Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Dragoste interzisa[NaruHina]

#1
M-am gandit sa mai fac un fic.E un fic NaruHina, nu stiu daca e bun ca celalt nu prea a fost bun astept comentarii, pareri si sfaturi daca se poate.Spor la citit si sper sa va placa

Disclaimer:Nu detin nici un personaj din anime-ul manga-ul Naruto(inafara de cele create de mine), create de Masashi Kishimoto si nu profit de pe urma personajelor/intamplarilor.

Cap1: Fata cea nouaMa numesc Hinata Hyuuga si am 18 ani. Sunt noua in acest sat, defapt eu abia m-am mutat aici impreuna cu familia mea. Inainte de a ma muta aici am stat intr-un oras din Anglia. Stateam pe patul din camera mea care era zugravita cu o nuanta de mov deschis care nu era deloc tipator , in coltul camerei aveam biroul crem deschis care se asorta cu culoarea de la dulap, iar pe birou aveam computerul meu negru cu gri. In timp ce stateam pe patul meu moale cu asternuturi mov spre albastru ce se asortau perfect cu culoarea peretilor camerei, ma gandeam la ziua ce va urma: <<Maine merg la liceul din Konoha si nu stiu daca o sa ma placa colegii, daca nu o sa ma integrez in colectiv sau daca toti colegii sunt fitosi ca la vechea scoala la care am fost?>> tot aceste lucruri imi veneau in minte,mereu ma gandeam la acelasi lucru. Deodata m-am oprit din gandit cand am auzit un ciocanit in usa. Am zis sa intre, iar pe usa a intrat un baiat inalt de 19 ani cu ochii ciolet la fel ca si ai mei si cu parul saten. Acesta este Neji, varul meu. Ne intelegem foart bine si mereu ma asculta, iar cand sunt suparata mereu ma inveseleste si uit de toata supararea.Deodata vocea satenului se aude in camera:-Hinata, ar trebui sa iesi putin afara si tu, ca toata ziua ai stat in casa. mi-a zis varul meu zambindu-mi.-Nu stiu, poate ies mai tarziu, si oricum nu prea am cu cine iesii. ii zic eu putin trista.Cand a auzit ce am zis a venit langa mine si m-a mangaiat pe cap, iar apoi m-a luat in brate sarutandu-mi fruntea si spunandu-mi ca totul o sa fie bine si ca o sa am cu cine iesii incurand, dar daca nu ies din casa nu o sa prea reusesc sa imi fac prieteni. Am aprobat din cap si i-am multumit, iar apoi l-am rugat sa iasa din camera pentru a ma putea schimba. Dupa ce varul meu a parasit camera, m-am indreptat spre dulap de unde am luat un tricou albastru ca cateva modele, o pereche de pantaloni trei-sfert albi si mi-am luat o pereche de addasi negri. Dupa ce m-am imbracat mi-am pieptanat parul meu lung si negru cu reflexi albastre pana la brau si l-am prins intr-o coada simpla la spate, lasandu-mi doua suvite in fata.Eram gata. am coborat in sufragerie unde era varul meu si parintii mei. Le-am zis ca plec afara sa ma plimb, iar apoi am iesit din casa. Ma plimbam pe strada, cand deodata din neatentie m-am coicnit de un baiat si am cazut. Acesta si-a cerut scuze si mi-a dat mana petru a ma ajuta sa ma ridic. L-am prins de mana si m-am ridicat, iar dupaceea i-am multumit. Dintr-o data vocea baiatului se aude in linistea profunda dintre noi:-Hei cum te numesti? ma intreaba acesta.-H...Hinata Hyuuga, sunt noua in sat, tu? i-am raspuns putin rosie in obraji.-Naruto. ma numesc Naruto Uzumaki. mi-a spus el zambindu-mi.Dupa ce am facut cunostinta cu baiatul cu parul blond ca spicele de grau am vrut sa plec mai departe, dar m-am oprit pentru ca blondul m-a prins de mana si m-a intrebat daca vreau sa imi arate satul. Am acceptat bucuroasa si am plecat prin sat cu Naruto. Ne-am plimbat printr-un parc foarte frumos unde sunt bancii si un spatiu verde iar mai incolo in spatiul verde cateva floricele de toate culorile, iar in mijlocul parcului este o fantana frumoasa arsteziana. In parc ne-am intalnit cu o fata cu parul roz ca florile de cires, lung pana la omoplati, cu ochii versi ca cel mai pretios smarald si cu pielea alba ca laptele. Fata era imbracta cu o rochie rosie si era incaltata cu o pereche de sandale negre cu un toc.-Buna Naruto, ce mai faci si cine e noua ta prietena? l-a intrebat rozalia dand dintr-o spranceana.-Buna si tie Saku. Pai ce sa fac ii arat Hinatei imprejurimile deoarece ea e noua si Konoha. i-a spus el zambind.-Bne atunci, ne vedem mai incolo, spropo nu l-ai vazut pe Sasuke? intreaba fata cu parul roz ca florile de cires.-Am vorbit cu el azi dimineata si a zis ca nu are chef sa iasa azi afara ca l-am chemat si eu. a spus blondul.Dupa ce Naruto a incheiat conversatia cu fata cu ochii verzi, am plecat mai departe prin sat. Mi-a aratat toate locurile, a fost distractiv si acest baiat e foarte dragut si amuzant. Dar oare de ce simt un sentiment ciudat..parca as simtii fluturasi in stomac..poate...poate ca..m-am indragostit cine stie?. M-am oprit din gandit cand blondul m-a intrebatdaca vreau sa luam masa. Am aprobat din cap si e-am indreptat spre un local cu ramen. Acolo ne-am intalnit cu un baiat saten cu parul scurt si cu ochii negri care avea dupa el un catelus mic alb. Cand m-a vazut, satenul a venit spre mine si m-a intrebat cum ma numesc. I-am raspuns, satenului dupa-care m-am asezat langa Naruto si am mancat. Naruto ii arunca niste priviri satenului de parca ieseau scantei, se pare ca nu sunt prieteni foarte buni. Dupa ce am terminat de manca, blondul m-a intrebat daca vreau sa ma conuca acasa deoarece afara era aproape intuneric. Am acceptat, iar obrajii mei au capatat o culoare rie ca petalele de trandafir, iar apo am plecat spre casa.Pe drum era o liniste profunda dar eu am spart gheata intrebandu-l ceva pe baiat:-Naruto, tu esti prieten cu acel baiat saten cu care ne-am intamnit la ramen? l-am intrebat eu putin curioasa.-Am fost prieteni, dar de la un timp nu ne mai prea intelegem, defapt mi-a zis chiar el ca e invidios pe mine deoarece tatal meu e Hokage-ul aestui sat. mi-a raspuns el putin trist.-Scuze daca te-am suparat cu intrebarea asta prosteasca, nu am vrut, chiar imi pare rau. ii zic eu cu o voce trista.-Nu e nimic, stai linistita ca nu m-ai suparat. mi-a spus afisandun zambet larg pe fata. dupa care am continuat sa mergem.Cand am ajuns in fata casei mele, i-am multumit pentru ca mi-a aratat satul si pentru ca m-a condus, iar dupaceea ne-am luat la revedere si eu am intrat in casa, unde era Neji care se uita la televizor si avea in mana un pahar cu suc. Mi-am anuntat venirea, iar dupaceea am urcat in camera mea, unde mi-am luat din dulap o pijama albastra si am intrat in baie pentru a face un dus. Dupa ce eram gata mi-am luat pijamaua si m-am pus in patul meu moale si pufos pentru ca eram obosita. Ma tot gandeam la ziua de azi si la sentimentul ciudat care si-a facut aparitia cand am fost afara cu Naruto: <<Oare ce e cu acest sentiment ciudat, oare m-am indragostit de Naruto?>>. Ma tot gandeam dar intr-un final am adormit...
Poze:
http://www.deconews.ro/uploadpoze/articol265.jpg camera Hinatei(scz daca poza e mai diferita decat in descriere dar nu am gasit alta)
http://nana.kaz3.info/wp-content/uploads...bastru.jpg tricoul Hinatei
http://nana.kaz3.info/wp-content/uploads.../albii.jpg pantalonii Hinatei
http://www.sunnyday.ro/products_pictures...ish-n2.jpg adidasii Hinatei
http://www.kyra.ro/images/img_prod/23/72_big.jpg rochia Sakurei
http://amelie.ro/wp-content/uploads/2009/07/poza20.jpg sandalele Sakurei
http://www.primariatm.ro/album/data/medi...iana_3.jpg parcul unde au fost Hinata si Naruto

daca citit va rog sa lasati cate un comentariu. nu stiu daca ficul e bun si deaceea astept pareti si sfaturi.:pls:


Ti l-am editat eu, ca vad cat de nestiutori sunt unii despre butonul edit si inca mai si comenteaza. Noob :|

#2
Pune discalimer ca de nu ti-l inchid <3 .
[Imagine: tumblr_ljy3o2Lf311qzf4bro1_500.gif]

Always keep the faith !



YunJae, YooSu, ChangSica, HunHan.



The pleasures of the mighty are the tears of the poor
A song will outlive all sermons in the memory
Always Keep The Faith
Deferto Neminem
Hope to the End













#3
Stiu cum e sa astepti comentarii pentru ca nu stii daca fic-ul e bun asa ca voi lasa un comentariu...
In primul rand estetica. Am inteles ca nu e vina ta ca totul a iesit aiurea asezat p-aici. Sper ca data viitoare sa arate bine.:go:
Uneori ai uitat sa scrii cu litera mare si sa lasi spatiu. Data viitoare, inainte sa postezi, mai citeste capitolul o data si corecteaza greselile pe care le vezi.
Descrierea
Nu e cine stie ce. Macar este putina, era mai bine daca era mai multa. Incearca sa faci comparatii si sa pui insusiri mai speciale, sa pui epitete. De asemenea puteai sa descrii si peisajul.
Dialogul
E ok. Desi aici eu nu prea ma pricep sa comentez, pentru ca nici la fic-ul meu nu este punctul meu forte, am ceva de spus, cand cineva vorbeste si propozitia va avea punct la sfarsit si vrei sa spui ca Naruto a zis asta(de exemplu) trebuie sa arate cam asa:
Ex:"-Am vorbit cu el azi dimineata si a zis ca nu are chef sa iasa azi afara ca l-am chemat si eu.(virgula in loc de punct) a spus blondul." :=)
Actiunea
Sincer a fost cam grabita. Deja s-au intalnit si gata au iesit la un fel de intalnire. Nu prea mi-a placut. Puteai sa spui ca a invitat-o la sfarsitul saptamanii. Si cu ajutorul descrierii puteai sa stapanesti si actiunea asta grabita.
Am mai vazut greselute de tastare. Mi s-au parut cam multe si de aceea ar fii mai bine sa citesti capitolul de mai multe ori inainte sa-l postezi. Si in unele locuri am vazut ca lipsesc virgulele.:99:
Si un lucru care mi-a placut in totalitate: titlul. Desi pana acum nu vad de ce este o dragoste interzisa, voi astepta sa vad de ce ai ales acest titlu.:love:
Sfat: Scrie un capitol in word si nu te grabi. Scrie doar atunci cand ai inspiratie.

Nimic din ce am comentata mai sus nu a fost cu rautate, ba din contra mi-ar placea sa vad ca te perfectionezi si ca tii cont de ce am scris eu aici. Daca te-a deranjat comentariul meu da-mi un PM si se rezolva. Mult succes si inspiratie in continuare. :X

#4
Multumesc SasuSaku123 pentru sfat o sa incerc sa ma perfectionez pe arcurs si ma bucur ca iti place ficul meu. Am adus nextu astept pareri si sfaturi daca se poate si sper sa va placa:D

Cap2
Prima zii de scoala


Era o dimineata frumoasa in satul konoha, o dimineata de luni in care eu trebuia sa merg la scoala, prima zii de scoala pentru mine in acest sat. In timp ce stateam in pat si ma gandeam la ziua de azi si daca colegii ma vor placea sau daca ma voi integra in colectiv, am auzit un ciocanit in usa. Am spus sa intre cu un glas somnoros si usa se deschise,iar in pragul usii statea varul meu Neji care imi spunea zambind ca trebuie sa ma pregatesc de scoala daca nu vreau sa intarzii. Am aprobat din cap si l-am rugat sa iasa pentru a ma putea imbraca. Satenul a iesit din camera mea, iar eu m-am dat jos din patul meu moale cu asterunuri mov spre albastru si am intrat in baie unde am facut un dus de dimineata. Dupa ce am iesit de la dus mi-am luat pe mine un halat de baie alb si m-am indreptat spre dulap pentru a lua uniforma scolii pe care mi-a adus-o Neji. M-am imbracat cu o camasa cu maneca scurta alba si mi-am luat o fusta destul de scurta albastra, iar in picioare o pereche de adidasi negri, iar dupa ce m-am imbracat mi-am pieptanat parul meu lung si moale dupacare mi l-am prins intr-o coada simpla la pate lasandu-mi doua suvite in fata. Mi-am luat ghiozdanul si am codorat in sufragerie. M-am anuntat plecarea si am iesit pe usa. In drum spre scoala ma doborat din nou acel gand pe care il aveam si azi-dimineata<< oare o sa ma integrez in colectivul acestei scolii, daca colegii sunt fitosi ca la fosta scoala unde am fost>>, tot ceste ganduri imi veneau in cap. Cand am ajuns la scoala am vazut ca curtea era plina de elevi. O fata cu parul roz se indrepta spre mine si m-a intreba:
-Buna eu sunt Sakura Haruno, tu trebuie sa fi noua pe aici ca nu te-am mai vazut, spuse rozalia zambind.
-Buna eu sunt Hinata Hyuuga, si da sunt noua pe aici.
-Vrei sa fim prietene? ma intreba Sakura.
-Da mi-ar face placere, i-am raspuns eu la randul meu afisand un zambet.
Dupa ce am facut cunostinta cu Sakura, ne-am indreptat amandoua spre sala de clasa. Am intrat in clasa si m-am asezat langa rozalie in a doua banca pe randul din mijloc. In clasa cu mine era si baiatul blond care mi-a aratat orasul si de care cred ca m-am indragotit.Il priveam in timp ce statea de vorba cu un baiat brunet si cu ochii negri ca onixul. In cateva minute a intrat un barbat putin carunt in clasa cred ca acesta este profesorul. A facut liniste in clasa deoarece era o zarva mare:
-Liniste elevi! nu observati ca am intrat in clasa si dupa ceasul meu a inceput ora asa ca va rog sa va asezati fiecare la locul lui sa putem incepe lectia, a spus profesorul.
Toti sau asezat la locurile lor, iar vocea profesorului se auzi din nou in incapere:
-Deci cum bine vedeti sau poate nu ati observat de azi o sa aveti o colega noua, Hinata te rog sa vii in fata clasei si sa te prezinti, m-a spus proful.
M-am ridicat de pe scaun si am mers in fata clasei pentru a ma prezenta colegilor:
-Buna eu ma numesc Hinata Hyuuga si am 18 ani, sper ca ne vom intelege bine.
Dupa ce m-am prezentat am mers la locul meu langa rozalie, iar profesorulsi-a inceput ora. In toata ora nu prea am fost atenta la nimic si mie nu prea imi placea fizica, gandul imi era in alta parte<<e atat de dragut>> ma gandeam la baiatul cu parul blond ca spicele de grau si cu ochii albastri. Dintr-o data simt o mana ce se sprijina pe umarul meu, ma intorc putin speriata si observ ca rozalia mi-a atras atentie si imi spunea sa nu mai visez cu cohii deschisi. Dupa ce ora s-a terminat eu si Sakura am iesit pe coridor ca sa ne plimbam in timp ce rozalia impartia cateva invitatii.
-Saku ce faci cu invitatiile astea? o intreb eu putin curioasa.
-Pai vreau sa invit cativa colegi si prieteni la ziua mea de nastere , mi-a raspuns ea bucuroasa.
Dupa ce rozalia a impartit invitatiile am observat ca i-a mai ramas una.
-Uite Hina asta e pentru tine, vrei sa vii la ziua mea? e sambata la ora 17:15.
-Da mi-ar face placere.
Am discutat dupa care eu am mers pana la biblioteca pentru a lua o carte sa citesc zilele astea. Am gasit multe carti dar cea pe care o vroiam era prea sus si eu nu puteam sa ajung la ea. De-odata un baiat inalt cu parul galben a venit in spatele meu si a luat cartea de pe raft si mi-a dat-o in mana. I-am multumit si cand am ridicat privirea am vazut ca era el..era chiar...Naruto.
-Cred ca cartea asta o vrei, mi-a spus el.
-D..Da multumesc.
Blondul ma privea fix dupacare mi-a spus la reverede si a plecat. I-am raspuns la salut zambind si privindu-l cum se indeparteaza. Cand orele s-au terminat eu am plecat sa ii cumpar un cadou prietenei mele Sakura deoarece sambata e ziua ei de nastere si nu vroiam sa merg cu mana goala. Ma plimbam pe strada si dedata mi-a atras atentia o vitrina unde era un glob de cristal ce avea in el un copacel cu flori de cires si inca cateva chesti. Am intrat in magazin si l-am intrebat pe vanzator cat costa, iar acesta mi-a raspuns. L-am rugat sa mi-l puna intr-o plasa de cadou-ri roz, am platit si am iesit din magazin cu plasa in mana.Cand am ajuns acasa Neji a ochit plasa si m-a intrbat:
-De unde ai plasa Hinata?
-In primul rand buna si tie vere si in al doi-lea nu l-am primit, l-am cumparat pentru o prietena noua cu care m-am imprietenit azi la scoala, si in al trei-lea rand am fost invitata la ziua ei de nastere sambata si i-am luat acest cadou ca sa nu merg cu mana goala, acum te-ai lamurit curiosule, i-am zis eu chicotind.
Neji ma privea amuzat, iar eu am urcat scarile si am intrat in camera mea. M-am schimbat si am intrat putin pe internet, dupacare mi-am facut din teme. Era seara, iar eu eram franta de obosita. M-am pus in pat repede deoarece eram obosita dupa o zii lunga de scoala. Ma gandeam si in somn<< credeam ca colegii sunt fitori, dar m-am inselat sunt foarte de treaba si chiar nu ma asteptam sa fiu in clasa cu Naruto>> cu gandul asta am adormit foarte usor...


astept comm si pareri va rog si scuze pentru greseli:D

#5
Va rog daca cititi sa si lasati un comm, astept pareri despre acest fic ca nu prea stiu daca e asa bun
Acum nextul, lectura placuta si sper sa va placa:D

Cap3
Petrecerea


Razele soarelui isi fac aparitia pe cerul putin innorat si se infiltreaza prin perdeaua de culoarea mierii luminand camera. Deschid ochii si privesc prin jur, iar imediat dupaceea ma ridic in sezut si imi trec mana somnoroasa prin parul ciufulit aranjandul putin. Ma dau jos din pat si il aranjez pentru a nu arata urat camera pentru ca nu imi placea sa fiu dezordonata, toate lucrurile erau puse la locul lor prin camera mai putin hainele din dulap care erau putin imprastiate prin zona in rest camera mea era destul de curata. Dupa ce mi-am aranjat patul si i-am schimbat asternuturile am intrat in baie pentru a face dusul de dimineata si pentru a ma spala pe dinti. Cand am iesit din baie m-am indreptat spre dulap si mi-am luat o pereche de pantaloni trei-sfert si un tricou alb cu diferite modele si m-am incaltat cu o pereche de opincute albe. Mi-am pieptanat parul meu cel negru cu reflexii mov care era cam ciufulit si l-am lasat pe spate pentru ca aproape mereu il aveam prins. Mi-am luat o gentuta ce se poatra intr-o parte de blugi cu cativa franjuri unde mi-am pus telefonul si un pachet de servetele in caz de nevoie, iar dupaceea am iesit din camera coborand in sufragerie. Acolo era varul meu Neji, parintii si sora mea mai mica Hanabi. Am spus buna dimineata si m-am asezat la masa pentru a lua micul de jun. In timp ce mancam mama m-a intrebat:
-Draga mea, unde pleci astazi?
-Pai mami ies prin oras vreo 2 sau 3 ore si dupaceea o sa vin acasa ca sa ma pregatesc pentru petrecerea la care am fost invitata, i-am raspuns eu mamei
Dupa ce am terminat de mancat m-am ridicat de la masa si mi-am anuntat plecarea, dar sora mea a insistat sa o astept pentru ca vrea sa vina si ea afara. Am aprobat din cap si am asteptat-o pe Hanabi. Nu au durat 20 de minute si ea era gata. Satena purta o rochita alba cu niste flori albastre pe ea, in picioare avea o pereche de sandale fara toc si parul ei lung pana la omoplati era prins intr-o coada. Am iesit amandoua din casa si ne-am indreptat spre centrul orasului pe la niste magazine de haine pentru a cerceta putin zona. Eu si satena de langa mine ne uitam amandoua putin la vitrinele magazinelor, dar dintr-o data eu m-am oprit in fata uneia, pur si simplu am vazut o rochie albastra cu colturi mai sus de genunchi si cu o curea nici prea groasa nici subtire neagra la mijloc si cu cateva modele. Era simpa dar frumoasa. Am intrat in magazin cu Hana si ne-am mai uitat la rochii.
-Surioara, dar la ce iti trebuie o rochie, nu ai destule in sifonier? ma intraba aceasta dand din genele ei mari.
-Pai am fost invitata la o petrecere la o colega de a mea si m-am gandit sa imi cumpar rochia asta, i-am raspuns eu.
-Atunci hai dute si incearc-o sa vedem daca tie buna.
M-am dus la cabina de proba si am incercat rochia cea albastra care mi-a placut. Cand am iesit sora mea mi-a zis:
-Iti sta foarte bine cu ea, deci ce o sa faci Hina o cumperi sau nu?
-Mersi, pai da o cumpar.
Am platit rochia si am iesit amandoua din magazin, iar dupaceea ne-am mai uitat prin vitrinele celorlalte magazine. Hanabi era fericita avea acel zambet pe care il afisa mereu cand era cu mine la cumparaturi, noi doua ne intelegeam foarte bine. Am mai stat ce am mai stat, dupacare ne-am dus acasa pentru ca uitasem cat derepede trece timpul cand esti la cumparaturi sau cand te distrezi cu sora ta. Cand am ajuns acasa am fugit direct in camera mea pentru a ma pregatii de petrecere, mai aveam o jumatate de ora sau mai putin la dispozitie. Cand am ajuns in camera m-am schimbat in ceva lejer pana ce am despachetat ce am cumparat, dupacare m-am schimbat in hainele cele noi. Mi-am luat pe mine rochia cea albastra pe care am cumparat-o cu sora mea si m-am incaltat cu o pereche de sandale negre cu toc. Dupa ce m-am imbracat mi-am aranjat parul, mi l-am lasat liber pe spate si suitele din fata le-am facut putin cu ondulatorul. Eram gata. Am luat cadoul pentru rozalie si am plecat. In drum spre casa rozaliei m-am oprit la o florarie pentru a cumpara si un buchet de flori. Am cumparat florile si am plecat mai departe. In 15 minute am ajuns la casa fetei, o casa cu doua etaje de culoare crem deschis si cu geamuri termopan peste tot chiar si la balcon. Era o casa foarte frumoasa. Am batut in usa, iar in cateva clipe o persoana feminina a aparut in fata mea. Fata era imbracata cu o rochie roz putin mai sus de genunchi fara bretele si in picioare o pereche de pantofi negri, iar parul ei roz si lung era prins intr-un coc lasandu-si doua suvite in fata.
-Hei, Hinata ma bucur ca ai venit, mi-a spus ea bucuroasa.
-Si eu ma bucur si mersi ca m-ai invitat, i-am raspuns eu.
-E pentru ce sunt prietenii, haide intra si sper sa te distrezi.
I-am multumit si i-am dat cadoul si florile, iar aceasta a zambit bucuroascasi mi-a multumit. Am intrat in casa si am observat ca inca mai trebuiau sa apara invitati. Eram doar eu, ea si inca doi baieti. Acei baieti erau doi dintre colegii nostri Naruto tipul blond de care sunt sigura ca m-am indragostit pentru ca mereu cand ma priveste ma inrosesc si ma simt ciudat, iar celalalt Sasuke un baiat brunet si cu ochii negri.
-Salut baieti.
-Salut Hinata ce mai faci.. wow areti superb. imi spuse blondul.
-Mersi Naruto, dar nici tu nu esti mai prejos.
Am mai discutat diverse lucruri pana au venit toti invitatii. Cand au venit, Sakura a pus muzica si i-a servit pe invitati cu suc si alte chesti. Ne-am distrat mult. Pe sfarsitul petrecerii Saku a avut o idee:
-Hei ce ati zice daca ne-am juca ceva? cum ar fi adevar sau provocare, ce ziceti?
Toti am fost de acord, chiar daca avem 18 ani ne jucam acel joc e chiar super si bun pentru petreceri. Prima era Sakura deoarece e sarbatorita. A invartit sticla si a nimerit la Naruto.
-Naruto adevar sau provocare? spune rozalia zambind
-Provocare, a raspuns blondul
-Bine.. te provoc.. sa o saruti.. pe.. pe.. Hinata, a spus ea chicotind putin.
Cand am auzit m-am inrosit toata. Blondul s-a apropiat de mine si i-a lasat buzule peste ale mele. Mi-am bagat mana in parul lui galben adancind acel sarut. Limba lui explora interiorul gurii mele. Imi placea, era un sarut pasional. Cand ne-am desprins din sarut am obsevat ca ceilalti ne priveau. Mi-a foat atat de rusine.
Dupa inca cateva ore de petrecut ne-am indreptat fiecare spre casa, dar blondul m-a intrebat:
-Hei Hina vrei sa te conduc acasa, e cam tarziu.
-Da multumesc.
Ne-am luat ramas bun de la Sakura si am pornit amandoi spre casa mea. Nici unul nu a scos nici un cuvant tot drumul. Cand am ajuns in fata casei, i-am multumit pentru ca m-a condus si ne-am luat la reverede, iar dupaceea eu am intrat in casa si am urcat in camera mea, unde m-am schimbat in pijama si am intrat putin pe internet. Ma tot gandeam la acel sarut care chiar mi-a placut...

scuze pentru greseli daca mi-au scapat:D

#6
Mersi pentru comm Neyma D. si ma bucur ca iti place fic-ul meu:D Am adus nextu pozele sunt de pe net si id-urile folosite le-am inventat. va rog daca citit sa sti lasati un comm :D :pls:
Acum capitolul 4 sper sa va placa

Cap 4
Planul

Era o dimineata senina si frumoasa in Konoha, era aproape amiaza iar eu dormeam. Toata familia mea era treaza, eu eram singura care statea in pat visand la acel sarut de care am avut parte la petrecerea Sakurei. Soarele straluceste si lumineaza toata camera cu razele lui galbene si calde. Imi deschid ochii si privesc tavanul cateva minute, apoi ma ridin in sezut si imi trec mana somnoaroasa prin parul meu lung si ciufulit. Ma dau jos din pat si intru in baie unde fac obisnuitul dus de dimineata. Dupa ce am iesit de la dus mi-am luat halatul de baie si am mers catre sifonier pentru a lua niste haine. Mi-am luat o fusta de blugi mini cu cativa franjuri si un maiu cu bretele albastru, iar in picioare mi-am luat niste adidasi albi si cu o dunga gri. Mi-am pieptanat parul si am iesit din camera coborand in sufragerie unde era familia mea.
-Insfarsit te-ai trezit somnoroas-o, sti cat e ceasul? ma intreaba sora mea razand.
-Hey buna tuturor in primul rand si Hana am fost obosita deaceea am dormit asa mult ai uitat ca am fost aseara la o petrecere? ii zic eu zambind.
-Nuuu cum pot sa uit... si cum a fost ca aseara am dormit cand ai venit si nu am apucat sa te intreb, mi-a zis Hana dand din genele ei mari.
-A fost superba petrecerea m-am distrat si mi-a placut enorm de mult.
-Ma bucur ca te-ai distrat scumpo, imi zice mama.
-Bine, eu plec ca ma intalnesc cu fetele in parc, le-am zis eu tuturor anuntandu-mi plecarea.
Dupa ce le-am zis alor mei unde plec am iesit pe usa si m-am indreptat spre parc. Dintr-o data aud soneria de la telefon. Imi scot telefonul din geanta si vad ca ma suna Sakura, ii raspund si ii zic ca mai am putin si ajung in parc. Dupa ce am terminat convorbirea cu rozalia mi-am continuat drumul.
Nu a durat mult si am ajuns in parc. Era un parc foarte frumos avea si o fantana arsteziana si cateva bancute pe ici pe colo. Fetele ma asteptau langa fantana.
-Hey Hina ai intarziat, mi-a zis ino.
-Da scuze dar m-am trezit tarziu, stiti voi petrecerea a fost super si am fost obosita dupa atata distractie.
-A da si in legatura cu petrecerea.. cum a fost sarutul cu cel mai popular tip din scoala? ma intraba Ten Ten.
Cand am auzit intrebarea pusa de satena, obrajii mei s-au inrosit. Mi-a fost putin rusine sa le zic dar tot le-am spus pana la urma suntem prietene toate.
-Pai a fost bine... mi-a placut.........si..si imi place si de ....N..Naruto, le-am zis eu putin rusinata.
Fetele m-au imbratisat si au zis ca ma ajuta si ca au un plan sa aflam daca el ma place sau nu pe mine. Am zambit si am aprobat din cap dupacare eu si fetele ne-am dus acasa la Sakura pentru ca ea era singura acasa si ne-a chemat la ea. Toate am acceptat si am pornit spre locuinta rozaliei. Pe drum ne-am intalnit cu o gasca de baieti. Din acea gasca facea parte Naruto, Sasuke, Sai, Shikamaru si varul meu Neji. Ei ne-au salutat, iar noi le-am raspuns ai am continuat sa mergem. Cand am ajuns in fata casei, rozalia a deschis poarta pentru a putea intra in curte. Avea o curte foarte frumoasa si o gradina cu flori de toate felurile si culorile. Am intrat in casa si ne-am descaltat, iar Sakura I-a zis servitoarei ei sa ne aduca cate un suc. Am urcat toate in camera fetei si ne-am asezat: eu, Saku si Ino ne-am asezat pe patul ei acoperit cu asternuturi roz cu alb, Temari s-a asezat pe scaunul de la birou, iar Ten Ten pe fotoliu. Am stat toate si am inceput sa vorbim despre subiectul baieti. Ino ne-a intrebat pe toate de care batai ne place. Fiecare a zis cate un baiat: Sakura a zis ca il place pe Sasuke, Temari a zis ca il place pe Shikamaru, Ten Ten a zis ca ei ii place de Neji, iar eu am zis ca imi place de Naruto. Dupa ce noi 4 am zis am intrebat-o si pe Ino si ea ne-a raspuns ca ii place de Sai.
Dintr-o data ne-am gandit sa facem cateva planuri ca sa vedem daca si ei ne plac sau nu.
-Hei fetelor, am o idee cum putem vedea daca chiar avem dreptate si daca chiar ne plac baietii, a zis ino entuziasmata.
-Ce idee ai? am intrebat-o noi toate in cor.
-Pai m-am gandit sa facem o petrecere in pijama la Hinata pentru ca Neji e varul ei si poate il convinge sa faca si el una cu baietii si sa fim doar noi.
-E geniala ideea Ino, dar tea-i gandit poate pe Hina nu o lasa sau poate parintii ei sunt acasa, i-a zis Sakura blondei.
-Nu Nu e bine parintii mei pleaca cu sora mea maine in Anglia si o sa raman doar eu cu Neji acasa, le-am zis eu zambind.
-Super.
Am mai vorbit si am vorbit despre diferite chesti si despre acea petrecere in pijamale si ne-am gandit sa mergem afara sa ne mai plimbam putin pana nu se intuneca. Am iesit din casa si am plecat spre centrul orasului. Am intrat la o cofetarie pentru a manca o prajitura. Ne-am asezat la masa si fiecare a comandat ce prajitura a vrut. Dupa ce am terminat am platit consumatia si am parasit localul, iar dupaceea ne-am indreptat fiecare spre casa spunandu-ne la revere si razand.
Cand am ajuns acasa i-am vazut pe parintii mei si pe sora mea facand bagajele pentru plecare. Am zambit si m-am dus sa ii ajut. Dupa ce am terminat am mers pana la Neji pentru ai zice de acea idee cu petrecerea.
Am batut la usa si am intrat cand varul meu a zis ''da''.
-Hey, Neji eu maine fac o petrecere in pijamale cu prietenele mele, daca vrei cheamati si tu prietenii poate ne uitam la un film mai radem, si noi nu o sa va stam in cale, i-am zis eu asteptand sa imi dea un raspuns.
-Hmmm... e buna ideea asta Hina sunt de acord.
-Super.
Am ras amandoi si dupaceea am parasit camera satenului si am plecat in camera mea unde mi-am pornit computerul si am intrat pe mess. Am vazut ca era online doar Sakura si am vorbit cu ea.
Hinata Hyuuga Hina:- Hey Saku am vesti bune.
Saku Sakura:- Care sunt?
Hinata Hyuuga Hina:- I-am zis lui Neji de petrecere si ca sa isi cheme si el prietenii si poate ne uitam si la un film, si a zis ca e de acord.
Saku Sakura:- Serios? e grozav.
Hinata Hyuuga Hina:- Da e. Saku eu ies mai vorbim maine.
Saku Sakura:- Ok noapte buna.
Saku Sakura is now offine.
Am inchis calculatorul si m-am pus in pat. Am stand lumina si am adormit repede cu gandul la ziua de maine...



Poze:
http://2.bp.blogspot.com/_4jdvZqHiSF8/SO...C01368.JPG fusta Hinatei
http://www.cadouricadou.ro/upload/cadour.../25963.jpg maieul Hinatei ( scz daca e maro dar nu am gasit alta poza:D)
http://images.okazii.ro/auctions/2009/05...00_500.jpg adidasii Hinatei
http://www.primariatm.ro/album/data/medi...iana_3.jpg parcul unde s-au intalnit fetele
http://www.incasa.ro/_files/Image/galerie/5/6_1_1_1.jpg casa rozaliei
http://www.femei-moderne.ro/images/artic...mitor.jpeg camera Sakurei (scz daca nu e aa ca in descriere)

scuze pentru greseli daca mi-au scapat:d si daca citit lasati si un comm va rog:pls:

#7
Bun am adus nextul
Daca citit va rog sa si lasati un comentariu ca m simt cam prost sa vad 582 de vizualizari si nici un coment dar in fine eu nu renunt la fic. Nu prea stiu daca e bun si astept pareri si sfaturi daca se poate:pls:, acum nextul
Sper sa va placa si lectura placuta

Cap 5
Petrecerea in pijamale a fetelor si planul baietilor

Era dimineata, abia daca s-au ivit zorii uneo noi zile. Soarele cel galben si stralucitor a rasarit pe cer, iar eu eram treaza uitamdu-ma pe tavan si gandindu-ma ca azi vor pleca parintii mei si sora mea in Anglia si voi ramane doar cu Neji. In timp ce stau linistita si ma gandesc aud un ciocanit in usa, era mama care imi spunea sa cobor ca ei vor pleca peste 10 minute. M-am dat jos din pat si am iesit din camera coborand in sufragerie unde erau parintii, sora si varul meu. I-am salutat si mi-am imbratisat parintii si sora spunandu-le ''drum bun''. Eu si Neji am iesit in fata usii pentru a ne lua la revedere. Dupa ce ai mei au plecat, eu si vaul meu am intrat in casa si ne-am pus la masa luand micul dejun. Dupa ce am terminat de mancat m-am ridicat de la masa si am strans masa, iar dupaceea am spalat vasele. Neji a luat telefonul si i-a sunat prietenii ca sa ii cheme in seara asta la noi pentru a se uita la un film, iar eu le-am sunat pe fete deoarece in seara asta avem o petrecere in pijamale.
Dupa ce am terminat convorbirea la telefon, am mers in camera unde am pregatit tot si mi-am luat niste haine pentru a iesii putin afara si a face cateva cumparaturi cu fetele pentru petrecere. Mi-am luat din dulap o pereche de pantaloni scurti de blugi si un tricou negru, iar in picioare o pereche de adidasi. Eram imbracata la tinuta sport, si lejer. Cand eram gata am coborat si am iesit din casa, iar in fata usii ma astepta Sakura.
-Hei Saku ce mai faci? ai venit sa ma vizitezi? am intrebat eu razand.
-Hei buna si tie Hina, pai da am venit sa iti fac o mica vizita si sa mergem la cumparaturi.
-Dar Ten Ten, Ino si Temi unde sunt? am intrebat eu putin curioasa.
-Ten Ten face curatenie, Temari e cu verisoara ei cea mica in parc si Ino e la intalnire cu Sai, mi-a spus rozalia zambind.
-Ok, stai ai zis cumva Ino si Sai?
-Da Da am zis.
Am continuat sa vorbim in timp ce am pornit spre magazine. Am intrat la un magazin alimentar si am luat un cos, iar dupaceea am mers si am luat suc, pop-corn si alte chesti de care sunt nevoie pentru o petrecere intre fete. Cand am terminat de cumparat tot ce era nevoie, eu si Sakura ne-am indreptat spre casa mea unde le vom suna pe fete sa vina sa aranjam camera. Dupa ce am ajuns in casa toti baietii erau in sufragerie beau suc, iar eu si Sakura i-am salutat si am urcat in camera. Acolo le-am sunat pe fete si le-am zis sa vina ca am cumparat tot ce era nevoie. Peste 20 de minute au ajuns si Ino, Temari si Ten Ten. Am stat in camera mea ascultand putina muzica la computer si fiecare ne-am luat pijamalele. Eu aveam pe mine un maieut cu bretele cu vedere la buric albastru si o pereche de pantaoni tot albastri, Sakura era imbracata cu o camasa de noapte roz ce se asorta cu parul ei, Ino avea o pijama mov formata dintr-un tricou si o pereche de pantaloni scurti, Temari avea o camaa de noapte pana la genunchi de culoare verde si Ten Ten avea o pijama rosie cu cateva modele pe ea. Dupa ce ne-am luat pijamalele pe noi am aranjat putin camera si ne-am asezat pe pat si pe fotoliu povestind. Am discutat despre baieti, despre formatii de muzica preferate si am baut suc. Pe de alta parte baietii stateau in sufragerie si macau chipsuri si radeau. Cand s-a lasat seara baietii au planuit sa ne sperie si sa ne propuna sa ne uitam la un film.
-Hei baieti am o idee, ce ziceti daca le-am chema pe fete sa se uite cu noi la filmul de groaza? se vor ingrozii, a spus Shikamaru.
-Hmmm nu e o idee chiar atat de patetica pana la urma, e una destul de buna, a spus Sasuke.
Toti baietii au aprobat din cap si au venit spre camera mea si au ciocanit la usa:
-Hey Hinata vreti sa veniti sa va uitati cu noi la un film? ne-a intrebat Neji.
-Da sigur de ce nu?am raspuns noi in cor.
Am iesit din camera si am mers in sufragerie unde baietii puneau la DVD un film si aveau pe langa ei niste pungi cu pop-corn. Era o tacere apasatoare dar ca de obicei Naruto a spart gheata.
-Haideti sa ne uitam la un film de groaza, e cea mai buna alegere, mai ales in serile cand incepe furtuna afara, a spus el razand.
Toate au aprobat din cap inafara de mine. Mie nu imi placeau filemele de groaza si mai ales sa ma uit la ele noaptea cand afara tuna si fulgera.
-Hina tu nu vii? Ma intrebat Sakura.
-Eu.. nu.. prefer sa merg sus ca ma cam inspaimanta filmele de groaza.
-Haide nu iti fie teama de doar un film si sunt eu aici langa tine, ce zici, mi-a zis Naruto uitandu-se la mine.
-B..Bine.
M-am asezat langa blond si ne-am uitat la filmul de groaza ‘’ Drag me to hell’’. Afara a inceput deodata sa ploua si sa fulgere foarte tare. Eu simteam deja ca incepeam sa tremur, dar o mana puternica m-a luat de brau si mi-a zis sa nu ma tem. Am aprobat din cap si ne-am uitt in continuare la film in timp ce mancam pop-corn. Eu stateam langa blondul cu ochii albastri, Sakura statea langa Sasuke, Ino langa sai, Tema langa Shikamaru si Ten Ten langa varul meu. Era o liniste foarte mare cand deodata un tunet surzitor s-a auzit si noi toate am tresarit. Dupa ce s-a terminat filmul eu si fetele am urcat in camera mea, iar baietii au ramas in sufragerie. Cand am ajuns in camera am aprins lumina si ne-am asezat fiecare unde am vrut si am inceput sa povestim diverse lucruri. In timp ce noi stateam linistite sus, baietii planuiat ceva jos.
-Am o idee, zise Shikamaru.
-Alta idee stralucita de a ta, abia astept sa o aud, a zis Sasuke putin sarcastic.
-Ok domnule sarcasm in persoana. Deci sa va zic ideea. Sa mergem sus si sa stingem lumina de la siguranta si fetele o sa creada ca s-a luat curentul din cauza furtunii si mi-a mai venit inca o idee acum pe moment: sa mergem si sa ascultam la usa sa auzim ce vorbesc, deci ce ziceti, am planuri bune sau nu? Spune Shikamaru entuziasmat.
-Hmmm… stai sa ne gandim.. cred ca preferam ideea cu ascultatul la usa, au zis toti baietii in cor.
Baietii au urcat scarile si au venit in dreptul usii de la dormitorul meu ca sa auda ce discutam noi. Ca de obicei ca noi vorbim chesti de fete. De odata se aude un ‘’ hap-ciu’’ dincolo de usa. Temari a mers sa vada si cand a deschis usa Sai a cazut si dupa el au cazut toti baietii. Cand i-am vazut ca ascultau la usa ne-am infuriat si am aruncat dupa ei cu diverse lucruri. Ei au plecat de langa usa de la camera si au coborat la locul lor pe care si l-au ales.
dupa ce noua ne-a trecut asa zisa suparare si putin rusinea ca ei au auzit tot ce am zis noi sau cel putin o parte ne-am dus in sufragerie si le-am propus baietiilor sa facem ceva amuzant:
-Ce ati zice ca voi sa ne gasiti si sa ne prindeti si fiecare baiat va sta in noaptea asta in camera cu fata pe care o prinde, deci ce ziceti, a spus Ino.
Toti baietii au fost de acord la fel si noi. dupa cateva secunde noi toate am urcat si am fugit ca sa nu ne prinda baietii si ne-am ascunt in diferite locuri. Fiecare baiat si-a ales o fata pe care o va prinde. Eu si Sakura ne-am ascunt in camera lui Neji in dulap, Ino s-a ascunt in baie, iar Ten Ten si Temari s-au ascunt in camera surorii mele care era plecata cu parintii. Pana la urma baietii ne-au auzit pe mine si pe Saku cum radeam ca noi uitaseram de acest joc si cand ne-am oprit din ras am vazut ca dulapul a fost deschis si in fata noastra erau Naruto si Sasuke. Cei doi ne priveau amuzati, dar noi am incercat sa o luam din loc dar fara speranta. doua brate puternice m-au prins de brau si m-au tinut. Pana la urma toti baietii au prins fata aleasa si toate am stat in sufragerie.
-Hmm.. Deci pana la urma ne-at gasit si ne-at prins..deci fiecare baiat o sa doarma in camera cu fata aleasa pe care a gasit-o..targul e targ, a spus Ten Ten.
-Sunteti de acord fetelor? ne-au intrebat baietii.
Noi stateam si ne uitam una la alta, iar pe urma am aprobat afirmativ din cap si am facut impartiala ca era deja cam tarziu si ne era somn.
-OK, atunci sa vedem cum o sa stam..Sakura tu stai cu Sasuke in camera lui Hanabi, Naruto si Hinata voi veti dormi in camera Hinetei, Neji si Ten Ten in camera lui Neji, Temari si Shikamaru voi veti sta in sufragerie, iar eu si Sai vom sta in dormitorul parintiilor Hinatei.
Toti am foat de acord si ne-am dus in camerele alese. Cand am ajuns in camera am realizat ca era doar un singur pat. A fost o liniste apasatoare dar blondul a spart-o:
-Deci se pare ca vom dormii in acelasi pat, a spus el putin amuzat.
-D..Da se pare ca da, am spus eu putin rusinata si rosie in obraji.
Nu am mai zis nimic nici eu nici el, dar el se uita la nime putin ingrijorat.
-Hina trebuie sa iti zic ceva.
-Ce?
-Pai..vezi tu.. pai.. imi placi, imi place de tine, esti draguta.
cand am auzit acele cuvinte, au inceput sa imi tremure picioarele si obrajii mei a capatat o culoare rosiatica ca petalele de trandafir. L-am privit in ochi dupacare am vrut sa zic ceva dar buzele lui m-au oprit. Ma sarutase din nou, e un sarut ca acel sarut de la petrecerea Sakurei. Limba lui se strecura usor printre buzele mele si apoi jucanduse cu a mea. Era acea senzatie.. imi placea de parca nu mai vroiam sa se termine acel moment. dupa ce si-a dezlipit buzele de ale mele m-a privit in ochi si m-a intrebat:
-Tu simti acelasi lucru pentru mine, adica ma placi?
-Naruto.. pai da, mi-a placut de tine din prima zii din care te-am vazut, de atunci cand mi-ai aratat orasul, i-am zis eu putin rusinoasa.
A zambit dupacare m-a luat de mana si mi-a zis ca e tarziu si ca trebuie sa ne culcam. Ne-am pus in pat si am adormit amandoi.. eu am adormit foarte repede cu gandul la blondul de langa mine...


scuze pentru greseli daca mi-au scapat:D

#8
Hello.
Oare de ce nu ai primit mai multe comentarii pana acum? Cred ca ai nevoie de niste critici ca sa te perfectionezi sau cel putin sa scri ceva mai bine.
In primul rand ai foarte multe greseli de tastare/exprimare. Eventual dupa ce scri cateva randuri te uiti extrem de atenta peste ele. Am intalnit nume de persoana scrise cu litera mica ( ex sai-Sai). Ma rog nu o sa stau sa iti scriu acum toate greselile din capitole, pentru ca sigur mi-as rupe parul din cap la cat de multe sunt.
Faci multe repetitii si suna foarte urat uneori. Am observat ca repeti si subiectul cand nu prea este nevoie ca se intelege despre cine este vorba.
Naratiunea este bunicica, dar este loc si pentru mai bine.
Dialogul este cam exagerat, banal si sec. Poti sa dezvolti ceva mai mult cu niste replici ceva ceva mai mature. Iti recomand sa nu folosesti chestii prea siropoase pentru ca o sa strici totul.
Descrierea este cam putina. In loc sa insiri intr-o propozitie cu ce se imbraca mai bine incerci sa povestesti altceva. Sau daca totusi vrei sa spui ceva de vestimentatia lor, detaliaza mai mult.
Insista foarte mult pe sentimentele lor si contureaza mai mult povestea cu suspans.
Folosesti exagerat de mult "dupa" , "dupa aceea" sau "pe urma". Descrie mai mult ce se intampla, adica actiunea incearca sa lungesti ceea ce povestesti pentru ca tu grabesti totul.
Cu estetica stai bine. Desi nu ar trebuii sa folosesti atat de des punctele de suspensie.
Sa zicem ca am terminat cu gramatica.

Titlul imi place, dar nu era nevoie sa folosesti [NaruHina]. Cred ca era perfect doar "Dragoste interzisa".
Ideea este destul de originala. Sper sa o modelezi frumos pana la sfarsit.
Incearca sa condimentezi povestea. Sa incerci sa ai mai mult suspans.
Astept sa vad ce se intampla in continuare cu povestile amorezilor.

Sper sa te ajute ce ti'am scris eu mai sus si sa incerci sa folosesti sfaturile ca sa iasa totusi ceva frumos din fic-ul tau.
Astept next-ul.
Multa inspiratie si succes in continuare.
Bye!:X
I wanna feel that i`m love.. ♥
I wanna feel you.. ♥
I`m laying down on the floor, ♥
I can`t believe I`m alone.. ♥
I`m begging you on my knees, ♥
Please come back, come to me ! ♥
I feel the beat of your heart, ♥
To stay away, be apart ! ♥
I want, I need you so much. ♥
All my love, all my love, all my love is on fire, ♥
Like the sun, like the sun, like the rain down on me ! ♥



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Naruto] Mereu Impreuna [NaruHina] adina.sweet43 24 13.033 07-09-2013, 05:26 PM
Ultimul răspuns: Sindori
  [Yaoi] Dragoste Interzisa Aliss_anime 4 3.281 28-11-2012, 12:29 AM
Ultimul răspuns: Aliss_anime
  [Naruto] Iubirea se naste din gelozie(NaruHina) Madalovenar 23 13.326 17-08-2012, 09:32 PM
Ultimul răspuns: Madalovenar
  N fanart(naruhina & sasusaku) sakuraFAN 4 3.508 24-05-2012, 06:47 PM
Ultimul răspuns: Lia
  Vom fi impreuna! Crede-ma! [ NaruHina ] Hinata 3 2.948 15-02-2012, 07:06 PM
Ultimul răspuns: Diz
  Cine ar fii crezut?[Naruhina] Ino.O_Me 1 2.944 11-02-2012, 12:10 AM
Ultimul răspuns: Diz
  O iubire interzisa miaunica 11 10.696 27-12-2011, 09:27 PM
Ultimul răspuns: miaunicaReloaded
  [ Bleach / DN ] - Iubire interzisa, Prieteni dar dusmani Liar 1 2.938 06-02-2011, 12:51 AM
Ultimul răspuns: Miranda.
  Razboiul dintre o iubire interzisa Vero 28 12.368 26-12-2010, 04:08 PM
Ultimul răspuns: DeDal N.
  Iubire interzisa KarinaD 20 15.620 20-11-2010, 11:37 PM
Ultimul răspuns: Jasmine


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)