Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

A new shining star [Kaleido star fanfic]

#11
Yoooo....miky-chan here and I wrote a new chapter for you. deci, I detest this chapter, but is mine, sooo, enjoy it!!

Capitolul 6 - Lumea merge inainte

-Maya va fi bine. Doar c? va sta 4 luni pe banca, nu 3 cum era anun?at. Oricum, asistenta a zis c? o putea p??i r?u de tot dac? nu o aduceam la timp.
-Dar, Miley, ce s-a �nt�mplat?�ntreb? Yusuke.
-Maya mergea lini?tit? pe hol iar din spatele ei a venit Satsuki care a provocat-o ca un duel pe coard?. Maya nu a acceptat iar blonda i-a pus o piedic? ?i a fugit. At�t am apucat s? v?d.
Bruneta ie?i din cabinet ?i se �ndrept? ?chiop?t�nd spre prietenii ei. Anita s?ri de g�tul ei, la fel ?i Luis, iar Yusuke se mul?umi s? priveasc?.
-Deci, care sunt ultimele b�rfe?�ntreb? bruneta frec�ndu-?i palmele.
Any �i povesti despre Salome ?i Michael, descriindu-i exact pe am�ndoi. �i povesti cuv�nt cu cuv�nt tot ce auzise �n ultima vreme...
-?i �nt�lnirea ta cu Luis?�ntreb? Maya.
-Cum ai aflat?se mir? Any.
-Yusuke mi-a spus, dup? ce i-a povestit Luis la telefon. Blondul t?u spunea c? e?ti o dulce, chicoti bruneta.
-Da....?i eu sunt Mary, Regina Sco?iei.
-Mai bine s? nu fi ea, c? a fost decapitat?.
Fetele intrar? primele �n ma?in?, urmate �ndeaproape de b?ie?i. Era septembrie dar r?ceala aerului era intens?. Poim�ine era prima zi de ?coal? a copiilor. Urm? bine�n?eles o discu?ie pe tema acestui loc de persecu?ie asupra min?ilor fragede. Ma?ina se opri, iar primul cobor� Luis, urmat de Any ?i Maya. Ultimul a fost Yusuke. To?i intrar? �n cas?.
Diminea?a intr? pe nesim?ite �n camera Mayei f?c�nd-o pe fat? s? �?i verse nervii aspura ceasului de?tept?tor. Era abia ora 7. Mai de voie, mai de nevoie, se ridic? alene din pat ?i se uit? spre oglind?. Gre?eala fu fatal? c?ci z?ri un chip obosit, cu p?rul st�nd v�lvoi pe fa?a fin? ?i ochii �nc? �n hibernare. ,, Asta e ultima dat? c�nd mai dorm cu p?rul desf?cut,, �si spuse bruneta, apropiindu-se de ?ifonier. Alese de acolo o pereche de blugi albi, mula?i pe picior ?i o bluz? �n dungi ro?ii ?i albe. Se a?ez? �n fa?a oglinyii ?i �ncepu s?-?i pieptene p?rul des ?i lung, asemenea prin?eselor de demult. ?i-l prinse �ntr-o coad? lateral? ?i c�nd s? coboare s? m?n�nce, sun? telefonul. ,,Dac? e Any, �i dau �n cap�.
,,Maya, veyi c? ayi nu pot veni la KS deoarece am ceva probleme la genunchi c? am c?zut ieri pe sc?ri. Luis mi-a trimis mesaj c? nici el nu vine fiindc? are grij? de Makoto...deci mergi singur?...sorry. Anita�
,,Super...Yusuke e deja la KS iar ??tia doi...nu am ce le face.� �?i spuse bruneta.
-Maya drag?, hai la mas?!strig? mama ei din buc?t?rie.
Maya cobor� sc?rile lene?, se �ndrept? spre buc?t?rie ?i se a?ez? la mas? spun�nd:
-Mai repede c? trebuie s? fiu la KS �n 20 de minute.
-Dar tu faci 30 de minute p�n? acolo!spuse mama.
-De aceea trebuie s? m? gr?besc!
Bruneta m�nc? �n grab? iar apoi �?i �nc?l?? ni?te cizme care s? nu afecteze pansamentul pe care �l purta la picior. �?i lu? o bluz? de trening, ghiozdanul ?i plec? f?r? s? salute. Parcurgea distan?a destul de greu din cauza piciorului, dar se str?dui s? ajung? la timp. La o trecere, nu departe de ks, se �mpiedic? de bordur? ?i era c�t pe-aici s? cad? dac? cineva nu o prindea.
-E?ti bine? �ntreb? t�n?rul.
-Da, sunt ok, dar am avut ?i zile mai bune, spuse Maya care nu apuc? s? se uite la fa?a b?iatului.
Se ridic? destul de greu ?i �l privi pe b?iat �n fa??. ,,El e...nu se poate....�
-Tu e?ti... Michael....Montez? �nteb? bruneta.
-Da. Ce e cu fa?a asta? Nu ai mai v?yut un b?iat p�n? acum?r�se Michael.
-Ba ....da.....doar....., �ncerca fata s? �ng�ne.
-?i tu e?ti.....
-Maya...Maya Robbins.
-A! Tu e?ti prietena Anitei, cea cu piciorul luxat, nu-i a?a?
-Dda...eu sunt.
-Bine. Hai c? te duc eu p�n? la KS, ok? Doar ?ine-te bine de mine.
-Dda.
Mayei nu �i veyea s? cread?. Se ?inea de bra?ul celui mai bun acrobat al momentului. Era a?a cum �l descrisese Any, dr?gu?, atent, ce mai! Un dulce de-a dreptul. Ajunser? la KS, unde Maya fusese �nt�mpinat? de mult? lume. Dar cea mai �mbufnat? era Satsuki, care o f?cea pe Maya la?? din 5 �n 5 minute. Maya se �ndrept? spre ea ?i �i spuse:
-Ai vrut provocare, ai provocare! Haide �n 5 minute la sala de antrenament. �?i voia ar?ta ce pot, ?i cu un picior luxat. Nu m? po?i �nvinge!

Inner Miky: Yeah men, GO Maya! You can defeat that ....
Miky: Shut-up! We have to speak to our fans.
Inner Miky: YEAH....WHAT FANS???
아름다운 미녀를 좋아하면 고생한다
Heart aches when you fall in love with a beauty...

[Imagine: 127954537375290.jpg]







Răspunsuri în acest subiect
RE: A new shining star [Kaleido star fanfic] - de angeliqueVampire - 29-09-2008, 02:43 PM
RE: A new shining star [Kaleido star fanfic] - de Hana-chan - 03-10-2008, 05:07 PM
RE: A new shining star [Kaleido star fanfic] - de Hana-chan - 07-10-2008, 06:48 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  ~Destine Incrucisate~ a Fairy Tail FanFic ilussionKaT 0 2.207 11-08-2012, 10:59 PM
Ultimul răspuns: ilussionKaT
  Indragostita de un star dydy 1 2.003 02-08-2012, 11:59 PM
Ultimul răspuns: Hope
  Un nou trandafir infloreste la Kaleido star Sasame 46 19.302 04-08-2011, 11:05 PM
Ultimul răspuns: ~*Fallen* ~* Angel*~
  SasuSaku fanfic ChocoKitty 7 8.198 21-05-2011, 04:20 PM
Ultimul răspuns: Ɖʋℓcικ`Иɛвʋиικ
  Kaleido star - continuarea povestii mailin 17 10.315 24-03-2011, 05:34 PM
Ultimul răspuns: RinMi♫♪
  The beginning of a love story (a sasu-saku fanfic) part I Sakura-Sasuke 25 12.024 30-12-2010, 08:41 PM
Ultimul răspuns: Sakura-Sasuke
  Rock star's lifes Yoko-sama 4 2.881 30-08-2010, 08:55 PM
Ultimul răspuns: Flash
  Naruto fanfic Ryuu 5 5.297 14-07-2010, 12:00 AM
Ultimul răspuns: Corina.
  Star Tears SethMeth 5 3.660 04-05-2010, 07:28 PM
Ultimul răspuns: Takashi
  [kaleido star]Kaleido Star: Recreation AoiButterfly 17 10.023 03-08-2009, 09:10 AM
Ultimul răspuns: angeliqueVampire


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)