Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Sasuke ,Sakura – ce inseamna iubirea (+16)

#21
Omg:O am rescris intreg commul de trei ori pentru ca de fiecare data l-am sters din greseala ;))... :99:
even so, nu am putut sa ma las fara sa-mi stii parerea^^:

In primul rand, grabesti destul de mult actiunea si nu prea ai descriere(chiar mai deloc), iar o creatie literara lipsita de descriere, devine una banala :|
De-asemenea, mi se pare cam bizar faptul ca Julia si Sakura au ajuns sa fie prietene atat de bune intr-un timp atat de scurt deoarece prietenia cere indeajuns de mult timp incat cele doua sa ajunga sa se cunoasca ceva mai bine, dar ele nu stiu mai nimic una despre cealalta.
In legatura cu raspunsul pe care l-ai dat unui comm primit acum ceva timp: ai spus ca citesti multe carti, atunci unde este bogatul vocabular pe care ar trebui sa il ai in urma numeroaselor carti lecturate? Nu conteaza cat de mult citesti daca nu iti place, pentru ca nu ai cum sa intelegi nici macar jumatate din ceea ce lecturezi fara sa fii atenta si fara sa iti placa cu adevarat. Sunt sigura ca te-ai pus cel putin o data in locul personajului principal si ai ajuns sa simti macar o parte din ceea ce a simtit el(sau ea), de aceea ar trebui sa-ti fie mai usor sa descrii gandurile si sentimentele Sakurei. Incearca sa asociezi ceea ce simti in viata de zi cu zi cu ceea ce simt personajele tale(spre exemplu: sa zicem ca o prietena te-a dezamagit pentru ca a uitat de ziua ta de nastere... chiar daca este o mare diferenta intre asta si dezamagirea pe care a simtit-o Sakura cand a aflat ca Sasuke doar si-a batut joc de ea, totusi, cele doua sunt oarecum "inrudite", pentru ca amandoua sunt un fel de dezamagiri). Poata ca asta pare destul de greu, insa nu este daca iti place ceea ce faci(si anume faptul ca scrii), daca ai rabdare si timp liber pentru a te gandi. Daca iti place sa scrii, atunci deja te felicit, pentru ca acesta este primul pas in a scrie un fic sau orice alta creatie literara^_^. Cauta sa imbini naratiunea cu dialogul si cu descrierea intr-un mod cat mai armonios si vei vedea ca te vei simti in mare parte implinita odata ce vei stii ca ai dat tot ceea ce este mai bun din tine si ca ai reusit. Dupa parerea mea, toata aceasta munca merita din plin! Admir foarte mult faptul ca nu ai renuntat si ca ai avut curajul sa iti asumi o asemenea responsabilitate... literara^^.

Ma astept sa evoluezi si sa iei in considerare ceea ce am spus(scris:D), deoarece singurul motiv pentru care am scris atat de mult si am stat sa ma gandesc la ceea ce am scris este ca eram si inca sunt aproape sigura ca vei tine cont macar de o parte din tot ceea ce am avut de zis^^
Sper ca ti-am dat de gandit si ca intelegi la ceea ce m-am referit, iar daca nu, atunci sper sa intelegi cat mai curand si pana atunci(si chiar dupa), iti urez mult succes :bv:



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Naruto] Ce Inseamna Psihologie KitKat 0 1.937 10-09-2012, 02:00 PM
Ultimul răspuns: KitKat
  A fi diferit, nu inseamna a fi ciudat Anna 20 10.069 16-10-2011, 05:59 PM
Ultimul răspuns: crazy little red
  sakura and sasuke(zambete ce palesc) sharma_sakura 4 3.446 03-09-2011, 02:47 PM
Ultimul răspuns: sharma_sakura
  sasuke si sakura(trandafiri isi croiesc drumul dragostei) sakura_haruno75 1 2.785 29-05-2010, 04:07 PM
Ultimul răspuns: Aly
  O iubire de neuitat..Sasuke and Sakura iubire de neuitat sasu saku 5 5.871 09-05-2010, 08:22 PM
Ultimul răspuns: Denny
  O iubire de neuitat..Sasuke and Sakura iubire de neuitat sasu saku 8 8.287 09-05-2010, 08:20 PM
Ultimul răspuns: Denny
  Inceputul are intodeauna si un sfarsit, dar asta nu inseamna ca totul se v-a termina. MemoriesOfNobody95 3 2.828 21-04-2010, 06:44 PM
Ultimul răspuns: Sushiiushii
  Iubirea Inseamna Sacrificiu [+16] hinata_rock 0 2.281 22-12-2009, 03:55 PM
Ultimul răspuns: hinata_rock
  TE indragostesti cand te astepti mai putin(love story with sakura si sasuke) ralu_th7 8 7.117 16-12-2009, 03:09 AM
Ultimul răspuns: Bad Blood.
  My Storry About Sasuke&Sakura sakura_alexutza 19 14.693 18-07-2009, 07:08 PM
Ultimul răspuns: Axxa.No.Way


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)