Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

O iubire interzisa

#9
Capitolul 7: Tell the world I'm coming home
Sunt aici de doua saptamani si deja mi-e dor de ai mei, de fratiorul meu in special, si de prietenii mei dragi cu care ma distram zilnic. Tai si Madara-sensei au plecat la antrenament, iar Kabuto e la alt salon. Singurel ma plictisesc de moarte. Oftand, ma ridic in fund pe marginea patului, imi trec o mana prin par si ma gandesc la tot ce s-a intamplat. Iisuse, ce e cu mine?

Am avut atatea persoane dragi in viata: mai intai pe Itsu, s-a stins ca o lumanare de pe tortul de aniversare al unui copil. Deidara si Sasori, saracii de ei, au plecat in lumea celor drepti fara sa spuna nimic. Altii poate ca m-au uitat, dar loialul Kisame sigur nu o va face! El a fost mereu langa mine si nu vreau sa-l pierd si pe el. Ca sa nu mai zic de Madara-sensei! Si nebunii in sensul bun de Tai si Shisui, impreuna cu care faceam un milion de nazdravanii in copilaria mea fericita, cand eram mai mereu rasfatat de parinti, foarte tineri pe-atunci. Eram chiar vestiti pentru asta si lumea ne zicea “trio zum-zum, pentru ca eram asemeni unor albinute: mici, rapizi si al dracu' de energici.
A! Era sa uit de tatele de la marginea Konohai care ne "scana" cu privirea, tinand seama de fiecare detaliu si se intrebau "Auzi, fa, ala al cui fuse?".
Dar ce zici de primul meu sarut, ce s-a consumat pe la treispe' ani?

*flashback*
Eram cu Fuyu, o foarte frumoasa Yamanaka, cu parul de ciocolata si ochii ca o ploaie de smaralde, asemanatori cu ai regretatei Itsu. Era atat de draguta cu mine, incat cateodata ma sufoca, dar imi placea la nebunie. Deci eram la rau, mai exact langa un copac mare, ce ne adapostea de ochii curiosilor. Imi amintesc cat de timid eram, ceea ce era normal pentru un copil netrecut prin scoala vietii.
Asa, discutand de-ale noastre, satena imi facu semn sa vin mai aproape de ea. Dupa ce m-am conformat, imi cuprinse chipul in maini, iar buzele ei moi si usor rozalii le intalnira pe ale mele. Era atat de fina si de placuta incat m-am adancit mai mult in sarutul ei!
Fara a sta pe ganduri, mi-am asezat mainile in jurul mijlocului ei subtire, iar ea ma mangaia bland pe spate.
Am rosit tot cand mainile i-au intrat in buzunarele din spate ale pantalonilor mei. Fata asta stia sa sarute, nu gluma! Dar intr-o zi am aflat ca imi era infidela si chiar cu Kenichi Nara, cel mai mare magar de pe Pamant! Asta era definitia perfecta a unui maimutoi: urat ca dracu', prost... lista poate continua. Fiind brunet de-al meu, e insa blond acut la creier, saracul, iar ochii aia de un caprui-negru te baga-n sperieti, nu alta!
*end flashback*

Mdeah... amintiri... Deodata usa mea se deschide si intra chiar domnisoara Shizune sa vada ce mai fac. Auzul imi este incantat de o veste atat de importanta:
- Itachi, poti pleca acasa. Ti s-au vindecat ranile complet.
Bucuros, o sun pe mama, care, auzind vestea, imi da de stire ca vor veni cu totii ea, tata si Sasuke cu masina sa ma ia. Cand ii spun ca nu era nevoie, femeia imi aminteste de ceea ce patise Shisui cu un an in urma, cand a fost batut de niste huligani. Si-asa am patit destule, asa ca ii astept cuminte aici! Ma simt excelent, dar ma cam fura somnul dupa atata agitatie, in care durerea nu mi-a dat deloc pace
Ma culc la loc pe patul incomod m-am obisnuit cu el acum si trag un pui de somn. Razele fierbinti ale soarelui imi mangaie fata, iar perna sutita din patul lui Kabuto si pe care o strang la piept imi face somnul si mai dulce. Intru in lumea viselor si atipesc numaidecat, gandindu-ma la o sumedenie de traznai pe care sa le fac acasa impreuna cu frate-miu.

Nici nu stiu cand a trecut o jumatate de ora, c-au si ajuns. Intra toti trei tip-til in salon, sa nu ma deranjeze, chipurile, dar ma trezesc brusc si tresar.
- Ce face baiatu' lu' tati? ma intreba tata bucuros ca ma revede. Fir-ar el de scarbici servici in limbajul lui ca n-am prea apucat sa te vad!
Nu apuc sa zic tot cuvantul "bine" ca Sasuke imi sare imediat in brate. Cu lacrimi in ochi, micutul intoneaza:
- Itachi, mi-a fost dor de tine!
- Shhh! Gata, Sasuke! Sunt aici, ii zic eu fratiorului meu iubit, dandu-i apoi un pupic pe frunte.
Mama imi da un pachet cu haine curate, caci tricoul si blugii mi se rupsesera si se umplusera de sange si astfel as fi aratat ca un zombie din clipul lui Michael Jackson. Mi-a pus niste pantaloni albi ca neaua si un tricou negru, cica mulat da-mi era cam larg la cat am slabit aici! Ma rog, ma schimb si masina spre casa scrie pe mine!

Ajuns in incinta spitalului, revad masina tatei, un Opel din cea mai noua versiune aparuta pe piata, negru ca cerul noptii. Urcam cu totii, tata conducand si mama pe scaunul din dreapta, iar eu si Sasuke pe bancheta. Privesc pe geam strazile din Konoha, ca si cum n-as mai fi fost pe-aici de ani buni. Micul brunetel de langa mine incepe a turui povesti care mai de care mai amuzante, facandu-ma sa red pentru prima data, dupa aceste doua saptamani de cosmar, cu gura pana la urechi. Odata ajunsi, coboram toti din automobil.

Eu intru in casa parinteasca, analizand fiecare detaliu. Urcand scarile, ma instalez apoi cu toate rahatisurile la mine-n camera, ce a fost zugravita acum, peretii de culoarea mierii capatand acum un bleu deschis, care cica ajuta la calitatea somnului.
Ma tolanesc in pat, dand drumul la micul televizor din dotare si uitandu-ma la stiri mondene. Sasuke intra la mine si, strangandu-ma bucuros in bratele-i firave, de copilas, imi propune sa ne jucam "Gadilici".

Zis si facut! Brunetelul incepe sa ma gadile peste tot, nici eu lasandu-ma mai prejos. Camera e acum scaldata in rasetele noastre inocente si rugamintile mele catre Sasuke sa inceteze ca nu mai pot. Nu stiu cum, dar micutul ma invinge si imi da comanda pe un ton autoritar sa dansez Dansul Pisicii in fata mamei, precum pisica aia grasana de pe youtube.

Fiind pus in aceasta situatie extrem de penibila si nemaiavand ce sa fac, ma duc la mama in bucatarie si o intrerup pe biata femeie de la treaba. Nazdravanul de frate-meu pune melodia aceea enervanta si cam gay cu "Cat, I'm a kitty cat, and I dance, dance, dance..." sau cum era. Eu, ca un fel de Mihai Petre in versiune mai tanara ce sunt, ma rup in figuri pe gresia verde ca smaraldul, topaind si batand din palme.
Obosit, tata veni si el sa vada care-i baiu'. Observandu-ma pe mine, brunetul izbucni in ras, tinandu-se de burta sa nu faca pe el.
- Foarte nostim, Itachi! Acum, haide, lasa-ma sa spal vasele si nu te mai tine de prostii! imi ordona mama abia abtinandu-se sa nu rada.
Inca chicotind, ies din bucatarie si privesc pe fereastra oamenii ce treceau. Doamne, cat ii iubesc! Cat de mult mi-au lipsit!
________________

Dansul pisicii: http://www.youtube.com/watch?v=SaA_cs4WZHM
[Imagine: itachi-sig.gif]
"Sorry, Sasuke. It ends with this..."
...then, he closed his eyes...

My fic: "O iubire interzisa" +18 http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=28082



Răspunsuri în acest subiect
O iubire interzisa - de miaunica - 23-09-2011, 11:35 AM
RE: O iubire interzisa (+18) - de Ayumi Michaelis - 24-09-2011, 04:11 PM
RE: O iubire interzisa (+18) - de miaunica - 26-09-2011, 11:46 AM
RE: O iubire interzisa (+18) - de miaunica - 30-09-2011, 09:16 PM
RE: O iubire interzisa (+18) - de miaunica - 03-10-2011, 11:06 AM
RE: O iubire interzisa (+18) - de miaunica - 10-10-2011, 11:33 AM
RE: O iubire interzisa (+18) - de miaunica - 06-11-2011, 04:03 PM
RE: O iubire interzisa (+18) - de Madalovenar - 19-11-2011, 08:30 PM
RE: O iubire interzisa (+18) - de miaunica - 23-11-2011, 01:18 AM
RE: O iubire interzisa (+18) - de Blood_Angel - 03-12-2011, 09:22 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Yaoi] Dragoste Interzisa Aliss_anime 4 3.351 28-11-2012, 12:29 AM
Ultimul răspuns: Aliss_anime
  [ Bleach / DN ] - Iubire interzisa, Prieteni dar dusmani Liar 1 2.977 06-02-2011, 12:51 AM
Ultimul răspuns: Miranda.
  Razboiul dintre o iubire interzisa Vero 28 12.642 26-12-2010, 04:08 PM
Ultimul răspuns: DeDal N.
  Iubire interzisa KarinaD 20 15.780 20-11-2010, 11:37 PM
Ultimul răspuns: Jasmine
  Dragoste interzisa[NaruHina] ♥♫ღYuuÒœi Cяøss♥♫ღ 7 10.804 06-04-2010, 02:56 PM
Ultimul răspuns: Fifilina
  Iubire interzisa [yaoi] Aliss_anime 19 10.227 05-08-2009, 12:10 AM
Ultimul răspuns: Aliss_anime
  Iubire interzisa [yuri] Apathy 11 9.252 19-04-2009, 04:04 PM
Ultimul răspuns: Apathy
  Dragoste interzisa [+16] [hentai] Storymaker 3 5.182 20-02-2009, 10:38 AM
Ultimul răspuns: Storymaker
  o dragoste interzisa (hinata&neji) pufu_pis_pis 8 6.706 23-08-2008, 07:55 PM
Ultimul răspuns: pufu_pis_pis
  Dragoste interzisa? bastard_in_love 10 7.395 01-07-2008, 11:18 PM
Ultimul răspuns: bastard_in_love


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)