Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

In cautarea unui vis

#4
Hello ! :3
Da stiu, nu prea am trecut pe aici, m-am apucat odata de fic, dar pana la urma am renuntat din nu stiu ce cauza stupida.. iti dai seama ca ma refer la scoala. :))
Din pacate inca mai sunt in pragul tezelor, dracie, dar inca traiesc si pot sa las critica si opini..nu scapa nimeni de mine. >:)
Dar nu te panica draguta, nu`s genul de persoana in asa fel sa fac autorii sa planga sau sa se lase de ficuri, din contra imi place sa ii ajut si sa le ofer o critica constructiva. Sunt dura doar cand este necesar. ^^
Deci sa nu mai largim orizonturile si sa ma apuc de comentat serios. :')

1` Cu titlul te-ai descurcat, el m-a atras cat si faptul ca era nou ficul. :))
Da stiu ciudata, nu ? Oircum L-ai ales bine, pentru ca vazand din primul capitol ca roscata, nu are o destinatie inca sigura, iar plecarea ei este una nedumerita.. pot spune ca se leaga. Are si ea un fis al ei, care poate doreste sa si-l implineasca, deja l-am observat in primul capitol.
Pot spune ca la tine, prin modul tau de a expune ideile, cred ca tu reusesti sa le desfasori pe foaie cu usurinta si din contra le pui instant, ne dam repede seama.. nu este un lucru rau, dar sa pastrezi si mister.

2` Cu descrierea stai bine, ai un mod interesant, fluid, placut si usor de inteles.
Ca daca era mult prea imbacsit de ficuri de stil, cuvinte grele si de nu stiu eu, ce fel de natura.. era rau caci nimeni nu-si mai dadea seama.
Oircum ar merge sa mai adaugi sentimente, nu le-ai prea conturat asa de bine, fiindca era si prima ei calatorie cu trenul, puteai sa spui multe, sa o faci pe roscata in toate felurile.
Sa prinda gustul unor sentimente puternice.. dar ai lasat-o cam moale.. insa si asa ai facut o treaba buna.
Capitolul a fost scrut si poate de aceea nu ai reusit sa scrii multe, iar cu actiunea, ce pot sa spun de ea..? Hmm nu a fost grabita, ai parcurs usor si bine.

3` Greseli, nu am vazut, de nici un fel.. momentan. [sar putin peste alte amanunte, nu ti-am puricat asa de mult primul capitol, caci daca o faceam, comul era extrem de lung, nu ca nu ar fi si asa]

Pentru ca nu a fost un capitol extrem de lung, asa, pot spune ca teai descurcat, deci nu este nici primul tau fic, se vede. Ai un stil propriu si interesant, astept nextul, chiar vreau sa vad ce se petrece. Si promit ca data viitoare am sa puric capitolul pana la schitza lui.. > v <



Răspunsuri în acest subiect
In cautarea unui vis - de Juneko - 08-05-2011, 08:11 PM
RE: In cautarea unui vis - de Katniss - 10-05-2011, 10:48 AM
RE: In cautarea unui vis - de Biscu' iz back ^^ - 12-05-2011, 09:55 PM
RE: In cautarea unui vis - de hiimera - 13-05-2011, 06:44 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  In cautarea faimei Kyra Mage 1 1.949 23-04-2013, 12:21 PM
Ultimul răspuns: Kyra Mage
  in cautarea iubiri saku vampire 7 3.968 27-12-2010, 02:20 AM
Ultimul răspuns: Vero
  In cautarea fericirii Alany Aysee 18 13.370 19-09-2009, 04:32 PM
Ultimul răspuns: Verrine
  In cautarea unui vampir Summer 15 7.976 07-07-2009, 10:15 AM
Ultimul răspuns: Axxa.No.Way
  In cautarea lui Fufu Redhead Rules 2 2.497 16-06-2009, 01:38 PM
Ultimul răspuns: Monica Wksv
  In cautarea unei personalitati pierdute powermewmew 3 3.452 16-01-2009, 11:11 PM
Ultimul răspuns: powermewmew


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)