Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Kaleido star - continuarea povestii

#11
hi dear...mersi ca m-ai anuntat....revenind la fic...vad ca ai tinut cont de sfaturile care ti-au fost date...am vazut ca ai adaugat mai multa descriere insa se mai putea mai ales atunci cand sora si leon se aflau asa aproape si cand ken a luat-o pe alice in brate trebuia sa descrii mai bine ce a simtit alice...am mai observat ca ai redus din dialog cea ce a facut actiunea mai interesanta insa tot ai c-am mult...am mai observat cateva greseli si iti dau un sfat inainte de a posta capitolul ar trebui sa te mai uiti o data peste el si sa corectezi greselill...pai c-am atat am avut de zis...am uitat sa spun ca imi place mult ideea asta cu sceneta si cred ca pana la urma leon si sora vor fi un cuplu, iar alice si ken la fel:>...ma rog asa imi imaginez eu...dar este ficul tau asa ca tu decizi ce se va intampla:*

bye,bye:bye:

P.S. sa ma anunti cand pui next-ul^^

#12
E super simpatic fic-ul tau dar am o intrebare, unde e Roseta cea mica cu ochii albastri? era preferata mea sau va aparea in urmatorul capitol sau (scuzatimi repetitia) ea nu apare in aceasta poveste.
Sa ne intoarcem la subiect primele doua capitole au fost cam greu de inteles deoarece nu ai folosit descriere mai de loc (si eu am facut aproape la fel) dar te-ai indreptat la capitolul trei :bv: sa ma anunti cand pui urmatorul capitol.
[center]Timpul trece fara noi cu tot ce a fost
Ramane numai amintirea fara rost
Eu te iubesc cum te-am iubit, tu m-ai uitat
Din clipa in care...ai plecat.
[Imagine: lenand10.png]
http://www.dailymotion.com/video/xcmsqp_...-me_webcam[/center]


#13
rosetta
[Imagine: animegirlheadphonesredhair.jpg]


A doua zi de dimineata Sora se trezi un pic mai devrema decat de obicei . Ea se furisa afara din camera , nevrand s-o trezeasca pe Alice . In timp ce se indrepta spre sala de antrenamente fata de intalni cu Ken care o anunta de faptul ca Karlos doreste sa ii vorbeasca .
Cand intra in birou , seful o pofti sa ia un loc.
- Am auzit ca Alice s-a acidentat si trei sau patru zile nu va mai putea merge . E adevarat ? o intreba Karlos in timp ce o privea atent
- Da , e adevarat ! Din greseala a alunecat si s-a lovit la glezna , dar nui nimic grav .
- Atunci pana se vindeca , vei sta tot timpul cu ea . Deja ti-am amanat antrenamentele pentru urmatoarele patru zile . Leon se va antrena in acest timp cu Yuri . Ai inteles ?
- Da , domnule! spuse tanara cu toate ca nu prea era incantata de aceasta idee .
*******************************************************************************************
Cand Sora intra in dormitor cele doua fete au inceput sa discute despre ce s-a intamplat in biroul sefului.
- Imi pare sincer rau ca trebuie sa iti petreci timpul cu mine in loc sa te antrenezi . Sunt sigura ca mai aveat mult de repetat cu Leon. spuse trista Alice
- Nu iti mai face atatea griji nu e mare lucru si in plus imi place sa imi petrec timpul cu tine . Afirma Sora zambind cu gura pana la urechi
- Apropo vroiam sa te intreb ceva de mult , ce se intamla cu Layla , Yuri si Leon ? Eu stiam ca Layla sa ranit la umar atunci cand ati facut Manevra legendara si nu mai poate juca pe scena . Despre Yuri credeam ca Karlos l-a dat afara atunci cand a incercat sa distruga Kaleido stage . Iar cat despre Leon tot timpul e asa serios deparca s-ar fi intamplat ceva .
- Pai ... Layla mi-a spus ca a fost operata la umar , iar dupa aceea a urmat niste cursuri de recuperate . I-a luat despul de mult timp dar acum umarul ei s-a refacut complet . In legatura cu Yuri am auzit ca pana le urma s-a impacat cu Karlos . Si in plus Yuri este unul dintre cei mai buni acrobati ar fi fost o mare pierdere pentru acest circ. Iar despre Leon este o poveste destul de lunga . Totul s-a intamplat acum sapte ani , pe atunci Leon avea o sora pe nume Sophie . Amandoi erau niste acrobati foarte talentati . La un festival Leon si Sophie si intalnesc cu Yuri si Layla . Pe parcurs Sophie ajunge sa se indragosteasca de Yuri . Din cate stiu eu ea a fost omorata de Yuri . De atunci Leon a devenit mai rece si mai distant , toate astea pentru ai indeplini visul Sophiei de a realiza acrobatia ingerului ,una dintre cele mai grele acrobatii .
- Aha , acum am inteles. Spuse Alice mirata de cele auzite
- Alice , scuzama un pic , trebuie sa vorbesc ceva cu Rosetta , vin imediat .
Dupa ce Sora parasi incaperea , tanara simti o trestete ce nu ii dadea pace .
Langa pat se afla un dulapior mic de culoare maro . Intr-un sertar se afla albumul cu poze a lui Alice . Fata il lua si incepu sa il rasfoiasca . Cu fiecare pagina pe care o priveau cu atat lacrimile ei se inteteau, cuvintele rostite de Sora nu ii dadeau pace .
Auzind usa deschizanduse puse repede albumul in sertar , fara sa observe sa din el cazuse o fotografie .
Sora intra vesela in camera , se aseza langa Alice si incepu sa ii explice ce s-a discutat .
- Deci ... la acest spectacol Rosetta se ocupa cu decorul . S-a stabilit ca in timp ce tu , May si Anna veti executa tripla iluzite, cu ajutorul unor efecte speciale o sa vise schimbe complet culoarea costumelor si a parului pentru a face scena voastra mai interesanta.
In timp ce fetele discutau in camera intrara Ken , Mia , Anna si May vrand sa vada cum se mai simte Alice . Ca sa nu vina cu mana goala , toti patru i-au cumparat un ursulet mare de plus ce tinea in mana un trandafir rosu ca sangele . Fata ramase fara cuvinte , uimirea se putea citi cu usurinta pe fata ei .
Timpul trecu parca in zbor , iar seara veni repede si toti acrobatii se intdreptara spre camerele lor .
Dupa ce toata lumea pleca, Alice se duse sa faca o baie lasndo se Sora singura in camera . Langa patul colegei sale, fata observa un fel de hartie stralucitoare . Fata se duse si se uita mai atent . Acea bucata de hartie era defapt o fotografie cu Leon impreuna cu o fata. Cand s-a uitat pe spate observa ca fotografia fu facuta acum opt ani.
Atunci cand auzi usa de la baie , Sora puse repede fotografia in buzunar si se aseza in pat prefacanduse ca doarme .Atunci cand Alice iesi de la baie , se furisa in pat ca sa nu o trezeasca pe Sora si cazu intr-un somn profund .
Dupa ce s-a asigurat ca Alice doarme bustean , Sora scoase poza si o privi pana adormi . Nu stia cine este fata de langa Leon sau ce cauta poza la Alice ? Atatea intrebari si nici un raspuns . Tot ce stia singur era ca Alice nu ii va spuse nimic , singurul care ii poate raspunde la intrebari este Leon .

Sper sa va placa ;)
ficul meu este: -> O VIATA PE MARE : http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=28898
[Imagine: 29069.jpg]


#14
Buna..mersi ca mi-ai spus..oare sunt prima? Sper ca-s prima.Ti-am spus ca iubesc povestea ta? Ehhh o iubesc:X E super, chiar daca mai trebuie imbunatatita, la descriere ma refer. In rest e ok. Waw Sora sta linistita si nu se antreneaza?O_O in anime ea nu era asa...adica se antrena si in dormitor, stii tu..oricum imi place..
o poza misterioasa:>: mama mama, am o banuiala desi nu cred ca posibila:)) aia e oare, desi nu are cum..in fine tu stii raspunsul asa te las..
Astept nextu si te rog sa ma anunti:* Spor la scris si Bye.:X>:D<
[Imagine: h8v.gif]
 

#15
Hi i'm here so let's see
Nu arată prea bine aceea imagine la începutul capitolului care nu are nici un nume sau număr, începe aşa de odată.
Descrierea văd că ai adăugat, dar mai ai mult de lucrat la ea adică, nu descrii decât locuri, lucruri etc. este banală, aş vrea să vad mai multă descriere a sentimentelor.
Dialogul este sec, prea mult devine chiar plictisitor. Greşeli am văzut nu mai stiu exact pe unde, dar am văzut de tastare, exprimare etc.
Nu mai folosi atât de multe ******* arată inestetic, ai putea să foloseşti doar trei şi ar fi mult mai bine.
Nu mai pune Space înaintea semnelor de punctuaţie arată urât, se pune numai după ele şi nu mai grăbi acţiunea. Cam atât bye, bye.

#16
Buna, mersi ca m-ai anuntat :))
Pai te felicit sincer. Fata de primele doua capitole, aici se vede un progres urias.
Ma bucur ca ai adaugat descriere, insa ar mai merge. Incearca sa mai descrii sentimentele personajelor.
Ma bucur ca ai redus din dialog. Acum pot citi mai usor si pot intelege mai bine.
Nu prea mi-a placut acea poza pusa la inceputul capitolului. Puteai sa o pui la final, insa nu m-a deranjat chiar asa de tare.
So, mie mi-a placut asa ca astept continuarea.
Spor la scris ! :X
~ I'm the girl who is lost in space, the girl who is disappearing always, forever fading away and receding farther and farther into the background. Just like the Cheshire cat, someday I will suddenly leave, but the artificial warmth of my smile, that phony, clownish curve, the kind you see on miserably sad people and villains in Disney movies, will remain behind as an ironic remnant. I am the girl you see in the photograph from some party someplace or some picnic in the park, the one who is in fact soon to be gone. When you look at the picture again, I want to assure you, I will no longer be there. I will be erased from history, like a traitor in the Soviet Union. Because with every day that goes by, I feel myself becoming more and more invisible... ~
Elizabeth Wurtzel


My fic: http://animezup.com/forum/showthread.php...884&page=3


]I love my family :X They are my life
My mom' : KittyKat
Surorile mele dragute : Renesmee, Elvira, Mailin, Sasame, FrogyGirl
My twin sis' : ~ Black Heart ~
Ficele mele mult iubite: Ame si ♪ Ąѕђą ♪
My Grannie : Venus- Roseta
Nepotica mea : Ioanayoana, ßéкi♡
Ma friend: Moxxy
Nora mea: Oxygen
Matusile mele minunate: Contagieuse, Tigroaica
Ma uncle : Danysor


#17
hi dear...mersi ca m-ai anuntat...deci se vede ca ai progresat foarte mult...insa la descriere mai ai de lucrat adica incearca sa descrii ce simt personajele....am mai observat cateva greseli de tastare dar sunt minore...ai mai redus din dialog cea ce este foarte bine insa tot este c-am multisor:)...in rest totul e ok si te felicit ca tia venit o astfel de idee:*...sper sa ma anunti cand pui next-ul:)

bye,bye:bye:

#18
Suspans, suspans si iar suspans vreau sa aflu mai multe sa pui repede urmatorul capitol si sa ma anunti.
Apropo Sophie nu a murit astfel dar nu are nimic daca tu ai schimbat putin acolo.
Spor la scris.
[center]Timpul trece fara noi cu tot ce a fost
Ramane numai amintirea fara rost
Eu te iubesc cum te-am iubit, tu m-ai uitat
Din clipa in care...ai plecat.
[Imagine: lenand10.png]
http://www.dailymotion.com/video/xcmsqp_...-me_webcam[/center]




Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Un nou trandafir infloreste la Kaleido star Sasame 46 19.025 04-08-2011, 11:05 PM
Ultimul răspuns: ~*Fallen* ~* Angel*~
  Steppenwolf 2: Continuarea luptei Yoko-sama 3 3.001 29-11-2010, 07:26 PM
Ultimul răspuns: Anaiyda
  [kaleido star]Kaleido Star: Recreation AoiButterfly 17 9.939 03-08-2009, 09:10 AM
Ultimul răspuns: angeliqueVampire
  I won't let you die again [+16] (Kaleido Star) Maria Kurenai 10 7.596 25-03-2009, 09:59 AM
Ultimul răspuns: Apathy
  Kaleido Star-O alta viata adyna_45 7 6.019 02-12-2008, 03:58 PM
Ultimul răspuns: adyna_45
  A new shining star [Kaleido star fanfic] angeliqueVampire 20 15.824 15-10-2008, 05:48 PM
Ultimul răspuns: angeliqueVampire
  Kaleido star sora and leon Yukira1234 30 27.542 13-07-2008, 11:01 PM
Ultimul răspuns: Yukira1234
  KALEIDO STAR FIC!!!!! Kai 0 4.085 01-12-2007, 10:36 AM
Ultimul răspuns: Kai
  KALEIDO STAR!!!!! phoenixul prinde aripi noi bebelusha_bv 2 7.509 08-09-2007, 03:44 PM
Ultimul răspuns: bebelusha_bv


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)