Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Sakura&Sasuke

#1
Well,nu am mult talent la povesti,dar mam apucat de una.Capitolele sunt scrise pana la cap 8 part 1.Le voi pune treptat.

Capitolul 1.Colega ce-a noua



Este o zi frumoasa in satul Konoha. Incet dimineata venea,iar razele senine ale soarelui se reflectau in oglinzile cristaline ale apei.Trei ninja se indreptau spre padure.
Primul era un baiat numit Naruto Uzumaki,un baiat de 16 ani, care era imbracat cu o geaca negru cu portocaliu,cu un maieu dedesupt,sub geaca,avea pantaloni de culoarea portocalie si o bandana cu semnul satului Frunza.El avea ochii de culoare albastru ca cerul si parul galben.Al doilea era tot un baiat numit Sasuke Uchiha,ultimul suptavietuitor al clanului Uchiha,un clan foarte putetnic.Aceste avea 16 ani,era imbracat cu un tricou albastru,niste pantaloni de culoare alba si la cap avea agatata o bandana cu satul frunza.Avea parul tepos de culoare neagra si niste ochi negri.Al treilea ninja era o fata numita Sakura Haruno care era imbracata cu un maieu negru,peste maieu avea un fel de vesta rosu cu negru putin deschisa in fata,o fusta deschisa in fata de culoare rosu inchis,niste egari negri,manusi negre si avea niste cizme care erau negre.Parul ei era de culoare roz deschis,era lung si prins in doua codite,culoarea ochilor era verde ca smaraldul si avea agatata de gat o bandana cu semnul frunzei.
Ei se asezara pe iarba si incepusera sa discute,mai putin Sasuke care era adancit in ganduri.Asteptara ei cat asteptara si nimic.Senseiul lor nu mai aparea.Deodata Naruto se ridica de pe iarba si incepu sa spuna:
-Doamne!!!Omul asta nu mai vine.A spus sa fim aici la ora 5 dimineata,iar el se pare ca nu a aparut la ora pe care a spus-o.
-Naruto....doar stii ca sensei mereu intarzie,asa ca nu are rost sa te mai enervezi.
-Si ce,nu poate si el macar odata sa vina la ora stabilita?
Deodata se auzi un zgomot si aparu un barbar un parul ciufulit de culoare gri.Era imbracat cu o bluza albastru inchis,peste bluza avea o vesta de culoare verde,niste pantaloni de culoare albastru inchis si avea aproape toata fata acoperita cu un fel de panza care avea culoarea bluzei si pantalonilor,bandana acoperea un ochi iar celalalt nu era acoperit cu nimic.
-Nu,nu pot sa vin mai devreme pentru ca eu fac fapte bune nu ca voi care va pierdeti tot timpul in casa si peafara facand nimic.
-Poftim? Facand nimic?Iti arat eu tie!!!spuse Naruto incepand sa deie cu pumni in stanga si in dreapta.
-Hai sa incheiem asta si sa va spun motivul pentru care vam adus aici.In primul rand astazi veti avea o noua colega numita Ayame si vreau sa va purtati cat mai frumos cu ea.Nu prea vorbeste mult asa ca nu incercati sa o enervati.in al doilea rand,astazi va mai fi si un bal la academie,deaceea va rog sa veniti.Este la ora...
Kakashi nu-si terminna propozitie pentru ca Sakura il intrerupe.
-Kakashi-sensei dar este obligatoriu sa venim la petrcere?
-Da este....deoarece atunci se vor da niste premii.Dar ce este,ai alte planuri?
-Pai....da...as fi avut....dar nu conteaza.
-Bine atunci....Sunteti liberi.
-Si cum ramane cu colega ce-a noua?zise Naruto.
-Aaaaa...era sa uit de asta.Ayame...ai venit?
O fata aparu in spatele lui Kakashi.Acea fata era foarte frumoasa.Parca era desprinsa din luna.Era intunecata cand te uitai asa la ea,dar parca era prea frumoasa ca sa-ti faci o parere rea.Avea o rochie neagra care era scurta,niste manusi tot nergre si niste cizme negre trecute de genunchi.Avea parul prins si niste ochii negri si mari.
-Bine...ea e Ayame.
-Ne-ai mai spus odata cum o cheama,doar nu suntem prosti si uitam asa repede.
-Cine stie...
Toti trei se enervare la culme dar nu mai spusera nimic.Kakshi disparu,iar toti trei plecara spre casele lor.

Va urma!
[Imagine: durararasig06small.jpg]

#2
Va multumesc mult pentru pareri.Sper sa va placa aceasta continuare.

Toti trei plecara spre casele lor numai ca Sasuke se duse in padure sa se antreneze.Sakura observa asta si se gandea:,,Oare ce vrea Sasuke sa faca in padure?Dupa ce ma duc acasa si mananc ceva ma voi duce in padure sa vad ce face.Si oricum trebuie sa ma antrenez.''Fetele vorbise tot drumul pe diferite subiecte.Se pare ca casa noii venite era chiar aproape de a Sakurei si fata o invita pe Sakura la un ceai.
-Pai....Ayame sa stii ca am putina treaba si trebuie sa ma duc acasa uregent.Sper sa nu te superi pe mine,dar cand o sa am timp promit ca o sa vin la tine.
-Bine!Pa Sakura-chan.
-Pa Ayame!
Ea intrase in casa,manca ceva si se grabise repede spre padure.Dar in drum spre padure sa lovit de o fata cu parul albastru,care se numea Hinata.Sakura se ridica de jos si in intinse mana Hinatei.
-Te simtiti bine,Hinata?intreba Sakura.
-Da!Buna Sakura-chan!
-Buna!
-Ce mai faci?
-Pai...bine.Chiar acum ma duceam la echipa mea care este la academie si ma asteapta.
-Atunci...ar trebui sa plec.Pa,Hinata!
-La revedere,Sakura chan!
Fata rozalie intra in padure si il zarii pe Sasuke antrenandu-se.Ea se gandi sa il urmareasa asa ca s-a ascuns intr-un tufis.Il urmari o ora,iar dupa aceea baiatul spuse indiferent:
-Sakura,ce faci in tufisuri?
-Aaaa!!!!De unde stii ca sunt aici?
-De cand ai venit am simtit ca esti aici.Asa ca spune:Ce faci aici?spuse el pe un ton rece.
-Am venit...sa ma antrenez si din greseala...am cazut in tufisul asta si am ramas acolo pentru ca...nu mai puteam sa... ies.Da,da asta-i motivul.
-Ma rog,am plecat.
Baiatul plecase indiferent si rece ca intodeauna si Sakura isi spuse in gand:,,Sunt o mare proasta.Mare,mare de tot.Auzi,am ramas blocata in tufis.Ce scuza penibila.Cred ca ar trebui sa incep sa ma antrenez.''Incepu sa se antreneze,iar dupa trei ore cazuse pe iarba de oboseala.
-Cred ca m-am antrenat prea mult.Totusi daca vreau sa o inving pe Satsuky va trebui sa ma antrenez din ce in ce mai mult.Oricum dupa balul ala stupic ma voi antrena din...Aaaaa!!Am uitat de balul ala.Trebui sa ma grebesc spre casa sa ma aranjez neaparat.
Se ridica repede si fugi ca o nebuna spre casa.Isi lua o rochie rosu cu alb,isi facuse parul intrun coc si isi lasase doua suvite in fata.Dupa ce sa imbracat si si-a facut parul a plecat si pe drum s-a intalnit cu Naruto.
-Sssalut,Sakura chan!
-Buna,Naruto!Dar de ce inca nu te-ai dus la petrecere?
-Petrecerea e abia peste jumatate de ora.Iar eu m-am gandit sa ma duc mai devreme.
-Poftim!!!M-am grabit ca o idioata?
-Asa se pare.
-Taci!!Inchideti chestia aia mare pe care o numesti gura.Daca tot m-am imbracat si m-am pregatit,cred ca ar trebui sa ma duc acuma la petrecere si sa nu ma mai duc acasa.
Ea plecase cu Naruto spre petrecere.Intr-un sfarsit eu au ajuns la petrecere,iar acolo erau foarte multi ninja.

Va urma!
[Imagine: durararasig06small.jpg]

#3
Offff...
Ideea asta e pur si simplu foooooarte utilizata....

1.Descriere ai avut cam 40%!De ce?Pentru ca tu ai descris cum arata personajele atat...te-ai limitat foarte mult,descrirea stari lor de dispozitie ce gandea unu ce gandea celalat,e la mare de 1 Mai sa se relaxeze..iar ideea asta e foarte utilizata....iar pe mine acest capitol m-a atras intr-o stare de somnolenta...

2.Descrierea este foarte infantila....creca nici cei care au intrat in clasa intai nu ar fi asa entuziasmati dupa descrierea ta

3.Deasemenea,dialogul a fost foarte infantil...adica nu a vut nimic picant in el,sau ceva sa te faca curios,pur si simplu cuvinte aruncate in stanga si-n dreapta.

4.Iti dau un sfat,mai adauga ceva interesant in ele....si sper ca Sasuke nu o sa se indragosteasca de Sakura in al doilea capitol,ca fac spume,doooh este foarte utilizata acesta chestie..

Cam atat am avut de zis..

P.S.:Sper sa nu incepi sa ma injuri prin P.M.[mesaj privat] sau sa zici ca te lasi de fic,sau sa ma iei la 14 metri ca ti-am criticat ficul!

#4
Sub nici o forma nu ma apuc sa te injur.Chiar iti multumesc de sfaturi.Ma bucur ca mi-ai spus toate aceste lucruri.Daca nu mi le spuneai ramaneam la fel de nestiiutoare.
Sa stiti ca maine voi pune continuarea si sper sa fie vreo imbunatatire.A si ideea asta este utilizata dar pe parcurs va fi ceva mai deosebit.Iar cu Sasuke se va intampla ceva oribil..dar stai,ar trebui sa imi tin gura.Nu trebuie sa dau prea multe detalii.

P.s:da,demon of darkness va si sakuxsasu,dar iubirea lor nu va dura mult timp.
[Imagine: durararasig06small.jpg]

#5
Poi se pare ca nu sunt prima de data asta :-w
Poi sa incepem :smart:
Greselile de tastare :

-
(01-05-2009, 08:16 PM)Aolani A scris: Primul era un baiat numit Naruto Uzumaki,un baiat de 16 ani, care era imbracat cu o geaca negru cu portocaliu,cu un maieu dedesupt,sub geaca,avea pantaloni de culoarea portocalie si o bandana cu semnul satului Frunza. - well...asta chiar este tare :)) , deci avea un maieu dedesupt de geaca, iar tu ai pus si sub geaca :)) , prima data am crezut ca sub geaca avea pantalonii :)) .......... nu mai era necesar ca sa mai pui : "sub geaca ".

-Aceste avea 16 ani ...............Acesta avea 16 ani

-peafara ......... pe afara

-vam ............v-am

- .in al doilea rand ................trebuia In al doilea rand

Poi eu nu am vrut ca sa fiu rautacioasa cu tine deoarece nu imi este in fire ca sa fiu rautacioasa cu nimeni. Dar fiind noua pe aici as vrea ca sa te corectezi de la inceput si sa fii mai atenta la cum scrii. Fireste ca greselile pe care le-am mentionat mai sus sunt doar greseli minore de tastare, asa ca nu este nici o problema deoarece ele se pot corecta in timp deoarece cu totii au astfel de greseli iar eu nu fac exceptie :D . In rest mi-a placut si astept continuarea ca sa vad cum evolueaza ficul tau in continuarea.
Sper ca nu te-ai suparat pe mine :D , iar daca da poti sa imi dai un PM si se rezolva totul.
Spor la scris in continuare si sa pui cat mai repede nextul.
Ja :X :bye:

#6
Din punctul meu de vedere, ar trebui sa lucrezi la titlu. 'sasuke si sakura' emm, nu prea merge, dar fie.
Contiunutul textului nu trebuie corectat ci mai mult finisat. In primul rand cand adaugi o descriere, trebuie cantarita si impartita de-alungul intregului text.
Cum l-ai descris acolo, a fost descriere seaca, cel putin asa mi se apre si asa stiu eu si asa am invatat eu. [ de la mentorii mei ^_^ ]

Dialogul este pe deoaprte bunicel, dar ar trebui s alucrezi la el foart emult, ca sa pot sa te dezvolti si sa evoluezi.
Fetele dinaintea mea ti-au mentionat greselile de tastare, sper sa stii cont de sfaturile lor, sa vezi ce ai gresit in privinta tehnoredactarii si pser sa tii cont de ce a spus sysu [ naraku no hana ]

Descrierea, cum am zis este un punct forte intr-o creatie.
Ideea trebuie dezvoltata si incearca sa nu mai creezi un stereotip dupa care sa te iei. Adica: daca userul x sau orice alta persoana x face o asa numita chestie, incercati sa nu va luati dupa el, luand expresiile pe care le-a folosit.
Incearca sa faci dupa tine si dupa cunostiintele tale expresiile, descrierea, ok?

Iti urez bafta!
-

#7
Va multumesc mult pentru critici si laude.Sper sa va placa noua continuare.

Capitolul 3.Poftim?Cine esti tu?


Acolo erau multi ninja.Sakura se tot uita prin imprejurimi sa vada daca Sasuke a ajuns si el.Ino vazand ca Sakura se tot plimba pe langa ea,a decis sa o intrebe ce tot cauta.Bineinteles ca Sakura nu a bagat-o in seama.Ino fiind o fata mai rea de felul ei,se tot tinea de pe Sakura ca un scai.Naruto,supranimit:baiatul cu capul in nori se uita la decoratiiunile din sala cea mare si luminata de vreo 50 de lumanarele care erau puse deavalma,dar totusi infrumusetand camera cu un anumit aspect placut.Scena cea mare,dar totusi veche era plina de ninja care asteptau sa inceapa petrecerea.Doar se spune ca un ninja niciodata nu petrece singur,ci cu toata lumea.Toti au venit dar Sasuke
lipsea.Sakura,chiar daca a vazut demult ca Sasuke nu e,s-a calmat si a baut putina apa.El era singurul care nu a venit.Toti ninja asteptau cu rabdare,dar s-au saturat sa tot stea si sa nu faca nimic.Hinata s-a apropiat de Sakura si i-a spus pe un ton linistit si sfios ce se intampla cu ea de este asa de ingandurata.Sakura i-a zis ca nu are nimic si a iesit afara ca sa ia o gura de aer.Ajunsa afara a simtit cum,cineva era pe cale sa o atace.S-a intors incet,iar un kunai era sa o lovesca.Cel care a aruncat kunaiul a luat-o la sanatoasa,dar totusi Sakura a vrut sa il urmareasca pe ascuns.Dupa doar 2 minute,ninja cel misterios s-a oprit la un parau mic,din marginea satului vrand sa se odihneasca.Sakura a iesit din copacul in care a stat ascunsa si a folosit un jutsu paralizant.
-Deci,vorbeste.De ce mai atacat?
Ninja cel misterios a inceput sa rada si printr-un jutsu a disparut intr-un nor de fum negru, ca smoala.A ramas pe ganduri,totusi trebuia sa se intorca la petrecere,deoarece ceilalti erau ingrijorati.Pe drum,mare i-a fost mirarea.Exact peste Sasuke a dat.Sasuke a ramas putin neclintit ,iar Sakura a facut o fata curioasa.
-Mai ma rog,ce cauti tu aici?intreaba ea fiind curioasa ca altii(nu dau exemple).
-Dar,tu ce cauti aici?
-Eu am intrebat prima.
-In primul rand nu e treaba ta ce fac eu aici si in al doilea rand,tu nu trebuia sa fii la petrecere?
-Aaa,pai,vezi tu,ma atacat un ninja iar eu lam urmarit pana aici,l-am prins dar mi-a scapat.Dar sunt sigura ca era doar un mascarici,a aruncat un kunai la fel de bun cum se catara Naruto in copaci.Deci un mascarici neinsemnat.
-Daca zici tu...
-Dar stai,ce te intereseaza ce fac eu?
-Pai nu ma intereseaza chiar deloc.Si chiar nu vad de ce mai stau aici cu tine de pomana.Asa ca,pa pa!
-Nu mergi la petrecere?
-Ti-am mai spus ca nu e treaba ta ce fac sau unde ma duc.dupa ce si-a terminat de foprmulat propozitia a disparut intr-un fum negru,exact ca cel vazut de Sakura.
A ramas putin pe ganduri..din nou..si ne mai avand chef sa merga la petrecere s-a intors acasa.Dar mai intai s-a dus spre padure sa vada ceva.O umbra din intunetric o pandea la fiecare pas.Acea umbra era....

Va urma!

Capitolul urmator:O umbra in intuneric
[Imagine: durararasig06small.jpg]

#8
Multumesc mult ca ai trecut pe aici si mi-ai dat si un sfat ce l-am primit de la multi mari scriitori.Am problema de a nu descrie prea bine faptele.Trebuie sa ma perfectionez asta e clar.

Capitolul 4.O umbra in intuneric

Acea umbra era Sasuke.Sakura fiind ajunsa in padure s-a dus spre lcoul in care s-a antrenat.Sufla usurata si se aseaza pe iarba cea moale.Langa ea era un mic biletel.Cand s-a antrenat l-a scapat,iar acum si l-a luat inapoi.Pe un glas mirat,dar totusi calm zice:
-Cine esti?
Lui Sasuke chiar nu i-a venit sa creada ca Sakura si-a dat seama ca este acolo.A scos un kunai si i l-a pus la gat.
-Deci asa sta treaba...
Cand Sauke a aparopiat kunaiul,Sakura a folosit un jutsu foarte puternic deoarece la aruncat pe Sasuke in alta parte a padurii.Vazand ca nu are succes Sasuke a disparut inainte ca Sakura sa ajunga acolo.
-Ce ciudat..
Sakura si-a intors capul si privi totul cu o alte personalitate.
Intre timp la petrecere totul era vesel si minunat.Cei mai tineri ninja printre care se numara Naruto si Shikamaru s-am imbatat nemaistiind ce este cu ei.Hinata tot tragea de Naruto,crezand ca asa se va scula.Ino se baga si ea in seama dandui lui Shikamaru o palma dureroasa.Bineinteles ca s-a trezit imediat.Blondina cea tupeista tot se invartea prin fata lui,dar Shikamaru nu mai era pe palneta Pamant.Era pe Marte.
-Ce vrei?Pleaca odata ca ma sacai tot fataindute pe aici.
Ino s-a enervat si mai tare dandui un pumn de data asta.A cazut lat cu capul in poala.Mai tarziu,pe usa a intrat Ayame.A ramas pe loc o secunda dupa aceea a intrebat ce s-a intamplat.Hinata,a facut cunostiinta cu ea,iar dupa aceea a spus tot ce se intamplase.Ayame a facut o fata amuzanta,mai mult bleaga,iar Hinata a inceput sa rada odata cu ea.A mai intrebat-o daca echipa ei este aici.Adica daca Sakura si Sasuke sunt aici,se vede foarte limpede ca Naruto este acolo.
-Pai,nici eu nu stiu unde sunt Sakura si Sasuke.Sakura a iesit sa ia putin aer,iar dupa un timp nu am mai vazut-o.Iar Sasuke nu a venit deloc.
-Aha.Poti sa-mi spui ce am pierdut?
-Desigur,dar sa stii ca nu ai pierdut prea multe.
-Ma mir ca esti asa de vorbareata si relaxata cand vorbesti cu cineva,Sakura mi-a spus ca esti mai retrasa si mai timida.
-Pai,am decis sa nu mai fiu asa,eu consider ca sunt prea plictisitoare,iar..
-Iar ce?Aha,am priceput.Tie iti place de colegutul meu de echipa.nu este asa?
Hinata s-a facut rosie la fata si a lesinat.Ayame a inceput sa rada si a ajutat-o sa se ridice.Ea si Hinata au inceput sa mai povesteasca iar intr-o ora nu mai era nimeni,decat Kakashi,Kurenai,Ayame,Hinata si Naruto.In rest toti au plecat.Kakashi fiind si el cu sorcova,dar mai putin decat Naruto,s-a oferit sa o conduca pana acasa.Ayame a ajutat-o pe Hinata sa il duca acasa pe Naruto,iar Sakura a ramas acasa culcanduse,dar adormind cu greu.

Va urma!

Capitolul urmator:Ce s-a intamplat cu tine?
[Imagine: durararasig06small.jpg]

#9
pai imi place ceea ce e bine dar expresia asta:
"privi totul cu o alta personalitate"=> cum poate privi ceva cu personalitate? ma rog tu sti mai bine.
greselile ti le-a zis Lexi, dialog:X naratiune si descriere:| dezvolta toate modurile de expunere
astept nextu' si mai lung te rog
chu & gambate & kissu':*:*:*
Intunecand intunericul,
iata
portile luminii.

#10
Multumesc ca mi-ati atras atentia la greseli si la descriere.Well,rebuie sa ma obisnuiesc.Inca sunt incepatoare in acest domeniu si nu prea am habar.

Capitolul 5.Ce s-a intamplat cu tine?


A doua zi,Sakura abia s-a trezit.Totusi stia ca va avea o misiunea azi si a izbutit sa se scoale.S-a spalat,s-a imbracat,iar micul dejun nu l-a mai luat,deoarece era destul de tarziu.A ajuns la locul indicat de Kakashi,sau mai bine spus locul de intalnire si la gasit pe Naruto infuriat si enervat.Stiind din ce pricina nu l-a mai intrebat.Ayame era si ea acolo,catarata intr-un copac si ii spunea lui Naruto sa se calmeze.Sakura s-a asezat si ea linistita pe iarba si se uita la cerul cel limpede ca apa unui rau cristalin. Naruto era foarte curios si a inceput sa puna un sir lung de intrebari.Sakura i-a raspuns doar la una pe un ton raspicat.Intrebarea pusa de el era:,,Unde ai disparut aseara?’’ ;.Iar Sakura i-a spus ca i s-a facut rau si s-a dus acasa.Dupa doua ore de asteptare Naruto nu mai putea de nervi.Tipa si vorbea intr-una.Sakura nu il baga in seama si se tot gandea la cele petrecute aseara.Naruto a observat si el dupa o caruta de timp ca Sasuke nu a venit.A inceput sa-si faca aluzii,una dintre ele era:,,Sasuke a cazut de pe o stanca si nu se mai intoarce’’ si alte tampenii care ii veneau in mine lui Naruto.Ayame radea la toate glumele si tampeniile spuse de Naruto,zicand ca este cel mai amuzant pusti de pretutindeni.Naruto a rosit si a inceput sa se dea smecher pe langa ea.Au mai trecut 2 ore.Naruto statea si se uita,nu mai putea de oboseala de aceasta data.A zbierat pana nu a mai putut asa ca a obosit cazand lat peste Sakura.I-a dat o palma foarte dureroasa si a lasat deasemenea o amprenta foarte vizibila.Ayame nu s-a bagat,a vazut ca Sakura nu prea era deloc in toane bune.Dupa doua minute...
-Imi pare rau ca am intarziat dar a lovit uraganul Catrina!Si ma luat cu el intr-un tur al tarii.
Naruto cand la auzit imediat s-a sculat de jos si a inceput panarama.
-Nu ti-e rusine!!!Ne-ai spus sa venim la ora 5:00 dimineata iar acum e 12:00 si zici ca a lovit URAGANUL Catrina?Ce naiba e ala?s-a rastit Naruto de la auzit toata lumea.
-Pai,e un uragan si gata cu melodramatizarile.
-Noi nu vorbeam despre meladramatizari dealea.Si nu ai vrea sa faci inconjurul tarii din nou?
Naruto i-a dat un pumn,unul tare de tot,dar Kakashi imediat s-a ferit.Sakura a intervenit si ea:
-In primul rand,Naruto alea sunt melodramatizari,nu meladramatizari,si il al doilea rand,spunene odata de ce ne-ai chemat.Ieri ai spus ce este vorba despre o misiune.
-Da,este adevarat.Vom avea o noua misiune,care va fi in satul ascuns in Intuneric.Este un sat mai retras si cu ninja fiorosi dar ne vom descurca.Mai multe detalii va voi da maine si puteti sa veniti la ora 6:00,va dau mai mult timp ca sa dormiti maine pentru ca vom avea un drum lung de parcurs.Sunteti liberi!si el a disparut intr-o clipita.
-Hei!!Stai putin,noi ne-am sculat la ora 05:00 de pomana?
-Naruto,iti dau un sfat prieteneste:Nu mai tipa!!!O sa surzesc din cauza ta.Si ce mai stam ca prosti,eu am plecat.
-Sakura dar mai am o intrebare pentru tine..
Sakura nu a mai stat deloc de vorba si a disparut.
Umbrele inserarii au aparut.Satul este intr-o bezna adanca.Sakura a iesit din casa si s-a dus sa se plimbe.Pe drum a gasit un mic parau.Luna se reflecta in apa cristalina si limpede.S-a asezat pe marginea paraului si se uita in el.Deodata umbra cea misterioasa a aparut din nou.Era Sasuke.Sasuke a observat ca Sakura a scos ceva din buzunar si s-a alarmat.
-De ce tot te ascunzi?Chiar nu pricep.
-Nu ma ascund,in primul rand si in al doilea rand,Kakashi a zis ceva ca am lipsit?
-Nu,nici nu a observat.Dar poti sa-mi spui ce ti s-a intamplat?
-De unde ai aflat?
-Am si eu sursele mele.Dar vreau totusi sa-mi spui.
Sasuke s-a asezat si el si i-a spus totul.Cum ca cineva din satul Intunericului i-a spus ca,daca nu va face ce ii spune,Sakura va fi ucisa.Ea a ramas nemiscata.Nu ii venea sa creada ca cineva ii dorea raul.

Capitolul urmator:Stapanul papusilor
[Imagine: durararasig06small.jpg]



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  sakura and sasuke(zambete ce palesc) sharma_sakura 4 3.447 03-09-2011, 02:47 PM
Ultimul răspuns: sharma_sakura
  sasuke si sakura(trandafiri isi croiesc drumul dragostei) sakura_haruno75 1 2.785 29-05-2010, 04:07 PM
Ultimul răspuns: Aly
  O iubire de neuitat..Sasuke and Sakura iubire de neuitat sasu saku 5 5.871 09-05-2010, 08:22 PM
Ultimul răspuns: Denny
  O iubire de neuitat..Sasuke and Sakura iubire de neuitat sasu saku 8 8.287 09-05-2010, 08:20 PM
Ultimul răspuns: Denny
  TE indragostesti cand te astepti mai putin(love story with sakura si sasuke) ralu_th7 8 7.120 16-12-2009, 03:09 AM
Ultimul răspuns: Bad Blood.
  My Storry About Sasuke&Sakura sakura_alexutza 19 14.694 18-07-2009, 07:08 PM
Ultimul răspuns: Axxa.No.Way
  Sasuke ,Sakura – ce inseamna iubirea (+16) Extreme Colors 20 14.582 13-07-2009, 08:59 PM
Ultimul răspuns: Axxa.No.Way
  Cand intre Demon si Inger se naste iubirea (Sasuke & Sakura) Ely-chin 48 51.572 22-06-2009, 05:11 PM
Ultimul răspuns: Yumina
  O viata de adolescent(a story about sasuke and sakura) Annya 67 72.983 17-03-2009, 05:25 PM
Ultimul răspuns: Isis-Zeita iubirii
  Sasuke si Sakura,Naruto si Hinata priteni;)) :XDark~Sakura~Angel:* 31 37.987 28-02-2009, 12:38 PM
Ultimul răspuns: Drama Queen


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)