Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

In dragoste nu exista limite...

#11
Hello xD! Next is hereee : )) Scuze de intarziere dar...am avut ceva probleme cu netul o.o
Capitolul 7
P.O.V BY SASUKE UCHIHA
Firar! Nu pot...nu pot! Nu pot sa nu ma gandesc la Sakura! De ce nu am ramas cu ea la spital? De prost ce am fost! Dau cu pumnul in bara de metal,cu forta.Ma pun jos langa perete si incep sa ma gandesc la rozalia mea...Numai suport,trebuie sa ma duc la ea,sa vad cum se simte,daca a patit ceva grav...dar e prea devreme,la cinci dimineata.Ma ridic de langa perete si ies din nou pe balcon.Ah...cat de repede a trecut vara,strazile sunt acoperite de zapada alba,imaculata,si pura ca si cristalul,soarele se ridica incet iar razele sale faceau ca neaua sa para ca de cristal.Doar cand priveam omatul de afara imi aduceam aminte cand eu si Naruto ne bateam cu bulgarii de zapada,era razboi,cum zicea Naruto...Oftez lung si imi duc mana in par,indreptandu-ma spre dulapul negru si mare.Ma uit cateva minute si apoi imi iau o pereche de jeansi negri,un plovar negru cu dungi verzi-albastrui,si o jacheta cu blana.Imi iau telefonul de pe noptiera si vad ca Sakura imi trimise 2 mesaje.Nu ma uit ce scrie,oricum am sa ma duc la ea acum.Ma incalt si cu tenisi si ies pe usa.Afara dau de o liniste mortuara,nici o masina,nimic,doar munti de zapada,pasesc usor pe zapada pufoasa,lasand urme in spatele meu.
~~~~~
Iata ca am ajuns in fata casei Sakurei,draperiile erau trase la fiecare geam...hmm dubios.Ma uit prin jur si tot nu vad pe nimeni.Unde naiba a disparut toata lumea? Oftez lung si apas pe sonerie.Uf,haide Saku'...haide! Degeaba.Mai sun odata si degeaba.Incepe sa ma calce pe nervi.Mai bine intru neinvitat,numai am rabdare.Pun mana pe clanta usii,si vad ca se deschide,iau repede mana de pe clanta si asteptam sa vad cine era.In fata mea...era rozalia,dar cu totul schimbata.Chipul ei vesel si mereu cu fericire in privire acum era palida,tristetea din ochii ei se putea observa cu usurinta,numai zambea,parul ei roz si-a pierdut stralucirea aceea deosebita.Ce s-a intamplat cu ea? Simteam cum inima mi se spulbera in mii de bucatele cand o vedeam asa,incerc sa schitez un zambet dar nu pot.Ma apropii usor de ea si o iau la pieptul meu,sarutandu-i crestetul capului.Simteam cum si ea ma tine strans,si auzind-o ca suspina.
-Sakura de ce plangi?...spun incercand sa ii vad chipul.
-Nu! Nu ma mai lasa! Vreau sa ramai cu mine Sasuke,te rog! Spune cu durere in glas si printre lacrimi si suspine,tragandu-ma tot mai aproape de ea.
-Bine,promit ca nu am sa te mai las niciodata.Bine? Ii zic rozaliei in timp ce o luam in brate,incercand sa o duc in living.Aceasta se uita la mine si parca zambea.Zambea dulce,din inima,simteam asta.O las usor pe canapeaua din piele,de culoare mov inchis.Ma asez si eu langa ea,si imi dau jacheta jos.Rozalia vine mai aproape de mine si isi pune capul pe umarul meu,si eu nu faceam nimic.Inghit in sec si apoi o iau din nou in brate.
-Sakura...imi pare rau ca nu am stat cu tine la spital,dar nu puteam sa stau si sa vad ca nu te trezesti.
-Mi-am dat seama dragule.Dragule? De cand imi zice asa...bine, nu ca nu mi-ar placea.-Dar vroiam sa iti multumesc ca totusi m-ai salvat,daca nu erai tu,sigur as fi murit.Dupa ce spune acestea se apropie de buzele mele,si...nu stiu cum sa va spun,dar cred ca m-am inrosit,eu,un baiat de 17 ani,si nu s-a inrosit ea? Ce-mi face fata asta...nu stiu!
-Saku...Nici nu termin ca isi uneste buzele sale rozalii cu ale mele intr-un sarut dulce si apasat.Buzele noastre faceau un joc nebunesc,isi duce mainile prin parul meu negru,tragandu-ma cateodata.Apoi intrerupe usor sarutul si incepe sa rada,si sare la gatul meu,tinandu-ma strans.In acel moment,chiar m-a simteam atat de fericit,si nu imi mai pasa de nimic,doar de ea.Era ca si cum luasem un drog...sau poate ca Sakura e drogul meu.Ii mangaiam parul atat de catifelat ca si matasea,cu acele suvite negre parea o fata rea,dar defapt de un inger...Ii iau chipul in mainile mele.As privi-o fara incetare daca as putea,nu ma mai saturam de zambetul ei unic,de ochii ei atat de superbi,buzele ei dulci ca mierea...
-Sakura,sti...de cand te-am intalnit prima oara,numai la tine ma gandesc,ori ce as face...Parca ai fi drogul meu,si eu un dependent.Te iubesc Saku'...ii spun acesteia sarutand-o usor.Se uita la mine cu acelasi zambet dulce pret de cateva secunde.
-Si eu te iubesc Sasuke! Nu stiu ce m-as face fara tine.Si o lacrima cristalina ii se surge pe chip,i-o sterg cu usurinta.Apoi se aude soneria.Rozalia se ridica repede si se duce la usa.Cat timp era ea la usa mi-e imi suna telefonul.Ii scot repede si ma uit cine era.Cine sa fie..Naruto Uzumaki,se putea...
-Da Naruto?...ii spun acestuia cu indiferenta.
-Hei Sasuke! Unde esti frate?Te asteptam de o ora sa mergem la Kiba.
-Ha? Ce tot vorbesti acolo? De ce sa mergem la Kiba?
-Of Sasuke...trebuie sa mergem cu el sa il ducem la aeroport! Azi pleaca in Hong Kong! Sasuke cum ai putut sa uiti?!
-AZI?! Spun eu alarmat ridicandu-ma de pe canapea.-Parca trebuia maine sa plece!
-Ba nu amorezule! Ce ti-a facut Sakura?
-Dute naibi! Inchid telefonul si imi iau jacheta.Cand sa ies Sakura,era la usa si vorbea cu Karin.Fara sa stie,o iau in brate pe la spate,si ii intorc capul spre mine sarutand-o lung.Cu coltul ochiului o vad pe Karin care murea de invidie.Ii spun Sakurei de ce plec si ies pe usa lasandu-le pe cele doua singure.Acum alerg catre casa si apoi sa plec dupa Naruto si Kiba.
[Imagine: 15yjabr.jpg]
The Day I will STOP lovin` you,Is the Day I close My eyes FOREVER ! >.<


#12
helloooooo

UIte ca am venit si eu la acest fic. Mi se pare ciudat... o sa-ti spun la sfarsit ce ma intriga, dar s-o luam cu inceputul. Capitolul n-a fost rau, nu m-a suparat nimic,a fost chiar super. Nu prea pot sa spun multe, poate doar ca ... cand se sarutau, poate doream sa fie ceva mai intens. Iar acel " TE iubesc" carca nu avea nici un rost, nu s-a intamplat mare lucru, nu ai dezvoltat sentimentul. Acum sa ajungem la lucruri serioase..... Karin impreuna cu Sakura ? NU este abuna, pune ea ceva la cale. CRed c-o s-o pacaleasca, o sa-i spuna o minciuna despre Sasuke. Te rog sa nu fie asa...

#13
Hello <3 Next is heree xD Cu intarziere dar a sosit...o.o
Capitolul 8
The Most Beautiful Chrismas With U!
Stateam impreuna cu Karin la masa din living si discutam despre un proiect la istorie.Nu stiam despre ce anume sa facem,fiecare cu ideile ei.Pun pariu ca o sa ajungem sa ne certam din cauza proiectului asta tampit !
-Karin..hai sa luam o pauza,simt ca imi explodeaza capul !
-Ai dreptate...apropo cat e ceasul?
Nu spun nimic si imi intrept privirea catre ceasul de pe perete.Era 13:30?! La naiba,am sa intarzi la prezentare!
-Karin,facem alta data proiectul,acum trebuie sa plec la prezentarea colectiei de iarna! Cred ca am si intarziat ! Spun eu alarmata.
-Ha? B-bine..ne vedem alta data.Pa! Spune acesta si pleaca.Alerg pe scarile casei ca o nebuna,si parca numai ajungeam odata la etaj.Eram la ultima scara.Respiram ca si cum as fi urcat scarile Turnului Eiffel.
Ma duc mai intai,sa fac un dus rapid,si apoi sa ma imbrac.Fac dusul cat de repede pot si ma duc la dulap sa vad cu ce sa ma imbrac.Imi pun mainile in sold,si tot nu gaseam ceva potrivit.Sakura draga mai stai mult? O sa intarzi papusa! Taci...! Ca nu ma ajuti cu nimic! Si tu sti asta.Ma mai uit odata..si scot din dulap o pereche de jeansi albastri,mulati.O camasa mai lunga albastra,dar un albastru mai inchis,la care ii pun o curea maro.Imi mai iau si sacoul negru.Damn..am uitat de par...Ma duc repede la baie,scot din dulap ondulatorul si imi ondulez doar varfurile.Ma mai privesc inca odata in oglinda..si plec.
~~~~~~
Eram deja pe autostrada.Mai aveam cam un sfert de ora pana ajungeam.Priveam cu bucurie zapada care acoperea totul.Marea parca era inghetata..era atat de linistita,fara valuri...Se pare ca incepea din nou sa ninga..cu fulgi de cristal..parca era un basm.Iubeam iarna mai mult ca vara.Ce mi-as dori sa fac chiar acum un om de zapada..impreuna cu Sasuke.Ah..brunetul meu,oare unde o fi? Cred ca este si el plecat.Imi e atat de dor de el,mai bine l-as suna dar,cred ca e ocupat.Iau telefonul din buzunar si ma uit la poza cu mine si cu el...of tocmai de Craciun sunt departe de el.
M-as uita toata ziua la ea...Zambesc pret de cateva secunde si imi intrept privirea la drum.Eram deja in oras...ce repede.
Zaresc claridea unde aveam sa prezint coletiile de iarna.Parchez masina,imi iau geanta si ma mai uit odata sa vad daca nu am uitat ceva.Scot cheile din contact si ies din masina.Ningea atat de linistit,nu batea vantul,era perfect.Pe jos era gheata de cristal care stralucea in razele soarelui care deabia se zareau si ele.UGG-urile mele alunecau imediat si puteam cadea,deabia ma mai tineam pe picioare.Fii atenta Sakura...cred ca imi trebuie niste patine.
Ura! Am intrat! Pe picioarele mele! Ah...nu stiu de ce..dar am emotii.Ciudat,pana acum nu am mai avut emotii inainte de o prezenare,whatever...Ma urc pe scarile rulante care duceau la sala unde trebuia sa imi pregatesc modelele.Mai aruncam o privire prin jur..si il vedeam oriunde ma uitam pe...Mos Craciun! Peste tot
fulgi de zapadata,oameni de zapada,luminite peste tot...Absolut superb! De asta iubesc eu iarna! Totul e atat de frumos,si mai ales de Craciun..simt din nou acele emotii pe care le aveam cand eram mai micuta,si eram nerabdatoare pentru ca..venea Mosul.Sincer..chiar imi este dor sa fiu un copil,nevinovat,bucuros..Sa nu dorm aproape o noaptea intreaga,asteptandu`l pe asa zisul Mos Craciun de atunci...Ah ce vremuri.Se pare ca am ajuns.Peste tot erau paparazzi,care faceau poze,si luau interviuri.Fir-ar sa fie..nu vreu sa le dau eu acum interviuri,nu o sa mai am timp sa imi pregatesc modelele!Stau in pic pe loc gandindu-ma pe unde sa o iau ca sa nu ma vada jurnalisti.
Ah,gata stiu! Am sa o iau pe langa ei si asa sunt ocupati sa i-a interviuri...Dar,mai intai sa imi pun ochelari de soare.Poate v-a intrebati de ce imi iau ochelari de soare dupa mine,iarna.Ei bine..pentru ca niciodata nu pot sti daca sunt paparazzi pe unde ma duc.
*****
In sfarsit am terminat! La fix am ajuns,si am si terminat la timp.Modelele defilau pe modium fotografiate de sutele de oamenii.Iar eu...stateam pe un scaun gandindu-ma la Sasuke.Eram departe de el,si el de mine.In gand aveam imaginea lui,nu pot sta un minut fara sa nu ma gandesc la el...il iubesc mai mult decat am iubit vreodata un baiat.Of...numai suport! Trebuie sa il sun! Sper doar sa imi raspunda.
Imi scot telefonul din geanta si il sun.Asteptam sa raspudna.Uf,Sasuke haide...Mai bine renunt.Poate si-a lasat telefonul in masina.Cand sa inchid telefonul,ii aud voce.
-Sasu' tu esti? Asteptam cu sufletul la gura sa imi raspunda.
-Sigur ca da rozalia mea.Imediat inima incepuse sa imi bata ca ritumul unor tobe.Nu stiu de ce..dar vocea lui imi dadea fiori.-S-a intamplat ceva? Continua el.
-Mmmm..nu doar ca,imi era dor de tine.
-Si mie,deabia astept sa ajung acasa sa te strang in brate.Si...fiindca este Craciun am un cadoul pentru tine!
-Cadou? Ce cadou? Spun eu devenind din ce in ce mai curioasa.
-Eh,ai sa vezi cand am sa sosesc
-Haide,Sasuke,sti ca nu imi place sa stau in suspans!
-Iubire,ai sa vezi la timpul potrivit.
-Bine...Arunc o privire la defilarea modelelor si vad ca una dintre ele imi face semn sa intru si eu.
-Sasu'scuze,trebuie sa inchid,trebuie sa ma prezint pe modium.Te iubesc mult! Si ai grija...Inima mea batea din ce in ce mai tare,nu vroiam sa ii inchid.
-Si eu te iubesc rozalia mea...mai mult decat ori ce! Si fi linistita am sa am grija.Inca o data,te iubesc!Ah,cat de frumos o spune,cu atata pasiune...
-Si eu! Mult de tot! Pupici! Si inchid cu greu.Il bag in geanta si ies pe podium.Ii salut pe toti,si imi iau modelele.Acum trebuia sa plec acasa.

Dupa o jumatate de ora...

In sfarsit acasa! Ma arunc pe canapea si dau drumul la TV.O sa mai dureze ceva pana vine Sasuke de la aeroport.Mai bine as dormi putin...Imi aranjez perna,si incerc sa adorm dar...suna cineva la usa.Ma ridic lenesa de pe canapea si deschid usa.Era Sasuke? Ce rapid e! Numai stau nici un minut pe ganduri si ii sar in brate sarutandu-l,ma simteam usurata,si atat de fericita cand il vedeam si mai ales cand il luam in brate,simtindu-i inima batand in acelasi ritm cu al meu.
Sasuke imi da pret de cateva minute drumul din imbratisare si ma priveste lung,luandu-ma in brate si ducandu-ma in casa.Ma mai uit odata la el si pe cap avea o caciula de mos Craciun.Incep sa rad.
-S-Sasuke,de ce ti-ai pus caciula asta?
-Pai...pentru ca anul asta eu o sa fiu Mos Craciun!
-Serios? Atunci....esti cel mai frumos Mos Craciun pe care l-am vazut! Ma apropiam usor de buzele lui dulci ca mierea,daca el este Mos Craciun...atunci eu sunt craciunita lui.Cand sa il sarut,se da mai in spate.Eu ramanand usor uimita dar si putin trista.
-Ce s-a intamplat?
-Sakura...hai sa pastram sarutul pentru la restaurant.
-Ha? Restaurant? Dar de ce mergem acolo?
-Eh..surpriza.Haide,imbracate si sa mergem,te astept la masina.
-B-bine...Wow,nici nu ma asteptam sa ma duca la restaurant,si care sa fie surpriza? Intrebarea asta ma bantuia de ceva timp,nu imi place sa stau in suspans!
Imi iau cizmele,paltonul si geanta,incui usa si intru in masina lui Sasuke.Imi zambeste smecher si plecam.
[/b]
[Imagine: 15yjabr.jpg]
The Day I will STOP lovin` you,Is the Day I close My eyes FOREVER ! >.<


#14
helloooooo

Capitolul a venit... Prima oara - am un obicei de-a ma uita la lungime si stilul de asezare in pagina inainte sa ma apuc sa citesc - , lungimea parea obijnuita, dar de fapt asezarea o face mai voluptoasa. Arata destul de bine, dar sa incepem sa vb si de ce ai scris tu pe acolo :::: Deci Sasuke ii pregateste o surpriza, interesant, dar parca ... nu sunt chiar atat de curioasa, trebuia s-o faci pe Sakura sa para mai curioasa, s-o pui intr-un dialog intirect in care sa-l intrebe pe brunet ce pune la cale....



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [+18] Unde dragostea nu poate exista... THE LAST UCHIHA 16 10.238 14-01-2014, 06:53 PM
Ultimul răspuns: SabrynaMe
  >Unde iubirea nu are speranta si totusi, EXISTA <3 Uchiha Rose 4 2.394 01-12-2013, 08:29 PM
Ultimul răspuns: THE LAST UCHIHA
  [Naruto] Dincolo de tristete exista si fericirea. SakuraXLOVE 6 4.573 15-09-2012, 09:48 PM
Ultimul răspuns: KarinaD
  Cand perversitatea nu are limite dydy 1 2.515 28-01-2012, 11:53 PM
Ultimul răspuns: Diz
  Crezi că există un portal È™i spre inima ta ? ( +16 *yaoi* ) ×Tα℮♏iᾔ× 21 8.816 02-10-2011, 02:32 PM
Ultimul răspuns: Addeh
  Mai exista speranta? Ame 3 3.121 06-08-2011, 05:15 PM
Ultimul răspuns: Ame
  Minuni inca exista DJ_Biscuite 3 3.192 07-02-2011, 08:42 PM
Ultimul răspuns: Abbeh.
  Dragoste fara limite (SasuSaku :X) sasusaku_1998 6 7.809 07-04-2009, 07:14 PM
Ultimul răspuns: Axxa.No.Way


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)