Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

A new shining star [Kaleido star fanfic]

#12
Inner miky: This chapter rules!
Miky: Acuma sunt de-acord cu ea....

Capitolul 7. - ,,Nu te voi lasa sa faci asta!"

-Hey Robbins, chiar creyi c? m? po?i �nvinge cu un picior?�ntreb? blonda. Po?i pleca, nu m? �ntrec cu cei mai slabi dec�t mine.
-Anita a putut, eu de ce s? nu pot?
-Pentru c? Oswald a dat 101% din ea �n timp ce tu nu po?i da nici jum?tate.
-Nu-mi pas?! Vreau s? ar?t c? sunt mai bun? ca tine! Nu-mi pas? de ce se v-a �nt�mpla! Te voi �nvinge!strig? bruneta
-Maya, Satsuki, termina?i!interveni Yusuke.
To?i se uitar? spre brunet, care pentru prima dat? afi?? o fa?? ne�ncrez?toare ?i plin? de ur?. Al?turi de el se aflau Michael ?i Salome. Brunetul o trase pe colega sa de m�n?, tr?g�nd-o dup? el afar?.
-De ce faci asta Maya?Nu �n?eleg, de ce?spuse brunetul. �n?elege, f?r? antrenamente. Ce s? mai zic de provoc?ri...Maya eu...nu vreau......s?.....s? te.....pierd.
Maya se uit? uimit? la fa?a partenerului s?u ?i observ? o lacrim? care izvora �n col?ul ochiului acestuia.
-Yusuke...�mi pare r?u, ?opti Maya.
Salome privea scena. Nu putea �n?elege c? aceste dou? sentimente, mila ?i grija nu erau acela?i lucru. Pe cei doi �i leag? ceva mai mult dec�t cuno?tiin?a. �i leag? prietenia...prietenia adev?rat? ce nu poate fi u?or destr?mat?.
-Salome, e timpul s? mergem la antrenamente, anun?? Michael.
-Michael, pot s? te �ntreb ceva?
-Da sigur, ce este?
-De ce acea fat? vrea s? o provoace pe Satsuki chiar dac? ?tie c? este �n dezavantaj? ?i de ce acel b?iat simte grij? pentru ea? Ce este grija?�ntreb? ro?cata.
-Credeam c? tu vei fi cea care va �n?elege cel mai bine..acea fat? se nume?te Maya. Ea nu este o acrobat? de r�nd, ea vrea s? demonstreye c? ?i ea poate fi vedet?. E la fel ca tine, �ntr-un fel. ?tie c? o poate �nvinge pe adversara ei ?i cu dezavantaj. Iar Yusuke vrea doar s? o protejeze...
-Robbins e diferit? de Oswald...
-Da....a?a cred....
Dar c�nd s? continue sud un ygomot provenit din cabine.
-Any, e?ti sigur? de ceea ce faci?
-Calmeaz?-te, e doar o zg�rietur?, va trece p�n? disear?...
-Da...o zg�rietur? p�n? la os...Any trebuie s? te opre?ti! Poate ie?i r?u! Dac? afl? tata sunt mort!
-Dac? ?sta e stilul t?u de a te calma...ascult?, ai �ncredere �n mine, ok? Doar bandajeaz?-m? ?i promit c? o s? am grij? ce fac!
Salome �ncremeni. �l trase pe Michael dup? ea ?i intrar? �n sala de antrenamente. Toat? lumea �i privea. Salome ar?ta mirific cu p?rul prins �n coad? ?i cu costumul s?u verde care se asorta cu ochii, de aceea?i culoare. Michael avea un costum negru ?i p?rul l?sat rebel.
-Hai s? �ncepem, deci, rosti Salome.
Era minunat? pe trapez, la fel ?i colegul ei. �n mijlocul antrenamentelor, u?ile s?lii se deschiser? ?i �?i f?cu apari?ia...


Capitolul 8. -Spirala demonului vs. Petrecerea

-Anita?!exclamar? to?i.
Fata nu se deranj? s? r?spund?, doar merse spre trapezul ,,ei,, ?i �ncepu antrenamentul cu Yusuke, deoarece Luis nu era prezent.
-Anita, �mi po?i face o favoare?�ntreb? Michael �n timpul unei scurte pauze.
-Spune.
-Am tot auzit c? tu execu?i cel mai bine spirala demonului, mi-o po?i ar?ta? ?i eu ?i Salome am fi curo?i s? vedem cu ce ,,concur?m,,...
-Sigur, dar voi avea nevoie de cineva care s? m? prind?.
Yusuke se ridic? ?i �i ?opti ceva Anitei care se �ndrept? spre trapez.
-Any acum!�i spuse brunetul, ordin la care fata l?s? bara ?i se �nv�rti prin aer.
Salome ?i Michael erau �nlemni?i. Fata era extraordinat?. Viteza era incredibil?. Dar m�na ei nu ajunse s? fac? contact cu cea a lui Yusuke.
-Any....MAI SUS!!! Strig? Yusuke.
Anita nu mai putea face nimic. Sim?ea cum se zdrobe?te de st�lpul de sus?inere al trapezului. ?inea str�ns �nchis ochii. Deodat? sim?i bra?ele calde ale unui b?iat care o �nconjurau. C�nd se sim?i �n siguran?? deschise ochii.
-Luis...eu....gomene.
-Shh....totul e bine acum.
-Ce patetic!se auyi o voce care, spre mirarea tuturor, nu era a lui Satsuki.
-Domni?oar? Salome...
-E?ti doar o amatoare ce se crede vedet?, continu? Salome. Ai prea multe fi?e ?i nu po?i s? g�nde?ti logic. Nu vei ajunge niciodat? o vedet?.
Anita, auzind spusele ro?catei, z�mbi sarcastic i se adres? calm:
-Nu m? intereseaz? p?rerea ta. Nu ?tiu dac? ai observat dar pe mine m? doare �n cot de tine. Tu ai ajuns vedet? la 23 de ani ?i asta doar pentru c? ai avut un demon care s? �nal?e �ngerul din tine. Sau m?car s? dea contrastul �ntre voi doi, ?i dac? e a?a, nu tu e?ti adev?rata vedet?. Te-am v?zut cum te uitai la mine c�nd executam spirala ?i aceea nu era o fa?? prea indiferent?. Fi?e zici, singura de aici care are fi?e e?ti tu, ?i dac? crezi c? po?i s? vi din Fran?a numai ca s? �m� dai mie lec?ii despre fi?e, ai venit degeaba. Uite care e chestia, prin?eso, am �ncercat s? te accept dar nu pot. Ori �?i schimi atitudinea m?car fa?? de mine, ori nu mai ai de-a face cu mine, decoarece eu nu stau la cheremul unei vedete care face tot ce vrea cu mine.
Michael ?i toat? sala, inclusiv Yuri ?i Leon, erau �nm?rmuri?i. Salome �ns? �?i p?stra calmul ?i concentrarea, de?i puteai ghici c? �n sufletul ei era numai ur? pentru persoana din fa?a ei.
-Ah, ?i, apropo, nu mai f? mutra asta de vac? b?gat? �n mixer, c? e veche r?????u!
Spun�nd acestea, Any ie?i pe us? afar?. ,,Of, Doamne, fi?ele astea...Nu �mi imaginam c? Salome de Vega poate fi a?a mofturoas? ?i a?a �ncrezut?.� Dar pe sc?ri �l observ? pe Michael.
-Cum ai ajuns aici �naintea mea? �ntreb? fata.
-Am metodele mele, veni r?spunsul blondului. Am vrut s?-mi cer scuze pentru purtarea nerespectuoas? a colegei mele...
-Treci la subiect, spuse r?spicat Any.
-Bine. Ideea e c? nimeni p�n? acum nu a acceptat-o pe ea a?a cum e.Ea nu e a?a doar ca s? par? mai grozav?, ceea ce vreau s? spun este c? ea nu mai are niciun p?rinte, iar mama sa a murit �n fa?a ei, lucru destul de dureros dac? ?i-ai putea imagina. Anita, ea te admir? dar e prea m�ndr? s? recunoasc? c? e singur?. Nu are prieteni ?i �i este foarte greu s? se integreze.
-�n?eleg ce vrei s? spui, Michael. Tocmai de aceea vreau s? �i duci asta. (Anita �i �ntinde blondului o scrisoare.)
-Ce e asta?
-M�ine facem o pertecere aici �n cinstea super-colegului nostru, Yusuke, deoarece e ziua lui ?i am vrea ca ?i voi s? veni?i.
-Am�ndoi?
-Desigur. A?a Salome �i va cunoa?te ?i pe ceilal?i ?i va vedea c�t de de treab? suntem. P�n? ?i eu, spuse fata, z�mbind.
Diminea?a celei de-a doua yile, aduse aerul petrecerii la KS. Yusuke nu ?tia nimic ?i nuci nu va afla p�n? seara, la momentul �nceperii petrecerii. Party-ul se ?inea �ntr-o sal? din campus, foarte spa?ioas?, ce aducea la cantin? antic?. To?i erau �mbr?ca?i �n salopete ?i lucrau de zor. P�n? ?i cei doi, Salome ?i Michael, ajutau. Ro?cata bomb?ni la �nceput dar cu timpul se obi?nui cu ideea ?i �ncepu s? �i plac?.
Seara �i g?si pe copii �n campus, c?ut�nd locuri s? se schimbe. To?i erau minuna?i. Maya purta o bluz? scurt? ?i o fust? pe m?sur?, din blugi care se asorta de minune cu cizmele l?cuite cu toc cui ?i cu p?rul l?sat pe spate. Anita �ns? era mai ,,acoperit?�. Avea o bluz? de m?rimi c�t de c�t normale, o pereche de blugi negri, str�m?i, cizme scurte, f?r? toc, de culoarea nop?ii, jachet? de rocker, scurt? ?i neagr?. P?rul �i era prins �ntr-o coad? lateral?. Luis ar?ta normal, dar �n aceal?i timp ?i fabulos, av�nd pe el un tricou larg cu m�neci minuscule care f?cea loc mu?chilor lui bine contura?i. Avea ni?te blugii negrii aproape cu tente de albastru �nchis ?i foarte masculini care era asortat? cu ni?te adida?i unicat. Michael se reyum? doar la ni?te blugi alba?trii, un tricou alb ?i bine�n?eles adida?i. Salome �ns? era �mbr?cat? ceva mai special. Avea un maieu scurt, verde cu alb, ni?te pantaloni �nchi?i la culoare, adida?i din nou ?i bonus ni?te m�nu?i de rocker, negre. P?rul �i era dezlegat ?i ar?ta �ntr-adev?r frumos.
-Hei toat? lumea, ascunde?i-v?!strig? Any. Brunetu?u trebuie s? apar?!
To?i se ascunser? iar u?a sc�r?�i ?i de dup? ea �?i f?cu apari?ia s?rb?toritul.
-La mul?i ani! Strigar? colegii lui ?i se �nghesuir? s? �i dea b?iatului cadourile.
-Cine a venit cu ideea? �ntreb? s?rb?toritul.
-Oare?? Mai trebuie s? spunem c? Any? R?spunse blondul �cel mic� (porecla nou? a lui Luis)
-E oricum ultima sear? pe care o petrecem �mpreun? deoarece m�ine musafirii no?trii pleac? �napi pentru a se preg?ti pentru Festivalul Interna?ional de Circ. Pe aceast? perioad? nici noi nu vom mai avea reprezenta?ii deoarece ?i noi trebuie s? preg?tim 2 acroba?i pentru a se duce, spuse Any.
Toat? compania era trist? deoarece se legaser? prietenii �n aceast? ultim? zi �ntre to?i membrii KS-ului ?i musafirii din Fran?a. Salome era foarte iubit? de to?i, ?i se �n?elegea foarte bine cu Maya ?i Any. Practic se comportau ca surorile ?i era evident c? celor trei le vor lipsi aventurile petrecute azi. Petrecerea fu foarte reu?it? dar nu se �ncheie f?r? un dans al Anitei cu Michael, un dans care �i ridic? pe to?i �n picioare.
A doua zi, lista cu cei care se vor duce la Festivalul bla-bla-bla de circ era afi?at?.
-Cum???! Strigar? to?i.


Miky:sper ca va place....adica nu are asa de mult suspans la sfarsit cap. 8 da veti vedea voi ca nu se va duce cine credeti voi :P
am pus 2 capitole deoarece capitolul 7 e doar de legatura.....l-am facut cam idiot da asta e....
Inner Miky: Mincinoasa....
Miky:urmatorul capitol...maine :D va fi mai trist si il voi exprima din punctul de vedere al Anitei...
Inner Miky: Deci nextu, "The wings of an angel. Broken hearts"
Miky: Iertati-o, tot timpul si-a dorit sa spuna asta....
아름다운 미녀를 좋아하면 고생한다
Heart aches when you fall in love with a beauty...

[Imagine: 127954537375290.jpg]







Răspunsuri în acest subiect
RE: A new shining star [Kaleido star fanfic] - de angeliqueVampire - 30-09-2008, 03:55 PM
RE: A new shining star [Kaleido star fanfic] - de Hana-chan - 03-10-2008, 05:07 PM
RE: A new shining star [Kaleido star fanfic] - de Hana-chan - 07-10-2008, 06:48 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  ~Destine Incrucisate~ a Fairy Tail FanFic ilussionKaT 0 2.232 11-08-2012, 10:59 PM
Ultimul răspuns: ilussionKaT
  Indragostita de un star dydy 1 2.065 02-08-2012, 11:59 PM
Ultimul răspuns: Hope
  Un nou trandafir infloreste la Kaleido star Sasame 46 19.639 04-08-2011, 11:05 PM
Ultimul răspuns: ~*Fallen* ~* Angel*~
  SasuSaku fanfic ChocoKitty 7 8.273 21-05-2011, 04:20 PM
Ultimul răspuns: Ɖʋℓcικ`Иɛвʋиικ
  Kaleido star - continuarea povestii mailin 17 10.464 24-03-2011, 05:34 PM
Ultimul răspuns: RinMi♫♪
  The beginning of a love story (a sasu-saku fanfic) part I Sakura-Sasuke 25 12.239 30-12-2010, 08:41 PM
Ultimul răspuns: Sakura-Sasuke
  Rock star's lifes Yoko-sama 4 2.932 30-08-2010, 08:55 PM
Ultimul răspuns: Flash
  Naruto fanfic Ryuu 5 5.346 14-07-2010, 12:00 AM
Ultimul răspuns: Corina.
  Star Tears SethMeth 5 3.726 04-05-2010, 07:28 PM
Ultimul răspuns: Takashi
  [kaleido star]Kaleido Star: Recreation AoiButterfly 17 10.117 03-08-2009, 09:10 AM
Ultimul răspuns: angeliqueVampire


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)