Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

A new shining star [Kaleido star fanfic]

#20
Cap. 12 � Anita moare

-C? bine zici...dar Luis se va prinde...
-Neh. Hai disear? la mine tu ?i cu bruneta cu care vorbeai c�nd am intrat ?i ve?i vedea planul meu cel ingenios!
-Ok. Ne vedem atunci, spuse Any ie?ind pe u?a KS-ului.
Seara veni repede ?i le prinse pe cele dou? prietene merg�nd spre casa ro?catei. V�ntul de toamn? era extrem de puternic iar afar? era noapte de-a binelea c�nd fetele b?teau la u?a prietenii lor. La u?? r?spunse o femeie �nalt?, cu p?r ro?cat �nchis.
-Bun? seara, doamn? Passel!spuse bruneta. Vanessa e aici?
-Sigur. A spus c? a?teapt? pe cineva. Intra?i! E �n camera ei, a doua u?? pe st�nga.
Fetele urmar? �ntocmai instruc?iunile ?i ajunser? �ntr-o camer? verde �nchis cu mii de postere cu fostele stele ale KS-ului ?i unul singur pe care se g?seau to?i membrii Cirque du Soleil, inclusiv Dani. Ro?cata st?tea �ntins? pe pat ascult�nd muzic? la mp3.
-Vane, am venit!spuse Any.
-Ah, fetelor! Ce mult m? bucut s? v? v?d.
Urmar? prezent?rile de rigoare, dup? care fetele noastre trecur? la probleme serioase, cum ar fi Luis.
-Am o idee bestial?!spuse ro?cata entuziasmat?.
-Ascult?m!
-Ce le plac b?ie?ilor cel mai mult?continu? Vane y�mbind.
A doua zi diminea??, la Ks, forfota era mare pe hholuri, to?i a?tept�nd instructorii. Deodat?, intrar? �n?untru cele 3 fete. Vanessa era la fel �mbr?cat? ca ?i cu o zi �nainte. Maya parc? era mai deosebit?, dar nu o �ntrecea pe Any. Fata cu p?r alb avea o bluz? scurt? acoperit? de un hanorac minuscul. Avea de asemenea o fust? microscopic?, care �i l?sa picioarele la vedere. To?i b?ie?ii salivau, dar se pare c? fata nu avea idee de c�t de sexy ar?ta, ?i se l?sa admirat? de to?i, cu excep?ia lui Luis. Blondul era bine�n?eles nervos, ?i fata v?zu asta.
La plecare, Anita �?i g?si un bilet �n dulap ?i citi cu voce �nceat?:
�Any, dac? ceea ce ai f?cut azi a fost s? m? incite, ai dat gre? total. Tu nu �n?elegi c? nu mai �mi pas? de tine? Din partea mea, po?i s? mori! Luis.�
Anita �ncepu s? pl�ng? ?i, �n v?zul tuturor, �?i arunc? medalia pe care o ?inea �n dulapul de la KS, ?i fugi prin ploaie �nspre cas?. Inima �i era fr�nt?. Luis a scris a?a ceva? Ei?! Cei doi erau cei mai buni prieteni ?i poate mai mult dec�t at�t. Sentimentele erau amestecate. �ntre iubire ?i ur? era un pas, iar Anita era sigur? c? �l f?cuse. Vroia s? �l omoare pe cel care �i dorea moartea, dar vroia ?i s? cread? c? totul era un vis, ?i c? se va trezi cu Luis l�ng? ea. Cerul plumburiu se oglindea �n oglinda sufletului Anitei care continua s? fug?. Era mai greu s? suporte asta dec�t orice altceva. �?i jur? pe loc c? �?i va lua via?a. Era complet nebun?. Intr? �n cas?, ?i le spuse alor ei o singur? propozi?ie: �Nu m? c?uta?i deoarece nu m? ve?i mai g?si niciodat?.� ?i plec? �nspre locul ei de lini?te, lacul.
Sufletul i se oglindea �n apa pur? ?i dintro-dat? Anita v?zu o fa?? frumas?, brunet?, care sem?na mult cu ea.
�Nu �mi voi lua via?a. Voi lua via?a doar amintirilor din mine ?i voi rena?te, dar nu ca Anita. Voi rena?te ca o fat? normal?, o acrobat?. �
�ntr-o or?, Anita era gata. Brunet?, ochi alba?trii ?i o fa?? vesel?. Nimic nu mai era ca ?i fosta Anita. D?du drumul amintirilor. Tot ce-i mai r?mase era trupul ?i sufletul. Acum nu vor mai fi ale Anitei, ci a lui Melanie.
-Deci, feti?o, zici c? e?ti o trapezist? grozav?,spunea Yuri. Ai putea s? ne ar??i ceva, orice?
-Da, sigur domnule.
Cei de la KS fuseser? anun?a?i de dispari?ia Anitei ?i pl�ngeau groaznic ?i vinovatul era Luis. Luis se f?cea c? o ur??te, dar o iubea. Nimeni nu �l mai credea ?i toate secretele trebuiau �mp?rt??ite cuiva. Fata cea nou? p?rea de treab?...
-Spirala demonului?!strigar? to?i �ntr-un glas.
�E...exact ca Any.�g�ndi blondul care o abord? pe fat? dup? antrenamente.
-Hey, cum te nume?ti, p?pu???
-Melanie Cherein. Tu? Spuse Bruneta ascunz�ndu-?i adev?rata voce.
-Luis Killian. Melanie, tu...�mi aduci aminte de o prieten?.
-De cine? Pot s? ?tiu?
-Anita Oswald. Nu ai putut s? o cuno?ti....
-Anita! Oh, cred c? glume?ti. Nu pot fi comparat? cu ea! E mai bun? dec�t mine.
Ci doi tineri se retraser? �ntr-o camer? separat?. �nainte s?-?i dea seama, vorbau multe, chiar de toate.
-?i...unde e Anita acum?�ntreb? Melanie.
-Nu ?tiu. Cred c? e..�n?elegi tu! ?i totul din vina mea. Dac? nu a? fi scris...dar pur ?i simplu nu mi-am dat seama ce fac. Am tr?dat-o de at�tea ori �nc�t cred c? nu m? merita ?i am �ncercat s? o �ndep?rtez. Credeam c? merit? pe cineva mai de �ncredere, nu ca mine..eu...Melanie, tu pl�ngi?
-Nu ai cum s? �n?elegi, Luis. Vreau s?-?i spun doar c? Anita e mai aproape de tine dec�t crezi. ?i c? �nc? �i pas? de tine,spuse bruneta ?i plec?.

Like it?? I like it!!
Inner Miky: Uh...poor Anita....eu l-as fi omorat pe Luis!!
Miky: tu omori pe toata lumea....
Inner Miky: Las' ca o fac eu pe Miky sa il faca mai Happy!!To sad!!!
Miky: Iooi...iar ma bate la cap...Maine iau algocalmine ca joaca asta fotbal in creierul meu! Continuarea cand mai postati si voi ceva ca m-am saturat sa-mi tot scriu singura!!!
Inner Miky: Am castigat!
아름다운 미녀를 좋아하면 고생한다
Heart aches when you fall in love with a beauty...

[Imagine: 127954537375290.jpg]







Răspunsuri în acest subiect
RE: A new shining star [Kaleido star fanfic] - de Hana-chan - 03-10-2008, 05:07 PM
RE: A new shining star [Kaleido star fanfic] - de Hana-chan - 07-10-2008, 06:48 PM
RE: A new shining star [Kaleido star fanfic] - de angeliqueVampire - 10-10-2008, 04:32 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  ~Destine Incrucisate~ a Fairy Tail FanFic ilussionKaT 0 2.223 11-08-2012, 10:59 PM
Ultimul răspuns: ilussionKaT
  Indragostita de un star dydy 1 2.036 02-08-2012, 11:59 PM
Ultimul răspuns: Hope
  Un nou trandafir infloreste la Kaleido star Sasame 46 19.493 04-08-2011, 11:05 PM
Ultimul răspuns: ~*Fallen* ~* Angel*~
  SasuSaku fanfic ChocoKitty 7 8.234 21-05-2011, 04:20 PM
Ultimul răspuns: Ɖʋℓcικ`Иɛвʋиικ
  Kaleido star - continuarea povestii mailin 17 10.415 24-03-2011, 05:34 PM
Ultimul răspuns: RinMi♫♪
  The beginning of a love story (a sasu-saku fanfic) part I Sakura-Sasuke 25 12.145 30-12-2010, 08:41 PM
Ultimul răspuns: Sakura-Sasuke
  Rock star's lifes Yoko-sama 4 2.912 30-08-2010, 08:55 PM
Ultimul răspuns: Flash
  Naruto fanfic Ryuu 5 5.326 14-07-2010, 12:00 AM
Ultimul răspuns: Corina.
  Star Tears SethMeth 5 3.701 04-05-2010, 07:28 PM
Ultimul răspuns: Takashi
  [kaleido star]Kaleido Star: Recreation AoiButterfly 17 10.057 03-08-2009, 09:10 AM
Ultimul răspuns: angeliqueVampire


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)