Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

The Secret of The Twins

#1
Disclaimer: Nu detin nici un personaj - inafara de cele create de mine - ce ii apartin lui Masashi Kishimoto din anime-ul/manga-ul Naruto si nu fac profit de pe urma acestor personaje, intamplari!


CAPITOLUL 1

Stau pe o plaja pustie si privesc cu tristete apusul care se scufunda in valurile albastre ale marii. Sa ma prezint: ma numesc Temari si am optsprezece ani. Parul meu blond ca spicele de grau flutura prin vant. Ochii mei negri stralucesc privind peisajul incantator. Parintii mei nu stau prea bine cu banii asa ca ne descurcam cam greu. Stateam gandindu-ma la aceasta problema, pana cand sirul gandurilor mele a fost intrerupt de o mana rece care m-a atins pe umar. am tresarit, iar cand mi-am intors capul le-am vazut pe cele mai bune prietene ale mele: Hinata si Sakura. Hinata are si ea optsrezece ani, parul lung cu reflexii movii si ochii lila deschis. La prima vedere pare timida, dar uneori chiar nu e asa. Toti baietii se topesc dupa ea pentru ca are niste sani mari. Sakura are parul roz ca forile ciresului si ochii ca cel mai stralucitor smarald din lume. Aceaste au inceput sa rada pentru ca m-au speriat. Au mai tinut-o asa ceva timp si ele, stergandu-si lacrimile de la atata ras, au propussa mergem spre casa. Eu, in culmea fericirii, am acceptat. Casele noastre sunt una langa alta, iar a mea este ultima. Asa ca, dupa ce prietenele mele au intrat in locuintele lor, am mai avut ceva timp sa ma gandesc la probleme. DAr cand am ajuns in fata casei am zarit o fata cunoscuta. Avea ochii caprui, parul roscat, neingrijit si ochelari. Aceata este Karin. Arata ca in monstru, desi ea se crede printesa. A fost prietena mea cea mai buna la gradinita dar acum nu ai e. Insa ea inca crede ca mai suntem prietene.
-Vai, ce mai faci draga? Nu ne-am mai vazut de cinci ore!
Se tine mereu dupa mine! Iar daca nu ne vedem mai des de cinci-sase ore innebuneste! Si in fiecare zi imi spune ca a vazut vreo sase-sapte baieti draguti, dar nu mereu sunt.
-Azi am vazut trei baieti: unul blond cu ochii albastri, altul cu parul negru prin intr-o coada si altul cu parul si ochii negri. Nu e minunat?!
Oau, mai putini ca de obicei. Dar m-am prefacut ca trebuie sa plec. Asa ca intru in casa, imi salut parintii si merg direct in camera mea. Of sunt asa de obosita! Ma intind in pat, dar nici un minut nu pot sa ma odihnesc, penru ca imi suna mobilul. E Sakura. Raspund, iar ea imi spune sa ma pregatesc, ca me intalnim in cinci minute la club. Nici nu am avut timp sa spun ceva ca a si inchis. Dar mai bine ma imbrac repedeca sa nu intarzii, ca ultima data cand am intarziat nu iesit prea bine. Asa ca mi-am luat o fusta de blugi si un tricou alb lung pe care scria in mii de culori "COOL". Ma grabesc sa nu intarzii la club. Dar cand am ajuns le-am vazut pe Hinata si Sakura care se uitau urat la mine. Dupa vreo zece minute in care mi-am tinut predici si m-au certat, am intrat in club. Firar, nu este nici un baiat dragut aici. Dar, de cate ori ma uitam la Sakura flirta cu alt tip. Si Hinata se darea la multi baieti, dar nici chiar ca Sakura.
La un moment dat au intrat trei baieti care mi se pareu cunoscuti, desi nu i-am mai vazut in viata mea. O, nu, sunt batetii cate mi i-a descris Karin! Dar cel blond e dragut. Hinata se uita la cel cu parul prins intr-o coada, iar Sakura la celalalt.
Mise pare mie sau se indreapta spre noi? Nu de duc in alta parte. Ba nu, vin spre noi, dar nu ma deranjeaza. Deci, am intrat intr-o conversatie cu acei tipi. Am aflat ca ii cheama Naruto, Shikcamaru si Sasuke. Shikamaru i-a spus Hinatei ca ii plac portocalele, uitandu-se la sanii ei.
Mai aveam putin si ma sarutam cu Naruto, Hinata cu Shikamaru si Sakura cu Sasuke. Dar, din pacate, am fost intrerupti de mizica care s-a oprit si de luminile care s-au indreptat spre usa. Din gurile adolescentilor a iesit un tipat de groaza, de parca s-ar fi speriat de persoana care tocmai a intrat. O nu, asta nu va iesi cu bine.

Sper sa va placa,e primul meu fic :001_smile:
Si va spun de la inceput ca nu ma supar de comentariile voaste, stiu ca vreti sa ma ajutati sa "excelez", ca sunt sigura ca capitolul acesta nu e prea reusit
ASTEPT COM. BYE!:bye:
Unde sunt anii ăia în care toţi zâmbeam,
Răguşiţi de cât cântam,
Aveam nisip în păr, aveam sclipiri în ochi
Si fiecare clipă ni se părea un joc.
Momentul era tot…

O umbră din noapte învelită în fum,
Gin tonic şi gheaţă: prieteni de drum.
Alături de noi,
Si poze din mine îmi revin în gând
Eram noi toţi călători pe vânt.
Zburam împreună.

Iţi aminteşti de vară si nopţile de-atunci,
Unde sunt anii ăia, câte aveam de spus,
Cum ne-am schimbat abia acum eu realizez
Căci timpul are mersul lui,
Acum totul are sens.
(Adevarat...)

My fic: http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=26300- True or false love?




Răspunsuri în acest subiect
The Secret of The Twins - de ~BreNda~ - 15-04-2011, 04:14 PM
RE: true or false love? - de hiimera - 15-04-2011, 07:49 PM
RE: true or false love? - de ~BreNda~ - 17-04-2011, 10:06 PM
RE: true or false love? - de Rose ^^ - 18-04-2011, 10:40 AM
RE: true or false love? - de ~BreNda~ - 29-04-2011, 02:21 PM
RE: true or false love? - de *Black~~Heart* - 29-04-2011, 02:53 PM
RE: true or false love? - de Rose ^^ - 01-05-2011, 02:17 PM
RE: true or false love? - de Valleee - 03-05-2011, 03:31 PM
RE: true or false love? - de ~BreNda~ - 16-05-2011, 09:36 PM
RE: true or false love? - de *Black~~Heart* - 16-05-2011, 09:49 PM
RE: true or false love? - de Rose ^^ - 16-05-2011, 10:12 PM
RE: true or false love? - de Valleee - 17-05-2011, 03:44 PM
RE: true or false love? - de ~BreNda~ - 27-05-2011, 10:38 PM
RE: true or false love? - de *Black~~Heart* - 28-05-2011, 10:04 PM
RE: The Secret of The Twins - de Rose ^^ - 29-05-2011, 02:05 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Secret love Sasha. 25 16.984 17-03-2012, 06:11 PM
Ultimul răspuns: Sasha.
  Lasă-mă să-ţi spun un secret. ℂa s h m e r e ❤ 1 1.473 19-02-2012, 11:02 AM
Ultimul răspuns: Mao.
  Secret Love! [yaoi 16+ (romance)] Aliss_anime 3 3.436 29-11-2010, 07:39 PM
Ultimul răspuns: yaoi maniac
  The Secret From Class B [+16] A'Svear 25 14.696 29-09-2010, 10:42 AM
Ultimul răspuns: Maria
  Jurnalul secret al vietii mele [+18] Savarina Ali 7 7.590 21-09-2010, 11:36 PM
Ultimul răspuns: Savarina Ali
  Dark secret Suki 6 6.477 13-02-2010, 09:18 AM
Ultimul răspuns: Suki
  Secret Shadow. 2 3.571 28-12-2009, 02:17 PM
Ultimul răspuns: Acadea'
  The secret will be not a secret Vampire 5 4.252 26-09-2009, 06:20 PM
Ultimul răspuns: Vampire
  A Past and Future Secret Nidryne 1 3.124 21-04-2009, 09:33 PM
Ultimul răspuns: Nidryne
  Un secret infiorator Yukira1234 4 3.728 15-02-2009, 05:41 PM
Ultimul răspuns: myuu


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)