Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Chestionar: Cum vi se pare ficul ? :)
E super misto . Dar mai trebuie lucrat .
82.35%
14 82.35%
E O.K. , n-am ce zice . E normal .
17.65%
3 17.65%
Naspa . Mai bine lasa-te de scris .
0%
0 0%
Total 17 vot(uri) 100%
* Opțiunea ta. [Arată Rezultatele]

There is no escape from the real hell [ + 16 / 18 ]

#10
Mersi fetelor pentru comment >:D< Ma bucur ca va place ficul meu :D
Enjoy .

Capitolul - 4

Parchez masina in fata blocului si cobor din ea , cand dau sa intru in bloc aud niste zgomote si tipete . Ma duc in gabra sa vad ce se intampla . Poseta imi cade pe jos si imi duc mainile incet catre gura ca sa mi-o astup sa nu care cumva sa tip , la vreo zece metri de mine doua cadavre care zac intr-o balta de sange si patru tipi trag de ei , unu din gasca avea doua pistoale in mana . Toti erau imbracati in negru si aveau masti pe fete . Ma dau cativa pasi inapoi, ma aplec sa-mi iau poseta dar spre nefericirea mea telefonul incepe sa sune ,,La dracu ! '' . Baietii se intorc spre mine si se apropie . Dau sa fug insa sunt amenintata cu pistolul ,, Sa te ia mama naibii cel care ma sunat ! " .
- Sa nu te misti ca trag . Imi spune tipul care detinea pistolul .Cateva lacrimi isi fac aparitia pe chipul meu , incerc sa le tin dar nu reusesc .
- Nu plange , nu vrem sa iti facem nimic rau doar nu te misca . Mi se adreseaza unul dintre ei pe un ton calm in timp ce imi umbla in poseta , imi gaseste telefonul se uita la el si ma intreaba :
- Pot sa-l arunc ?
- D-Da . Spun in timp ce dau din cap afirmativ . Lacrimile incep sa-mi curga din ce in ce mai tare si nemai putand sa rezist imi dau drumul la plans .
Unul din tipi incepe sa rada si imi spune :
- Daca tu crezi ca noi iti vom cruta viata doar pentru ca incepi sa plangi , te inseli amarnic papusa .
- V-Va rog lasa-ti ma in pace, p-promit ca nu zic nimic , nu va cunosc nici fetele nimic , v-va rog frumos .spun in timp ce plangeam
- La dracu Bug ! Ti-am spus ca nu trebuia sa-i omoram aici ! Acum ce facem ? Ca eu nu am de gand sa o omor ! spune tipul cu pistolul
- Nu stiu ! O ucidem si cu asta basta .
Auzind aceste cuvinte incep sa plang si mai tare , toti au tacut si se uitau la mine cum stateam in genunghi si ma rugam de ei sa-mi crute viata . La un moment dat unu din ei a tresarit si un zambet ia aparut pe fata :
- De ce nu o luam cu noi ?
- Da Has alta idee mai proa....geniala ti-a venit ? Da chiar o punem sa ne satisfaca placerile noastre . spune Bug - da aflasem cum il chema ca isi strigase numele pe aici - .
Dintr-o data toti au inceput sa taca si se uitau la Bug cu o dezamgire pe fata si dand din cap in semn de negativ .
- Ba deci de unde dracu iti vin ideeile astea ? spune tipul cu pistolul in timp ce gesticula in semn de ,, nu stiu " .
- Uite papusa cum stau lucrurile , spune unul dintre ei in timp ce isi dadea masca jos la fel ca ceilalti , eu sunt Free , el e Buzz - arata spre tipu cu pistolul - , el e Has si el e Bug , am stabilit ca nu o sa iti facem nimic dar vei fii in urmarie generala pana ne convingem noi ca nu faci nimic prostesc . S-a inteles?
Cand am auzit ochii mi se facu marii cat cepele si un zambet imi aparu pe chip .
- Da , spun in timp ce ma ridicam si m-am dus in graba si l-am imbratisat pe Free , mersi mult !
- Frate pe mine de ce nu ma imbratiseaza nimeni ? intreaba Bug .
Has si Buzz au inceput sa rada de el . Dar cum ma gandeam eu ca n-am sa scap asa de usor m-au pus stau o saptamana cu fiecare din ei incepand cu Buzz .
Dupa ce m-am despartit de Free , m-am indreptat cu Buzz spre bloc . Cand am intrat in bloc acesta m-a luat de mana , brusc m-am rusinat , nu puteam spune ca Buzz era urat dimpotriva era chiar superb , avea parul rosu ca focul , ochi de un negru intens si un corp bine lucrat , nici coechipieri sai nu erau mai prejos , Free avea parul negru si suvite rosii si ochii albastrii , Bug era blond cu ochii verzi si Has era verde in par si ochii ii avea caprui , toti erau foarte draguti .
Cand am ajuns la apartament Buzz mi-a dat drumul ca sa pot sa deschid usa . Am intrat inauntru si l-am intrebat pe Buzz daca vrea ceva de baut . Acesta a inceput sa rada si mi-a spus ca ce vrea el nu am eu .
- Pai si ce ai vrea ? intreb eu ranjind .
-Whiskey cu gheata . spune el zambindu-mi superior .
- Vine acum , spun asta in timp ce ma rostesc si ma indrept spre mini barul meu .
Acesta imi spune ca nu-i vine sa creada ca o fata detine bauturi alcoolice si il intreb daca vrea sa fumam ceva bun .
- Normal , cum sa refuz . Poti sa pui si tu putina muzica ? imi spune el in timp ce isi dadea costumul jos ramand doar in blugi si la bustul gol . Ma rusinez imediat ce il vad si pun melodia Dan Balan - Justify Sex.
Ma duc spre dormitor dar in drum ma opresc sa-i dau bautura , acesta imi multumeste zambind . Iau jointul din sertar caut tigarile si o bricheta . Se pare ca in seara asta o sa ma distrez .

Nu prea am avut inspiratie . Gome ... :D
"If I died in your arms
Would you then give me your love
Would you tell me that you need me
and that I was the one

Now there's nothing I can say to you
To make you feel the same way too
When you walk away I just want to die
And I try not to break down and cry"





Răspunsuri în acest subiect
RE: There is no escape from the real hell [ + 16 / 18 ] - de sickness - 29-12-2010, 09:43 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Naruto] Heaven or Hell? yuko_hataki 2 2.678 24-02-2013, 06:44 PM
Ultimul răspuns: Lain
  A dream become's real(InuYasha) Matt 3 3.157 23-01-2012, 10:48 PM
Ultimul răspuns: Matt
  Escape from the dead Zummy 49 19.225 11-08-2011, 11:23 AM
Ultimul răspuns: Rose ^^
  Made in Hell Andrei. 13 6.512 28-06-2011, 09:52 PM
Ultimul răspuns: Jun
  Escape me nimeni 42 27.534 04-02-2011, 10:20 PM
Ultimul răspuns: •нąкü•
  Hell's child MiraA 15 8.049 28-12-2010, 11:44 PM
Ultimul răspuns: MiraA
  Love or hell...you be the judge of that :.:.:Ratsuky:.:.: 1 2.314 22-06-2010, 03:55 PM
Ultimul răspuns: Flash


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)