Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Speranta dragostei

#7
A venit si nextul, cu toate ca nu am avut nici un comm :(

V. Petrecere de Craciun- Partea II

Zane m-a cuprins de talie si dansand pe ritmul melodiei care tocmai incepuse, privirile noastre se intalneau si obraji mi s-au inrosit instantaneu, ma simteam privita de fetele din sala, in sufletul carora incoltea un sentiment de invidie. Capul meu mi-a alunecat pe umarul brunetului si m-am lasat dusa de val. La sfarsitul dansului, am fost surprinsi de o ploaie de aplauze, care se pare ca erau destinate noua. Am privit mirata spre multimea de oameni de acolo si am zambit frumos.
Dupa dans, am mers la una din mesele aflate acolo. Totul era arnjat in stil modern, sala era mare si bine luminata. In centrul ei se afla un brad de craciun urias, impodobit cu globulete rosii asortate cu beteaua de culoare aurie. Totul contribuia la creearea acelei atmosfere de vis. Ma simteam regina balului si Zane era printul meu mult dorit. Oare o sa isi da seama ca il consider mai mult decat un prieten foarte bun...il iubesc, dar imi e frica sa-i marturisesc, asta ar putea fi finalul prieteniei noastre, nu puteam sa risc sa fac asa ceva, poate el nu simtea acelas lucru. Dintr-un colt mai intunecat al salii se afla Josh, Zane a observat asta, si ii s-a parut ciudat felul in care eram privita.
- Ma duc sa iau o gura de aer, spun eu, ridicandu-ma de la masa, afara iarna isi facea simtita prezenta, cu toate ca in tinutul nostru iernile nu erau asa de friguroase si total lipside de zapada. Am simtit cum cineva imi pune mainile la ochi, ma intorc si ii vad chipul brunetului meu care ascundea ceva la spate
- Inchide ochii si sa nu trisezi imi spuse acesta in timp ce imi aseza salul pe umeri, peste cateva secunde mi-a zis ca pot sa-i deschi acum. In mana lui se afla un cosulet acoperit cu o paturica alba, am dat-o la oparte si de acolo si-au facut aparitia un ghemotoc de blana de culoare alba, cu ochii negri si patrunzatori, era un bichon adorabil.
- Zane, iti multumesc, este adorabil... dar nu se-va supara Miss Kate? Nu prea e o fana mare a animalutelor de companie spun eu zambind
- Nu iti face griji, am aranjat totul, mi-a dat cosul, de acolo a iesit micutul ghemotoc, i-am pus lesa ce se afla in cosulet si am intrat inapoi impreuna cu el. Se facuse tarziu asa ca am decis sa merg acasa, Zane m-a urmat. Afara se facuse frig asa ca el mi-a dat sacoul sau care era mult mai calduros, tot drumul am mers aproape imbratisati, poate cine stie... chiar simtea ceva pentru mine, si faptul ca mi-a facut un cadou asa de special, insemna mult pentru mine. La despartire i-am dat un pupic pe obraz, si el s-a inrosit, i-am zis un ''Noapte buna'' si am urcat sus in camera mea. M-am indreptat direct spre baie aruncand neglijent rochia, bijuteriile erau incomode noaptea asa ca le-am pus in cutia in care le tineam eu de obicei, si am intrat in cabina de dus , catelusul se acomodase deja in pat, si era adormit. Am lasat apa sa-mi purifice trupul, eram in sfarsit fericita, reusisem sa trec cu bine peste drama suferita si am gasit fericirea in baiatul care imi era mereu alaturi, chipul lui imi venea in minte de fiecare data cand ma gandeam la lucruri frumoase. Am iesit din baie invelindu-mi trupul intr-un halat moale si m-am pus in pat langa ghemotocul meu mic de blana, era asa de dulce, am deci sa-i spun Cookie. Am inchis ochii lasandu-ma rapita de lumea viselor.

COOKIE (catelusul): [Imagine: 0d0a289676de68653c202683c7fdd7611.jpg]
Leon Oswald Addiced=> My love, don't touch my boy, he's mine!!!



Fav quote: ''Maimutele cad din copaci, Leon cade de pe traprez''(Kaleido star)


[Imagine: chibi_1654.gif]
Miko, chibi-ul lui ayame_sasuke
- chibi and monkey



Răspunsuri în acest subiect
Speranta dragostei - de starnight - 27-12-2008, 08:53 PM
RE: Speranta dragostei - de Midori - 28-12-2008, 07:09 PM
RE: Speranta dragostei - de starnight - 03-01-2009, 02:52 PM
RE: Speranta dragostei - de Midori - 04-01-2009, 03:15 PM
RE: Speranta dragostei - de Apathy - 08-01-2009, 01:20 PM
RE: Speranta dragostei - de starnight - 18-01-2009, 03:52 PM
RE: Speranta dragostei - de Midori - 15-02-2009, 10:11 PM
RE: Speranta dragostei - de Apathy - 16-02-2009, 10:49 AM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  £>Unde iubirea nu are speranta si totusi, EXISTA <3 Uchiha Rose 4 2.466 01-12-2013, 08:29 PM
Ultimul răspuns: THE LAST UCHIHA
  Speranta Pierduta Ai_4ever 13 8.132 11-08-2013, 02:41 PM
Ultimul răspuns: Kira's Scarlet
  Inima fara speranta Hope 6 3.980 05-08-2012, 03:36 PM
Ultimul răspuns: Hope
  Franturi de speranta Katniss 160 77.912 22-06-2012, 11:16 AM
Ultimul răspuns: Katniss
  O noua speranta . Un nou inceput [ Naruto Fic ] Sayumi 4 3.806 21-01-2012, 05:07 PM
Ultimul răspuns: Aly
  Mai exista speranta? Ame 3 3.223 06-08-2011, 05:15 PM
Ultimul răspuns: Ame
  Speranta moare ultima MooN. 7 5.100 08-03-2011, 03:53 PM
Ultimul răspuns: MooN.
  [split] Franturi de speranta Crazy.Froggie.InTown 3 2.723 16-02-2011, 04:57 PM
Ultimul răspuns: Arikashika
  [split] Franturi de speranta LemonCandy 5 2.871 27-01-2011, 09:43 PM
Ultimul răspuns: Turta Dulce
  Fara speranta ! Denny 19 9.880 18-02-2010, 04:24 PM
Ultimul răspuns: Denny


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)