Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

When Feelings Burst Inside the Heart[Gaara story]

#1
Eto ...Dupa 3 saptamani de gandire,am hotarat sa postez si eu un fan-fic Naruto[yeah,me too XD].Personajele sunt cele din anime,cu cateva noi,aparand pe parcurs.Actiunea e intr-un Shippuuden creat de mine,cu exceptia faptului cu Sasuke a fost o vreme la Orochimaru,dar se va intoarce in Satul Frunzei.Majoritatea personajelor vor avea 15 ani,deci vor fi mai mici decat in realul Shippuuden [din cate stiu eu acolo au 16 ].Voi incerca sa fiu originala, sa scriu corect bla bla [sub indumarea lui Cherry-chan^^] si sper sa va placa! So, let's start ^^

Disclaimer: Nu imi apartin personajele sau orice alte elemente din seria originala Naruto care, evident, apartine lui Masashi Kishimoto, si nu fac profit de pe urma acestor personaje/intamplari.

Capitolul 1:,,Ce? Nepoata?!”


Era o dupa-amiaza insorita de martie in Japonia.Petalele albe ale florilor de mar erau imprastiate de vantul rece prin iarba. Nori ca de vata se plimbau domol pe cerul rosiatic, invelindu-l intr-o plapuma moale.Din loc in loc pasarele cenusii pluteau usor, inveselind vazduhul cu cantecul lor inocent si melodios. Soarele mai arunca cateva raze sangerii peste sat, alunecand dupa varful inzapezit al unui munte.
Putin mai departe de satul Konoha, Kakashi sensei si cei trei elevi ai sai se intorceau dintr-o misiune. Desi Naruto se lauda ca a fost un succes si ca el a facut totul, Sasuke si mentorul lor au reusit sa finalizeze lupta. Acestia erau destul de obositi, unii chiar nervosi sau dezamagiti, insa curand au zarit casele satenilor. Pentru prima data, cei trei colegi mergeau unul dupa altul, fara a scoate vreun cuvant,iar Kakashi in fata lor, citind cartea sa oranj.
Primul era Sasuke, care se gandea neincetat la fratele lui, Itachi. Reusise sa-l invinga pentru prima data,dar inca era in viata. Acest lucru il facea nerabdator sa il regaseasca,sa poata indeplini razbunarea de atatia ani. Cu toate acestea, el ramasese la fel de nepasator si distant, cea ce o ranea pe Sakura, ce mergea incet in urma lui. ,,Nu inteleg…A fost mult timp plecat la Orochimaru,i ar eu m-am schimbat de atunci.Am devenit mult mai puternica si mai matura, am incercat sa-l uit, dar a fost fara sens.De cand ne-am inors din acea misiune,cand a reusit sa-si invinga fratele, parca nu stie ca sunt aici. Sasuke, nu te-ai schimbat deloc? Chiar nu vezi cat tin la tine?” gandea fata,oftand greu.In spatele ei,mergea Naruto,acelasi Naruto plin de viata si vesel,care credea ca victoria e doar a lui.Si el devenise mai serios si calm,dar o parte din baiatul hyper-activ si enervant ramasese inauntrul sau.Desi nu arata asta si acum,el o iubea inca pe Sakura.Stia ca poate nu va avea vreodata o sansa cu ea,chiar daca au fost apropiati in ultima vreme,dar ramanea la fel de ambitios ca va reusi candva.
Nimeni nu mai era prin acea padure,sau cel putin asa credeau ei…Fosnete bizare le deranjau urechiile,gandind totusi ca sunt doar vietati ale padurii.De aceea,continuasera drumul fara vreun incident.De pe o creanga groasa a unui stejar,o copila ii privea dubios cei patru ninja.Pe unul dintre ei il cunostea de mult timp,iar de ceilalti doar auzise…
-Deci,aceasta e echipa ta ,unchiule Kakashi!
La auzul adresarii de,,unchiule”,Sakura si Naruto facura ochii cat cepele la senseiul lor,cautand cu privirea sursa sunetelor.Intr-un final,in copac zarira o fata de varsta lor,ce avea un zambet sters pe chip.Parul sau era negru ca smoala,prins intr-o coada la spate,iar doua suvite ii evidentiau bandana din Satul Apei,umbrindu-I ochii albastrii asemeni celui mai pretios safir.Parea prietenoasa dar parca stiau ca nu e asa si nimeni nu indrazni sa spuna nimic…doar Kakashi,intr-un final:
-Misaki,sunt mirat sa te revad aici…credeam ca fratele meu nu ti-au spus de satul tau natal.Ma bucur insa ca ai ramas un ninja.
-Fratele tau?a strigat Naruto mirat,privind cand la fata cand la ,,unchiul” ei.Ai un frate si...o nepoata?:Dar nimeni nu stia,de ce nu ne-ai spus,Kakashi-sensei?
-Nu v-am spus pentru ca nu vroiam sa-mi aduc aminte…si credeam ca au murit,sau cel putin Hiro ,spuse acesta nepasator.
-Da,tata a plecat in alt sat,dar eu am ramas sa ma antrenez,zise ea cu jumatate de gura.Am venit aici pentru misiunea anuala,primita de toti ninja de 15 ani,dar si sa-ti vad ucenicii cei grozavi*privindu-i rautacios pe cei trei*.Va fi o placere sa ma lupt cu voi!
-Crezi ca o vei avea?intreba Sasuke radicand o spranceana,parand cam iritat.Vii din alt sat si te crezi mai puternica decat noi?Egourile astea...
-Uchiha Sasuke s-a enervat…spuse ea ironic.Indiferenta si rautatea ta ma lasa rece… De asemenea,orgoliul tau e mult mai mare.Ti-as demonstra chiar acum ca te pot invinge,dar imi pastrez chakra pentru misiune.Oricum,nu am de gand sa elimin concurenta inainte de lupta adevarata.
-Cine te crezi de-I vorbesti asa lui Sasuke?Cum indraznesti sa ne consideri atat de inferiori?!tipa Sakura nervoasa.Raspunde!
-Uite rozalio,nu tipa la mine,ca nu are rost. Misaki Kyusune din Satul Apei.Unchiule Kakashi,ce e cu eleva ta atat de isterica?
-Calmeaza-te,ironizarea ta ar face pe oricine sa tipe,rase barbatul,punandu-I mana pe umar.Incearca sa fii mai blanda,nici unul din ei nu ti-au facut nimic.Mai bine pregateste-te pentru sarcina de maine si ne vom intalni atunci.
-Bine,multumesc uchiule!zambi ea din nou si disparu intr-un nor gros de fum.
Cei trei privira la urmele ramase,domnind o tacere de mormant intre ei,pana Naruto sparse gheata:
-Kakashi-sensei,daca e nepoata dumneavoastra,de ce nu are acelasi nume?De ce o cheama Kyusune si nu Hatake?Si de ce e din Satul Apei,nu al Frunzei?
-Naruto,nu fii atat de insistent!ii atrase Sakura atentia.Si totusi,are dreptate,sensei.Spune-ne!
-Misaki poarta numele mamei ei.Ea nu se numeste Hatake,pentru cand fratele meu,Hiro,nu era casatorit cu Yume.Apoi,el a dorit mai multa putere,si a plecat in Satul Stelei,punand niste oameni din sat sa-i duca fiica in Satul Apei.Fata a fost invatata de tatal ei jutsuri de apa cand avea 4 ani,iar ea si-a dorit sa fie ninja.Cand acesta a plecat fara sa se mai intoarca,ea a inceput sa se antreneze singura, mostenind dorintele lui Hiro. Nu e cea mai puternica,chiar daca la 8 ani am antrenat-o si eu, dar stie sa se apere si sa lupte bine.A fost tratata cu rautate si ironie mult timp, si a invatat sa se poarte la fel...
Flashback:
,,- Misaki,opreste-te,continuam maine cu antrenamentul.Esti obosita sin u mai ai chakra,nu vei reusi nicicum,spuse Kakashi serios,adancit in vesnica carte.
-Nu unchiule Kakashi, nu renunt, caci altfel toti vor rade de mine! Nu-I voi mai lasa niciodata sa ma calce in picioare, niciodata! striga micuta, printre siroaie de lacrimi. Voi deveni o buna ninja, vei vedea!"
End of Flashback.
-Acum o inteleg, ofta din nou Naruto, privind cerul. Stelele argintii palpaiau incet in intunericul noptii. Mai aveau putin,putin si ajungeau si ei acasa. Insa in mintile celor patru nu mai era doar odihna…Se gandeau la aceasta fata ciudata, Misaki…Un simtamant de curiozitate incolti in inima lor,i nsa viitoare misiunea avea sa insemne mult mai mult...

Titlul se potriveste capitolelor viitoare,momentan pare ciudat XD.Sper sa nu fie greseli.Astept parerile voastre si criticiXD


[edit]:Rog un admin sa mute topicul la cateogoria care trebuie,fiindca nu am dat atenttie celorlalte subdomenii >.>



Răspunsuri în acest subiect
When Feelings Burst Inside the Heart[Gaara story] - de RaLLy-chan - 13-07-2009, 10:56 AM
RE: Patrunzand in inima demonului[Naruto fan-fic] - de RaLLy-chan - 20-07-2009, 11:20 AM
RE: When Feelings Burst Inside the Heart[Gaara story] - de sakura_haruno98 - 23-07-2009, 05:58 PM
RE: When Feelings Burst Inside the Heart[Gaara story] - de RaLLy-chan - 23-07-2009, 08:49 PM
RE: When Feelings Burst Inside the Heart[Gaara story] - de sakura_haruno98 - 24-07-2009, 12:35 PM
RE: When Feelings Burst Inside the Heart[Gaara story] - de RaLLy-chan - 26-07-2009, 04:09 PM
RE: When Feelings Burst Inside the Heart[Gaara story] - de sakura_haruno98 - 26-07-2009, 08:02 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Naruto] The Devil Inside(Itachi love story) vandadaydreaming 3 3.246 15-10-2012, 01:51 PM
Ultimul răspuns: *Black Flame*
  Music for heart Miky sweetie :3 14 12.650 24-01-2012, 03:04 AM
Ultimul răspuns: Ayumi Michaelis
  Pure heart Akane Hime 22 11.278 19-01-2012, 08:52 PM
Ultimul răspuns: MaDy^^
  Drugged With Desires l: Hidden Feelings Miky sweetie :3 55 40.132 04-01-2012, 12:21 PM
Ultimul răspuns: Savarina Ali
  My heart is like a BOMB [Comedy, Romance, Actiune,+18] hiimera 14 10.479 26-03-2011, 11:05 PM
Ultimul răspuns: ~Ioana*Yoanna~
  After a broken heart Too Many Dreams. 24 14.958 27-01-2011, 11:23 PM
Ultimul răspuns: Who said i have to be normal
  Feelings Fifilina 1 2.056 23-12-2010, 08:32 PM
Ultimul răspuns: Fifilina
  Intunericul sinelui / Dark Inside [action / adventure] aurelia chircu 4 3.092 17-04-2010, 04:22 PM
Ultimul răspuns: Aly
  A Gaara & Sasuke parody made by Jigoku and Kikyo92 ╰☆ Bloody Rose ☆╮ 5 8.230 18-07-2008, 10:09 PM
Ultimul răspuns: nibbles


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)