Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

A new shining star [Kaleido star fanfic]

#1
A new shining star

Capitolul 1.-Speranta moare ultima


�15 ani�15 ani de cand am renun?at la scen?�15 ani de c�nd�� dar g�ndurile Sorei fuseser? �ntrerupte de o voce si o fat? �?i f?cu apari?ia �n prosop �n bucataria familiei Oswald.
- Mama!!
- Ce este, draga mea?
- M�ine am o prezentare la complexul central. Vei veni nu-i a?a?
- Desigur Anita. Acum du-te s? te schimbi. Te vei duce la cump?r?turi.
Fata se �ndrept? cu pa?i rapizi spre baie ?i privi in oglind?. Observ? cun corp lung, suplu si bine f?cut. O ?uvi?? din p?rul ei alb precum z?pada alunec? usor de pe umeri ajung�ndu-i la coapse. Ochii ei alba?tri, p?trunz?tori ?i gura ei mica,ro?ie. Ea era Anita Oswald, fiica legendarilor acroba?i Sora Naegino si Leon Oswald. Deci ea are talentul mo?tenit de a fi cea mai mare acrobat?. Dar nu, nu mai vroia, nu dup? ceea ce i se �nt�mplase lui Leon... Toate acestea revenir? in mintea fetei care era �npaim�ntat?.Lucrul care o f?cu s?-?i vin? in fire era b?taia ce se auzi in usa.
-Haide, Anita! Mi?c?-te odat?!
Aceasta era vocea lui Leon Oswald pe care Anita a recunoscut-o imediat.
-Vin, papa! A?teapta un minut! Veni r?spunsul fetei care �?i prinse repede parul ?i �?i lu? ceva haine ce le g?sise pe acolo. Taa-daaa!
-Bine. Ai pe mas? lista de cump?r?turi ?i dac? nu ai altceva mai bun de f?cut po?i s? treci ?i pe la ?coal? s?-?i iei manualele, domni?oar?.
-Ok papa.
Acestea fiind spuse Anita se repezi pe sc?ri in jos, lu? lista de pe mas?, ?i o zbughi pe u?? afar?, nevr�nd s? mai asculte una din predicile mamei cu vedere la comportamentul in societate.
Ajuns? in centrul ora?ului, c?uta cu disperare un mall prin apropiere, lucru imposibil de realizat intr-un ora? nou. Dupa alte minute bune de alergat in st�nga ?i in dreapta, Anita remarc? un teren de basket in dep?rtare. Acolo mai erau �nc? doi b?ie?i. Se g�ndi c? nu va fi ceva r?u dac? va juca ?i ea un pic. �i pl?cea basketul, �i pl?ceau basketbali?tii, de ce nu... la urma urmei se g�ndi c? nu avea nimic de pierdut si oricum b?ie?i o vor l?sa ?i pe ea s? joace.
Anita se apropie repede de teren ?i �i observ? pe b?ie?i tare �ncorda?i, ne?tiind care va c�?tiga. Hotar� deci s? stea pe margine p�n? c�nd ace?tia vor termina. Cam la c�?iva merti de ea st?tea o alt? fat?. Era brunet?, ochii de o tenta de rosu s�ngeriu, cam de v�rsta ei. Dup? �n?l?ime ?i statur? sem?na cu o basketbalist? fiind aproape c�t un baiat. Anita se duse l�nga ea.
-Bun?!zise ea. Numele meu este Anita Oswald. Tu e?ti?
-Bun?!�i r?spunse fata prietenoas?. M? numesc Maya. �nc�ntat? s? te cunosc Anita.
-De asemenea. Spune-mi cine sunt b?ie?ii ??tia doi ?i de cand joac?.
-A....ei. P?i cel din partea dreapt?, spuse Maya aratand spre un b?iat blond, nu trecut de 15 ani, cu ochii alba?tri, p?r rebel ?i trup bine f?cut, e Luis. El e unul dintre cei mai buni prieteni ai mei. E basketbalist la club si e de obicei u?or de recunoscut deoarece poart? tot timpul un lan? de rapp-er cu numele lui gravat. Cel din st�nga e Yusuke, spuse Maya ar?t�nd spre b?iatul brunet, mai mare dec�t Luis, ochii verzi si p?trunz?tori si trup bine f?cut.El e mai tot timpul lini?tit , spre deosebire de Luis care e rebel inn?scut. Yusuke e cel mai bun prieten al c?r?ilor de mate ?i tot timpul ne ajut? la teme.
Cele dou? fete discutau si nu observar? mingea care se �ndrepta rapid spre ele.
-Mingea!!strig? Luis.
Inutil �nsa c?ci Anita se �ntoarse din timp ?i prise mingea grea cu ambele m�ini, r?nindu-se u?or pe antebra?ul st�ng.
-Te-ai lovit?intreb? Luis apropiindu-se de fata cu p?r argintiu.
-Nu, e doar o zg�rietur?, remarc? Anita.
-Luis incompetentule!!!strig? bruneta. Nici o minge nu ?tii sa o ?ii departe de mine??
-Imi pare r?u, Maya!spuse Luis un pic jenat.
-N-are importan??. Mingea nu te-a atins, spuse Anita.
-A?a e. Scuzati-ma.
-Apropo feti?o. Tu cine mai e?ti? �ntreb? blondul.
-Eu? Eu sunt Anita Oswald. Tocmai m-am mutat �n ora?.
-A....Anita Os...swald?�ntreb? Luis.
-Da. De ce ? Tu cine inten?ionezi s? fi?
-Luis. Luis Killian. Fiul Laylei Hamilton ?i al lui Yuri Killian.
-Mdah...m? rog. Sper c? nu trebuie s? v? spun ?i ce m?rime port la haine dac? m? prezit in fa?a unei domni?oare ca tine,a?ai?�ntreb? Yusuke.
-In prealabil nu ,veni r?spunsul Anitei.
-Yusuke Eido. Fiul lui Kalos Eido ?i Sarah Dupont.
-Deci to?i suntem copii de vedete, nu?spuse intr-un final Maya.
-Da tu a cui mai e?ti?veni �ntrebarea fetei cu p?r alb.
-Watashi wa Maya Robbins desu. P?rintii mei sunt Ken Robbins ?i Mia Guillem.
-?i de ce ai mei nu mi-au zis niciodat? de voi?�ntreb? Anita.
-P?i nici noi nu am ?tiut unul de altul p�n? acum 2 s?pt?m�ni ?i imagineaz?-?i c? to?i ne-am n?scut aici, in case al?turate ?i nu am ?tiut ce vecini avem, veni r?spunsul brunetului.
-Se pare c? p?rin?ii no?tri nu vor ca noi s? ne �ntalnim ca s? ne poata supraveghea pentru ca nimeni s? nu ajung? la KS, complet? blondul.
-Dar noi am fost mai de?tep?i si am p?strat secretul, ne d?deam telefoane �n secret iar ai no?tri nu suspecteaz? nimic, urm? bruneta.Dar oare de ce nu avem voie la KS?
Auzind �ntrebarea Mayei Anita hotar� sa le explice:
-P?i doar din simplul fapt c? tatal meu a c?zut de pe trapez la ultimul s?u spectacol ?i s-a ales cu o boal? mortala care ii d? ?anse mici de a tr?i p?na la v�rsta de 50 de ani.
Cei 3 paralizar? Era adev?at ce spunea Anita?V�ntul de prim?var? se �nte?i iar �n bra?ele fetei ateriz? o h�rtie. Ei erau grozav de curiosi sa citeasca. Luis spuse ironic ca s-ar putea sa faca o preselectie la Kaleido Stage. Nu stia cata dreptate avea.
-Deci mergem_�ntreb? Luis.
-Glume?ti?! Nu m? duc dup? ce am auzit de la Anita!r?spunse Maya.
-De acord!spuser? ceilal?i doi �n cor.
-?i ce vre?i s? facem?S? tr?im toat? via?a cu fric? de trapez?Maya, Yusuke, noi am a?teptat din totdeauna acest moment iar acum d?m cu piciorul �n toat? gloria ce am putea-o ob?ine?izbucni blondul.
-Sunt de acord cu tine Luis, dar ai mei m-au prins o data c? m? leg?nam pe un trapez ?i am fost pedepsit? 3 luni pentru simplul fapt c? m? distram, replic? Anita.
-Ei nu trebuie s? ne vad? fe?ele ca s? ne accepte, nu?z�mbi Luis care se vedea c? are un as �n m�nec?.
-Daca ai o idee mai bun?, spune. Te ascult?m!interveni brunetul.
Blondul puse la cale un plan inteligent. Ideea era ca ei sa participe ca grup de acroba?i din.....Fran?a. De ce Fran?a? Pentru c? ar putea fi �ntreba?i ceva �n limba matern?. Luis ?i Anita fuseser? crescu?i �n francez? a?a c? nu erau probleme. Urm?torul pas vor fi costumele. Anita ?i Maya se hot?r�r? s? croiasc? �mpreun? 4 costume negre -cu m??ti , desigur- care s? aib? c�te un semn distinctiv. S? zicem masca, �n partea din fa?a s? aib? culoarea norocoas? a fiec?ruia. Astfel: Anita-alb, Maya-roz, Luis-negru, Yusuke-albastru �nchis. Se �mp?r?ir? pe perechi: Anita-Luis ?i Maya-Yusuke. Acum aveau nevoie de un exerci?iu promi??tor care s? spun? multe. Pentru asta ?i-au ales sala de sport de la subsolul casei Oswald pentru antrenament. Aveau acolo trapeze, trambuline, corzi, de toate.
Veni ?i ziua spectacolului. In sala de spectacole a Kaleido Stage-ului se aflau lucruri puse special pentru urm?tori ce vor evolua pe scen?: Grupul de acroba?i al Fran?ei, a?adar Anita ?i ceilal?i intrar? in sal?. Pe scaune erau a?ezate toate fostele stele ale Kaleido Stage-ului. Programul �ncepu. Anita s?rea de pe un trapez pe altul f?r? nicio greutate. Era talentat?. Un talent �nn?scut. Urmatoarea ei mi?care ridic? in picioare toata sala. Spirala demonului. Viteza incredibil? ?i agilitatea cu care Anita execut? aceast? spiral? era minunat?. Luis o prinse iar acum ochii �juriului� se �ndreptar? spre Maya care avea o evolu?ie minunat? pe coard?, al?turi de Anita.urma greul. Ce doi baieti se aflau deja sus pe trapeze iar fetele s?rir? de pe coard? pe trambulin? ?i apoi �n sus, toata lumea era in picioare, cu ochii a?inti?i spre cele dou? fete. S? fie posibil? Da, acroba?tia �ngerului, sau m?car o parte. Dup? contactul cu partenerii fetele se ridicar? nu foarte sus, apoi cobor�r? si b?ie?ii le prinser? u?or de talie. Acesta era sf?r?itul. Juriul era �nc�ntat. Mai pu?in cineva.
-Excellent enfants. Qui vous avez appris cette?intreba Yuri. [Excelent, copii. Cine va �nv??at asta? ~francez?~]
-Mon papa, r?spunse Anita cu u?urin??. [Tat?l meu ~francez?~]
-Se pare ca ?ti?i bine franceza, domni?oar? pref?cut?.
-La ce te referi?�ntreb? Anita un pic ?ocat? dar �nca pe ton de fran?uzioaic?.
-Haide crezi c? nu ?tiu cine e?ti? E?ti...... *End*


Arigaro gozaimasu pentru toti care citesc ficul. E primul meu fic asa ca fiti blanzi cu mine. Scuzati greselile de ortografie...l-am verificat doar odata pentru ca trebuia sa il pun cat mai repede [for my best friend]. Apropo...sper sa va placa si daca postati ceea ce v-a placut poate il pun si pe al doilea;) am zis "poate"[/align]
아름다운 미녀를 좋아하면 고생한다
Heart aches when you fall in love with a beauty...

[Imagine: 127954537375290.jpg]







Răspunsuri în acest subiect
A new shining star [Kaleido star fanfic] - de angeliqueVampire - 15-08-2008, 03:58 PM
RE: A new shining star [Kaleido star fanfic] - de Hana-chan - 03-10-2008, 05:07 PM
RE: A new shining star [Kaleido star fanfic] - de Hana-chan - 07-10-2008, 06:48 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  ~Destine Incrucisate~ a Fairy Tail FanFic ilussionKaT 0 2.208 11-08-2012, 10:59 PM
Ultimul răspuns: ilussionKaT
  Indragostita de un star dydy 1 2.006 02-08-2012, 11:59 PM
Ultimul răspuns: Hope
  Un nou trandafir infloreste la Kaleido star Sasame 46 19.334 04-08-2011, 11:05 PM
Ultimul răspuns: ~*Fallen* ~* Angel*~
  SasuSaku fanfic ChocoKitty 7 8.199 21-05-2011, 04:20 PM
Ultimul răspuns: Ɖʋℓcικ`Иɛвʋиικ
  Kaleido star - continuarea povestii mailin 17 10.330 24-03-2011, 05:34 PM
Ultimul răspuns: RinMi♫♪
  The beginning of a love story (a sasu-saku fanfic) part I Sakura-Sasuke 25 12.038 30-12-2010, 08:41 PM
Ultimul răspuns: Sakura-Sasuke
  Rock star's lifes Yoko-sama 4 2.885 30-08-2010, 08:55 PM
Ultimul răspuns: Flash
  Naruto fanfic Ryuu 5 5.299 14-07-2010, 12:00 AM
Ultimul răspuns: Corina.
  Star Tears SethMeth 5 3.664 04-05-2010, 07:28 PM
Ultimul răspuns: Takashi
  [kaleido star]Kaleido Star: Recreation AoiButterfly 17 10.023 03-08-2009, 09:10 AM
Ultimul răspuns: angeliqueVampire


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)