Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

O iubire nemaivazuta [naruto]

#1
Buna sune Elena.Este primul meu fic si nustiu ce sa zic sunt foarte emotionata.Sper sa nu fiti duri cu mine.Sunt in vacanta asa ca in fiecare zi o sa va postez un capitol,iar la scoala imi pare rau dar decat in weekend.Sa vedem daca va place.

Capitolul I.Prima zi,prima iubire
Intr-un oras mare si frumos Konoha era dimineata.Strazile erau animate de multimea de oameni ce treceau.Intr-o camera unde soarele trecuse printre perdelele roz,razele acetuia mangaia chipul angelic al unei fete de numai 16 ani.Acest mic fenomen de dimineata dura circa 2 minute pentru ca ochii fetei,doua smaralde pretioase,se deschideu.Fata se scula lenesa din pat pentru ca azi era prima zi de liceu.Acest mic inger se numea Sakura Haruno.Se uita la ceas si vazu ca este abea ora 6:10.Se duse la baie si-si facu siesta.Se imbraca intr-un kimono roz cu multe flori albe pe el,isi luase balerini roz in picioare si se opri in fata oglinzii lua peria si incepu sa se pieptene.La un moment fata zise:
-Sakura,cat a mai trecut timpul,parca ieri eram o fetita,am asa de mari emotii.
<<Sakura Sakura cand o sa te maturizezi?>>se auzi o voce.,,Mai vedem noi!,,
-Scumpa mea vino la masa!!se auzi vocea calda a mamei Sakurei.Cheam-o si pe sora ta Yumy!!
-Venim acum mama!!Spusera cele trei fete in cor.
Yumy era o fata de 18 ani la liceu in ultimul an.Avea parul blond,lung si ochii verzi ca iarba prospata.
Fetele coborara,mancara si isi luara ghiozdanele.Isi salutase mama politicos si plecara spre scoala.Pe drum Sakura si Yumy vorbeau diferite subiecte.Yumy intreba:
-Deci..Sakura crezi ca o sa intalnesti un baiat dragut?
-Nustiu....
Fetele discutau si fara sa observe ajunsera la academie.Yumy isi saruta sora pe frunte si pleca la prietenele ei.Sakura se aseza pe o banca si privea mirata la multimea de copii ce era acolo....Sakura visa cand deodata fu trezita de o mana calda vare ii atinse umarul,era o fata cu Parul mov si cu ochii de un mov indigo.Cu timiditate spuse:
-B-buna ma numesc Hinata,t-tu trebuie sa fii eleva cea noua nu?
-Da eu sunt ma numesc Sakura Haruno.
-Vrei sa fim prietene?
-Sigur,nu am avut ff multi prieteni pana acum.....
-Hai sa-ti prezint prietenele mele si colegii..
-Abia astept!
-Ten-Ten,Temari,Ino ea este Sakura,noua colega!
-Buna,ne bucuram sa te cunoastem.Spusera fetele in cor si o imbratisara.
-Sakura hai sa-ti prezin si baietii!
-OK!
-Baiatul acela blond cu ochii albastrii si hiperactiv care este batut cu sticla in cap este Naruto,cand Hinata rostise cuvantul Naruto se inrosii dar nu lasa ca fie vazautam,cel cu parul rosu este Garra,cel care mananca ca un porc este Choji,cel care dorme este Shikamaru,cel cu freza de castron este Rock-Lee,cel care seamana cu mine si il loveste pe Naruto cu sticla este varul meu Neji,iar celalalt care il loveste pe Naruto cu sticla este Sasuke.Atunci Sakura simti un oarecare fior care ii trecu prin oase.
-Iti multume.....dar Sakura nu termina de spus ca vine Naruto si se plange lui Hinata:
-Hinata scumpul tau verisor mi-a facut un cucui cat casa de mare,te rog spunei sa ma lase!Naruto cand termina de jelit isi ridica ochii si o vazu pe Sakura,parca era un inger atat de frumoasa era.Atunci Naruto cu timiditate zise:
-Hinata cine este fata asta asa de draguta?
-Este noua noastra colega Sakura.
-Ce nume frumos...Naruto incepu sa strige in gura mare de toata scoala auzi:
-Baietii veniti sa vedeti ce inger ne viziteaza!!
Baietii venira imediat toti se minunara de frumusetea rozaliei.Rock-Lee o intreba fara teama in glas dar cu roseata in obraji:
-Sakura vrei sa fii iubita mea?Te voi apara cu scopul vietii mele!Te rog spune da!!
-Lee o sa spun....NU!!!
-De ce?
-Nu asa se abordeaza o fata!Toti incepura sa rada.Sakura se uita peste tot si observa ca Sasuke era langa un copac privind spre cerul albastru.Sakura ii spuse Hinatei si fetelor ca se duce sa il salute pe Sasuke.Hinata si fetele aproba.
Sakura mergea spre copac,cu fiecare pas in burta ei se formau mii si mii de fluturasi.Ajunse langa copacul lui Sasuke si ii spuse:
-Buna,sunt Sakura!
-Mda buna...Sasuke intoarse privirea lui calda si o masura pe fata din cap pana-n picioare.
Mai bine ai pleca la prieteni tai,spuse Sasuke cu o oarecare racela in glas.
-Bine imi pare bine de cunostinta....
Sakura se apropia de prietenele sale.Dar din pacate tocmai se sunase.Ino o lua pe Sakura de mana si ii spuse:
-Sakura vino cu mine vei sta cu mine in banca!
-Bine,Ino,super!
Cand ajunsera in clasa copii se asezara in banci,iar pe usa aparu in barbat cu parul argintiu,cu ochii caprui si cu o masca ce ii acoperea jumatate din fata.
-Buna dimineata,copii!
-Buna dimineata,profu!
-Copii ma numesc Kakashi Hatake si voi fii dirigintele vostru pana in clasa a 12-a,sunt profesorul de limba romana.Azi nu se vor face ore doar veti face cunostinta cu profesorii,iar peste 4 ore veti pleca acasa.
Kakashi pleca din clasa,iar copii incepura sa vb.Azi trebuiau sa cunoasca profesorii de engleza,muzica si matematica.
Orele se terminara copii plecara acasa.Sakura ramase pe drum cu Naruto si Sasuke.Prima casa era a lui NAruto.Cand Sakura ramse cu Sasuke miilioane de fluturie parca ii zburau prin corp.Cand ajunse in fata casei ei isi lua la revedere de la baiat si intra in casa.
Mama ii facu deja mancarea.Sakura manca,isi facu dusi si se imbraca in pijama.Se baga in pat si adormi cu gandul la ziua de azi si la Sasuke,oare de ce de fie care data cand vorbea cu el mii de fluturi ii simptea in corpul ei?O fii dragoste?Vom afla in urmatorul capitol.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Capitolul urmator:Un cub de gheata
^.^ Love me!!-.- Love....but no much!! >.< Now...hate me!! ^.^? Try again?
[Imagine: 2s6auye.jpg]

#2
off:
Cum adică nu poţi să vezi ce se scrie pe zup ? Şi nu puteai să-i spui unui admin de acest lucru ? Cum adică nu vezi ce se scrie ? Adică nu vezi posturile din
topicul ăsta ? Păi nu le vezi pentru că nimeni nu a lăsat vreun comentariu, daia -__-''
dar dacă te referi la faptul că nu se văd posturile sau aşa ceva, poţi raporta unui admin despre chestia asta, însă ciudat, la ceilalţi membrii se văd, adică nici un user până acum nu s-a plâns de chestia asta din câte ştiu eu. Dacă te referi la faptul că nu vezi posturi prin topicul ăsta, e pentru că NIMENI nu a postat vreun comentariu.
AŞteaptă şi tu să comenteze care, dacă nu înseamnă că nu au chef sau nu vor.

on

În primul rând nu-l putem continua noi, pentru că nu noi suntem autorii ficului. Prima dată când ai postat capitolul te-ai gâbdit că vom face noi ficul în locul tău , sau ce ? En fin, aşteaptă să mai evoluezi, ficul ăsta nu pare fic. Mai ai mult de evoluat la descriere şi la naraţiune, iar dialogul este bnal şi predomină întregii creaţii. Mai ai o groază de lucrat pentru că tot ce predomină la tine este dialogul sec care nu face altceva decât să prezine gânduri şi cuvinte ale personajelor, în rest nimic altceva. Aşteaptă să mai evoluezi. . . mai citeşte, informează-te, scrie mai mult ca să te obijnuieşti şi apoi mai discutăm :]
-

#3
Chiar nu inteleg....adica,nu vezi ce ai postat tu?sau ce au postat ceilalti? ma rog...ficul tau este bun,ai o idee dragutza dar nu inteleg ceva :-?? :"-Scumpa mea vino la masa!!se auzi vocea calda a mamei Sakurei.Cheam-o si pe sora ta Yumy!!
-Venim acum mama!!Spusera cele trei fete in cor."
. - de unde 3? nu ziceai ca are decat o sora si cu ea vin,2?nu stiu ce sa zic,asa judeca matematica mea:-?.Deci,revin,descriere ai:-?,dialogul nu este sec,imi place,eh orcum ai zis ca esti incepatoare,nu?Este bine!Bravo! Cu timpul o sa evoluezi!;)
[Imagine: 1page-img1.jpg]
Ciumpy




Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Iubire si suferinta[Naruto] ♥♫ღYuuÒœi Cяøss♥♫ღ 4 4.826 31-12-2009, 08:02 PM
Ultimul răspuns: Japan Lover
  Hinata Naruto Sasuke sakura o iubire nebuna hinata_flory95 16 22.212 19-02-2009, 08:55 PM
Ultimul răspuns: Andrutza


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)