Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Dragoste interzisa[NaruHina]

#1
M-am gandit sa mai fac un fic.E un fic NaruHina, nu stiu daca e bun ca celalt nu prea a fost bun astept comentarii, pareri si sfaturi daca se poate.Spor la citit si sper sa va placa

Disclaimer:Nu detin nici un personaj din anime-ul manga-ul Naruto(inafara de cele create de mine), create de Masashi Kishimoto si nu profit de pe urma personajelor/intamplarilor.

Cap1: Fata cea nouaMa numesc Hinata Hyuuga si am 18 ani. Sunt noua in acest sat, defapt eu abia m-am mutat aici impreuna cu familia mea. Inainte de a ma muta aici am stat intr-un oras din Anglia. Stateam pe patul din camera mea care era zugravita cu o nuanta de mov deschis care nu era deloc tipator , in coltul camerei aveam biroul crem deschis care se asorta cu culoarea de la dulap, iar pe birou aveam computerul meu negru cu gri. In timp ce stateam pe patul meu moale cu asternuturi mov spre albastru ce se asortau perfect cu culoarea peretilor camerei, ma gandeam la ziua ce va urma: <<Maine merg la liceul din Konoha si nu stiu daca o sa ma placa colegii, daca nu o sa ma integrez in colectiv sau daca toti colegii sunt fitosi ca la vechea scoala la care am fost?>> tot aceste lucruri imi veneau in minte,mereu ma gandeam la acelasi lucru. Deodata m-am oprit din gandit cand am auzit un ciocanit in usa. Am zis sa intre, iar pe usa a intrat un baiat inalt de 19 ani cu ochii ciolet la fel ca si ai mei si cu parul saten. Acesta este Neji, varul meu. Ne intelegem foart bine si mereu ma asculta, iar cand sunt suparata mereu ma inveseleste si uit de toata supararea.Deodata vocea satenului se aude in camera:-Hinata, ar trebui sa iesi putin afara si tu, ca toata ziua ai stat in casa. mi-a zis varul meu zambindu-mi.-Nu stiu, poate ies mai tarziu, si oricum nu prea am cu cine iesii. ii zic eu putin trista.Cand a auzit ce am zis a venit langa mine si m-a mangaiat pe cap, iar apoi m-a luat in brate sarutandu-mi fruntea si spunandu-mi ca totul o sa fie bine si ca o sa am cu cine iesii incurand, dar daca nu ies din casa nu o sa prea reusesc sa imi fac prieteni. Am aprobat din cap si i-am multumit, iar apoi l-am rugat sa iasa din camera pentru a ma putea schimba. Dupa ce varul meu a parasit camera, m-am indreptat spre dulap de unde am luat un tricou albastru ca cateva modele, o pereche de pantaloni trei-sfert albi si mi-am luat o pereche de addasi negri. Dupa ce m-am imbracat mi-am pieptanat parul meu lung si negru cu reflexi albastre pana la brau si l-am prins intr-o coada simpla la spate, lasandu-mi doua suvite in fata.Eram gata. am coborat in sufragerie unde era varul meu si parintii mei. Le-am zis ca plec afara sa ma plimb, iar apoi am iesit din casa. Ma plimbam pe strada, cand deodata din neatentie m-am coicnit de un baiat si am cazut. Acesta si-a cerut scuze si mi-a dat mana petru a ma ajuta sa ma ridic. L-am prins de mana si m-am ridicat, iar dupaceea i-am multumit. Dintr-o data vocea baiatului se aude in linistea profunda dintre noi:-Hei cum te numesti? ma intreaba acesta.-H...Hinata Hyuuga, sunt noua in sat, tu? i-am raspuns putin rosie in obraji.-Naruto. ma numesc Naruto Uzumaki. mi-a spus el zambindu-mi.Dupa ce am facut cunostinta cu baiatul cu parul blond ca spicele de grau am vrut sa plec mai departe, dar m-am oprit pentru ca blondul m-a prins de mana si m-a intrebat daca vreau sa imi arate satul. Am acceptat bucuroasa si am plecat prin sat cu Naruto. Ne-am plimbat printr-un parc foarte frumos unde sunt bancii si un spatiu verde iar mai incolo in spatiul verde cateva floricele de toate culorile, iar in mijlocul parcului este o fantana frumoasa arsteziana. In parc ne-am intalnit cu o fata cu parul roz ca florile de cires, lung pana la omoplati, cu ochii versi ca cel mai pretios smarald si cu pielea alba ca laptele. Fata era imbracta cu o rochie rosie si era incaltata cu o pereche de sandale negre cu un toc.-Buna Naruto, ce mai faci si cine e noua ta prietena? l-a intrebat rozalia dand dintr-o spranceana.-Buna si tie Saku. Pai ce sa fac ii arat Hinatei imprejurimile deoarece ea e noua si Konoha. i-a spus el zambind.-Bne atunci, ne vedem mai incolo, spropo nu l-ai vazut pe Sasuke? intreaba fata cu parul roz ca florile de cires.-Am vorbit cu el azi dimineata si a zis ca nu are chef sa iasa azi afara ca l-am chemat si eu. a spus blondul.Dupa ce Naruto a incheiat conversatia cu fata cu ochii verzi, am plecat mai departe prin sat. Mi-a aratat toate locurile, a fost distractiv si acest baiat e foarte dragut si amuzant. Dar oare de ce simt un sentiment ciudat..parca as simtii fluturasi in stomac..poate...poate ca..m-am indragostit cine stie?. M-am oprit din gandit cand blondul m-a intrebatdaca vreau sa luam masa. Am aprobat din cap si e-am indreptat spre un local cu ramen. Acolo ne-am intalnit cu un baiat saten cu parul scurt si cu ochii negri care avea dupa el un catelus mic alb. Cand m-a vazut, satenul a venit spre mine si m-a intrebat cum ma numesc. I-am raspuns, satenului dupa-care m-am asezat langa Naruto si am mancat. Naruto ii arunca niste priviri satenului de parca ieseau scantei, se pare ca nu sunt prieteni foarte buni. Dupa ce am terminat de manca, blondul m-a intrebat daca vreau sa ma conuca acasa deoarece afara era aproape intuneric. Am acceptat, iar obrajii mei au capatat o culoare rie ca petalele de trandafir, iar apo am plecat spre casa.Pe drum era o liniste profunda dar eu am spart gheata intrebandu-l ceva pe baiat:-Naruto, tu esti prieten cu acel baiat saten cu care ne-am intamnit la ramen? l-am intrebat eu putin curioasa.-Am fost prieteni, dar de la un timp nu ne mai prea intelegem, defapt mi-a zis chiar el ca e invidios pe mine deoarece tatal meu e Hokage-ul aestui sat. mi-a raspuns el putin trist.-Scuze daca te-am suparat cu intrebarea asta prosteasca, nu am vrut, chiar imi pare rau. ii zic eu cu o voce trista.-Nu e nimic, stai linistita ca nu m-ai suparat. mi-a spus afisandun zambet larg pe fata. dupa care am continuat sa mergem.Cand am ajuns in fata casei mele, i-am multumit pentru ca mi-a aratat satul si pentru ca m-a condus, iar dupaceea ne-am luat la revedere si eu am intrat in casa, unde era Neji care se uita la televizor si avea in mana un pahar cu suc. Mi-am anuntat venirea, iar dupaceea am urcat in camera mea, unde mi-am luat din dulap o pijama albastra si am intrat in baie pentru a face un dus. Dupa ce eram gata mi-am luat pijamaua si m-am pus in patul meu moale si pufos pentru ca eram obosita. Ma tot gandeam la ziua de azi si la sentimentul ciudat care si-a facut aparitia cand am fost afara cu Naruto: <<Oare ce e cu acest sentiment ciudat, oare m-am indragostit de Naruto?>>. Ma tot gandeam dar intr-un final am adormit...
Poze:
http://www.deconews.ro/uploadpoze/articol265.jpg camera Hinatei(scz daca poza e mai diferita decat in descriere dar nu am gasit alta)
http://nana.kaz3.info/wp-content/uploads...bastru.jpg tricoul Hinatei
http://nana.kaz3.info/wp-content/uploads.../albii.jpg pantalonii Hinatei
http://www.sunnyday.ro/products_pictures...ish-n2.jpg adidasii Hinatei
http://www.kyra.ro/images/img_prod/23/72_big.jpg rochia Sakurei
http://amelie.ro/wp-content/uploads/2009/07/poza20.jpg sandalele Sakurei
http://www.primariatm.ro/album/data/medi...iana_3.jpg parcul unde au fost Hinata si Naruto

daca citit va rog sa lasati cate un comentariu. nu stiu daca ficul e bun si deaceea astept pareti si sfaturi.:pls:


Ti l-am editat eu, ca vad cat de nestiutori sunt unii despre butonul edit si inca mai si comenteaza. Noob :|



Răspunsuri în acest subiect
Dragoste interzisa[NaruHina] - de ♥♫ღYuuҜi Cяøss♥♫ღ - 22-02-2010, 03:44 PM
RE: Dragoste interzisa[NaruHina] - de Denny - 22-02-2010, 03:53 PM
RE: Dragoste interzisa[NaruHina] - de Vir - 22-02-2010, 08:26 PM
RE: Dragoste interzisa[NaruHina] - de ♥♫ღYuuҜi Cяøss♥♫ღ - 13-03-2010, 07:30 PM
RE: Dragoste interzisa[NaruHina] - de ♥♫ღYuuҜi Cяøss♥♫ღ - 14-03-2010, 11:41 PM
RE: Dragoste interzisa[NaruHina] - de ♥♫ღYuuҜi Cяøss♥♫ღ - 22-03-2010, 12:34 AM
RE: Dragoste interzisa[NaruHina] - de ♥♫ღYuuҜi Cяøss♥♫ღ - 05-04-2010, 08:38 PM
RE: Dragoste interzisa[NaruHina] - de Fifilina - 06-04-2010, 02:56 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Naruto] Mereu Impreuna [NaruHina] adina.sweet43 24 13.268 07-09-2013, 05:26 PM
Ultimul răspuns: Sindori
  [Yaoi] Dragoste Interzisa Aliss_anime 4 3.325 28-11-2012, 12:29 AM
Ultimul răspuns: Aliss_anime
  [Naruto] Iubirea se naste din gelozie(NaruHina) Madalovenar 23 13.554 17-08-2012, 09:32 PM
Ultimul răspuns: Madalovenar
  N fanart(naruhina & sasusaku) sakuraFAN 4 3.546 24-05-2012, 06:47 PM
Ultimul răspuns: Lia
  Vom fi impreuna! Crede-ma! [ NaruHina ] Hinata 3 2.989 15-02-2012, 07:06 PM
Ultimul răspuns: Diz
  Cine ar fii crezut?[Naruhina] Ino.O_Me 1 2.980 11-02-2012, 12:10 AM
Ultimul răspuns: Diz
  O iubire interzisa miaunica 11 10.849 27-12-2011, 09:27 PM
Ultimul răspuns: miaunicaReloaded
  [ Bleach / DN ] - Iubire interzisa, Prieteni dar dusmani Liar 1 2.962 06-02-2011, 12:51 AM
Ultimul răspuns: Miranda.
  Razboiul dintre o iubire interzisa Vero 28 12.622 26-12-2010, 04:08 PM
Ultimul răspuns: DeDal N.
  Iubire interzisa KarinaD 20 15.749 20-11-2010, 11:37 PM
Ultimul răspuns: Jasmine


Utilizatori care citesc acest subiect:
3 Vizitator(i)