astept nextul si sper ca (,) com meu sa nu te supere.Daca e ceva da-mi un pm.Ti l-am dat cu speranta ca in urmat cap vei fi in echilibru cu descrierea,actiunea,dialogul(pe care le-ai folosit foarte bine) si cu ortografia(care trebuie imbunatatita).Sunt curioasa ce se va intampla

#4
Cap. 2: Semnul


Dupa ce examinara o lista de pe panoul de la intrarea scolii, si-au dat seama ca nu sunt in aceeasi clasa. Pe fata lor se citea tristetea, dar si-au revenit rapid cand clopotelul a sunat enervant de insistent. Prietenii s-au despartit, fiecare mergand catre sala lui. Amy era la parter, iar cei doi prieteni ai ei, la etajul unu. Blonda ramase in fata usii, privind atenta numarul salii, sa fie sigura ca aici este. A apasat pe clanta tare, apoi a pasit inauntru cu hotarare. Toate privirile s-au intors asupra ei, dar ea a continuat sa mearga atenta si precauta, pana la un loc liber. S-a asezat in ultima banca de la geam, unde era singura. Langa ea au aparut niste colege, care rau dornice sa se imprieteneasca cu ea. Prima era o fata inalta si bruneta, cu ochii albastrii sticlosi, fiind cea mai scunda dintre celelalte doua. Urmatoarea era blonda cu suvite roz, si cu ochii verzi ca si iarba frageda. Ultima, cea mai inalta, avea privirea calda si rozalie, iar parul ei trecea de umeri, fiind ca si florile de ciresi. Amy se uita la elesi afisa un zambet prietenesc, un lucru ciudat pentru ea, dar simtea ca in aceste fete poate avea incredere.

-Buna! Eu sunt Misa, ea este Chloe, si rozalia este Sara, spuse bruneta zambaeata.
-Salut! Ma numesc Amy, incantata sa va cunosc.

Dar privirea i se atinti asupra unei fete, imbracata mult prea impopotonat., si cu multe accesorii. Parea genul care se credea printesa clasei, dar pentru Amy era doar o fata obijnuita. In jurul ei tot se plimba un baiat inalt, cu parul blond ca spicul de grau necopt, si ochii caprui. Contrastul facut era foarte interesant, dar pentru blonda nu insemna nimic. Blondul o zarii pe Amy, dar ea ii arunca o privire rece si indiferenta, lucru care il enerva la culme pe baiat. Fata se ridica din banca si iesii pe hol, indreptandu-se spre baie. Blondul o urmarii, dar in liniste. Ajunsa la toaleta, se privii in oglinda. In pragul usii aparu baitul, care rase ciudat. Atunci adolescenta isi intoarse privirea si spuse rece:

-Esti chior? E baia fetelor. Iesi afara!
-Da, stiam ca este. Crede-ma, nu am gresit, spuse el, tragand-o pe Amy intr-o cabina mare, si lipind-o de unul dintre pereti.

Ii lua mainile si i le ridica deasupra capului, imobilizand-o. Isi puse genunghi intre picioarele fetei, ea scotand un scancet infundat. Akito zambii satisfacut, apoi isi apropie capul de gatul ei. O saruta apasat, apoi o musca tare, o pata rosiatica ramanand acolo.

-Papusa, asta inseamna ca esti a mea, spuse el, eliberand-o mai apoi.

Amy il prinse de mana, intorcandu-l cu fata spre ea.

-Cine naiba te crezi? Cine dracu' ti-a permis sa faci asta? zise blonda nervoasa, mai apoi dandu-i o palma.

Pe obrazul lui ramase o urma rosie, ca si palma ei. Fata pleca de acolo, tunand si fulgerand in urma ei. Adolescentul zambii satisfacut, plecand cu mainile in buzunar.

"Da, pustoaico, o sa fi a mea, ti-o promit."

___
Dragilor, mai usor cu critica... nnu mor gainile dupa critica voastra...scuze, nu m-am abtinut :))

#5
Capitolul asta a fost mai bun.Nu am avzut greseli de ortografie,lucru care m-a incantat.Descrierea a fost foarte buna,iar dialogul nu a fost sec.Cam devreme a abordat-o Akito,dar nu am nimic impotriva.
Imi mare imi place.Greseli de tastare ai avut trei-patru.Se mai intampla.
Prin propozitia:"Dragilor, mai usor cu critica... nnu mor gainile dupa critica voastra.....",cred ca te-ai referit ca am fost prea dure,dar voi ati cerut al inceput as fim duri.Oricum...mie nu mi se pare ca am fost.Noi doar am punctat(eu cel putin) greselile de ortografie,in speranta ca urmat cap va fi mai
aproape de perfectiune.Si a fost.
Astept nextul!

#6
hmm...am citit ficul si sincer imi place...ai avut unele greseli dar nu le mentionez..au avut altii grija de asta;))
in principiu imi place ideea voastra:x si felul lui Amy...e sigura pe ea,nefiind ca majoritatea fetelor care nu vor decat sa fie cat mai populare si se cred prea frumoase pentru planeta asta:-j;)))
asa...
Akitoo:-l...cine se crede blondul asta? nu a invatat ca o fata nu se saruta cu forta?:-w...ma bucur ca Amy la pus la punct>:) se crede smecheras baiatu asta nu?:)) sufera prea mult saracu:D:))


cam atat am avut de spus;))...astept nextul:x:*

#7
deci...cu ce sa incep?:-?...
in primul capitol ai avut mari greseli dar se pare ca au fost corectate....
capitolul 2 a fost mai bun....
nu ai probleme la naratiune,descriere si dialog....te felicit!:):*
ideea nu am mai intalnit-o...si in mare parte imi place caracterul lui amy....
ce mitocan sa sarute asa o fata.....:-W:|....bine i-a facut amy....fii dura,fatoo!:)):))
cam atat am avut de comentat si repede urmatorul capitol...
bye:-h
poop:*:*
Un băiat şi o fată se întâlnesc,
se iubesc ÅŸi se iau.
- Mihail DrumeÅŸ

[Imagine: tumblr_l62y3awKTQ1qbcrgio1_500.png]

Cortina a căzut pe ultimul act al tragediei.
Dar noi, care am rămas după el, ce vom face? -
Mihail DrumeÅŸ


Claustrofobie



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Aventurile unui pirat cam zapacit. Yami 14 8.968 03-09-2013, 12:45 AM
Ultimul răspuns: Kira's Scarlet
  Viata unei adolescente Summer's 4 5.015 18-03-2010, 09:19 PM
Ultimul răspuns: Denny
  Jurnalul unei adolescente imature Little Star 4 3.313 16-12-2009, 08:41 PM
Ultimul răspuns: Sushiiushii
  Aventurile Rozaliei Zollitha 3 7.014 27-04-2009, 10:02 PM
Ultimul răspuns: Ryuu
  Povestea unei adolescente... Hana-chan 9 11.857 10-12-2008, 07:49 PM
Ultimul răspuns: Hana-chan
  Aventurile Echipei 7 si o iubire cu parfum de cires Flash 19 22.367 15-11-2008, 08:55 PM
Ultimul răspuns: Flash
  Aventurile lui Yurie-chan Topaz 1 3.023 02-07-2008, 11:21 PM
Ultimul răspuns: Claribel


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)