Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Kaleido star - continuarea povestii

#1
mia
[Imagine: animegirlorangehair2.jpg]
sora
[Imagine: Snow.jpg]
leon
[Imagine: 1100936033_cturescute.jpg]
karlos
[Imagine: kalos1.jpg]
layla
[Imagine: mediumAnimePaperwallpapers_Shingets.jpg]
alice
[Imagine: girl-2.jpg]
Dupa Acrobatia ingerului la Kaleido stage au avut loc multe spectacole uimitoare si care aduceau tuturor zambetul pe buze, scena la care visase Sora era acum realitate. Leon a continuat sa ii fie partener Sorei, facand acrobatii nemapomenite impreuna. Cu toti s-au schimbat datorita trecerii timplui, minunata noastra stea are acum parul lung, cam cat era innainte al Laylei, Leon s-a tuns dar arata bine si asa. De asemenea a venit si o noua trapezista, Alice Roberts .In timp ce Alice si Kalos vorbeau Sora batu la usa.
Sora:- Sefu' ,sunt Sora .
Karlos:- Intra Sora .
Sora:- Ken mi-a spus ca m-ati chemat .
Karlos:- Da , Sora,ea este Alice,noua noastra trapezista .
Sora:- Imi pare bine , Alice .
Alice:- Deasemenea , Sora .
Karlos:- Sora , tu ii vei perzenta K.S. si acrobatii fetei , ai inteles ?
Sora:- Bine , sefu`!
Karlos:- Punteti pleca !
************************************************************************
In sala de antrenament toti acrobatii discutau tema urmatorului spectat .Usa se auzi , Sora si Alice erau curioase sa vada ce se intampla.
Sora:- Hei , de ce va contraziceti ?
Mia:- Incercam se gasim o tema grozava pt. urmatorul spectacol ,dar nu ne vine nici o idee.
Anna:- Dar ea cine este ?
Sora:- O imi pare rau , ea este Alice .
Mia:- Imi pare bine Alice , eu sunt Mia .
Alice:- Incantata de cunostinta .
In timp ce Alice facea cunostinta cu toti acrobatii de la Kaleido stage , Leon o privea fix parca vrand sa o intreba ceva foarte important.
Sora:- Leon , esti in regula ?
Leon:- Da,sunt bine . Cine este ea?
Sora:- Ea este Alice , o noua acrobata .De ce s-a intamplat ceva ?
Leon:- Nu,totul este in regula .
Dupa ce terminara cu prezentarile Sora o lua pe Alice pentru ai prezenta circul.Pe drum se intalni cu Ken care venea din biroul lui Karlos.
Ken:- Buna Sora!Ea cine este ?
Sora:- Buna , ea este Alice , o noua acrobata .
Alici:- Imi pare bine de cunostinta!
Ken:- Deasemenea , seful ma pus sa va spun ca cateva din camerele pentru acrobati sunt zugravite asa ca voi doua veti sta in aceiasi camera.
Sora:- Serios ! Uraaa ! O sa fie super !
Alice:- Asa e .Ma duc sa despachetez .
Sora:- Bine , haide !
***********************************************************************
In camera Sorei , amandoua se apucara sa despacheteze . Printre lucrurile ei Sora obseva un album de poze care ii atrase atentia , dar atunci cand vru sa il deschida , Alice il smulse din mainile fetei.
Sora:- S-a intamplat ceva ?
Alice:- Nu , nimai ca nu imi place sa imi umble cineva prin lucruri .
Sora:- Ok , imi pare rau !
Alice:- Nu-i nimic.
Dupa ce terminara de despachetat Alice se duse sa faca o baie , lasand-o pe Sora singura im camera.
Sora:- Ma intreb ce ascunde ?
Fool:- Sagetatorul si balanta taraiesc in armonie , nestiind de povara pe care o poarta balanta asupra ei . Povara acesta va schimba radical viata sagetatorului si scorpionului.
Sora:- Asta ce mai vrea sa insemne ?
Fool:- Nu iti pot spune mai multe .[posturi unite]
sper sa va placa si scuze ca am facuto asa scurta .Promit ca data vitoare sa fie mai lunga ;)

#2
Fool:- Nu iti pot spune mai multe !
In timp ce Sora si Fool vb . batu cineva la usa .
Sora:- Intra ! Leon ?
Leon:- Am trecut sa iti spun ca maine se vor amana antrenamentele .
Sora:- De ce ?
Leon:- Karlos a spus ca vrea sa ne dea o zi libera.
Sora:- Aha , am inteles !
Leon:- Sora , vrei sa mergem maine pe plaja .
Sora:- Sigur , mi-ar place ! spuse fata cu gura pana la urechi
Leon:- Bine , eu te las . Pa !
Sora:- Pa , Leon !
Ceea ce nu stia fata era ca Alice a auzit toata discutia . Iesind din baie o intreba pe Sora :
Alice:- Cu cine ai vb. ?
Sora:- Cu nimeni !
Alice:- Dar am mai auzit o voce , cine era ?
Sora:- Probabil era televizorul.
Alice:- Ok !
Sora:- Hei , am vesti bune ! Maine s-au amanat antrenamentele asa ca avem o zi libera.
Ailce:- Minunat !
Fetele au mai povestit vreo doua ore ,cand intr-un final au adormit .
Ziua urmatoare Alice s-a trezit pe la ora sase dimineata . Dupa ce s-a furisat pe langa Sora ca sa nu trezeasca fata s-a dus direct in sala de antrenament ,acolo a obsevat o silueta care se antrena din greu . Barbatul nu o obsevase , stnd ascunsa intr-un colt al salii. Tanara nu isi putea lua ochii de la acrobatul francez ce executa cu acuratete fiecare miscare . La un momentdat inaintea unei figuri acrobatul se opri brusc.
Leon:- Sophie , imi pare rau !
In acel moment Alice fugi repede in camera . Acolo Sora deja se trezise .
Sora:- Unde ai fost ?
Alice:- Sa ma plimb . spuse stand cu spatele la Sora
Sora:- De ce nu te intorci ? Ce s-a intamplat ?
Alice:- Nu , nu s-a intamplat nimica , da imi caut ceva.
Dar fata statea intoarsa ca Sora sa nui obseve lacrimile scurse pe obraji . In sufletul tinerei era o tristete apasatoare .
Sora:- Alice esti sigura ca esti bine ?
Alice:- Da sunt in regula , trebuie sa plec.
Sora:- Bine , pa.
Alice pleca suparata din camera ,parca cautand o persoana cu care sa vorbeasca . In drumul ei intra in Ken care se intorcea din biroul lui Karlos .
Alice:- Scuze , n-am vrut !
Ken:- Nui nimica! Ce ai patit ?
Alice:- Nu am patit nimic , sunt in regula . spuse fata cu o voce tremuranda, parca gata sa izbucneasca in lacrimi
Ken:- Eu nu cred ca esti chiar ata de bine pe cat afirmi. De ce nu vi sa imi povestesti ce s-a intamplat . In mine poti avea incredere .
Alice:- Nu , e o poveste foarte lunga si oricum nu ai intelegeo.
Ken:- Atunci , vrei sa ne plimbam prin oras ca sa te mai linistesti ?
Alice:- Da , mi-ar placea.
****************************************************************
In acest timp Sora si Leon se dusera pe plaja asa cum au planuit cu o zi in urma.
Cand au ajuns amandoi intrara direct in apa . Se distrara de minune , dupa 4 ore se intoarsera pe prosop.
Sora:- Chiar m-am distrat astazi .
Leon:- Si eu , a fost o zi frumoasa.
Leon era uimit de frumusetea fetei , parul ei semana cu niste cosite de aur in bataia soarelui , iar ochii fetei aratau exact ca niste pietre pretioase . Dabia isi putea lua ochii de la ea.
Amandoi stateau privind apusul , la un momentdat fata isi puse capul pe abdomenul tanarului.
Leon:- Sora vad ca esti obosita , hai sa mergem !
Sora:- Bine !
*******************************************************************
Sora:- Mersi ca m-ai condus , chiar m-am distrat .
Leon:- Ne vedem maine la antrenament . Pa !
Sora:- Pa!
Dupa ce tanarul pleca , fata observa ca Alice inca nu s-a intors. Dar nu trecu nici 5 minute ca usa se deschise .
Alice:- Mersi ca mai condus pana acasa !
Ken:- Nu ai pentru ce ! Ma bucur ca ti-am putut lua gandul de la problema ta.
Alice:- Bine , paa !
Ken:- Pa !
Dupa ce Ken pleca Sora si Alice ramasera singure in camera.
Au inceput sa isi povesteasca una alteia ce sa intamplat .
Alice:- Eu si Ken ne-am plimbat prin oras , apoi am mancat ceva , dupa aceea m-a dus in parcul de distractii . A fost foarte frumos ! Tu ce ai facut ?
Sora:- Pe mine m-a invitat Leon sa mergem pe plaja . Acolo ne-am sropit , am vb. si am privit apusul .
Alice:- Deci tu si Leon sunteti impreuna ?
Sora:- Nu ! Dar tu si Ken sunteti un cuplu ?
Alice:- Nu !
Dupa 2 ore fetele adormira stiind ca maine trebuie sa se antreneze din greu.
[b]Sper sa va placa , o sa pun continuarea cat de repede pot
ficul meu este: -> O VIATA PE MARE : http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=28898
[Imagine: 29069.jpg]


#3
Ello dear am venit şi eu pe aici după cum ţi-am zis, sper să nu te superi, dar voi fi puţin mai dură.
So, let's see
Titlul nu este prea interesant după părerea mea, adică chiar dacă ai fi ales altul am fi înţeles că este continuarea.
Nu ai descriere aproape deloc. Unde este descrierea? În loc să pui atât de mult dialog, ai putea să descrii mai mult sentimentele personajelor ar fi mult mai bine.
Dialogul este sec şi prea mult încercă să îl mai reduci nu te baza numai pe el, acţiunea este grăbită, naraţiunea este ok.
Estetica mai ai de lucrat la ea, adică nu mai pune numele fiecărui personaj înainte ca acesta să zică ceva nu suntem pe mess şi nu mai prescurta cuvintele.
Mai pe scurt:
1 nu mai pune space înaintea semnelor de punctuaţie se pune numai după ele.
2 nu mai scrie cu 4,2 etc ci patru, doi
3 nu mai scrie ca pe messenger
4 adaugă descriere mai multă
Well cam atât aştept nextu sper ca nu te-a supărat comentariul meu.

#4
Hello dear :) am citit cele doua capitole si m-am gandit sa-ti las un comm.
Pai, ideea este interesanta, mai ales pentru faptul ca este vorba de gimnastica, iar asa cum mi-ai zis este pasiunea ta :)).
Insa, trebuie sa inveti sa o dezvolti mai mult, sa folosesti mai multa descriere. Incearca sa mai reduci din dialog, deoarece pentru un inceput de fic, este putin cam brusc sa-l introduci.
Nu mai pune numele personajelor, inaintea replicilor lor. Nu prea da bine la estetica.
Naratiunea nu prea este dezvoltata, iar cum am spus dialogul este in exces, iar in unele parti este sec.

"Leon:- Ne vedem maine la antrenament . Pa !
Sora:- Pa!"

Iti voi da un exemplu. Aici nu mai era nevoie de inca un "Pa".
Puteai sa spui
-Ne vedem maine la antrenament, zise Leon dupa care pleca.

Ei bine, cam asta am avut de zis. Te rog sa nu te superi pe mine. Sa stii ca tot ceea ce am spus, nu am spus cu rautate, ci doar incercam sa iti dau sfaturi pentru a te perfectiona.
Eu una, iti voi urmari ficul, si sunt sigura ca ma vei uimi urmatoarea data.
Good luck :X
~ I'm the girl who is lost in space, the girl who is disappearing always, forever fading away and receding farther and farther into the background. Just like the Cheshire cat, someday I will suddenly leave, but the artificial warmth of my smile, that phony, clownish curve, the kind you see on miserably sad people and villains in Disney movies, will remain behind as an ironic remnant. I am the girl you see in the photograph from some party someplace or some picnic in the park, the one who is in fact soon to be gone. When you look at the picture again, I want to assure you, I will no longer be there. I will be erased from history, like a traitor in the Soviet Union. Because with every day that goes by, I feel myself becoming more and more invisible... ~
Elizabeth Wurtzel


My fic: http://animezup.com/forum/showthread.php...884&page=3


]I love my family :X They are my life
My mom' : KittyKat
Surorile mele dragute : Renesmee, Elvira, Mailin, Sasame, FrogyGirl
My twin sis' : ~ Black Heart ~
Ficele mele mult iubite: Ame si ♪ Ąѕђą ♪
My Grannie : Venus- Roseta
Nepotica mea : Ioanayoana, ßéкi♡
Ma friend: Moxxy
Nora mea: Oxygen
Matusile mele minunate: Contagieuse, Tigroaica
Ma uncle : Danysor


#5
hi...pai am ajuns si eu pe aici din intamplare...sa vedem...iti lipseste descrierea...adica trebuie sa descrii sentimente, locuri actiuni pe care le fac personafele etc....am observat cateva greseli de tastare, intre semnele de puntuatie se lasa spatiu...dialogul este prea mult si nu inteleg de ce pui numele fiecaruia inainte de a spune ceva...nu arata prea bine si nici nu este estetic pentru un fic...daca ai fi avut mai putin dialog(cu mult) nu ai mai fi fost nevoita sa scri numele si ti-ar fi fost mult mai uso...si actiunea este cam grabita...pai cam atat am avut de zis...sper ca nu tea suparat comentariul meu si daca da imi cer scuze...astept next-ul si sper ca o sa ma anunti si pe mine^^
bye,bye:bye:

P.S.sper sa fim prietene^^

#6
buna..am venit si eu pe la tine si pot spune ca imi place ideea ta. E chiar draguta, iar eu fiind fana Kaleido Star sigur voi sta cu ochi lipiti de monitor:)). Asa sa revenim. Sa inteleg ca vrei sa faci in stilul anime-ului ca acolo e dialog mult, dar trebuie pusa si descrierea. Ce a simtit Sora cand era cu Leon, Alice cu Ken si Alice cand a plecat fugind din sala sau cand Leon a vazut-o pe Alice. Apropo de ce a fugit Alice din sala, mai ales plangand? Deci e chiar interesant.
Cum am mai spus imi place, chiar daca mai ai de lucrat la el...il iubesc:love:
Astept next si te rog sa ma anunti si pe mine:pls: te rog din toata inimioara mea:*>:D<
Spor la scris si Bye.
[Imagine: h8v.gif]
 

#7
May
[Imagine: 396.jpg]


Ziua urmatoare toti acrobatii se adunara in sala de antrenament discutand despre tema spectacolului . In sala isi facura aparitia Karlos , Mia si Ken . Seful le explica tuturor ca Mia termina scenariul spectacolului asa ca sa fie atenti :
- Deci , spectacolul se va numi " Dragostea dincolo de infern " . Este vorba despre o regina care are doi fii , baiatul cel mare se numea Albert , iar cel mic Mark . Amandoi aveau o prietena din copilarie pe nume Casandra . Cu timpul cei doi baieti au ajuns sa se indragosteasca de frumusetea si gingasiea fetei , dar ea il iubea numai pe Mark . Cand amandoi isi marturisesc dragostea pt. Casandra , ea nu poate sa le spuna cine este alesul inimi ei . In acel moment Mark si Alber uita de faptul ca sunt frati si incep sa se dueleze pentru dragostea tinerei. Dar in timpul luptei sabia lui Albert ii aluneca din mana si se infige direct in inima Casandrei . Inainte sa se stinga ,cu ultimele puteri ea isi marturise iubirea pentru Mark .In momentul acela inimile baietilor fura cuprinse de o durere fara margini . Tot regatul o planse pe tanara domnita , dar Mark nu a vrut sa accepte moartea Casandrei . El isi lua naiul si sari in abis , locul de unde se spune ca daca intri nu te mai intorci . Acolo el a gasito Hator , gardiana lumii de jos . Baiatul i-a cantat asa frumos la nai incat i-a topit inima de geata a zietei , iar acesta i-a explicat ca trebuie sa se intoarca in lumea lui fara sa se uite inapoi , umpra fetei il va urma tot drumul , daca nu v-a privi inapoi atunci cand va ajunge sus umbra se va preschimba in tanara ce a pierduto , dar daca va intoarce capul si o singura data umbra va disparea. Mark ii aprecie generozitatea si facu cum i se spuse , dar cand sa iasa din abis nu a mai putut rezista si s-a uitat indara pentru a vedea daca zeita la mintit sau nu , in momentul acela umbra a diparut , iar baiatul a ramas cu sufletul amar , visand la fata visurilor lui.
Toti acrobatii au ramas uimiti de frumusetea si ingeniozitatea povesti. Pur si simplu nimeni nu stia ce sa spuna .
- Am distribuit rolurile in felul urmator : Mark - Leon , Albert - Yuri , Casandra - Sora , Regina - Sarah , Hator - Layla ; May , Alice si Anna - sateni . Miscarile de baza ale spectacolului vor fi : spirala demonului care va fi executata de Leon si Yuri in timpul duelului lor , acrobatia ingerului o va face Leon si Sora pt. asi arata dragostea si tripla iluzie executata de May , Alice si Anna .
Dupa ce Mia termina de explicat toti acrobatii se indreptara spre cate o sala de antrenament .
In sala unde se antrenau Leon si Sora lucrurile mergeau destul de bine tinand conta ca acrobatia ingerului ei au mai executato si inainte . La un momentdat atunci cand fata se inpinse spre Leon , ea se desechilibra , vrand sa nu cada el o prinse de mana si o trase spre el . Amandoi se aflau acum pe acelasi trapez , erau asa de aproape incat isi putau auzi bataile inimi unu altuia .
- Esti bine ? o intreba tanarul
- Da , sunt inregula ! exclama fata rusinata cu o voce tremuranda .
- Cred ca ajunge cu antrenamentele pentru astazi .
- Bine , domnule Leon !
*************************************************************************************
In sala unde se aflau May , Alice si Anna lucrurile nu erau chiar asa roze . May si Alice se tot incurcau si ii dadeau durei de cap Annei cu certurile lor .
- Alice , iar ai sarit prea jos ! ii atrase atentia May
- Iar tu ai sarit prea sus ! exclama nervoasa Alice
- Terminat fetelor ! Nu va mai tot corectati reciproc ! Nu o sa rezolvati nimic daca o sa va tot contraziceti ?
- Dar e numai vina ei ! Daca Alice ar sari mai sus nu neam mai contrazice atat . Si credeam ca cu Sora e dificil de lucrat . Sari nervoasa May
- Uite cine vorbea ! Daca ai sari mai sos eu si cu Anna cu am mai fi nevoite sa ne cocotam pana la tine , nui asa Anna ?
- Mie dor sa lucrez cu Sora si Mia ! Daca ati incerca sa nu va mai certati pentru cinci minute poate am repara aceste mici greseli .
- Dar e vina ei ! exclamara in cor cele doua certarete
- O sa luam o pauza ! Sper sa va reglati conturile , iar atunci cand o sa incepem iar antrenamentele sa va aveti ca surorile .
Anna pleca din incapere lasandule pe cele doua singure . Atmosfera era foarte tensionata . Fetele nici nu mai vroiau sa se mai vada , dar sa isi mai vorbeasca . Dupa cateva monente Alice pleca furioasa din sala de antrenamente . In timp ce se plimba pe coridor se intalni cu Ken .
- Esti bine ? o intreba Ken
- Da , sunt in regula ! ii raspunse Alice care incerca sa isi ascunda supararea sub un zambet
- Judecand dupa fata ta , cred ca te-ai certat cu cineva , am dreptate ?
- Da , ai dreptate .
Alice ii povesti amanuntit tot ce s-a intamplat lui Ken .
- Trebuie sa te calmezi si sa nu ii mai raspunzi la toate provocarile lui May . Cum crezi ca a reusi Sora sa se mai impace cu ea ?
- Poftim? Sora nu se intelegea cu May ? intreba mirata tanara
- Puntin spus ca nu se intelegeau , defapt nu se suportau deloc , de cand s-au cunoscut May a urato pe Sora . Dar cu timpul au ajuns sa se mai inteleaga . Deci nici tu nu ar trebui sa ei tot ce spune May in serios .
- Multumesc mult Ken ! Trebuie sa plec , ma asteapta Anna , mai vorbim .
- Ai grija !
Dar nici nu termina Ken fraza ca Alica aluneca si ce lovi la glezna .Baiatul o lua in brate si o duse la cabinet . Atunci cant Alice si-a dat seama ca este in bratele tanarului , inima ei a inceput sa bata foarte tare , iar fata ei se facu toata rosie .
Asistent le-a explicat ca nu e nimic grav , e doar luxata si i-a recomandat 4 zile repaus la pat .
- Haide ,e tarziu sa te duc in camera !se oferi Ken
- Dar cum ramane cu repetitile ? Si oricum nu trebuie tu sa te deranjezi atat .
- Nui nici un deranj , defapt imi place sa imi petrec timpul cu tine si despre repetiti o sa le anunt eu pe celelalte ca s-a intamplat .Ii explica Ken cu o voce calda
- Iti multumesc !
Dupa ce o duse in camera , baiatul se duse sa le anunte pe fete ce s-a intamplat . Tinerele ingrijorate vroiau sa vada cum se simte , dar Ken le spuse ca a avut o zi grea si ar trebui sa se odihneasca . May si Anna fura deacord sa o viziteze maine .
Cat despre Sora cand isi vazu colega de camera cu piciorul infasurat se oferi sa o ajute cum poate mai bine .Dupa ce fetele isi povestira tot ce li s-a intamplat azi , ele cazura intr-un somn adanc.[posturi unite]
may
[Imagine: 396.jpg]
Sper sa va placa si o sa pun continuarea cat de repede pot ;)
ficul meu este: -> O VIATA PE MARE : http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=28898
[Imagine: 29069.jpg]


#8
hello.Mers ca mi-ai spus..cum am mai spus iti iubesc povestea:love: sper ca sunt prima...Deci tu doresti sa il faci tip anime, adica ai vorbeau si iara vorbeau:)) dar tu trebuie sa mai adaugi si descrierea. puteai descrie momentul cand Leon si Sora erau asa aproape, putea sa fie si mai bine accentuat si la fel si cu Ken si Alice....mama ce scantei ies intre May si Alice..deja imi imaginez figurile facute de May=)) genial. Imi aduc aminte de Sora si May. Layla a revenit in capitol si Yuri la fel..O_O tareeee..:love:
astept next si sper sa ma anunti. Spor la scris si bye..iti raman citoarea nr 1 si iti iubesc poveste:love:
[Imagine: h8v.gif]
 

#9
Heey darling, am citit si pot spune ca de aceasta data te-ai descurcat mult mai bine. :))
Si mersi ca m-ai anuntat cand ai pus continuarea.
Pai, sa incepem :))
Ai inceput sa adaugi descriere, ceea ce este bine, dar cred ca inca mai merge.
Ai redus mult din dialogul acela deranjant, iar asta a facut ficul mai usor de citit si mult mai interesant.
Mi-a placut la nebunie ideea acelei scenete. Am citit cu mare interes.
Ei bine, in concluzie ai evoluat si sper sa o faci si in continuare.
Spor la scris, si astept nextul. :X
~ I'm the girl who is lost in space, the girl who is disappearing always, forever fading away and receding farther and farther into the background. Just like the Cheshire cat, someday I will suddenly leave, but the artificial warmth of my smile, that phony, clownish curve, the kind you see on miserably sad people and villains in Disney movies, will remain behind as an ironic remnant. I am the girl you see in the photograph from some party someplace or some picnic in the park, the one who is in fact soon to be gone. When you look at the picture again, I want to assure you, I will no longer be there. I will be erased from history, like a traitor in the Soviet Union. Because with every day that goes by, I feel myself becoming more and more invisible... ~
Elizabeth Wurtzel


My fic: http://animezup.com/forum/showthread.php...884&page=3


]I love my family :X They are my life
My mom' : KittyKat
Surorile mele dragute : Renesmee, Elvira, Mailin, Sasame, FrogyGirl
My twin sis' : ~ Black Heart ~
Ficele mele mult iubite: Ame si ♪ Ąѕђą ♪
My Grannie : Venus- Roseta
Nepotica mea : Ioanayoana, ßéкi♡
Ma friend: Moxxy
Nora mea: Oxygen
Matusile mele minunate: Contagieuse, Tigroaica
Ma uncle : Danysor


#10
Deci buna..sunt neinvitata..dar totusi cand am vazut Kaleido Star nu m-am putut abtine sa nu vad despre ce este vorba... voi da mai intai criticile si apoi ceea ce mi-a placut.
Deci... FOLOSESTI MULT PREA MULT DIALOG daca era..ceva o piesa de teatru mergea perfect tot ceea ce ai scris..dar este un fic ..iar dialogul ii strica tot farmecul daca este in exces... de aceea ai pus Sora : ...Leon: ... pentru ca altfel nu se intelegea cine ce spune..daca foloseai mai multa descriere si naratiunea nu mai trebuia sa pui Sora :.. dialogul chiar ma deranjeaza..si inca cum..si nu o spun doar ca sa ma aflu si eu in treaba, dar faptul ca este animeul care m-a facut sa ma indragostesc de animeuri..am mar asteptari de la tine... inainte sa citesc..am vazut pozele si m-am speriat..vroiam sa las un comentariu numai despre ele..dar am vazut ca ai spus ca anii au trecut..ca persoanajele s-au schimbat... Tot micuta mea Sora va fi rolul principal , nu? sper ca da... si sper ca Alice nu o va face pe Sora sa sufere.. am observat ca in ultimul capitol nu ai mai folosit in exces dialogul...chiar ma bucur... [eu sunt obsedata de descriere si de cele trei puncte de suspensie]am vazut ca vrei ca intre Sora si Leon vrei sa faci sa se intample ceva..te sustin ... Layla s-a reintors la Kaleido Star..trebuia sa specifi asta scump-o..parerea mea..fiindca stii ca ea a parasit scena si tot ce tine de trapez..dar este ..nu stiu mai exact ce este...stii ti ca amandoua au facut Phoenix-ul de aur. Si Alice..si Ken..si ei vor fi impreuna..? In fine... Deci imi place faptul ca ai continuat si nu ai povestit ce s`a intamplat apreciez ca ai incercat sa mai bagi descriere..si chiar pot spune ca ultimul capitol este cel mai bun. Dar descrierea trebuie sa aibe rolul principal. Noua creatie.,..mi se pare minunata si Sora rolul pprincipal..o daa.. Hanii sunt cam obosita... daca te deranjeaza cu ceva comentul meu..da P.m si rezolvam... Sper ca nu te-am speriat si ..cred ca am fost cam dura..dar vreau ca ficul tau sa dea roade..fiindca are numele animeului meu preferat..asadar tu esti visul meu...:x
Ja ne..si anunta-ma cand pui nextul...[daca nu te-ai suparat] ...



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Un nou trandafir infloreste la Kaleido star Sasame 46 19.022 04-08-2011, 11:05 PM
Ultimul răspuns: ~*Fallen* ~* Angel*~
  Steppenwolf 2: Continuarea luptei Yoko-sama 3 2.994 29-11-2010, 07:26 PM
Ultimul răspuns: Anaiyda
  [kaleido star]Kaleido Star: Recreation AoiButterfly 17 9.931 03-08-2009, 09:10 AM
Ultimul răspuns: angeliqueVampire
  I won't let you die again [+16] (Kaleido Star) Maria Kurenai 10 7.593 25-03-2009, 09:59 AM
Ultimul răspuns: Apathy
  Kaleido Star-O alta viata adyna_45 7 6.016 02-12-2008, 03:58 PM
Ultimul răspuns: adyna_45
  A new shining star [Kaleido star fanfic] angeliqueVampire 20 15.824 15-10-2008, 05:48 PM
Ultimul răspuns: angeliqueVampire
  Kaleido star sora and leon Yukira1234 30 27.538 13-07-2008, 11:01 PM
Ultimul răspuns: Yukira1234
  KALEIDO STAR FIC!!!!! Kai 0 4.085 01-12-2007, 10:36 AM
Ultimul răspuns: Kai
  KALEIDO STAR!!!!! phoenixul prinde aripi noi bebelusha_bv 2 7.506 08-09-2007, 03:44 PM
Ultimul răspuns: bebelusha_bv


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)