Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

sakura and sasuke(zambete ce palesc)

#1
OK....deci sper sa-mi iasa ceva ...e primul deci m-ai am de invatat.. :D :D SAKURA AND SASUKE "ZAMBETE CE PALESC" CAP 1 "E TRIST" Eram putin nedumerita dupa faptele pe care le-am facut si tot odata trista . Aveam puterea pisicii care ma stapanise...astefel mi-am ucis ambele surori,pe Ebina pentru ca dorea sa-mi fure puterea apoi sa se lepede de mine ...iar pe Saya desii ma iubea ,ne-a omorat parintii lasandu-ma singura in pustiu suferind de mica.. . Dar pentru ce am facut sen-seiul ma ura ....o iubise pe Saya iar eu iam luat ce avea mai de pret Ca sa pot uita tot ...am fugit de privirile reci ale tuturor !! Ajunsa la un copac cu merii .....m-am urcat in el ...insa o mana calda mi-a atins umarul .... - Hey..ce cauta o fetita ca tine aici ?...ai putea sa cazi (rostii vocea) iar eu mi-am dat seama cine era ... - Mmmm...o luam de la capat ..ca atunci cand ne-am cunoscut?Sasuke? - Ti-ai dat seama cine sunt fara sa ma vezii nu? - Cine nu ti-ar cunoaste vocea (spun eu putin de sus ) - Mdea...te-am avertizat daca cazii nu-i vina mea (rostii acesta apoi pleca ) Sasuke era genul de om caruia nu-i pasa de nimic si de nimeni ....eu eram exceptie sau cum ....nici nu prea intelegeam - Dar de ce?? ma tot intrebam eu - Pentru ca tine la tine poate ..(zice o voce calda ) - Aaaa...(si am cazut) vazand ca era doar Hinata ..asta ma usura putin - Ridicate Sakura .daca te vede Sasuke va spune ca el a avut dreptate si nu cred ca vrei asta!! - AA..da dar Hinata ce cauti aici? - Am vanit sa te caut ..toata lumea te cauta ..haide se insereaza! - Bine ..sa mergem... In drumul spre casa Hinata discuta ceva cu NARUTO ..parea ceva interesant caci amandoi erau cufundati in discutie ..iar ochii hinatei sclpeau de bucurie atunci cand il privea pe Naruto,in spatele meu era Sasuke ,insa desii doream sa-l privesc nu puteam de oarece m-ar fii respins cu privirea aceea rece si cruda . -Deodata ..cineva ma prinse de mana ..era Sasuke .. - Ssaa..ssuu..kee ce faci? (spun eu putin speriata) - Stai pe loc lasa-i sa mearga inaite ...(a zis acesta apropiindu-se de mine soptindu-mi la ureche[ ..Simteam fiorul iubirii parca pluteam Apoi o liniste ne-a cuprins pe amandoi ..acesta se apropie de mine ...incat ii simteam respiratia ...si fara sa-mi dau seama buzele noastre s-au contopit intr-un sarut ...ma simteam ciudat dar parca zburam..in acelasi timp Cand el a rupt sarutul a disparut fara sa mai spuna nimic intr-un nor de fum. - Sasuke unde naiba esti ?...tipam eu,iar pe abrazul meu sa prelins o lacrima Am alergat ca o nebuna spre casa plangand si chiar daca simteam ca sunt urmarita nu mi-a pasat ..nu mi-am intors privirea .. Ajunsa acasa m-am pus in pat plangand , apoi nu mai stiu ce sa intamplat caci am adormit cu lacrimile pe chip......

#2
First, mutat la Naruto.
Second, pune`Å£i disclaimer.
Third, fă capitole mai lungi.
Intunecand intunericul,
iata
portile luminii.

#3
Deci, uite-ma si pe mine pe aici deci te voi saluta: Buna!
Sper ca nu te superi, dar iti voi lua capitolul la "puricat"

"OK....deci sper sa-mi iasa ceva ...e primul deci m-ai am de invatat..

Sakura si Sasuke "Zambete ce pacalesc"

Eram putin nedumerita dupa faptele pe care le-am facut si tot odata trista[aici nu te-ai exprimat bine, cred ca ai vrut sa zici: Eram putin nedumerita si totodata trista pentru ceea ce am facut] . Aveam puterea pisicii care ma stapanise...[aici era virgula]astefel mi-am ucis ambele surori,[space]pe Ebina pentru ca dorea sa-mi fure puterea apoi sa se lepede de mine ...[virgula]iar pe Saya desii ma iubea ,ne-a omorat parintii lasandu-ma singura in pustiu suferind de mica..[fara punctele de suspensie] . Dar pentru ce am facut sensei-ul ma ura ....[punct si litera mare]o iubise pe Saya iar eu iam luat ce avea mai de pret[punct] Ca sa pot uita tot ...[virgula]am fugit de privirile reci ale tuturor !![doar unul ajungea] Ajunsa la un copac cu merii .....[virgula]m-am urcat in el[virgula] ...insa o mana calda mi-a atins umarul[punct] ....
- Hey..[virgula]ce cauta o fetita ca tine aici ?...[virgula]ai putea sa cazi (rostii vocea)[nu inteleg rostul parantezei] iar eu mi-am dat seama cine era ...[punct]
- Mmmm...[virgula]o luam de la capat ..[virgula]ca atunci cand ne-am cunoscut?Sasuke?
- Ti-ai dat seama cine sunt fara sa ma vezii nu?
- Cine nu ti-ar cunoaste vocea (spun eu putin de sus )[fara paranteza]
- Mdea...[virgula]te-am avertizat daca cazii nu-i vina mea (rostii acesta apoi pleca )[fara paranteza] Sasuke era genul de om caruia nu-i pasa de nimic si de nimeni ....[virgula]eu eram exceptie sau cum[semnul intrebari si propozitia urmatoare putea sa nu existe] ....nici nu prea intelegeam
- Dar de ce?? ma tot intrebam eu
- Pentru ca tine la tine poate ..(zice o voce calda )[fara paranteza]
- Aaaa...(si am cazut)[fara paranteza] vazand ca era doar Hinata ..[virgula]asta ma usura putin
- Ridicate Sakura .[virgula]daca te vede Sasuke va spune ca el a avut dreptate si nu cred ca vrei asta!! - AA..da dar Hinata ce cauti aici?
- Am vanit sa te caut ..[virgula]toata lumea te cauta ..[virgula]haide se insereaza!
- Bine ..[virgula]sa mergem...[punct] In drumul spre casa Hinata discuta ceva cu NARUTO[doar prima litera se scrie cu caps-lock] ..[virgula]parea ceva interesant caci amandoi erau cufundati in discutie ..[virgula]iar ochii Hinatei sclpeau[sclipeau] de bucurie atunci cand il privea pe Naruto,in spatele meu era Sasuke ,insa desii doream sa-l privesc nu puteam[virgula] de oarece[se scrie legat] m-ar fii respins cu privirea aceea rece si cruda . -[de ce ai pus linie de dialog?]Deodata ..[virgula]cineva ma prinse de mana ..[punct apoi litera mare]era Sasuke ..
- Ssaa..ssuu..kee ce faci? (spun eu putin speriata)[fara paranteza]
- Stai pe loc lasa-i sa mearga inaite ...[punct](a zis acesta apropiindu-se de mine soptindu-mi la ureche) [fara paranteze] ..[aici de ce ai mai pus punctele alea?]Simteam fiorul iubirii parca pluteam[deja s-a indragostit?] Apoi o liniste ne-a cuprins pe amandoi ..[punct]acesta se apropie de mine ...[virgula]incat ii simteam respiratia ...[fara punctele alea]si fara sa-mi dau seama buzele noastre s-au contopit intr-un sarut ...[punct]ma simteam ciudat dar parca zburam..[virgula]in acelasi timp[punct] Cand el a rupt sarutul a disparut fara sa mai spuna nimic intr-un nor de fum.
- Sasuke unde naiba esti ?...[fara punctele alea]tipam eu,[space]iar pe abrazul meu sa prelins o lacrima[punct] Am alergat ca o nebuna spre casa plangand si chiar daca simteam ca sunt urmarita nu mi-a pasat ..[virgula]nu mi-am intors privirea ..[punct] Ajunsa acasa m-am pus in pat plangand[fara space] , apoi nu mai stiu ce sa intamplat caci am adormit cu lacrimile pe chip......"

Cam asa ar fi trebuit sa arate.
So, am terminat#:-s, tin sa mentionez ca e prima data cand iau un capitol la "puricat". Cred ca mi-au scapat cateva greseli, dar totusi e tarziu si mi-e putin somn.

Acum inca cateva comentari:

1. Probleme cu virgulele si punctele, nu mai pune ".." in loc de virgula si punct [asa faceam si eu inainte, dar mam dezobisnuit]. Nu e o convorbire pe messenger.
2. Ai probleme de exprimare [din curiozitate, cati ani ai?], am inteles ca e primul fic, dar totusi.
3. Asezarea in pagina lasa de dorit, cand am corectat capitolul am incercat sa in asz cat de cat, dar nu am reusit prea bine. Lasa cate un rand liber intre titlu si capitol, arata mult mai bine si nu mai scrie cu diacritice [ma refer la titlu] pe net se intelege ca tipi si nu cred ca ai vrut sa faci asta:D.
4. Am terminat cu greselile de gramatica, acum comentez continutul:
Descriere: nu exista, descrie sentimentele [de exemplu de a simtit ea cand si-a omorar surorile sau cand a sarutat-o Sasuke], daca iti e greu sa descri sentimente, descrie peisajul, hainele, aspectul fizic sau orice vrei tu, doar pune descriere.
Naratiune: nu este nici ea [poate doar l-a inceput, dar aia nu prea se poate numi naratiune].
Dialog: mult si sec, tot capitolul este din dialog, daca iti place asa mult dialogul, fa-l mai interesant, sau nareaza replicile.
Actiunea: este alergata de caini [scuza-mi ironia]. I-ao mai lejer, lasa lucrurile sa decurga incet si natural. Adica din acest capitol [minuscul] puteai face vreo trei capitole daca te chinuiai putin si bagai descriere si naratiune.
5. Treci pe la reguli, un capitol trebuie sa aiba minim 40 de randuri si iti trebuie disclaimer cum ti-a zis si Nya [stiu ca nu e treaba mea cu disclaimer, dar nah`, daca tot am inceput sa termin]

Sper ca nu te-am suparat prea tare cu comm-ul meu : |. Daca da, trimite-mi un pm sau lasa-mi un mesaj la profil sa nu iti mai comentez ficul.
Si inca ceva, nu vreau sa te lasi de el doar pentru niste comm-uri mai dure, nimeni nu s-a nascut invatat, daca vrei treci pe la ficul meu si o sa vezi ca primele mele capitole nu sunt reusite deloc:D.
Anunta-ma cand pui nextul [daca vrei].

Zbye:*





[Imagine: YWk6O.jpg]

#4
helooo
Se pare ca ti-a spus cineva, deja, unde ai gresit. comnetariul meu nu isi are rostul, sau cel putin, nu cu aceasi tarie. Linile de dialog se pun la inceput de rand, daca vrei sa precizezi ce anume sau cum se simte persoana care spune pui punct inainte si continui, nu folosesti paranteze. Trebuie sa descri mai mult, cea ce tu, din pacate, nu ai facut. Capitolul este prea scurt. Titlul este banal, extetic nu este bine, mai exerseaza si o sa reusesti sa faci mai bine.

:bye:

#5
OK.....voi pune NEXTUL....sper sa-mi iasa mai bine ..sii...multumesc pentru sfaturi imi sunt de ajutor Capitolul 2 RENUNT Dimineata ...ceasul a inceput sa sune infernal de-mi venea sa-l arunc pe geam dar n-am facuto ..cand am vrut sa ma ridic din pat a inceput sa ma doara capul ..brusc mi-am amintit ce se petrecuse cu o seara inainte ....incercand sa uit totul m-am apropiat de dulapul meu visiniu incercand sa-mi caut haine pentru scoala ...m-am imbracat intr-o rochita albastra mulata pe corp cu imprimeuri roz...cu o pereche de sandale tot roz iar parul mi l-am prins intr-o coada lasand doua fire libere apoi am plecat spre scoala. Ajunsa in fata scolii ...spre uimirea mea INO (prietena mea din copilarie ) se saruta cu Sasuke desii imi doream sa urlu de durere m-am abtinut . Pentru ca nu vroiam sa-i dau o asemea satisfactie lui Sasuke ..deoarece el nu merita nici macar o lacrima din ochii mei . Privirea lui Sasuke s-a atintit brusc asupra mea ,incepuse sa ma priveasca insistent insa m-am prefacut nepasatoare . Cand deodata am zarito pe TEN TEN careia ii curgeau lacrimile in timp cel privea pe NEJII care se contrazicea cu "desteptul" de NARUTO nustiu din ce motiv. -Ce s-a intamplat TEN TEN? -Nimic ..(spuse aceasta incercad sa-si ascunda lacrimile) -Hey ..stii ca mie poti sa-mi spui orice .. -Sakura nustiu cum sa-ti spun ..mie rusine ..dar...mie imi place de Nejii..:( -Mmmm..sa stii ca vati potrii (ii soptesc eu bland ,atingandu-i umarul stang ) -Nu Sakura stiu ,nu mintii te place si tu il placi pe el. -Ba nu TEN TEN eu nu sunt indragostita de NEJII . -Atunci de cine esti indragostita ? (tipa asceasta la mine ) -Imi pare rau ...chiar nu pot (raspund eu printre lacrimi) -Stiam eu ,minti cu nerusinare il placi pe Nejii ..(brusc aceasta o ia la fuga ,plangand ) Eu am inceput sa o urmaresc ..saraca mea prietena plangea langa un castan ,era cu HINATAcare incerca s-o alinte .. M-am apropiat de ele si cu o voce calda si innecata in lacrimi le-am spus -Imi pare rau ,si mai vreau sa va spun ceva ..eu sunt indragostita de...Sasuke (sii am izbusnit in plans) Fetele m-au loat in brate . Totul era mai bine dar nu stiam ca intr-un copac cineva ma privea .....



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  sasuke si sakura(trandafiri isi croiesc drumul dragostei) sakura_haruno75 1 2.783 29-05-2010, 04:07 PM
Ultimul răspuns: Aly
  O iubire de neuitat..Sasuke and Sakura iubire de neuitat sasu saku 5 5.870 09-05-2010, 08:22 PM
Ultimul răspuns: Denny
  O iubire de neuitat..Sasuke and Sakura iubire de neuitat sasu saku 8 8.287 09-05-2010, 08:20 PM
Ultimul răspuns: Denny
  TE indragostesti cand te astepti mai putin(love story with sakura si sasuke) ralu_th7 8 7.090 16-12-2009, 03:09 AM
Ultimul răspuns: Bad Blood.
  My Storry About Sasuke&Sakura sakura_alexutza 19 14.690 18-07-2009, 07:08 PM
Ultimul răspuns: Axxa.No.Way
  Sasuke ,Sakura – ce inseamna iubirea (+16) Extreme Colors 20 14.580 13-07-2009, 08:59 PM
Ultimul răspuns: Axxa.No.Way
  Sakura&Sasuke Yuki4ever 15 11.487 11-07-2009, 03:21 PM
Ultimul răspuns: D@n@
  Cand intre Demon si Inger se naste iubirea (Sasuke & Sakura) Ely-chin 48 51.571 22-06-2009, 05:11 PM
Ultimul răspuns: Yumina
  O viata de adolescent(a story about sasuke and sakura) Annya 67 72.970 17-03-2009, 05:25 PM
Ultimul răspuns: Isis-Zeita iubirii
  Sasuke si Sakura,Naruto si Hinata priteni;)) :XDark~Sakura~Angel:* 31 37.981 28-02-2009, 12:38 PM
Ultimul răspuns: Drama Queen


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)