Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

O viata noua...o noua persoana:x

#8
(For my BFF,deoarece m-a inspirat:)))
Capitolul 3.

Ce crezi despre asta?
Prt.I

Clipele de groaza ale Sakurei trecura insfarsit.Sau cel putin asa graiau apareltele.Aparentele acelea dulci de care nu se mai satura.Care o imbatau de fiecare data.Era asa de fericita acum ca isi revenise,dar totusi era ceva schimbat.Avea unele scapari in care izbucnea in lacrimi.Poate o afectase mai mult decat credea ea ecel vis,si totusi era mai bine acum.
Era o zi obisnuita de primavara.Nu era nimic special care sa iti incante privirea.Era acelasi peisaj monoton cu flori inflorite si copaci plini de muguri.Telefonul adolescentei incepu sa scoata un zgomot ce te zgaria pe creier.Se trezi enervata si opri alarma aceea sacaitoare.Se ridica din pat si isi scoase din dulap o pereche de pantaloni scurti de blugi si o camasa mov.Se indrepta apoi spre baie unde isi facu toaleta de dimineata.Intra dinou in camera si se imbraca cu hainele alese,apoi isi prinse parul intr-o coada,lasand o suvita sa-i mangaie chipul.Se machie natural si cobora scarile pana in bucatarie,unde o astept Sai.
-Iar nu te-ai dus la facultate,draga?intreba fata putin buimaca.
-Azi am liber,si m-am gandit sa-ti fac micul- de- jun.Avem clatite cu gem.
-Unde-s mama si tata?Iar au plecat de acasa cu afacerile alea tampite ale lor?
-Asa se pare.Nu mai bodogani si mananca,n-ai mai mancat de doua zile,ce-i cu tine Saku?
-Sai,nu mi-e foame,intelege,ma descurc.Sunt o fata mare acum.spuse aceasta printre zambete.
-O fata mare care nu mai mananca.Surioara n-am chef sa te vad moarta de foame.Inca mai am nevoie de tine.
-Nee…nu mor eu asa de repede,dar hai sa mancam pana la urma.
-Bine,pofta buna!
-Mersi la fel,fratioare.Si totusi,nu-ti mai face atatea griji pentru mine.Ma descurc,draga.N-ai vrea cumva sa-mi iei si bodyguard?zambi Sakura.
-Heh…n-ar fi o idée rea.Acum taci si mananca ,caci o sa intarzii la liceu.
-Of,bine.
Dupa ce a termiat de mancat, si-a luat la revedere si a plecat spre usa.Acolo s-a incaltat cu o pereche de sandale fara toc de culoare mov si si-a pus pe umar un ghiozdan.
Mergea asa de plictisita spre scoala.Era cufundata in gandurile ei.Dupa scurt timp ajunse si in fata liceului.Nu se sunase inca,dar nici mult nu mai avea.Urca scarile spre clasa ei,iar cand deschise usa,mai avea putin si cadea din picioare.Era asa un dezastru acolo.Parca o petrecere avuse loc si ea nu stiuse.Se indrepta spre banca ei si isi lasa ghiozdanul.Nu dupa mult timp Hinata si Naruto au venit si au salutat-o.Aceasta a salutat la randul ei plictisita si s-a indreptat spre geam.Din spate auzea clar criticile lui Karin si ale asa ziselor ei prietene.Sakura isi zicea in gand”N’au si astea ce sa faca si s-au gandit sa ma barfeasca pe mine.Doamnee..ce ne facem noi cu creaturile aste?Inafara de barfit nu mai stiu alt ceva.Oo,scuzati,gresesc,si baieti.Barfit si baieti.Asta e programul lor zilnic.Huh..ce ratate..”Linistea fu perturbata de strigatul pitigaiat al lui Karin:
-Iubii!Ce bine imi pare ca ai venit.Mi-a fost asa de dor de tine.
Sakura mormai in gandul ei:”Ce idioata.Sincera sa fiu mi-e mila de bietull Sasuke.N-as vrea sa fiu in locul lui.”Un zambet vicleam se afisa pe fata Sakurei.In timp ce se indrepta spre Naruto,Gaara,Neji si Hinata,Sakura zise cu o anumita ura in glas:
-Cat de proasta poate fi Karin?Nu-si da seama ca se face de ras?
-Nu fi asa rautacioasa Sakura,nu toata lumea are parte de o anumita doaza de inteligenta,iar Karin este cel mai bun exempl.incepu Hinata sa izbucneasca in ras.
-Sakura,ce bine arati azi.mormai Naruto.
-Mersi,scumpule.Dar asa arat in fiecare zi,nu vad o anumita schimbare..Am uitat cumva sa-mi pun camas ape mine sau ce?
-Nu,esti imbracata.Nu-ti face griji.zambi Neji.
Pe langa adolescenti trecu cu viteza idioata de Karin alauri de saracul baiat,care era vizibil iritat de apelativele date de roscata.Cu sila Sakura ii zise lui Karin:
-Draga,ai grja sa nu te impiedici cu tocutile alea de douazeci de centimetri,caci daca iti rupi tu gatul cum mai putem trai noi fara tine?
-Hmp..spre deosebire de tine,scumpa mea Sakura,sunt mult mai inteligenta.Nu cred ca ma inveti tu cum sa merg pe tocuri ,cand tu porti o pereche de sandale fara toc.ranji Karin.
Dupa apelativele adresate de cele doua fete,Karin se impiedica de o punga si se dadu cu capul de o banca.Sakura zambi pervers,in timp ce toti ceilalti radeau,si zise.
-Scumpa mea Karin,daca tu esti inteligenta eu sunt Miss Piggie.Si din pacate nu prea seman.Ce pacat,ce ne facem noi acum fara tine?
-Sak’ra!Numai din vina ta m-am impiedicat.Esti o proasta!spuse nervoasa Karin.
-A,da?Daca eu sunt”proasta”tu ce mai esti,domnisoara care se impiedica de pungi.
Clasa incepu si mai tare sa rada,insa distractia le-a fost stinsa de profesoara de franceza care isi facu aparitia.Au trecut toti la loc si au ascultat discutiile doamnei.Dupa ora de franceza urmau limba romana,muzica,dirigentia,matematica,chimia si sportul.Dupa terminarea orelor de curs, fiecare se grabi sa iasa din liceu.Cand aproape iesea pe poarta liceului,Sakura a fost oprita de Karin si dragutele ei prietene.
-Sakura,m-ai facut de ras, idioata mica.Cu cine crezi tu ca te pui,huh?
-Cu cineva care se impiedica de o punga,spuse plictisita Sakura.
Karin se indrepta cu viteza spre fata ,vrand sa-i dea o palma.Sakura reactiona imediat si de dadu la o parte din drumul lui Karin,care,cu atata inteligenta cu care alerga,s-a busit fix de copacul din fara ei,spargandu-si ochelarii.
-Karin,poate nu stiu sa ma bat asa de bine,dar am inteligenta care te-a parasi pe tine.
Stupefiata Krin se ridica de jos si se indrepta spre “prietenele”ei.Toti radeau de ea,deoarece,cu mersul ei de gasca si cu un toc rup nu aveai cum san u te bufneasca rasul
Spre Sakura se indrepta grabit iubitul lui Karin,Sasuke, si ii zise:
-Hei,multumesc ca m-ai scapat cateva zile de Karin.M-ai ajutat mult,Sakura.
-N’ai pentru ce Sasuke .Oricum ma enerva.Deci ,ti-a placut izbirea lui Karin de pomul acela?
-Desigur,m-a bufni rasul.Inc-odata mersi,Sakura.
-Nu’mi mai multumi atat,n’am facut nimic asa special.
-Ba pentru mine este,ce’ai zice sa te duc acasa,in semn de multumire.
-Sigur,si asa ma plictisesc singura pe drum.
Dupa un drum de zece minute in care eu discutat diverse lucruri importante sau mai putin importante,au ajuns si in fata casei Sakurei.
-Hei,ce’ai zice daca am sta si am mai vorbi putin.Probabil ca frate’miu nu e acasa si sunt iarasi singura..
-Orice petru tine,Sakura.
Au stat si au discutat in jur de doua ore,dar pentru ei timpul trcea asa de repede.Se intelegeau chear bine.Sakura isi zicea in mintea ei”Cine s-ar fi gandir ca Karin m-ar ajuta sa ma cunosc mai bine cu Sasuke.In plus e destul de dragut.Taci Sakura,ce te-a apucat.Acum te mai indragostesti si de asta dupa o ora de discutii.Nu fi asa de stupida!Heh,mereu am dreptate,sa nu ma avant asa de tare.”Vorbeau numai prostii,nu le pas ace scoteau pe gura,dar se simpteau bine unul langa celalat.Sasuke rupse tacerea zicand:
-Sakura,m-am simptit foarte bine cu tine, si as vreau sa te intreb ceva.Ce crezi despre…

Cam atat..va las in suspans:))!For Debby:X
E destul de ciudat cum găseşti înţelesuri în lucruri la care nu te gândeai că te vei uita vreodată. Ca în show-urile TV, udne adevărul iese întotdeauna la iveală, fiind una din regulile fundamentale ale timpului. Şi când iese la iveală, te poate elibera sau poate pune capăt tuturor lucrurilor pentru care ai luptat. Un alt fel în care adevărul iese la suprafaţă e atunci când te aştepţi cel mai puţin ca asta să se întâmple sau când, fără a spune un cuvânt, tot este cusut cu aţă albă. Dar cel mai rău lucru pe care îl poate face adevărul? Să îl spui şi să nu te elibereze, ci să te încarcereze la loc, pentru totdeauna.

(ME): --->> "I am the new GOD of the new World ... because I am youre GOD ... give me CANDY!!! ... or I will KILL you ... you ... you pice of SHIT! ... <<hehe>>"


<<"KIRA”
We are the “KIRA”
My name is “KIRA”
Even your “KIRA”>>

Will you be eating that cake?...say what you want, but I will be taking the cake.
We will be removed. All because of that Chicken-shit President… No, far from Chicken-shit, less than Chicken-shit president.
He's a genius!!.....I'll still have to kill him though...
I just can’t sit any other way than this. If I sit the way other people do, my reasoning ability drops by 40%.
If you cannot win at the game, if you cannot solve the puzzle, you are just a loser.



Răspunsuri în acest subiect
RE: O viata noua...o noua persoana:x - de Vero - 20-12-2010, 12:45 AM
RE: O viata noua...o noua persoana:x - de Debb.' - 23-12-2010, 12:22 AM
RE:O noua viata...oo noua persoana - de •нąкü• - 24-12-2010, 11:07 PM
RE: O viata noua...o noua persoana:x - de Vero - 25-12-2010, 12:19 AM
RE: O viata noua...o noua persoana:x - de Debb.' - 25-12-2010, 01:13 AM
RE: O viata noua...o noua persoana:x - de Vero - 27-12-2010, 12:26 AM
RE: O viata noua...o noua persoana:x - de *ILY Yaoi Maniac* - 27-12-2010, 03:53 PM
RE: O viata noua...o noua persoana:x - de Vero - 29-12-2010, 12:11 AM
RE: O viata noua...o noua persoana:x - de Cloud - 29-12-2010, 12:26 PM
RE: O viata noua...o noua persoana:x - de *ILY Yaoi Maniac* - 31-12-2010, 12:30 PM
RE: O viata noua...o noua persoana:x - de *ILY Yaoi Maniac* - 04-01-2011, 04:42 PM
RE: O viata noua...o noua persoana:x - de Vero - 05-01-2011, 01:23 AM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  O nouă È™ansă la fericire Leontina 48 15.583 27-02-2012, 08:11 PM
Ultimul răspuns: Miss M
  O noua speranta . Un nou inceput [ Naruto Fic ] Sayumi 4 3.814 21-01-2012, 05:07 PM
Ultimul răspuns: Aly
  O noua sansa la iubire Mùsè 3 2.908 18-07-2011, 03:06 PM
Ultimul răspuns: Mùsè
  O noua sansa la iubire ingerash-visator 8 5.868 15-03-2011, 08:28 PM
Ultimul răspuns: ~Ioana*Yoanna~
  Jereth Mounth: O noua viata Lena 6 3.513 12-01-2011, 09:10 AM
Ultimul răspuns: Addeh
  O viata noua Layla. 14 9.824 16-12-2010, 11:30 PM
Ultimul răspuns: Little.Dead.Red
  O noua viata Yoko-sama 1 2.148 09-10-2010, 11:15 PM
Ultimul răspuns: Abbeh.
  O noua viata, o noua descoperire. ♥Luchi♥ 1 1.999 03-09-2010, 02:01 AM
Ultimul răspuns: Meal.
  sasuXsaku-o lume noua sakura_haruno75 1 2.547 29-05-2010, 03:53 PM
Ultimul răspuns: Aly
  Un baiat , o fata … o noua iubire ! pwpyk 3 2.978 07-04-2010, 03:56 PM
Ultimul răspuns: Mădălina


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)