Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Dragoste interzisa[NaruHina]

#4
Multumesc SasuSaku123 pentru sfat o sa incerc sa ma perfectionez pe arcurs si ma bucur ca iti place ficul meu. Am adus nextu astept pareri si sfaturi daca se poate si sper sa va placa:D

Cap2
Prima zii de scoala


Era o dimineata frumoasa in satul konoha, o dimineata de luni in care eu trebuia sa merg la scoala, prima zii de scoala pentru mine in acest sat. In timp ce stateam in pat si ma gandeam la ziua de azi si daca colegii ma vor placea sau daca ma voi integra in colectiv, am auzit un ciocanit in usa. Am spus sa intre cu un glas somnoros si usa se deschise,iar in pragul usii statea varul meu Neji care imi spunea zambind ca trebuie sa ma pregatesc de scoala daca nu vreau sa intarzii. Am aprobat din cap si l-am rugat sa iasa pentru a ma putea imbraca. Satenul a iesit din camera mea, iar eu m-am dat jos din patul meu moale cu asterunuri mov spre albastru si am intrat in baie unde am facut un dus de dimineata. Dupa ce am iesit de la dus mi-am luat pe mine un halat de baie alb si m-am indreptat spre dulap pentru a lua uniforma scolii pe care mi-a adus-o Neji. M-am imbracat cu o camasa cu maneca scurta alba si mi-am luat o fusta destul de scurta albastra, iar in picioare o pereche de adidasi negri, iar dupa ce m-am imbracat mi-am pieptanat parul meu lung si moale dupacare mi l-am prins intr-o coada simpla la pate lasandu-mi doua suvite in fata. Mi-am luat ghiozdanul si am codorat in sufragerie. M-am anuntat plecarea si am iesit pe usa. In drum spre scoala ma doborat din nou acel gand pe care il aveam si azi-dimineata<< oare o sa ma integrez in colectivul acestei scolii, daca colegii sunt fitosi ca la fosta scoala unde am fost>>, tot ceste ganduri imi veneau in cap. Cand am ajuns la scoala am vazut ca curtea era plina de elevi. O fata cu parul roz se indrepta spre mine si m-a intreba:
-Buna eu sunt Sakura Haruno, tu trebuie sa fi noua pe aici ca nu te-am mai vazut, spuse rozalia zambind.
-Buna eu sunt Hinata Hyuuga, si da sunt noua pe aici.
-Vrei sa fim prietene? ma intreba Sakura.
-Da mi-ar face placere, i-am raspuns eu la randul meu afisand un zambet.
Dupa ce am facut cunostinta cu Sakura, ne-am indreptat amandoua spre sala de clasa. Am intrat in clasa si m-am asezat langa rozalie in a doua banca pe randul din mijloc. In clasa cu mine era si baiatul blond care mi-a aratat orasul si de care cred ca m-am indragotit.Il priveam in timp ce statea de vorba cu un baiat brunet si cu ochii negri ca onixul. In cateva minute a intrat un barbat putin carunt in clasa cred ca acesta este profesorul. A facut liniste in clasa deoarece era o zarva mare:
-Liniste elevi! nu observati ca am intrat in clasa si dupa ceasul meu a inceput ora asa ca va rog sa va asezati fiecare la locul lui sa putem incepe lectia, a spus profesorul.
Toti sau asezat la locurile lor, iar vocea profesorului se auzi din nou in incapere:
-Deci cum bine vedeti sau poate nu ati observat de azi o sa aveti o colega noua, Hinata te rog sa vii in fata clasei si sa te prezinti, m-a spus proful.
M-am ridicat de pe scaun si am mers in fata clasei pentru a ma prezenta colegilor:
-Buna eu ma numesc Hinata Hyuuga si am 18 ani, sper ca ne vom intelege bine.
Dupa ce m-am prezentat am mers la locul meu langa rozalie, iar profesorulsi-a inceput ora. In toata ora nu prea am fost atenta la nimic si mie nu prea imi placea fizica, gandul imi era in alta parte<<e atat de dragut>> ma gandeam la baiatul cu parul blond ca spicele de grau si cu ochii albastri. Dintr-o data simt o mana ce se sprijina pe umarul meu, ma intorc putin speriata si observ ca rozalia mi-a atras atentie si imi spunea sa nu mai visez cu cohii deschisi. Dupa ce ora s-a terminat eu si Sakura am iesit pe coridor ca sa ne plimbam in timp ce rozalia impartia cateva invitatii.
-Saku ce faci cu invitatiile astea? o intreb eu putin curioasa.
-Pai vreau sa invit cativa colegi si prieteni la ziua mea de nastere , mi-a raspuns ea bucuroasa.
Dupa ce rozalia a impartit invitatiile am observat ca i-a mai ramas una.
-Uite Hina asta e pentru tine, vrei sa vii la ziua mea? e sambata la ora 17:15.
-Da mi-ar face placere.
Am discutat dupa care eu am mers pana la biblioteca pentru a lua o carte sa citesc zilele astea. Am gasit multe carti dar cea pe care o vroiam era prea sus si eu nu puteam sa ajung la ea. De-odata un baiat inalt cu parul galben a venit in spatele meu si a luat cartea de pe raft si mi-a dat-o in mana. I-am multumit si cand am ridicat privirea am vazut ca era el..era chiar...Naruto.
-Cred ca cartea asta o vrei, mi-a spus el.
-D..Da multumesc.
Blondul ma privea fix dupacare mi-a spus la reverede si a plecat. I-am raspuns la salut zambind si privindu-l cum se indeparteaza. Cand orele s-au terminat eu am plecat sa ii cumpar un cadou prietenei mele Sakura deoarece sambata e ziua ei de nastere si nu vroiam sa merg cu mana goala. Ma plimbam pe strada si dedata mi-a atras atentia o vitrina unde era un glob de cristal ce avea in el un copacel cu flori de cires si inca cateva chesti. Am intrat in magazin si l-am intrebat pe vanzator cat costa, iar acesta mi-a raspuns. L-am rugat sa mi-l puna intr-o plasa de cadou-ri roz, am platit si am iesit din magazin cu plasa in mana.Cand am ajuns acasa Neji a ochit plasa si m-a intrbat:
-De unde ai plasa Hinata?
-In primul rand buna si tie vere si in al doi-lea nu l-am primit, l-am cumparat pentru o prietena noua cu care m-am imprietenit azi la scoala, si in al trei-lea rand am fost invitata la ziua ei de nastere sambata si i-am luat acest cadou ca sa nu merg cu mana goala, acum te-ai lamurit curiosule, i-am zis eu chicotind.
Neji ma privea amuzat, iar eu am urcat scarile si am intrat in camera mea. M-am schimbat si am intrat putin pe internet, dupacare mi-am facut din teme. Era seara, iar eu eram franta de obosita. M-am pus in pat repede deoarece eram obosita dupa o zii lunga de scoala. Ma gandeam si in somn<< credeam ca colegii sunt fitori, dar m-am inselat sunt foarte de treaba si chiar nu ma asteptam sa fiu in clasa cu Naruto>> cu gandul asta am adormit foarte usor...


astept comm si pareri va rog si scuze pentru greseli:D



Răspunsuri în acest subiect
Dragoste interzisa[NaruHina] - de ♥♫ღYuuҜi Cяøss♥♫ღ - 22-02-2010, 03:44 PM
RE: Dragoste interzisa[NaruHina] - de Denny - 22-02-2010, 03:53 PM
RE: Dragoste interzisa[NaruHina] - de Vir - 22-02-2010, 08:26 PM
RE: Dragoste interzisa[NaruHina] - de ♥♫ღYuuҜi Cяøss♥♫ღ - 13-03-2010, 07:30 PM
RE: Dragoste interzisa[NaruHina] - de ♥♫ღYuuҜi Cяøss♥♫ღ - 14-03-2010, 11:41 PM
RE: Dragoste interzisa[NaruHina] - de ♥♫ღYuuҜi Cяøss♥♫ღ - 22-03-2010, 12:34 AM
RE: Dragoste interzisa[NaruHina] - de ♥♫ღYuuҜi Cяøss♥♫ღ - 05-04-2010, 08:38 PM
RE: Dragoste interzisa[NaruHina] - de Fifilina - 06-04-2010, 02:56 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Naruto] Mereu Impreuna [NaruHina] adina.sweet43 24 13.328 07-09-2013, 05:26 PM
Ultimul răspuns: Sindori
  [Yaoi] Dragoste Interzisa Aliss_anime 4 3.358 28-11-2012, 12:29 AM
Ultimul răspuns: Aliss_anime
  [Naruto] Iubirea se naste din gelozie(NaruHina) Madalovenar 23 13.668 17-08-2012, 09:32 PM
Ultimul răspuns: Madalovenar
  N fanart(naruhina & sasusaku) sakuraFAN 4 3.560 24-05-2012, 06:47 PM
Ultimul răspuns: Lia
  Vom fi impreuna! Crede-ma! [ NaruHina ] Hinata 3 3.011 15-02-2012, 07:06 PM
Ultimul răspuns: Diz
  Cine ar fii crezut?[Naruhina] Ino.O_Me 1 2.993 11-02-2012, 12:10 AM
Ultimul răspuns: Diz
  O iubire interzisa miaunica 11 10.916 27-12-2011, 09:27 PM
Ultimul răspuns: miaunicaReloaded
  [ Bleach / DN ] - Iubire interzisa, Prieteni dar dusmani Liar 1 2.983 06-02-2011, 12:51 AM
Ultimul răspuns: Miranda.
  Razboiul dintre o iubire interzisa Vero 28 12.662 26-12-2010, 04:08 PM
Ultimul răspuns: DeDal N.
  Iubire interzisa KarinaD 20 15.805 20-11-2010, 11:37 PM
Ultimul răspuns: Jasmine


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)