Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Asasinul din umbra

#39
***

Nu ma deranja ca ma uraste. Asa era cel mai bine. Nu eram o persoana de incredere sau, mai bine zis, nu eram o persoana si gata. Eram doar un mercenar care lucra pentru cel ce oferea mai mult. Probabil daca Boom mi-ar fi oferit mai mult, eu as fi fost acum pe urmele lui Jason si as fi incercat sa-l omor...sau l-as fi omorat deja.
Baiatul inca imi plangea in brate. Ma exaspera deja. Stiam ca ii este frica, stiam ca nu vrea nimic din ceea ce i se intampla, stiam ca nu ma vrea pe mine, dar asa era viata. Nu tot timpul primim ceea ce vrem.
-Nu rezolvi nimic daca plangi. Nu ai prefera sa facem altceva in timpul asta? l-am intrebat pe un ton ironic.
Imediat copilul isi scoase capul din scurbura gatului meu si se incrunta, apoi buzele incepura sa-i tremure.
-Nu mai vreau! Lasa-ma dracului in pace!
-Defapt, eu ma gandeam ca ai vrea sa mananci, dar vad ca tu te gandesti numai la prostii. Ti-a placut atat de mult incat mai vrei?
-Nici gand! Esti o bruta! Nu iti pasa deloc de mine!
-Normal ca nu-mi pasa de tine personal. Dar imi pasa de banii care mi aduci. E simplu, Jason, am continuat cand am vazut ca face ochii mari. Eu am fost angajat sa am grija sa nu fi omorat. Nimic mai mult, nimic mai putin. Dar, vezi tu, pana una alta trebuie sa ma mai si distrez. Si avand in vedere ca esti singurul prin preajma si cel mai simplu de obtinut, am de gand sa profit de tine o vreme. I-am zambit calm. Crede-ma, pustiule, imi vei multumi cand toate astea se vor incheia.
-Ce naiba tot spui? Ce fel de om esti tu?
-Nu sunt om. Sunt doar un mercenar. Iar tu, dragul meu, esti prada mea de razboi. Zicand acestea l-am prins de barbie, fortandu-l sa-si deschida gura spre a ma primi. Pustiul s-a zbatut o vreme, dar apoi a incet si m-a lasat sa-i violez inimitatea dulce in care am patruns cu limba.
-Marcus...
-Daca ai sta cuminte te-as invata. Te-as invata sa-ti placa si sa mai ceri.
-Du-te dracu! zise baiatul si-si feri privirea de a mea. Nu conta cat de mult nega..deja ii placea. Trupul sau se unduia dupa miscarile mele, pielea i se infiora la cea mai mica atingere, iar de pe buze scapa adevarate suspine de placere cu toate ca nu era constient de asta.
-Nu conteaza daca nu recunosti. Te voi imblanzi eu pana la urma. Mi-am desfacut cureaua de la pantaloni sub privirea speriata a tanarului care incepu din nou sa se smuceasca.
Nu te speria. Nu am de gand sa te bat. I-am dus ambele maini desupra capului si i le-am strans cu cureau pe care am legat-o apoi de tablie.
-Ce...ce faci?
-Te invat. Inchide ochii.
-Nu vreau, perversule!
-Atunci o sa ti inchid eu, i-am zis pe acelasi ton si mi-am dat camasa jos de pe mine din care am rupt o fasie cu care i-am acoperit ochii. Daca urli o sa-ti acopar si gura, l-am avertizat, dar degeaba, caci tanarul incepu sa ma injure. Am oftat si am mai rupt inca o bucata din camasa pe care am facut-o calus si i-am pus-o in gura.
Mult mai bine...Nu trebuie sa-mi zici nimic, Jason...trupul tau o face singur.
Am zambit cand i-am vazut chipul inrosit si tremurul subtil al trupului. Era prea frumos ca sa-i rezist...asa ca m-am lasat peste el si am inceput sa-mi plimb limba pe gatul sau, muscand pe alocuri pana ce pielea capata o nuanta rosiatica. Baiatul gemu si-si incorda trupul, desfacandu-si instinctiv picioarele.
-Iti place, nu-i asa? Iti place cand fac asta, i-am zis si am coborat cu limba spre pieptul sau ce se ridica nelinistit. I-am prins unul dintre sfarcuri cu limba in timp ce pe celalalt il tachinam folosindu-mi degetele. Mi-am trecut limba de cateva ori peste ridicatura de piele simtid cum se intareste pe masura ce continuam jocul. Baiatul se smuci, dar legatura era bine prinsa si rezistenta, asa ca nu-mi faceam griji. Dupa ce am terminat cu primul sfarc, am trecut la al doilea oferindu-i acelasi tratament, lasandu-mi intre timp una dintre maini sa-i atinga barbatia ce se intarise.
-Cum poti sa zici ca nu vrei, cand e evident ca minti? il intreb si strang un pic de capul barbatiei sale. Baiatul isi arcui trupul si-si lasa capul sa cada pe spate suspinand. Scotea niste sunete asa dragute, dar vroiam sa-i aud vocea in momentul in care se va pierde de tot. Trebuia sa i-o aud, asa am intins mana si i-am dat jos calusul de la gura. Tusi de cateva ori, apoi stranse din dinti, incercand sa-si inabuse un geamat, dar cand am strans mai tare capitula si lasa sunetul minunat sa se auda in intreaga incapere.
-Marcus...la..sa..ma
-Nu o sa te doara de data asta. lasa-ma sa-ti arat ca pot sa fiu si bland.
-Nu-mi pasa! urla, dar in momentul in care mana imi fusese inlocuita de limba gemu din nou si nu mai zise nimic. L-am strabatut de cateva ori, acordand o atentie deosebita capului care stiam ca e mai sensibil, apoi l-am cuprins cu totul. De fiecare data cand imi inteteam miscarile tanarul gemea si se arcuia spre mine intr-o ruga muta de a continua. Miscarile mele devenira mai repezi, dar cand vedeam ca mai are un pic si termina ma opream si-l lasam linistit cateva minute, apoi incepam din nou jocul. Pe masura ce continuam trupul i se acoperi cu o dara subtire de transipratie. Pieptul i se ridica nelinistit scotand la iveala respiratia sacadata si frustrarea neimplinirii.
-Vrei mai mult?
-De ce-mi faci asta? vocea sa era gatuita de emotiile care sigur il incercau
-Pentru ca nu pot sa-ti rezist, i-am raspuns sincer. Deci, vrei sa continui sau ma opresc aici?
-Eu...eu...
-Spune-o! i-am ordonat pe un ton neindulpecat
-Da! Vreau sa continui!
-Bun baiat. I-am prins din nou barbatia intre buze, sugand-o mai repede decat prima oara, iar cand am simtit ca trupul i se incordeaza peste masura, i-am introdus un deget in locul micut dintre fese si l-am tachinat in punctul care stiam ca-l va duce pe culmile placerii. Jason se arcui mult in sus, gemand puternic si strigandu-mi numele, apoi la fel de repede cazu inapoi printre asternuturi cu adevarat obosit si fara vlaga. Am zambit, inghitind dulceata sa, apoi m-am ridicat si i-am desfacut legatura de la mana, oferindu-i libertate.
Tanarul isi duse imediat mainile la ochi si-si dezlega si de acolo legatura, apoi clipi de cateva ori pana ce privirea i se focaliza asupra mea.
-Esti un nimic. Nu mai vreau sa te vad! Se ridica din pat si pana sa-mi dau seama ma plesni cu putere peste fata, lasandu-ma buimac. Nu de durere, ci de uimire. Nu credeam ca e in stare de asa ceva. Trecu pe langa mine si culese din geamanta o pereche de pantaloni si un tricou pe care le imbraca rapid.
-Unde dracu crezi ca pleci?
-Nu e treaba ta! iesi si tranti usa in urma lui.
Am injurat printre dinti, ducandu-mi mana la obrazul ce imi ardea. Avea spirit in el, pustiul. Poate nu era totul pierdut.
Am oftat si m-am aruncat in pat. Nu va merge departe. Nu avea bani, nu avea tupeu si eram pana la urma intr-o tara straina. Nu cunostea limba. Se va intoarce. Am ramas asa o vreme, dar cand am vazut ca a trecut mai bine de jumatate de ora mi-am luat pistolul si am plecat dupa el.
Am colindat cu ochii toata parcarea, apoi am mers in dreptul restaurantului, dar cand am auzit primul fac de arma am inceput cu adevarat sa alerg. Era tarziu, deci nu trebuia sa-mi fac griji in privinta martorilor. Un al doilea foc se auzi din spatele restaurantului. Am ocolit repede loc si m-am folosit de umbra ca sa ma fac nevazut. Erau doi...cu Jason trei. Tanarul statea ascuns dupa o lada mare si tremura, dar, la un moment dat am vazut ca se ridica si o i-a la fuga spre mine.
-Idiotule! te vor impusca! am urlat facandu-l sa se opreasca in mijlocul trotuarului confuz. Am injurat si am inceput sa alerg spre el, tragand in acelasi timp spre cei doi tipi. L-am prins de mana pe Jason, incepand sa alerg in directia masinii, dar imediat am vazut ca drumul era blocat. Mai aparuse inca un tip. La dracu!
Eram blocati. L-am strans pe baiat la pieptul meu si am scos un al doilea pistol.
-Marcus...
-Nu voi lasa pe nimeni sa se atinga de tine. Ti-am promis. Zicand acestea am inceput sa trag in ambele parti. Tipul care fusese singur nu a avut destul timp ca sa se fereasca fiind lovit drept in piept, in timp ce, din ceilalti doi, unul supravietuise si reusisese sa si traga. O durere surda ma facu sa strang din dinti, dar nu am scos niciun cuvant. Crezand ca ma ucis, tipul iesise la iveala. mi-am indreptat pistolul spre el, uncigandu-l dintr-n sigur foc, apoi mi-am indreptat atentia spre Jason.
Esti bine? te-au ranit? Jason?
-Sunt bine, imi raspunse cu o voce pierduta. M-am ridicat, chiar daca simteam ca piciorele ma lasa si l-am tras pe Jason dupa mine inapoi in camera. Trebuia sa plecam cat mai repede de aici. Nu eram in siguranta.
-I-ati bagajele. Plecam, i-am zis cand am ajuns in camera, dar baiatul nu ma asculta, cu se intoarse spre mine si ma pironii cu o privire ce nu prevestea nimic bun. La naiba...nu eram in stare sa-l ascult.
-Nu vreau. M-am saturat. De tine si de ei! va urasc pe toti si mai ales pe tine! Imi doresc sa mori, Marcus!
Se intoarse cu spatele la mine si se indeparta. Am vrut sa ma duc dupa el, dar durerea din spate se inteti. Pana sa-mi dau seama de altceva toata camera se invarti in jurul meu, iar eu am cazut la pamant nemaiputandu-ma misca. I-am vazut chipul strabatut de teama cand ma vazu asa, dar nu am reusit sa spun nimic. Mi-am inchis ochii asteptand. Se pare ca dorinta pustiului se va implini pana la urma...

"Omul este cel mai putin el insusi,atunci cand vorbeste in propria persoana.Da-i o masca si el va spune adevarul."Oscar Wilde
[Imagine: chibi_5001.gif]
, chibi-ul lui



Răspunsuri în acest subiect
Asasinul din umbra - de MiraA - 19-09-2011, 11:22 PM
RE: Asasinul din umbra - de Beatrix LaVey - 10-01-2012, 08:07 PM
RE: Asasinul din umbra - de Kimera - 10-01-2012, 09:23 PM
RE: Asasinul din umbra - de Sasha. - 03-02-2012, 10:42 PM
RE: Asasinul din umbra - de Sushi - 08-02-2012, 09:03 PM
RE: Asasinul din umbra - de Beatrix LaVey - 23-02-2012, 01:54 AM
RE: Asasinul din umbra - de Kimera - 23-02-2012, 08:16 PM
RE: Asasinul din umbra - de Zyklon - 01-03-2012, 06:20 PM
RE: Asasinul din umbra - de sarah chan - 15-03-2012, 06:46 PM
RE: Asasinul din umbra - de Sasha. - 16-03-2012, 09:40 PM
RE: Asasinul din umbra - de MiraA - 24-03-2012, 01:20 AM
RE: Asasinul din umbra - de DiZ - 10-06-2012, 10:24 AM
RE: Asasinul din umbra - de Beatrix LaVey - 11-06-2012, 12:54 AM
RE: Asasinul din umbra - de Alixa - 11-06-2012, 01:36 AM
RE: Asasinul din umbra - de Ciquita - 11-06-2012, 03:33 PM
RE: Asasinul din umbra - de Kimera - 11-06-2012, 03:35 PM
RE: Asasinul din umbra - de Lexxu - 19-06-2012, 03:31 PM
RE: Asasinul din umbra - de MiraA - 23-07-2012, 12:02 AM
RE: Asasinul din umbra - de Lexxu - 23-07-2012, 09:17 AM
RE: Asasinul din umbra - de Kimera - 23-07-2012, 12:50 PM
RE: Asasinul din umbra - de Lynn - 31-07-2012, 03:11 PM
RE: Asasinul din umbra - de Mizz.Amazing - 31-07-2012, 05:25 PM
RE: Asasinul din umbra - de Beatrix LaVey - 12-08-2012, 12:44 PM
RE: Asasinul din umbra - de Kimera - 12-08-2012, 11:23 PM
RE: Asasinul din umbra - de MiraA - 15-09-2012, 10:44 PM
RE: Asasinul din umbra - de Kimera - 16-09-2012, 01:28 AM
RE: Asasinul din umbra - de Beatrix LaVey - 11-10-2012, 10:32 PM
RE: Asasinul din umbra - de RosetteFoxy - 14-10-2012, 03:31 PM
RE: Asasinul din umbra - de MiraA - 25-10-2012, 06:35 PM
RE: Asasinul din umbra - de Lexxu - 25-10-2012, 07:32 PM
RE: Asasinul din umbra - de Kimera - 25-10-2012, 09:32 PM
RE: Asasinul din umbra - de FuNnY bUnNy - 26-10-2012, 12:55 PM
RE: Asasinul din umbra - de RosetteFoxy - 29-10-2012, 10:43 PM
RE: Asasinul din umbra - de Beatrix LaVey - 03-01-2013, 12:44 AM
RE: Asasinul din umbra - de Lexxu - 03-01-2013, 02:56 PM
RE: Asasinul din umbra - de Kimera - 03-01-2013, 03:36 PM
RE: Asasinul din umbra - de FuNnY bUnNy - 08-01-2013, 02:23 AM
RE: Asasinul din umbra - de Michee - 25-01-2013, 11:35 PM
RE: Asasinul din umbra - de Kira's Scarlet - 03-04-2013, 08:26 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Dusmanul din umbra Dark Angel 0 1.728 13-06-2013, 06:12 PM
Ultimul răspuns: Dark Angel
  Omoara-ti umbra Storymaker 1 2.172 20-06-2012, 06:33 PM
Ultimul răspuns: Storymaker
  Obscurul vietii, traind in umbra. crazy little red 20 10.242 21-01-2012, 10:22 PM
Ultimul răspuns: Abbeh.
  Asasinul din umbra Aniella 0 1.860 06-09-2011, 10:46 AM
Ultimul răspuns: Aniella
  Umbra iubirii Shadow. 31 15.181 25-08-2011, 09:34 PM
Ultimul răspuns: Stella
  Criminalul din umbră AyumiHamasaki 3 2.159 22-07-2011, 09:39 PM
Ultimul răspuns: Miranda.
  Un trandafir ascuns in umbra Zuzy Is Angell 4 3.544 26-06-2011, 02:38 PM
Ultimul răspuns: ~*Fallen* ~* Angel*~
  Umbra Demonului yaoi (+18) Grella. 50 28.442 22-03-2011, 04:27 PM
Ultimul răspuns: Liar
  Doar o umbră .Anne 5 2.805 09-01-2011, 11:12 PM
Ultimul răspuns: Amélie
  In umbra soarelui Setsumi. 3 3.501 08-11-2009, 01:47 PM
Ultimul răspuns: Teh


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)