Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

A new shining star [Kaleido star fanfic]

#19
Cap. 11 � Lumina din �ntuneric

Dani ?i Anita mergeau �ncet spre cabine. �n fa?a lor, deodat?, ap?rur? 2 figuri cunoscute. Erau o fat? ?i un b?iat. Fata era �nalt?, cu corp frumos ?i cu p?rul s�ngeriu. B?iatul era la fel de ar?tos, doar fa?a parc? �i pl�ngea �n urma lucrurilor v?zute.
-Salome-chan!!Michael.....,spuse Anita �ncerc�nd s?-?i ascund? dezn?dejdea din glas.
Dani s?ri pe prietena lui, cuprinz�ndu-i buzele �ntr-un s?rut lung. �n acest timp Anita se uita la Michael. Blondul avea o fa?? trist?, pe care se vedea c? acestuia �i p?rea r?u...?tia c? gre?ise c�nd �l pusese pe Dani s? o elimine pe Anita. �?i l?s? capul �n jos, ?i tremur�nd, se apropie de Anita ?i �i ?opti la ureche:
-Any...eu....nu am vrut s?-?i fac r?u....
Fata �i ridic? u?or capul ?i �i d?du un pupic dulce pe obrazul st�ng. �l iertase.
-C�?tig?torii acestui an sunt...., anun?? crainicul. Anita Cynhtia Oswald ?i Dani Oswald!!
Sala era �n picioare ?i �i saluta cu admira?ie pe c�?tig?tori. Salome ?i Michael erau ferici?i. Meritau s? piard?. Erau de asemenea m�ndrii c? pierduser? �n fa?a celor 2.
Fericirea care �i cuprinse pe to?i �n seara aceea era �n primul r�nd zgomotoas?. Medaliile de aur care erau at�rnate de g�tul celor 2 st�rnea admira?ie ?i respect. Totu?i...Anita trebuie s? plece acas?...Nu vroia s? mearg? cu staff-ul de la KS. A?a c? mai st?tu 2 zile, apoi, �n cea de-a treia �i mul?umi veri?orului ei ?i plec?.
�O noapte m? desparte de acas?...�spuse acrobata �n g�ndul ei.
?i a?a a fost. Diminea?a, avionul ateriz? pe acea platforma aeroportului. Era r?coare. Acum doar �ncepu s?-?i fac? griji. ?tiau c? ai ei ?tiu c? Any vine azi. Ce le va spune? Dar lui Luis? Inten?ionat �?i at�rn? medalia de g�t. C�nd intr? �n aeroport, v?zu toate fe?ele cunoscute prinvind-o, iar ea se apropie spun�ndu-le:
-Hei....um....sunt eu....
To?i o �mbr??i?ar?. Singurii care nu se �nghesuiau erau Luis ?i Yusuke. Trecuser? doar 4 s?pt?m�ni iar Luis parc? era mai rebel, mai provocator ?i mai matur ca �nainte. Dac? �nainte se sim?ea atras? de blond, acum inima i-o lua razna c�nd �l vedea. Urm? o sear? �ntreag? de pove?ti, bine�n?eles dup? obi?nuitul regulament tip �De ce nu ne-ai ascultat� by famiia Oswald. To?i erau aduna?i �ntr-o camer?, ?i povesteau.
-Ce mai ?tii de Salome?�ntreb? bruneta.
-E ok. ?i cic? �i prietena lui Dani...., r?spunse Any
-Oooo....c? veni vorba, cum merge cu Luis?
-Nu ?tiu, nu am vorbit cu el....Dar hai s? �ncerc?m.
Anita se duse �n ce?lalt col? al camerei ?i se a?ey? l�ng? blond.
-Hei, ce mai faci?�ntreb? Any.
-Stau, nu e evident?�i r?spunse Luis afi?�nd un z�mbet pervers. Hei, p?pu??, parc? e?ti mai sexy dec�t acum 1 lun?.
Luis o prinse pe Anita de talie, dar aceasta se trase repede ?i merse spre Maya cu av�nt.
-Apropo, frumoas? lenjerie!spuse Luis r�z�nd cu Yusuke.
Anita se �ntoarse ?i �l lovi cu palma peste obrazul care i se f?cu ro?u ca focul. B?iatul care se vedea de la o po?t? c? se sim?ise jignit, o lu? pe fat? de maxilar ?i o �ntoarse. Buzele lor se contopir? �ntr-un s?rut violent. Blondul rupse s?rutul ?i o privi pe fat?. Era speriat?, a?a c? o l?s? �n pace.
-P?cat...credeam c? va ie?i ceva din asta..., spuse el p?r?sind camera al?turi de cei prezen?i.
�Luis...ce ?i s-a �nt�mplat? Nu credeam c? po?i fi a?a...?tiu c? e?ti sup?rat pe mine, dar de ce m? pedepse?ti a?a? Eu te iubesc. �l iubesc pe fostul Luis, cel rebel dar cuminte. Nu se poate termina a?a...�spuse �n g�nd Any care se �ndrept? spre camera ei ?i se puse �n pat. Spera s? fie doar un vis, dar totul era real...Abia a?tepta ca totul s? treac?, ca lumea s? nu-?i mai aminteasc? nimic. ?i Luis a f?cut asta de fa?? cu p?rin?ii lui ?i ai ei...
Ora 10 diminea?a o g?si pe Anita �n buc?t?rie, gr?bindu-se s? ajung? la KS. �nt�rziase deja 2 ore iar Leon se oferi s? o duc?. Anum cei de acolo f?ceau gimnastic?.
-Domni?oar? Oswald, ascult motivele �nt�ruierii tale, spuse instructorul.
-P?i ?ti?i, nu mi-a sunat ceasul....
-E veche. Ce ar fi s? sari peste no?iunile alea idioate pe care nu vrei s? le auzi c?ci dac? ai fi dorit ai fi fost azi diminea?? aici ?i s? treci la b�rn?.
-Da, domnule.
Deodat?, u?ile s?lii se deschiser? ?i Yuri �?i f?cu apari?ia din spatele lor.
-Ve?i avea o nou? coleg? la trapeze ?i diabolo.
Pe u?? intr? o fat? scund?, ro?cat? cu p?rul lung ?i ?uvi?e negre, cu c??tile �n urechi, ca �ntotdeauna. Anita o z?ri de �ndat? ce p?trunse �n sal? ?i o �mbr??i??. Era Vanessa.
-Vane-chan, se cau?i tu aici?�ntreb? Anita.
-Am venit s? v? ajut.
-Oswald, Passel, trece?i �mediat la b�rn? am�nou?!
Fetele se �ndreptar? spre b�rn? unde se distrau copios pe seama gre?elilor f?cute de ele. Anita �nc? se g�ndea la Luis, dar nu vroia s? arate.
-?i deci, ce b?ie?i dr?gu?i ave?i pe aici?�ntreb? Vanessa.
-P?i e Yusuke, e hot r??u, e Mark, e un nesim?it, mai bine nu te cuplezi cu el, ?i Luis..., spuse Anita �nro?ind la ultimul nume pronun?at.
-Aha, deci Luis e prietenul t?u.
-Ba nu e prietenul meu!
-Hai c? am mai v?zut eu fa?a asta...spune sincer, e?ti cu el?
-Nu...adic? am ie?it de 2 ori �mpreun? ?i chiar credeam c? m? place, acum nu ?tiu ce s? mai cred...
-Hei, nu trebuie s? �i faci jocul. Dac? ?tii c? te place, dar c? doar se crede mai bun ca tine, arat?-i c? se �n?eal? ?i poate se va schimba!
-C? bine zici...

Va palce de Luis rebelu'? Mie nu, si nici Anitei. Da las ca vedeti voi ce primeste data viitoare de la fete...o lectie care nu o va uita prea curind :ha:
Nextu maine cred....
Pt. Hana-chan: Logic ca tin cont de sfaturile tale! In fond, de cele mai multe ori ai dreptate. Sper ca asta sa iti placa! :*
Inner Miky: It's a little perv, isn't it??
아름다운 미녀를 좋아하면 고생한다
Heart aches when you fall in love with a beauty...

[Imagine: 127954537375290.jpg]







Răspunsuri în acest subiect
RE: A new shining star [Kaleido star fanfic] - de Hana-chan - 03-10-2008, 05:07 PM
RE: A new shining star [Kaleido star fanfic] - de Hana-chan - 07-10-2008, 06:48 PM
RE: A new shining star [Kaleido star fanfic] - de angeliqueVampire - 08-10-2008, 06:34 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  ~Destine Incrucisate~ a Fairy Tail FanFic ilussionKaT 0 2.232 11-08-2012, 10:59 PM
Ultimul răspuns: ilussionKaT
  Indragostita de un star dydy 1 2.065 02-08-2012, 11:59 PM
Ultimul răspuns: Hope
  Un nou trandafir infloreste la Kaleido star Sasame 46 19.641 04-08-2011, 11:05 PM
Ultimul răspuns: ~*Fallen* ~* Angel*~
  SasuSaku fanfic ChocoKitty 7 8.273 21-05-2011, 04:20 PM
Ultimul răspuns: Ɖʋℓcικ`Иɛвʋиικ
  Kaleido star - continuarea povestii mailin 17 10.465 24-03-2011, 05:34 PM
Ultimul răspuns: RinMi♫♪
  The beginning of a love story (a sasu-saku fanfic) part I Sakura-Sasuke 25 12.239 30-12-2010, 08:41 PM
Ultimul răspuns: Sakura-Sasuke
  Rock star's lifes Yoko-sama 4 2.933 30-08-2010, 08:55 PM
Ultimul răspuns: Flash
  Naruto fanfic Ryuu 5 5.347 14-07-2010, 12:00 AM
Ultimul răspuns: Corina.
  Star Tears SethMeth 5 3.729 04-05-2010, 07:28 PM
Ultimul răspuns: Takashi
  [kaleido star]Kaleido Star: Recreation AoiButterfly 17 10.117 03-08-2009, 09:10 AM
Ultimul răspuns: angeliqueVampire


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)