Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

The secret will be not a secret

#1
Buna sunt noua pe site .Sper sa va placa ficul pe care am sa il postez.[posturi unite]
Sunt noua pe site si acesta este ficul meu, primul meu fic tot ce am scris eu sunt descrieri ale unor peisaje , iar acest lucru este nou pentru mine.Chair daca , nu trebuie sa va abtineti de la comentarii.
* = gandurile personajului
“” =pentru citate sau sarcasm anunt lacitate c u acest semn: ^ si la sarcasm cu acest semn #


The secret will be not a secret


CAPITOLUL 1
“O reintoarcere cu briodin toate punctele de vedere”


Cerul de un albastru pal si deschis ii tinea companie soarlui cel mare si rosu.Picaturile cadeau incet incet pe pamantul rece .Era o zi ploioasa dar cu soare .Atmosfera era placuta afara , peisajul dandu-ti ideea ca erai in eden.Pe strazile prafuite ale Konohai o fata cu parul maro si lung cu ochi caprui si cu buzele rozalii si frumoase sev indrepta spre scoala .Era prima ei zi de scoala.Ajunse in curtea scolii, acolo erau o gramada de copiii.O fata finuta cu parul roz bombon si cu niste cochi ca algele si blanzi se indrepta spre ea .Cand ajunse in fata ei o intreba:
-Buna , numele meu este Haruno Skura , tu trebuie sa fii noua pe aici, nu?
-Da!spuse fata cu tupeu.
Divei ii placea sa aiba tupeu in fata celorlalti dar uneori putea fi si timida.Se pare ca ea isi va face noi prieteni si o noua rivala .
- Ei bine cred ca vrei sa sti in ce clasa esti si pentru ca nu sti cum merg lucrative pe aici te voi ajuta eu.spuse Sakura cu un ton putin de superioritate .
-Multumesc , dar nu!Ma descurc si singura doar nu am trei ani , nu crezi?*Cine se crede buricul pamantului.Nu sunt o proasta si oricum stiu in ce clasa sunt!*
-Cum spui tu !
Diva se indrepta spre cladire pe culoarul facut de elevii din curtea scolii care stateau speriati la o parte din calea ei .*Oare ce o fi cu ei ? Poate iarasi arat ca si cum nu am dormit o noapte intreaga sau poate sunt cumulate sau miros urat cine stie?Ajunse la intrarea in cladire unde Tsunade-sama o astepta. Tsunade ii spuse Divei sa o urmeze . Ajunsera in biroul acesteia care avea peretii de un verde pal placut , pe peretele din drapta camerei era o biblioteca , in spate de tot pe mijloc era biroul ei iar in spatele biroului era un geam imens.Pe birou erau o gramada de hartii si cesti de ceai sau cafea neterminate.Diva intra iar Tsunade-sama se aseza pe scaunul mare din piele al biroului .
-De ce m-ai chemat ? Vrei iarasi sa am probleme cu colegii mei care sunt care mai de care mai fitosi?
-Te-am chemat la aceasta scoala deoarece este una dintre cele mai bune scoli din lume si pentru ca vreau sa te antrenezi cu cei mai buni ninja indiferent daca faci parte din clanul “Roses of the night”. Te voi antrena si eu personal pentru a deveni mai puternica .In legatura cu colegii ….scuza-ma ca te-am trimis la cea scoala dar atunci erai mica si trebuia sa incepi sa devii un ninja excellent de la acea varsta frageda pe care o aveai pentru a putea ajunge cea mai buna . Nu uita ca ai nevoie de mult antrenament pentru a-ti indeplini visul.Am sa inchei aici predicile dar mama at mi-a transmis sa nu uit sa te avertizez in legatura cu antrenamentele.Poti pleca oralul ti-l voi da dar nu acum pentru ca trebuie definitizat .
- Multumesc pentru predica tinuta oricum….astept oralul si ma voi antrena din greu deoarece acesta este visul meu si nu voi renunta la el niciodata!
-Am uitat sa iti spun ca tu vei face parte din echipa lui Kakashi deoarece restful pleaca maine in diferite misiuni si aceasta a fost si regimented lui.
-Am o singura intrebare: De ce se uitau ninja in curtea scolii asa ciudat la mine?
-Trebuie sa intelegi ca esti faorte puternica , mult prea puternica pentru varsta at chiar daca ai 12 ani nu pot sa te pun decat cu ninja de 14 deoarece noua generatie este deabea 7-8 ani si esti mult oricum peste nivelul de 14 ani a unui ninja asa ca bafta .Acum scuza-ma dar am niste hartii de semnat.Noroc!
-La revedere Tsunade-sama!
Diva iesi din birou si se indrepta spre ultimo etaj al scolii.Fiind cea mai mare scoala a Konohai(nu ca ar mai exista alta)si fiindaca erau foarte mulkti ninja care invatau acolo era o scoala pe 6 etaje .Primele patru etaje erau cu clase , al cincelea etaj era tot o sala de sport pentru zilele urate sau iarna in care nu se putea face sportul pe terenul de afara.La al saselea etaj erau laboratoare speciale pentru materiile la care le trebuiau laborator(chimie , biologie etc).
Diva intra in clasa unde dirigintele lor o ruga sa se aseze in prima banca de pe mjloc unde era un loc liber langa Sakura.Inainte sa inceapa ora dirigintele o ruga pe Diva sa se prezinta intregii clkase dar aceasta refuza .Dirigintele ii spuse ca nu este frumos ceea ce face si ca ar fi bine sa se prezinta pentru a sti toata clasa cine este colega lor cea noua.
- Deci , dragi elevi avem o colega noua.Diva te rog sa te prezinti!
- Salut,sunt Diva am 12 ani , si nu prea am prieteni ce imi place …..pai…. ma destind scriind ,imi place sa cant ,iubesc sportul pe care il practice de la varsta de 10-11 ani ,karate , imi place sa innot si materiile mele preferate sunt toata dar cel mai mult zoologia.Incercati sa ma evitati este pentru binele vostru.
-Frumos discurs ei bine tu faci parte acum din echipa numarul sapte si te vei intalni in urmatoarele 2 minute cu senseiul tau la fel ca celelelte echipe .Liber! Va rog frumos nu tipati sau sa nu va ingramaditi la iesire!
Pentru prima oara si-au ascultat si ei dirigintele .Locul dse intalnire a echipei numarul sapte ra intr-o padure una foarte frumoasa cu copacii stanci si o gramada de flori, soarele strecuranduse printre crengile si frunzele copacilor reusind sa ajunga la capatul cursei ,luminand frumos pamantul . O cascada curgea puternic putin mai departe .Cand au ajuns langa ea au vazut o mica pestera facut din stanci ,Frunze , flori si pamant ca o mica incapare intrunul dintre copaci era o casuta din lemn cu scara . Casuta era vopsita intr-un mov de o noanta spendita si pala.Inauntrul erau perdele de dantela alba cu reflecsii movulii.Erau mici pernute si fotolii ca sacurile umplute cu bilute mici .Era o bibliotheca pe peretle din dreapta si pe peretele din fata erau lipite mai multe poze…………..mai multe poze cu Diva .Langa primul geam de pe pertele stang era un pat cu lingerie din dantela si matase alba. In spatele cascadei cum treceai prin ewa era un loc cu niste prosoape puse unul peste altul si o franghie ce era legata de un copac din apropriere.O liana era legat de unul dintre copacii de langa cascada , de acolo puteai sari in apa.Se pare ca Sasuke si Sakura inspectsera tot locul pe care Diva si-l construise pentru a iesi din rutina zilnica si pentru a se linista putandu-se concentra asupra gandurilor ei.Narutoera placat cu Iruka-sensei pentru niste antrenamente speciale dupa cum ordonase Tsuinade-sama iar Sasuke , Sakura si Diva au ramas pentryu aface pregatire speciala cu Kakashi.Sasuke se intalnise cu Kakashi inainte de antrenamente si ii spusese lui ce trebuiau sa faca sa le spuna si coechipierilor sai sa se apuce de treaba deoarece el are o misiune si nu poate veni asa ca o sa ii lase in grija lui Sas’ke . Diva ajunse la locul ei special si observa ca cineva era in casuta ei asa ca se hoatara sa vada cine este si ce vrea de la ea .Cand urca , surpriza!Sasuke si Sakura se uitau pe pozele de pe perete .
- Ce fgaceti aici este proprieties mea!!spuse Diva furious.
- Kakashi-sensei a spus ca aici te vom gasi pentru amendment,El este plecat asa ca eu o sa spun ce antrenamente facem .Primul antrenament , adica cel de azi ,ne-a spus sensei la ce sa lucram dar de maine in colo eu voi ordona , asa ca obisnuitiva . spuse Sasuke
-Nu am nicio problema si stiu si locul in care ne putem antrena ! spuse Diva putin geloasa ca nu a fost ea pusa sefa.*Ce sa spun o sa ne faca si asta un antrenament de “#o sa curga apele pe noi!#’’
Diva ii conduse intr-o poienita cu multi copaci acolo era locul ei de antrenament , nu departe de cascada .Ajunsi acolo Sasuke le-a spus ca primul exercitiu consta in distrugerea unui copac la alegere . Fiecare isi alese cate un copac .Sasuke inepu sa dea cu pumnul in copacul cel gros pe care si-l alese-se , Sakura avea un copac de grosimea si inaltimea copacului lui Sasuke , Diva si-a ales cel mai gros copac posibil dintre cei care erau in acea poienita.Sakura isi concentra ceakra in pumn si incept si ea sa dea in copac din 3 lovituri copacul era distrus.Sasuke nu se lasa mai prejos si distruse si el copacul ramanand numai Diva.
-Diva , de ce stai?intreba curios Sasuke
- Diva , de ce nu in cerci si tu ? Intreba Sakurta foarte curioasa de raspunsul pe care il va da coechipierea sa .
- Pai….va asteptam pe voi.Diva se duse langa copac si puse degetul pe el in secunda urmatoare numai ramasese nimic din copac decat un strat subtire de praf pe care vantul il ridica spre cer.
-Cum ai facut asta?Intrebara cei doi uimiti.
-Cu antramente dure panala epuizare .V-am spus nimeni nu ma cunoaste deloc si mie mia luat sa ma pot intelege si sa ma pot cunoaste cum trebuie . Nu am avut un trecut ca al vostru . Trecutul meu a fost plin de antremente pana cand nu mai avem ceakra , antrenamente cu cei mai buni ninja si cu hokaghe . A avut si parti frumoasa dar am fost supusa la antrenamente dure fara pic de mila,……….pentru ca asa am vrut …………………..eu !
- Cine esti…..?
- Mai bine spus ce esti……?



Va urma…..[posturi unite]
CAPITOLUL 2

Adevarul nu va iesi la iveala…….asat este dorinta ……’’ei’’


- Poate ca acest lucru nu vreau sa se afle !Si oricum ce va intereseaza pe voi?Sunt colega voastra dar nu si prieteni .Singurele si cele mai bune prietene ale mele vor ramane “ele” si nimic mai mult.
- Poate ca te crezi cea mai draguta dar nu esti cine te crezi si te rog nu mai ne vorbi cu tonul acela !spuse Sakura enervata la culme.
-Gata cu cearta , va rog , suntem la antrenamente si aces tea nu contin si bataile intre fete . Incerca Sasuke sa le calmeze dar fara nici un rezultat.
Sakura si Diva au inceput sa se bata .Sakura arunca cu kunai rile in Diva dar aceasta se feri , aterizand pe pamant facu semne specifice jutsului pe care dorea sa il faca si striga :
- Trandafir rosu al mortii iesi din intuneric…!Deodata din pamant crescu un trandafir inalt si cand Diva spuse “atac” toti tepi din trandafir s-au indreptat spre Sakura intepand pielea ei alba ca neaua si fina ca mateasa , firicele de sange de un rosu intens capetalele trandafirului curgeai pe piele ei prelingandu-se usor usor la la capatul degetul unde cazura pe pamantul acoperit de petalele roze ale creditor si patandu-le.Sakura cazu pe solul rece printre miiile de petale.Sasuke s-a speriat si a luat-o repede pe sakura si a dus-o repede la Tsunade-sama unde stia ca va gasi ajutor pentru a o vindeca pe Sakura.Tsunade nu a fost foarte fericita cand a aflat ce s-a intamplat si de aceea I-a spus Divei sa se duca acasa si sa isi faca bagajul deoarece o luna nu mai are voie in Konoha.Aceasta pleca acasa suparata pe Sakura *micuta petala de cires* cum ii spunea Diva Sakurei.*Mi-am facut o rivala din prima zi!Pe micuta floare de cires o intarsia numai de Sasuke I de a face pe cumintica ca si cum ea este Universul.Ei bine las’ ca ii arat eu ei! Se crede desteapta si frumoasa nu , va vedea ea cine este cea mai mare si tare!!*Diva isi facu bagajul si pleca spre casuta din padure, locul pe care Sakura si Sasukeil descoperisera, locul ei secret nestiut de nimeni inafara de ea si “ele”! Acolo se afla trecutul ei , cele mai frumoase amintiri cu prietenele ei.Intra in casuta din copac si isi lasa bagajul la intrare apoi , cobora scarile pana jos unde se aseja pe iarba si incept sa descrie un peisaj pe si-l amintea ea de cand era la bunici intr-o vacanta .
Fata era asa de suparata incat incept sa tipe de se auzi pana in sat la casa Sakurei care se speria:
-Nimeni nu ma crede si nu imi asculta parile nimanui nu ii pasa de mine!Eu nu exist pentru nimeni si nimic pe lumea asta!De ce Doamne mai exist ce scop am in viata aceasta in care este asa de …de …AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA!!!!!!
*Intotdeauna eu!Poate am un scop in viata , poate ca nu mi l-am gasit inca , poate ca ….. poate ca ….. poate ca …..cine stie eu sunt “aleasa”!*

Descrierea peisajului il voi face in capitolul urmator la inceput drepr introducere.Deci…….Va urma……….

Astept comentarii altfel adio capitolul 3!!!

#2
bine ai venit!mdah....si acum trebe sa comentez ficul...
*in primul rand sa nu te superi pe mn pt cuv ce o sa ti le zic si eu am inceput un fic mai de mult dar am renuntat<<pe atunci eram prea visatoare si mai ast sa am o multime de comentarii da' na!>>
*2. am obs ca ai kam multe greseli de testare stiu...unele din graba dar trebuie sa le dai importanta nu le trece cu vederea pt k continutul nu o sa fie prea placut celui care citeste si inceark sa descifreze ce ai scris u acolo
*3.Descriere chiar nu ai <<sau ai dar prin unele locuri f. putin>>incerk sa ne descrii locurile,infatisarile etc mai detaliat
*4.Naratiune pe asta am mai intalnit'o pe parcus dar tot asa cam putin trebuie sa adaugi,sa imbogatesti k dupa o sa para sec
*5.Dialogul-sec in totalitate de cum ai inceput <<"Buna,numele meu este haruno Sakura"vag foarte vag asta o spune si un copil de 3 ani>>
*6.Sfat:prop le faci prea scurte <<sb si predicat...mai sunt si alte parti de vb>>adauga fig de stil, img artistice ...
*7.grabesti actiunea in ultimul hal
*8.dar persj nu au sentimente pune accent pe sentimentele si parerea pers nu's roboti.

Imi cer scuze k am fost aspra cu tn dar ista e adevarul "gol-golut"
Dar succes in continuare!

#3
nicio problema si da la cuvintele gresite mi se mai intampla stiu dar descriu foarte bine dar mor de somn dupa o zi nasoala de vineri cu teste si rpofesoare si imi mai scapa dar rpomit ca am revansez ,e prima oara cand mi se intampla . sunt obisnuita cu comentarii deoarece sunt foarte psionata de descrieri am caiete intregi si la scoala cand profesoara ne pune sa facem vreo desciere sunt singura din clasa care in loc de 2 pagini scrie 4 .am sa incerc sa sciu cand sunt mai odihnita poate ca o sa scriu cum trebuie si imi cer inca o data scuze pentru greeala mea prosteasca .

#4
Ma bucur ca ai reusit sa postezi :D Ai talent, dar asemenea unui diamant, trebuie slefuit, pentru a ajunge o splendoare. Okidoki, acum sa vedem greselute sau geseli.
De obicei nu ma fac detectiv cu lupa sa le caut, dar am vazut ca ai scris Haruno Skura si de fapt se scrie Haruno Sakura, ai mancat un "a", poate a fost foarte delicios si ti-a fost foame :-" Chiar si mie mai mi-e foame cate o data, dar la scoala =))
dialog ai si eu spun ca nu este sec
descriere&naratiune se imbina frumos si nu prea ai lacune sau nu le-am detectat eu?
actiunea= mi se pare ok:D
Astept nextul si s-ar putea ca azi sa postez cap sase la the love is bang:D

#5
Deci si eu la comentat..in primul rand ficul tau lam mai citit parca pe un alt site..deci:
descrierea:ar trebui sa lucrezi mult mai mult la ea :d
naratiunea:cam putina
grseli de tastare ai o gramada:cred ca stii care sunt
actiunea:este grabita..poate mult prea grabita
dialogul:este putin cam sec in unele partii
si cam atat dar Diva te rog este cam aroganta :| mi-am dat seama ca este puternica dar nu ar trebui sa se de-a chiar asa de mare....ideea:ficului este dragut dar pentru a ajunge mai buna trebuie sa muncestii mult..astept nextu
Nu merita sa plangi pentru nimeni, iar cei care merita nu te vor face sa plangi.

[Imagine: chibi_1462.gif]
, chibi-ul lui mada_sasuke


[Imagine: bg46rm.jpg]

Don't worry be happy
Nu dispera cand soarta te apasa si nici nu plange de-al tau destin caci dupa un chin viata-i mai frumoasa cum dupa ploaie ceru-i mai senin…

A faithful friend is hard to find.. remember man and keep in mind

#6
O picatura fierbinte se prelinse pe pielea ei alba ca zabada .Pielea ei fina ca matasea atingea cearceaful caneaua.Parfumul ei de levantica se imprastia prin toata camera.Parul ei maro era imprastia pe perna moale si pufoasa.Prin perdeaua din dantela a camerei intra soarele ce o invalui pe Diva si ii dadea o culoare a piele mai galbuie.Aceasta deschise ochii ei ca doua diamante si se dadu jos din pat indreptanduse cu pasii mici si greoi spre baie.Intra in baia si isi dadu rochita de noapte jos apoi intra in dus.Picaturile reci de apa loveau pielea ei fina facand-o sa tresara de fiecare data de placere.Dupa ce termina dusul isi puse un prosop in jurul corpului si se duse in dormitor sa isi aleaga cu ce sa se imbrace . Intra in dressing , si isi alese o pereche de pantaloni scurti si mulati de culoare neagra si isi lua un tricou kaki pe ea.Isi lua kunaiurile si saculetul de rezerva pe care si-l puse la spate si pleca spre locul ei special de antrenament.Se antrena Pana la amiaza dupa care pleca spre casa unde se schimba si se duse sa vorbeasca cu Tsunade-sama care astazi nu a venit la antrenamentele ei . Trecuse pe langa parcul din care tocmai iesea Sakura.Aceasta cand o vazu pe Diva , o lua in partea opusa.Diva se duse dupa ea .Sakura simti cum o mana fina ca matasea o prinse pe a ei , cand se intoarse o vazu pe Diva in fata ei.
- Imi pare rau ca te-am ranit si trebuie sa sti ceva ......despre mne si despre trecutul meu ,Esti singura in care ma pot increde , acum ca prietenele mele nu sunt cu mine.Ne intalnim peste cinci zile , Duminica la cascada.
- A...am inteles.Am o singura intrebare de ce nu imi poti spune totul acum?De ce trebuie sa te ascunzi ce este asa de important incat aproape nimeni nupoate sti.
- Imi pare rau dar acest lucru nu ti-l pot spune acum ma grabes trebuie sa ajung la biroul lui Tsunade-sama.Ja-ne Sakura ne vedem mai tarziu.
Diva fugi prin tot satul pana ce ajunse la biroul femeii.Intra in cladirea inalta si visinie.Urca scarile de beton pana ce ajunse pe un coridor destul de lung.Pe fiecare parte erau 7 usi care dadeau in cate sapte birouri.Diva inainte pe hol pana ce ajunse la usa din capatul lui.Era o usa mare din lemn de stejar.Aceasta batu in usa si azu un raspuns de ,, intra,, . Aceasta deschise usa si cand intra....
in poza este Diva



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Secret love Sasha. 25 16.922 17-03-2012, 06:11 PM
Ultimul răspuns: Sasha.
  Lasă-mă să-ţi spun un secret. ℂa s h m e r e ❤ 1 1.459 19-02-2012, 11:02 AM
Ultimul răspuns: Mao.
  The Secret of The Twins ~BreNda~ 14 7.890 29-05-2011, 02:05 PM
Ultimul răspuns: Rose ^^
  Secret Love! [yaoi 16+ (romance)] Aliss_anime 3 3.429 29-11-2010, 07:39 PM
Ultimul răspuns: yaoi maniac
  The Secret From Class B [+16] A'Svear 25 14.685 29-09-2010, 10:42 AM
Ultimul răspuns: Maria
  Jurnalul secret al vietii mele [+18] Savarina Ali 7 7.571 21-09-2010, 11:36 PM
Ultimul răspuns: Savarina Ali
  Dark secret Suki 6 6.448 13-02-2010, 09:18 AM
Ultimul răspuns: Suki
  Secret Shadow. 2 3.560 28-12-2009, 02:17 PM
Ultimul răspuns: Acadea'
  A Past and Future Secret Nidryne 1 3.112 21-04-2009, 09:33 PM
Ultimul răspuns: Nidryne
  Un secret infiorator Yukira1234 4 3.708 15-02-2009, 05:41 PM
Ultimul răspuns: myuu


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)